Schmeichel – Andersen, Kjaer (C) (65. Jensen), A. Christensen – Kristensen, Delaney (45+1. Damsgaard), Eriksen, Höjbjerg, Maehle – Skov Olsen (65. Lindström), Dolberg (65. A. Cornelius).
O. Christensen, Rönnow – Bah, Larsen, Nelsson, Nörgaard, Skov, Wass, Braithwaite, Poulsen, Wind.
Tunisko
Dahmán – Tálbí, Maríá, Brún – Dräger (88. Kišrída), Schirí, Lajdúní (88. Sasí), Abdí – Slímán (67. Slití), Msákní (C) (80. Medžbrí) – Džebálí (80. Chiníssí).
ben Saíd, M. Hasan, Maslúsí – Ghandrí, Ifa, Maalúl, ben Romdán, Džazírí, Chazrí, Šaalálí.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce. Branku jsme v úvodním utkání skupiny D mezi Dánskem a Tuniskem neviděli. Jestliže Tunisané byli lepším týmem v úvodních pětačtyřiceti minutách, tak ve druhém poločase dominovali Dánové, kteří se v nastaveném čase ještě málem dočkali pokutového kopu ve svůj prospěch. Oba týmy tak startují šampionát se ziskem jednoho bodu, dánský tým však ztratil klíčového středopolaře. Kvůli svalovému zranění musel ještě před poločasem vystřídat Thomas Delaney. Další zápas čeká oba celky 26.11. Dánové se utkají s Francií a tuniský tým s Austrálií.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:10.
90+8'
90+7'
Christian Eriksen sice našel hlavu Andrease Corneliuse, ale jeho hlavička skončila v rukavicích připraveného Ajmana Dahmána.
90+6'
Maehle vybojoval roh pro Dány.
90+5'
Tunisko se už dobrých deset minut pouze brání a čeká na závěrečný hvizd.
90+4'
Nakonec se pokutový kop pro Dánsko nepíská. Do poslední minuty nastavení budou oba celky vstupovat za stavu 0:0.
90+4'
Rozhodčí se jde podívat na video. Vypadá to na penaltu pro Dány.
90+3'
Jesper Lindström z pravé strany centroval do vápna. Míč však nabral razanci a rázem z toho byla střela, kterou Ajman Dahmán jen těsně vyrazil.
90+3'
Středem hřiště se snažil prodrat Andreas Cornelius. Míč mu však několikrát utekl a poté ho daroval soupeři.
90+3'
Dlouhý aut Jensena do vápna Dánsku nic nevynesl. Pro míč si sebevědomě došel Ajman Dahmán.
90+2'
Po Eriksenově centru od rohového praporku se k hlavičce málem dostal Andersen, hosté však odvrací.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Na levé straně se snažil prosadit Maehle, proti dvojici soupeřů to však neměl jednoduché.
89'
Oba týmy se už příliš neženou dopředu, za bod budou obě strany rády.
88'
Střídání v týmu Tunisko:
ze hřiště odchází Mohamed Dräger, přichází Wadždí Kišrída,
ze hřiště odchází Ajsa Lajdúní, přichází Fardžaní Sasí.
87'
Tunisané se už dopředu příliš netlačí, snaží se hlavně držet míč a nepustit soupeře dopředu.
86'
Žlutá karta pro tým Tunisko (Taha Jásín Chiníssí).
84'
Po levé straně se prohnal Maehle, ale ještě před centrem mu míč utekl za brankovou čáru.
83'
Vysoký nákop tuniského týmu skončil pouze v dánské obraně.
81'
Jensenův dlouhý nákop po levé straně nebyl pochopen. Ajman Dahmán bude rozehrávat od vlastní branka a příliš s tím nespěchá.
80'
ze hřiště odchází Isám Džebálí, přichází Taha Jásín Chiníssí,
ze hřiště odchází Jusúf Msákní, přichází Hannibal Medžbrí.
79'
Na polovině hřiště podržel pro svůj tým míč Andreas Cornelius a navíc k tomu vybojoval na soupeři faul.
78'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Mathias Jensen).
78'
Dlouhý nákop aktivního Mathiase Jensena tuniským hráčům problémy nenadělal. Pro míč si došel Ajman Dahmán.
77'
Eriksen zrychlil hru na středu hřiště a vysunul do vápna Mathiase Jensena, jemuž nevyšla klička a o míč přišel.
76'
V růžku vápna si udělal prostor pro střelu Mathias Jensen a vypálil. Nedobře trefený pokus nakonec skončil v postranní síti.
75'
Isám Džebálí dostal míč na střed hřiště zády k brance a snažil se naslepo poslat míč dopředu. Tam byla pouze dánská obrana.
74'
Dánové jsou naprosto klidný v kombinaci na vlastní polovině, ač by dnes rozhodně potřebovali brát tři body.
73'
Dlouhý tuniský nákop si pohlídal Kasper Schmeichel. Dopředu mohou domácí. Tempo zápasu je v posledních minutách parádní.
72'
Naím Slití zajímavě nacentroval do ohně, kde však nikdo v bílém nenašel hrací předmět.
71'
Penalta se nepíská, Tunisko bude zahrávat rohový kop.
71'
Do rychlého brejku se hrnuli Tunisané, kteří si po kontaktu ruky Joachima Andersena s míčem přejí penaltu.
70'
Teď byli Dánové opět blízko. Po centr Eriksena se k hlavičce dostal Andreas Christensen a po něm pálil stejnou částí těla do tyče Andreas Cornelius.
69'
Z pětadvaceti metrů napřáhl slabší levačkou Christian Eriksen. Jeho tvrdou ránu musel z branky vytahovat Ajman Dahmán na roh.
68'
Před dánské vápno se dostal Jusúf Msákní a zkusil vyslat průnikovou nahrávku, dobře proti němu vyběhl Kasper Schmeichel.
67'
ze hřiště odchází Anís Slímán, přichází Naím Slití.
67'
Dlouhý nákop na Isáma Džebálího si našel Andreas Christensen a míč odpravil do bezpečí.
66'
Simon Kjaer předal kapitánskou pásku Christianu Eriksenovi.
65'
Střídání v týmu Dánsko:
ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Mathias Jensen,
ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Jesper Lindström,
ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Andreas Cornelius.
63'
Na hrot útoku dostal míč Dolberg, který po kontaktu se stoperem soupeře putoval k zemi. Faul se však nepíská.
61'
Eriksenův podseknutý centr od praporku nikoho v červeném nenašel. Tunisko odvrací míč do bezpečí.
60'
Důrazný nástřel Skova Olsena odvrátil na roh Jasín Maríá.
59'
Tunisko kombinuje okolo půlící čáry, Dánska je nyní trochu zatažené.
58'
Höjbjerga průnikovka nikoho v červeném nenašla. Míč si tak v klidu vzal pro sebe Ajman Dahmán.
57'
Dánové si na levé straně rychle vyměnili míč a Mikkel Damsgaard centrem našel ve vápně Dolberga, jehož lehká hlavička mířila kousek vedle branky Ajmana Dahmána.
55'
Z branky se radovali Dánové. Odražený míč ve vápně si našel Joakim Maehle a důrazně ho uklidil do sítě. Předcházel tomu však ofsajd jednoho z jeho spoluhráčů, proto se branka okamžitě odvolává.
54'
Dlouhý nákop si stáhl ze vzduchu Kasper Schmeichel před Isámem Džebálím. Dánové se tak po delší době dostávají na míč.
53'
Z tohoto rohu už hosté nic nedokázali vytěžit. Po dánském odkopu ale zůstávají na míči.
52'
Tunisané jsou nyní v tlaku. Po rohu Aníse Slímána zakončoval nohou z penaltového puntíku Dylan Brún. Následovat bude další centr od praporku pro hosty.
51'
Tunisko to sehrálo na krátko a nakonec pálil zpoza vápna Mohamed Dräger. Tečovaný pokus končí dalším rohem pro hráčem v bílém.
50'
Rohový kop pro Dánsko.
49'
Na levé straně se snažil z těžké pozice vymotat Joakim Maehle, pomohl si ale faulem.
48'
Dánové znovu v klidu kombinují na vlastní polovině hřiště, dopředu se opravdu neženou.
47'
Centr Alí Abdího větší šanci nepřinesl. Schmeichel bude rozehrávat od vlastní branky.
46'
Tunisané začali rychlou akcí po pravé straně, z něhož vytěžili roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
První poločas je u konce. Ač se hrálo v zajímavém tempu, tak jsme branku neviděli. Úvodních patnáct minut patřilo hlavně Tunisku, poté se hra vyrovnala. Dvě největší šance úvodního dějství mělo Tunisko. Nejprve míč do sítě dopravil Isám Džebálí, byl však v ofsajdu. Poté sám před Schmeichelem nepřekonal dánského brankáře lobem. Na konci poločasu přišli Dánové o Thomase Delaneyho kvůli svalovému zranění.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 62 %: 38 %
Střely na branku: 2:1
Rohy: 6:3
Ofsajdy: 0:1
45+5'
45+4'
Míč si vzal Eriksen a jeho bochánek do malého vápna odvrátila tuniská obrana na roh.
45+3'
Přímý kop zpoza vápna pro Dány. Tohle je pozice hlavně pro centr.
45+2'
Domácí rozehrávali zajímavou kombinaci na jeden dotek před vápnem soupeře. Poslední nahrávka, kterou adresoval patičkou Eriksen, skončila na noze soupeře.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
45+1'
ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mikkel Damsgaard.
45'
Tvrdý souboj na středu hřiště rozhodčí nechal bez karty.
44'
Z rohového kopu gól do šatny Tunisané nevytěžili. Stále se tak pokrčuje za stavu 0:0.
43'
Obrovská šance hostujícího celku. Isám Džebálí dostal míč do pokutového území a snažil se přelobovat Schemeichela. Dánský brankář jeho pokus vyrazil na roh.
42'
Na hrací ploše se nachází Thomas Delaney, který má nějaký problém se svalem.
41'
Skov Olsen si z pravé strany navedl míč na střed hřiště a nabízel míč nebezpečně před branku. Naštěstí pro Tunisko se nikdo v červeném k míči nedostal.
40'
Pět minut před pauzou se snažil Christian Eriksen na pravé straně najít Kristensena. Příliš dlouhý pas ale skončil mimo hrací plochu.
39'
Tuniský roh zahrával Anís Slímán a po jeho centru pálil Ajsa Lajdúní vysoko nad branku Schmeichela.
38'
Isám Džebálí si podržel míč u brankové čáry a poté o Kjaera vybojoval roh pro Tunisko.
37'
Christian Eriksen si chtěl na středu hřiště vyměnit míč s Dolbergem, ale poté mu míč podjel pod kopačkou.
36'
Kasper Dolberg teď skvěle použil své tělo na středu hřiště a vybojoval faul na svoji osobu.
35'
Za pískotu tuniských fanoušků kombinují Dánové na polovině soupeře, na postup k vápnu však čekají.
35'
Z druhé vlny pálil Pierre-Emile Höjbjerg. Tvrdá rána záložníka Tottenhamu skončila v rukavicích Ajmana Dahmána.
34'
Pátý dánský roh rozehrával na druhé straně hřiště Eriksen, který nikoho v pokutovém území nenašel.
33'
Mohamed Dräger dostal parádní nahrávku do pokutového území, kde si zasekl míč, ale poté ho odzbrojil čistě Pierre-Emile Höjbjerg.
32'
Kjaer dlouhým pasem našel za obranou Skova Olsena, kterého lehce zradilo zpracování a poté už u něho byla tuniská obrana.