MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Polsko - 4. prosince 2022   16:00

Francie
Francie
44' Giroud (Mbappé) • 74' Mbappé (Dembélé) • 90+1' Mbappé (Thuram)
3:1
(1:0)
Polsko
Polsko
90+9' Lewandowski
Francie
Lloris (C) – Koundé (90+2. Disasi), Varane, Upamecano, T. Hernández – Tchouaméni (66. Fofana), Rabiot – Dembélé (76. Thuram), Griezmann, Mbappé – Giroud (76. Coman).
Aréola, Mandanda – Camavinga, Guendouzi, Kolo Muani, Konaté, Pavard, Saliba, Veretout.
Valenzuela – Urrego, Moreno (Venezuela)
Polsko
Szczęsny – Cash, Glik, Kiwior (87. Bednarek), Bereszyński – Krychowiak (71. Bielik) – Kamiński (71. Zalewski), Zieliński, S. Szymański (64. Milik), Frankowski (87. Grosicki) – Lewandowski (C).
Grabara, Skorupski – Gumny, Jędrzejczyk, Piątek, Skóraś, Świderski, D. Szymański, Wieteska, Żurkowski.

Francie se stává třetím čtvrtfinalistou Mistrovství světa v Kataru. Po nemastném prvním poločase se herně zvedla a díky dvěma gólům Mbappého ve druhé půli zaslouženě postoupila. V samém závěru ještě korigoval na konečných 3:1 z penalty Lewandowski.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+10'
90+9'
Polsko právě vstřelilo branku!
ROBERT LEWANDOWSKI už druhý pokus kopl dobře, Lloris skákal na druhou stranu. Zápas končí.
90+8'
Lewandowski pokutový kop neproměnil, ale jeden z Francouzů vyběhl dříve, a tak se bude opakovat.
90+7'
Penalta pro Polsko! Jeden z francouzských hráčů zahrál ve vápně rukou.
90+5'
Varane odvrátil centrovaný míč do zámezí. Polsko si z následné akce vybojovalo roh.
90+4'
Milik se sice dostal k zakončení, ale pouze z ofsajdu. Poslední minuta zápasu je před námi.
90+4'
Francie opět drží míč na vlastní polovině a spíše už se vyčkává na konec zápasu.
90+2'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Axel Disasi.
90+2'
Lewandowski se dostal ke střele z vápna, ale jeho pokus skončil mimo branku.
90+1'
Francie právě vstřelila branku!
Thuram chvíli kličkoval u rohového praporku, následně předal míč do vápna KYLIANU MBAPPÉMU, jenž se přesnou střelou na zadní tyčku postaral o třetí gól Francie. Je rozhodnuto!
90'
Francie drží míč na útočné polovině. Uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec základní hrací doby.
88'
Cash zastavil rozběhnutého Thurama za cenu žluté karty. Je třeba dodat, že byla nesmírně přísná.
88'
Standardní situace Polska nepřinesla nebezpečí pro branku Llorise. Jeden z bránících hráčů Francie míč odhlavičkoval do zámezí.
87'
Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Kamil Grosicki,
ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Jan Bednarek.
86'
Ofsajdové postavení jednoho z polských hráčů. Následovat bude střídání.
86'
Mbappé poslal k zemi Cashe, což sudí ihned odpískal. Polsko bude rozehrávat u vlastního vápna.
85'
Francie opět tahá čas. Přihrávky po celé šíři hřiště, Polsko se sice snaží o napadání, ale marně, neboť už také docházejí síly.
83'
Francouzi si nyní neporozuměli na útočné polovině a míč jim utekl do zámezí, Poláci budou vhazovat.
82'
Lewandowski tvrdě dohrál Griezmanna, sudí však karetní trest udělovat nebude.
81'
Theo Hernández se dostal k odraženému míči ve vápně Polska, vypálil z otočky, ale branku vysoce přestřelil.
81'
Zalewski srazil Thurama k zemi, Francie bude rozehrávat u rohového praporku.
80'
Tohle bude mít Polsko nesmírně těžké. Francie už se vůbec nikam nežene a pouze si přihrává, do kombinace se zapojili snad všichni hráči v modrém.
79'
Milik byl v náběhu za obranu, ale míč si nešťastně ukopl do zámezí. Odkop od branky.
78'
Polsko má míč na kopačkách a vyčkává, zdali se v obraně Francie neotevře okénko, kudy by se dalo proskočit do nějaké šance. Francie má však své obranné řady rozestavěné velmi dobře.
76'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Kingsley Coman,
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Marcus Thuram.
74'
Francie se mílovými kroky blíží ke čtvrtfinále. KYLIAN MBAPPÉ dostal při rychlém brejku míč na hranici velkého vápna, nachystal si jej na střelu a dělovým projektilem nedal Szczęsnymu žádnou šanci zasáhnout.
74'
Mbappé dnes nemá svůj den. Nyní si míč předkopl až příliš před sebe a jeden z bránících Poláků jej ihned přebral.
73'
Mbappé se zbytečně pokoušel kličkovat a přišel o míč, Poláci však nedokázali z rychlého brejku nic vytěžit.
72'
Kamil Glik si na zadní tyčce naskočil na centrovaný míč, ale hlavou nezamířil vůbec přesně.
71'
ze hřiště odchází Grzegorz Krychowiak, přichází Krystian Bielik.
71'
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Nicola Zalewski.
71'
Polsko bude zahrávat po faulu na Lewandowskiho standardní situaci. Nejdřív se však bude střídat.
70'
Mbappé si obhodil Cashe, ten jej však čistě odstavil. Cash dnes Mbappého skutečně nenechává vyniknout.
68'
Frankowski centroval do vápna, Kamiński se pověsil do vzduchu, ale k hlavičce mu chybělo ještě pár centimetrů.
67'
Kamiński si u rohového praporku neporadil s Hernándezem, Lloris bude odkopávat od branky.
66'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Youssouf Fofana.
66'
Giroud tečoval centr Koundého, ale míč skončil pouze na boční síti. Kdyby sniper AC Milán mířil přesně, byl by to zřejmě gól.
64'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Arkadiusz Milik.
64'
Mbappé upadl ve vápně, požadoval odpískání penalty, ale celé akci předcházel dle pomezního ofsajd. Je však třeba dodat, že Francouzi ofsajdové pravidlo určitě neporušili.
62'
Hernández našel na hranici volného Mbappého, ten si však míč špatně zpracoval, a tak celá akce Francie skončila. Nicméně hráči v modrém mají míč nadále na kopačkách.
61'
Mbappé se přes svého strážce neprosadil. Dnes je francouzský rychlík skutečně velmi dobře bráněný.
60'
Hodina hry je za námi, Francie je stále v jednobrankovém vedení. Nyní se žene kupředu.
58'
Giroud sice nádhernými nůžkami skóroval, ale bohužel pro Francii až po odpískání. Sudí Valenzuela odpískal Varanovi útočný faul.
57'
Centr na přední tyčku Francii nevyšel, Lewandowski míč odvrátil do bezpečí.
56'
Mbappého střela byla sražená do zámezí, je tu další roh Francie. Míč si staví Griezmann.
56'
Francie ho sehrála na krátkou vzdálenost, ale Mbappé se nakonec k centru vůbec nedostal.
55'
Griezmann hledal z pravé strany naslepo někoho ze spoluhráčů, ale Glik míč odkopl na roh.
54'
Rabiot dostal přihrávku do vápna, zkoušel hledat Girouda, ale finální pas nebyl příliš přesný.
53'
Polsko drží míč na vlastní polovině a kombinuje po celé šíři hřiště. Zatím se dopředu příliš nežene.
51'
Mbappé se na křídle nedostal přes Glika, který dobře zastavil prohoz francouzského expresu.
50'
Poláci nyní aktivně napadají rozehrávku soupeře, Francie byla nucena míč odkopnout.
48'
Griezmann zahrál takový střílený centr, Varane se pokoušel míč poslat za záda brankáře, ale chybělo mu pár centimetrů. Následná střela jednoho z Francouzů skončila o několik metrů vedle.
47'
Bereszyński na křídle nedovoleně zastavil rozběhnutého Dembélého a vidí žlutou kartu.
46'
První poločas je za námi a nutno dodat, že měl poměrně neočekávaný průběh. Polsko bylo velmi aktivním týmem i na útočné části a mohlo udeřit, ale Zieliński zahodil jasnou gólovku. Na druhé straně se ve čtyřiačtyřicáté minutě nemýlil Giroud, který poslal Francii do vedení. Druhá půle bude rozhodně zajímavá, zůstaňte s námi!

Percentuální držení míče: 56:44
Střely na branku: 5:1
Střely vedle: 2:2
Zblokované střely: 2:5
Rohové kopy: 5:1
45+2'
45+2'
Centrovaný míč vypadl Llorisovi z rukavic, ale nikdo v bílém se k němu nedostal dřív než zmiňovaný brankář.
45+1'
Do vápna Francie přilétl míč z pravé strany, Kamiński ihned střílel, ale míč byl sražen na roh.
44'
Už to vypadalo, že se půjde do kabin za vyrovnaného stavu, ale není tomu tak. Mbappé našel ve vápně volného OLIVIERA GIROUDA, který poměrně naslepo zakončil na zadní tyčku a Szczęsny se jen marně natahoval. Giroud se svým 52. gólem stal nejúspěšnějším střelcem Francie.
42'
Koundé nyní musí za postranní čáru, neboť čárový rozhodčí odhalil, že má dva řetízky na krku.
40'
Francie bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině. Míč si postavil Griezmann.
38'
Jasná gólovka Polska nebyla využita! Bereszyński se z pravé strany dostal k vápnu Francie, nacentroval a míč dolétl k volnému Zielińskimu, jenž z více než výhodné pozice nedokázal nadvakrát skórovat! Tohle by mohlo Polsko velmi mrzet.
36'
Upamecano si ve vápně počínal nedovoleně, sudí Valenzuela píská útočný faul.
35'
Mbappé ve vápně posadil na zadek Cashe, následně vyslal dělovou ránu, kterou Szczęsny vyrazil vedle branky. Bude z toho roh.
35'
Cash střílel zpoza vápna, ale jeho pokus neměl gólové parametry. U míče je již francouzská reprezentace.
34'
Bereszyński to nyní udělal na lajně velmi dobře. Krajní bek Sampdorie si obhodil Koundého, následně i odcentroval, ale nikdo v bílém se k zakončení nedostal.
32'
Lewandowski nezahrál standardní situaci vůbec dobře, míč poslal pouze do postavené zdi.
32'
Míč leží dobrých dvacet metrů od branky, míč si postavil Lewandowski.
31'
Tchouaméni důrazným zákrokem srazil Frankowskiho, Polsko bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
30'
Půl hodinka hry je za námi a stále čekáme na první gól. Hodně tipérů je nyní zřejmě překvapených, neboť se dle předvedených výkonů ve skupinách čekala možná i demolice. Není tomu tak, Polsko je více než obstojným soupeřem favorizované Francii.
29'
Obrovská šance Francie zůstala neproměněna! Griezmann vysunul do vápna Dembélého, ten ihned dával míč na malé vápno Giroudovi, jenž ve skluzu nedokázal uklidit míč do prázdné branky!
27'
Mbappé se hnal po levé straně do rychlé akce, byl zcela jasně zatažen za ruku, ale sudí nechává hru pokračovat.
26'
Nepřesný centr jednoho z polských hráčů. Borci v bílém však mají nadále míč na kopačkách.
25'
Dembélé si počínal nedovoleně, Polsko bude rozehrávat z levé strany na útočné polovině.
24'
Poláci se nyní dostali do vápna, ale mezi pěticí Francouzů nenalezli místo, odkud by se dalo zakončit. Vše vyřešil Griezmann dalekým odkopem.
23'
Mbappé se hnal po křídle do rychlého brejku, ale Matthew Cash jej skvěle odzbrojil.
22'
Rána Koundého byla dostatečně razantní, ale skončila pouze v náruči brankáře.
21'
Lewandowski to vzal na sebe, vypálil z dobrých dvaceti metrů, ale jeho pokus prolétl jen těsně vedle tyče. Zatím největší šance Polska.
20'
Mírný zmatek ve vápně Polska nakonec vyřešil Glik, který míč dostal daleko od branky Polska.
19'
Upamecano trošku podcenil situaci při rozehrávce, Lewandowski jej však nedokázal o míč obrat, a tak mohli zůstat Francouzi klidní.
17'
Špatná rozehrávka Polska pustila Dembélého ke střele zpoza vápna, ta však nebyla vůbec razantní a Szczęsny ji s klidem chytil.
16'
Mbappé zkusil proskočit kolem Cashe, ten jej ale čistě zastavil. Francie bude vhazovat na útočné polovině.
15'
Francie znovu na míči, Polsko se s ním příliš neohřálo. Lewandowski to dnes bude mít na hrotu nesmírně těžké.
13'
Tchouaméni vyslal zpoza vápna štiplavou ránu, ale Szczęsny ji dokázal vyrazit vedle branky. Z následného rohu se Francii nepodařilo nic vytěžit.
13'
Střílený centr Mbappého končí v náruči brankáře Szczęsnyho.
12'
Centr od rohového praporku nenalezl nikoho z francouzských hráčů. Borci v modrém však ihned míč přebrali a znovu se tlačí k vápnu.
11'
Mbappé našel centrem Dembélého, ten si obhodil obránce, ale jeho zakončení bylo sraženo do zámezí, další roh.
10'
Centr francouzské sedmičky nebyl příliš přesný, míč odhlavičkoval jeden z obránců mimo vápno.
9'
Mbappé dostal míč na křídlo, byl ihned zdvojen, ale přesto se mu podařilo odcentrovat. Bereszyński však míč odvrátil na rohový kop, balón si znovu bere Griezmann.
8'
Francie kooperuje s míčem na útočné polovině. Zatím však pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
7'
Hernández byl nyní ve vzdušném souboji velmi důrazný, což neuniklo očím hlavního arbitra, který ihned odpískal faul.
6'
Cash centroval z pravé strany, ale Lloris si vyběhl a míč zachytil do rukavic.
5'
Poláci nyní výtečně napadali rozehrávku soupeře, Upamecano se dostal do problémů, ale nakonec se štěstím vše dobře vyřešil.
4'
Na centrovaný míč si naskočil hráč Manchesteru United Varane, ale jeho pokus hlavou nebyl vůbec přesný.
3'
Dembélé centroval z pravé strany, ale Bereszyński srazil míč do zámezí. Francie bude zahrávat roh.
2'
Přetažený centr Griezmanna pouze prolétl vápnem a skončil v zámezí, Szczęsny bude odkopávat od branky.
1'
Griezmann hned z kraje zápasu faulovaný, je tu zajímavá standardní situace pro Francii.
1'
Francie, která nastoupila v modrých dresech, uvedla míč do hry. Polsko hraje v bílé sadě.
1'

Francie: Lloris (C) – Koundé, Varane, Upamecano, T. Hernández – Tchouaméni, Rabiot – Dembélé, Griezmann, Mbappé – Giroud.
Náhradníci: Aréola, Mandanda – Camavinga, Coman, Disasi, Fofana, Guendouzi, Kolo Muani, Konaté, Pavard, Saliba, Thuram, Veretout.
Trenér: Didier Deschamps

Polsko: Szczęsny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszyński – Krychowiak – Kamiński, Zieliński, S. Szymański, Frankowski – Lewandowski (C).
Náhradníci: Grabara, Skorupski – Bednarek, Bielik, Grosicki, Gumny, Jędrzejczyk, Milik, Piątek, Skóraś, Świderski, D. Szymański, Wieteska, Zalewski, Żurkowski.
Trenér: Czeslaw Michniewicz

Rozhodčí: Valenzuela – Urrego, Moreno (Venezuela).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.