MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kamerun : Srbsko - 28. listopadu 2022   11:00

Kamerun
Kamerun
29' Castelletto (N'Koulou) • 63' Aboubakar (Castelletto) • 66' Choupo-Moting (Aboubakar)
3:3
(1:2)
Srbsko
Srbsko
45+1' Pavlović  (Tadić) • 45+3' S. Milinković-Savić  (Živković) • 53' A. Mitrović  (Živković)
Kamerun
Epassy – Fai, Castelletto, N'Koulou, Tolo – Anguissa (81. Gouet), Kunde (68. Bassogog), Hongla (55. Aboubakar) – Mbeumo (81. NKoudou), Choupo-Moting (C), Toko Ekambi (68. Ondoua).
Ngapandouetnbu – Ebosse, Mbaizo, Wooh, Mbekeli, Ntcham, Marou, Ngamaleu, Nsamé.
Abdulla – al-Hammádí, al-Mahrí (UAE)
Istád al-Džanúb, al-Wakra
Srbsko
V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković (79. Babić), Pavlović (56. S. Mitrović) – Živković (79. Radonjić), Lukić, Maksimović, Kostić (90+2. Djuričić) – Tadić (C), A. Mitrović, S. Milinković-Savić (79. Grujić).
Dmitrović, Rajković – Eraković, Mladenović, Gudelj, Račić, Lazović, Ilić, Jović, Vlahović.

Snad nejútočnější zápas dosavadního průběhu mistrovství přinesl dramatický průběh a po jeho skončení není spokojenost ani na jedné straně. Kamerun ukončil sérii osmi porážek na MS, ale v posledním kole musí bezpodmínečně porazit Brazílii a ještě doufat na souhru ostatních výsledků, což nakonec platí i o Srbech, které čeká Švýcarsko.
Jihoslované byli dlouho lepším mužstvem, Mitrović však trefil tyč a po rohu otevřel skóre kamerunský obránce Castelletto.
Srbsko otočilo skóre v nastavení první půle slepenými góly mladého obránce Pavloviće po standardce a Sergeje Milinkoviće-Saviće po chybě obrany Afričanů.
Když v úvodu druhé půle zvýšil z nádherné souhry na jeden dotek Aleksandar Mitrović na 3:1, zdálo se, že zápas směřuje k jasné výhře Srbska. Jenže trenér Song poslal do hry Aboubakara, který dvakrát během tří minut utekl z ofsajdové hrany, první akci zakončil sám dloubáčkem, z další pak hráč saúdského an-Nasru naservíroval vyrovnání hvězdě Bayernu Choupo-Motingovi.
Od 66. minuty se skóre již nezměnilo, když dvě největší příležitosti spálil znovu dnes až na jednu výjimku zakletý kanonýr Aleksandar Mitrović.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:14.
90+6'
90+6'
Po faulu Tadiće na Bassogoga přímo na půlící čáře rozehraje trestný kop Kamerun.
90+5'
Z 22 metrů vypálil Grujić přímo do brankáře Epassyho.
90+4'
Trestný kop míří do náruče Vanji Milinkoviće-Saviće.
90+4'
Nikola Milenković zatahal za dres a pro jistotu ještě podkopl N´Koudoua a dostává žlutou kartu.
90+3'
Dušan Tadić diskutuje s rozhodčím, na dalším odmávaném ofsajdu však nic nezmění.
90+2'
Srbsko naposledy střídá:
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Filip Đuričić.
90+1'
Lukić dloubl míč do nájezdu Aleksandaru Mitrovićovi, jenže ofsajdové hrany dnes nespolupracují se Srby.
89'
Po Tadićově přiťuknutí těsně minul technickou střelou z otočky Aleksandar Mitrović.
88'
Kostić se prosadil přes Bassogoga k průnikové přihrávce, placírkou však poslal nízký střílený centr jen do Epassyho náruče.
87'
Aboubakar vyzkoušel srbského brankáře střelou z dálky doprostřed brány.
85'
Srbští fotbalisté bleskově rozehráli standardku, Kostić to myslel po náběhu na levé křídlo chytře, avšak zpětnou přihrávku adresoval jen na kamerunské kopačky.
85'
Kamerunci obrali o míč čistě Aleksandara Mitroviće, Bassogoga pak po čtyřech marně zkoušel zastavit Babić, povedlo se to až v šestnáctce Grujićovi.
83'
Kostićův střílený centr pouštějí Kamerunci ať už chtěně či šťastnou náhodou do zámezí.
82'
Čerstvý N´Koudou rozehrál roh nakrátko, k centru se dostal až z druhé vlny Tolo, ale do vzduchu se pověsil Babić a vyhlavičkoval míč do bezpečí.
81'
Dvakrát střídá Kamerun:
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Samuel Gouet,
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Georges-Kévin N´Koudou.
80'
Tolův centr se o záda bránícího hráče odráží na roh.
79'
Hned trojité střídání v mužstvu Srbska:
ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Srđan Babić,
ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Marko Grujić,
ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Nemanja Radonjić.
78'
Sergej Milinković-Savić zpoza šestnáctky vysoko přestřeluje kamerunskou svatyni.
76'
Úplně volný Aleksandar Mitrović mohl ještě přihrávat, rozhodl se ale pro zakončení a z úhlu neprostřelil Epassyho. Srbové ještě zachytili vyražený míč, série přihrávek však tentokrát končí neadresnou patičkou Milinkoviće-Saviće.
74'
Epassy zachytává dlouhý pas včas před Aleksandarem Mitrovićem a vysouvá po pravém křídle do kontru Faie. Srbská obrana se stačila stáhnout do bloku a uhájit své území.
72'
Po trochu neurovnané hektické pasáži uprostřed hřiště vhazují Kamerunci z vlastní poloviny.
70'
Srbové vybojovali roh, po kterém hlavičkoval Sergej Milinković-Savić slabě a nepřesně.
69'
Bassogog přiťukl míč na pravé křídlo Faiovi, pro jehož nadýchaný centr si došel Vanja Milinković-Savić.
68'
Dvojnásobné střídání v týmu Kamerunu:
ze hřiště odcházejí Karl Toko Ekambi a Pierre Kunde, přicházejí Gael Ondoua a kuriózně se žlutou kartou ze střídačky Christian Bassogog.
66'
Kamerun právě vstřelil branku!
Afričané okopírovali slepené góly soupeře z nastavení první půle. Aboubakar si opět pohlídal ofsajdovou čáru, vystartoval do nájezdu a jeho přihrávku využívá k vyrovnání naprosto volný ERIC CHOUPO-MOTING.
63'
Z ofsajdové hrany vystartoval na Castellettův dlouhý pas z vlastní půle VINCENT ABOUBAKAR, nechal si projet po zádech Maksimoviće a lahůdkovým lobem umístil míč do sítě. Pomezní al-Hammádí chybně odmával ofsajd, po zásahu VAR branka platí!
62'
Toko Ekambi se na levé straně pokusil o překvapivou střelu přes obránce po zemi, ta však mířila přímo do připraveného brankáře.
60'
Dravý průnik střídajícího Aboubakara zastavil po jesličkách Stefanu Mitrovićovi až skluzem v pokutovém území Miloš Veljković.
59'
Útočného faulu se dopustil nejzkušenější muž na trávníku Dušan Tadić.
57'
Po trestném kopu Kamerunu od pravé lajny hlavičkuje Choupo-Moting z nadějného výskoku o zem jen několik metrů vedle pravé tyče.
56'
Střídá také Srbsko:
ze hřiště odchází zraněný autor vyrovnávací branky Strahinja Pavlović, na jeho místo přichází Stefan Mitrović.
55'
Se střídáními začíná Kamerun:
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Vincent Aboubakar.
53'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Překrásná fotbalová variace na sovětskou hokejovou sbornou 80. let! Kombinací na jeden dotek rozebrali Srbové soupeřovu obranu po ose ALEKSANDAR MITROVIĆ – Filip Kostić – Sergej Milinković-Savić – Andrija Živković a ostrostřelec Fulhamu, který vše rozjel, byl odměněn snadným zásunem do prázdné brány.
52'
Na druhé straně Milenković důrazně a čistě odstavil od míče Mbeuma.
51'
Srbové neúnavně útočí, ale zatím se nemohou dostat do koncovky. Na kolmici po pravé straně nabíhal Živković, jenže pomohl si v souboji nedovoleně rukama.
49'
V téže minutě signalizuje pomezní ofsajd také při placírce Sergeje Milinkoviće-Saviće.
49'
Tadić vysunul do sprintu Kostiće, jenže vzrušení bylo opět zbytečné kvůli ofsajdu.
47'
Atakovaný Kostić posílá dlouhý míč jen kamerunskému brankáři a marně se ohlíží po rozhodčím, který nepíská faul.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nestřídal.
46'
Fauly 6:5
V al-Wakře se hraje zajímavý fotbal s dramatickou zápletkou. Dlouho lepší Srbové trefili Mitrovićem tyč a nečekaně inkasovali z rohového kopu, po kterém vsítil premiérový reprezentační gól obránce Castelletto. Jihoslovanská družina se ovšem nevzdala a v nastaveném čase dvojitým úderem skóre otočila. Vyrovnal rovněž sváteční střelec, 21letý zadák Pavlović po trestném kopu a vzápětí potrestal chybu Afričanů v rozehrávce kanonýr Lazia Sergej Milinković-Savić.
45+8'
45+8'
Míč si pohlídali srbští zadáci na přední tyči.
45+7'
Hraje se již minutu přes avizované nastavení a Kamerun může odpovědět z rohového kopu, na který míč vypíchl Živković.
45+7'
Žlutá karta také na střídačku Srbska, za nějaké komentáře zřejmě k délce nastavení ji viděl na upozornění čtvrtého rozhodčího Luka Jović.
45+6'
Rozhodčí Abdulla nechal kvůli strkanicím ve vápně Tadiće roh zopakovat. Epassy vyboxoval jeho centr před Lukiće, jehož placírka přehuštěným prostorem neprošla.
45+5'
Aleksandar Mitrović postupoval od středového kruhu jeden na jednoho, tečovaný pokus vyslal ani ne metr vedle brány a získává ještě roh.
45+3'
Po lehkovážném zpracování a ztrátě míče Anguissy před velkým vápnem si SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ narazil s Andrijou Živkovićem a z 18 metrů zavěsil skákavou střelu k levé tyči. Epassy nemá čisté svědomí, Srbové slaví velkolepý obrat v nastaveném čase!
45+1'
Také vyrovnání přišlo ze vzduchu po standardce. Trestný kop Dušana Tadiće umístil hlavou k tyči do sítě nejmladší hráč na hřišti, obránce Salzburgu STRAHINJA PAVLOVIĆ.
45'
Sergej Milinković-Savić obral Kamerunce o míč a jeho protiútok zastavuje faulem Pierre Kunde.
43'
Kunde pronikl po pravé straně, přízemní střelu z úhlu Vanja Milinković-Savić vyráží zpět na jeho kopačky, ale dorážka už byla velmi nepřesná.
41'
Srbsko vyvinulo drtivý tlak, jenže ani ke Kostićově zpětné přihrávce po hezkém dloubáku Tadiće nepustil Mitroviće dobře postavený Fai.
40'
Nikola Milenković prostrkával míč do vápna na Aleksandara Mitroviće, přihrávku v poslední chvíli vypíchl špičkou boty jeden z Kamerunců.
39'
Úplně volný Dušan Tadić v záklonu vysoko přestřelil, což ho nakonec vzhledem k signalizovanému ofsajdu mrzet nemusí.
38'
Srbská kombinace kolem velkého vápna vrcholí Mitrovićovou přihrávkou na kopačky soupeře. Jihoslované to musejí zkoušet dál.
38'
Mbeumo zarazil „zidanovku“ Sergeje Milinkoviće-Saviće na půlící čáře.
36'
Kamerun teď hraje na údržbu, N´Koulou se nerozpakuje dát skoro z půlky hřiště malou domů.
35'
Dlouhý aut zatím v deseti hrajících Afričanů dostali borci v bílém s potížemi z nebezpečného prostoru.
33'
Sergej Milinković-Savić skluzem odehrál míč čistě před Faiem, který ho přeskakoval a při dopadu zřejmě špatně došlápl a musí být ošetřen.
30'
Žlutá karta směřuje na kamerunskou lavičku, snad za přehnanou oslavu gólu ji vidí mezi náhradníky Christian Bassogog.
29'
Předchozí kiks vyšel Srby nesmírně draho. Po rohovém kopu zavřel zadní tyč JEAN-CHARLES CASTELLETTO doklepnutím několikrát tečovaného centru do prázdné brány. Asistence je připsána N´Koulouovi, který míč lízl hlavou v klubku hráčů jako poslední. Pro obránce Nantes je to první gól v reprezentačním dresu.
28'
Miloš Veljković si teď nerozuměl s vlastním brankářem, jemuž pouštěl Živkovićovu zpětnou přihrávku, Vanja Milinković-Savić měl však k míči daleko a Kamerun získal zdarma druhý roh.
26'
Přízemní centr Sergeje Milinkoviće-Saviće zpracoval hladce Casteletto.
25'
Navíc z toho byl krátký roh pro Srbsko, jenže Dušan Tadić nadějnou možnost zazdil naprosto nepřesným centrem do území nikoho.
24'
Nicolas N´Koulou si kryl míč tělem, jenže hrábl při tom za sebe rukou do obličeje Živkovićovi a vidí žlutou kartu.
23'
Tadićův rohový kop si snadno stahuje ze vzduchu brankář Epassy.
22'
Ještě před rozehráním rohu si ovšem upravuje uvolněné dorozumívací zařízení za pomoci hlavního arbitra pomezní al-Mahrí.
21'
Živković prostrčil míč zprava šikovně do šestnáctky na Maksimoviće, který posouval skluzem dál a vybojoval první roh pro Srbsko.
19'
Pierre Kunde se v souboji zbavil Nemanji Maksimoviće a po odskoku o trávník napálil míč z úhlu přímo do rukavic Vanji Milinkoviće-Saviće, jenž prudkou střelu vyráží na roh.
18'
Křížná střílená přihrávka Bryana Mbeuma doskákala nikým netečována do zámezí.
17'
Tadić zabojoval o zdánlivě ztracený míč a z koncové lajny vrátil míč před bránu, kde se až komicky poodrážel postupně od tří Kamerunců před Mitroviće, který v obrovské šanci míří těsně vedle.
16'
Hongla se po ošetření vrací na trávník a sledoval, jak odražený míč z velkého vápna napálil pohotově, ale výrazně nad břevno soluňský Nicolas N'Koulou.
15'
Teč Sergeje Milinkoviće-Saviće naslepo nemířila do správného prostoru, míč sbírá Epassy.
14'
Kamerunci hrají zatím v deseti, jejich kombinaci ukončil útočný faul Kundeho.
13'
Na trávníku je ošetřován Martin Hongla.
11'
Srbové zůstali u míče i nadále, akce skončila až příliš vysokou střelou Filipa Kostiće.
11'
Aleksandar Mitrović si narazil s Dušanem Tadićem, ve vápně se neunáhlil, nechal projet obránce na saních a nádhernou křížnou střelou otřásl zadní tyčí.
9'
Živković se drzou patičkou uvolnil kolem Tola, jeho centr do pokutového území však Afričané zpacifikovali.
8'
Kamerunskou kombinaci zhatila Honglova nepřesná kolmá přihrávka.
6'
Dušan Tadić si zasekl míč a předal ho pod sebe na Nemanju Maksimoviće. Jeho centr hlavičkoval Aleksandar Mitrović už lehce za vrcholem trajektorie obloukem na horní síť.
5'
Toko Ekambi se prosadil na levém křídle, jeho zpětnou přihrávku na velké vápno však vystihl Živković a okamžitě hledal dlouhou kolmicí Kostiće. U prudkého míče byl však dříve kamerunský brankář.
4'
O dotírajícího Živkoviće vytloukl u praporku bloky Nouhou Tolo a Kamerunci budou vhazovat.
2'
Srbové hráli jen necelou minutku v oslabení a Mitrović se za postranní čarou hlásí zpět do hry.
1'
Hned v první minutě leží na trávníku po nešťastném dopadu ze vzdušného souboje kanonýr Aleksandar Mitrović.
1'
Reprezentanti Srbska nastoupili v bílých dresech, Kamerun bude hrát v zelených dresech a červených trenýrkách. Samozřejmě s výjimkou brankářského postu, kde nastupuje místo Onany, vyřazeného po včerejší hádce na tréninku z reprezentace, Devis Epassy. Ten chytá v saúdském klubu Abhá, předtím pět let chytal řeckou ligu a s pouhými pěti reprezentačními starty je nejméně mezinárodně ostříleným hráčem na hřišti.
Oba celky jsou nastoupeny před slušně zaplněným stadiónem v al-Wakře, dozněla kamerunská hymna a následuje ta srbská.

Kamerun: Epassy – Fai, Castelletto, N'Koulou, Tolo – Anguissa, Kunde, Hongla – Mbeumo, Choupo-Moting (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Ngapandouetnbu – Ebosse, Mbaizo, Wooh, Gouet, Mbekeli, Ntcham, Ondoua, Bassogog, Aboubakar, Marou, Ngamaleu, N´Koudou, Nsamé.
Trenér: Song.

Srbsko: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Lukić, Maksimović, Kostić – Tadić (C), A. Mitrović, S. Milinković-Savić.
Náhradníci: Dmitrović, Rajković – Eraković, S. Mitrović, Babić, Mladenović, Gudelj, Račić, Djuričić, Lazović, Ilić, Grujić, Radonjić, Jović, Vlahović.
Trenér: Stojković.

Rozhodčí: Abdulla – al-Hammádí, al-Mahrí (UAE).
Obě země se na Mistrovství světa utkávají historicky poprvé, jejich jediné vzájemné utkání se konalo před 12 lety a Srbsko tehdy doma zvítězilo 4:3.
Srbsko
Srbové měli naopak velmi povedenou přípravu, v Lize národů a generálce na Mistrovství světa z posledních šesti utkání získali pět vítězství a jednu remízu. V úvodním utkání v Kataru však také vyšli naprázdno, v ofenzívě toho proti favorizované Brazílii moc nepředvedli a bezbrankové skóre drželi jen něco přes hodinu. Nakonec po dvou brankách Richarlisona Andradeho podlehli 0:2. Stejně jako pro soupeře je tedy druhý duel ve skupině existenční.
Srbsko má velmi silnou soupisku, 19 z 26 hráčů působí v elitní čtyřce evropských soutěží, kompletní jedenáctku by složilo jen z hráčů Serie A. V ofenzívě sází na Dušana Vlahoviće z Juventusu a Aleksandara Mitroviće z Fulhamu, kapitánem je zkušený Dušan Tadić z Ajaxu.
Kamerun
Bronzoví medailisté z letošního mistrovství Afriky neměli povedenou přípravu na světový šampionát. Porážky s Uzbekistánem a Jižní Koreou a remízy s Jamajkou a Panamou nedovolovaly Kameruncům přílišný optimismus do těžké základní skupiny G. V úvodním utkání pokračovalo jejich střelecké trápení, Švýcarsku podlehli 0:1 gólem Embola ze 48. minuty. Papírově silné útočné trio z elitních evropských lig Toko-Ekambi, Choupo-Moting, Mbeumo vyšlo znovu naprázdno, celkově se Kamerunu již v osmi mezistátních utkáních nepodařilo vsítit více než jednu branku.
Ještě horší série v podobě osmi po sobě jdoucích porážek se táhne již na čtvrtém MS (2002, 2010, 2014 a 2022) a v případě další prohry vyrovná Kamerun nelichotivý historický rekord Mexika.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.