MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kostarika : Německo - 1. prosince 2022   20:00

Kostarika
Kostarika
59' Tejeda  • 70' Neuer(vl.)
2:4
(0:1)
Německo
Německo
10' Gnabry  (Raum) • 73' Havertz  (Füllkrug) • 84' Havertz  (Gnabry) • 89' Füllkrug  (Sané)
Kostarika
Navas (C) – Fuller (74. Bennette), Ó. Duarte, Waston, J. Vargas, Oviedo (90+3. Contreras) – Aguilera (46. Salas), Borges, Tejeda (90+3. R. Wilson), Campbell – Venegas (74. Matarrita).
E. Alvarado, Sequeira – Zamora, Ge. Torres, Ruiz, D. López, Ca. Martínez, Chacón, A. Hernández.
S. Frappartová – N. I. Backová, K. Diazová Medinová
Al Bayt Stadium, al-Chúr (QAT)
67 054 diváků
Německo
Neuer (C) – Kimmich, Süle (90+3. Ginter), Rüdiger, Raum (67. Götze) – Goretzka (46. Klostermann), Gündoğan (54. Füllkrug) – Gnabry, Musiala, Sané – Müller (67. Havertz).
ter Stegen, Trapp – Bella-Kotchap, Kehrer, Günter, Schlotterbeck, Brandt, Hofmann, Adeyemi, Moukoko.

Ode mě to je dnes vše. Hezký den!
Statistiky utkání:

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 2:15. Rohy: 1:14. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 3:9.
Konečné pořadí skupiny E

1. Japonsko – 6 bodů
2. Španělsko – 4 body
3. Německo – 4 body
4. Kostarika – 3 body

Německou do playoff nepostoupilo kvůli horšimu skóre. Němci měli rozdíl skóre +1, Španělsko +6.
Německo vítězí nad Kostarikou 4:2. Ve druhém poločase jsme viděli strhující fotbal. Kostarika zásluhou Tejedy a Vargase otočila utkání. Německo si ale vedení vzalo zpět, když se postupně prosadil dvakrát Havertz a v 89. minutě uzavřel účet dnešního utkání Füllkrug. Pro Němce má vítězství ale velkou pachuť, protože podruhé po sobě nedokázalo postoupit na Mistrovství světa ze skupiny. Na turnaji končí i Kostarika.
90+10'
90+10'
Musialovu střelu zevnitř pokutového území lapil Navas.
90+8'
Matarittův centr chytá Manuel Neuer.
Japonsko své utkání zvládlo. Němci tak na šampionátu končí.
90+7'
Salas se dobře vrátil s Musialou.
90+6'
Havertz našel nadýchaným centrem Füllkruga, který ale netrefil hlavičkou branku.
90+5'
Němci opět drží míč na svých kopačkách.
90+3'
Střídání v týmu Německo:
ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Matthias Ginter.
90+3'
Střídání v týmu Kostarika:
ze hřiště odchází Yeltsin Tejeda, přichází Roan Wilson,
ze hřiště odchází Bryan Oviedo, přichází Anthony Contreras.
89'
Německo právě vstřelilo branku!
Přeci jen branka platí. Video odhalilo, že Sané nebyl v ofsajdu. Sané si naběhl na centrovaný míč, poté adresoval přesnou přihrávku na NICLASE FÜLLKRUGA, který už nemě těžkou pozici.
Asistence: Leroy Sané
89'
Füllkrug dostal míč do sítě, ale je mávaný ofsajd.
88'
Saného centr odvrací Duarte do bezpečí.
86'
Havertz mohl zkompletovat hattrick. Navas ho ale skvělým způsobem vychytal.
84'
KAI HAVERTZ si naběhl na přesný centrovaný míč Gnabryho a dostal míč do sítě.
Asistence: Serge Gnabry
83'
Musiala se opět vykličkoval až ke střele. Musialovi ale dnes není přáno, jeho střela končí nad brankou.
82'
Mataritta nabral vysokou rychlost na levém křídle, odkud hledal Bennetta, před ním ale odehrál míč Rüdiger.
82'
Havertz se při útočné snaze dopustil faulu.
79'
Kostarika další brejk nevyužila. Bennettova střela končí vysoko nad brankou.
78'
Velmi dobře rozehraný roh. Rüdiger ale nedokázal dostat míč do sítě.
78'
Momentálně sledujeme fotbal nahoru dolů. Oba týmy musí hrát na vítězství.
77'
Žlutá karta pro tým Kostarika (Óscar Duarte).
76'
Výborně sehraný brejk Němců. Sané přihrál Füllkrugovi do skvělé pozice, německý útočník ale trefil jen Navase.
74'
ze hřiště odchází Johan Venegas, přichází Rónald Matarrita,
ze hřiště odchází Keysher Fuller, přichází .
73'
Je opět srovnáno. Füllkrug sklepl míč na KAIE HAVERTZE, který poslal míč kolem Navase do branky.
Asistence: Niclas Füllkrug
70'
Kostarika právě vstřelila branku!
Kostarika rozehrála standardní situaci, kterou vrátil do ohně Waston. Před Neuerem do míče píchnul JUAN PABLO VARGAS, míč dojel až do sítě. Neuvěřitelné věci jsou momentalně k vidění.
68'
Další Musialova střela trefila tyč!
67'
ze hřiště odchází David Raum, přichází ,
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Kai Havertz.
66'
Fuller mohl málem postupovat sám na Neuera. Campbell mu ale neadresoval přesnou přihrávku.
65'
Raumův centr do dobrého prostoru nenašel nikoho ze spoluhráčů.
64'
Saného přihrávka nebyla přesná. Navas rozehrává od své branky.
62'
Kimmich našel přesnou přihrávkou Rüdigera, jeho střela z hranice brankového území letí těsně mimo branku.
62'
Střela Müllera z výborné pozice byla zablokována na roh.
61'
Musiala střelou z úhlu orazítkoval levou tyč Navasovy branky, míč se odrazil zpět k Musialovi, který v těžké pozici nezakončil přesně.
59'
Kostarika vyrovnává zásluhou YELTSINA TEJEDY. Fuller našel centrem hlavu Wastona, jeho zakončení vyrazil Neuer jen před Tejedu, který míč uklidil do branky.
57'
Füllkrig hledal Musialu v pokutovém území. Borges ale míč k Musialovi nepustil.
Japonsko vede v souběžně hraném utkání 2:1. Němci momentálné nepostupují.
55'
Gnabryho pokus byl zablokovaný, následný pokus Saného letěl vysoko nad branku.
54'
ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Niclas Füllkrug.
54'
Oviedo odvrací míč na roh.
53'
Musiala se opět dostal až do pokutového území, kde hledal pŕihrávkou pod sebe jednoho ze spoluhráčů. Vargas ale situaci přčetl a odvrátil míč na roh.
52'
Fuller si narazil míč s Campbellem, následnou střelu Fullera z dobré pozice zablokoval Süle.
51'
Venegasův centr odvrací hlavou Rüdiger.
50'
Němci už opět obehrávají obranu Kostariky. Rüdiger to zkoušel dlouhým pasem za obranu, který ale nebyl přesný.
49'
Fuller byl nachytán v ofsajdu.
48'
Gnabry nezpracoval míč, Waston odkopl míč za pomezní čáru.
47'
Müllerova přihrávka končí za brankovou čárou.
46'
Němci začínají až od Neuera.
46'
ze hřiště odchází Brandon Aguilera, přichází Youstin Salas.
46'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Lukas Klostermann.
46'
V prvním poločase jsme se rozhodně nenudili. Německo vstoupilo do utkání dominantně a už v 10. minutě se dostalo do vedení po přesné hlavičce Gnabryho, který si naskočil na Raumův centr. Němci měli v průběhu prvního poločasu další příležitosti, které však die Mannschaft neproměnil. Ve 43. minutě mohl přijít trest, když po špatné komunikaci v německé obraně postupoval sám na Neuera Fuller. Brankář Bayernu Mnichov však předvedl skvělý zákrok. Uvidíme, zda padnou další branky v druhém poločase.
45+1'
45+1'
Müller na Raumův centr nedoskočil.
45'
Sané měl možnost ke střele z výborné pozice. Tři metry za pokutovým území se rozhodl Sané pro střelu, míč však letí vysoko nad branku.
44'
Kostariku šance viditelně nabudila. Campbellův centr nedokázal odehrát Süle, Aguilera už ale nepočítal s tím, že se míč k němu dostane, a tak nedokázal zpracovat míč.
43'
Raum se nedohodl s Rüdigerem, těžil z toho Fuller, který postupoval sám na Neuera. Německý brankář však tvrdou ránu pod břevno vyráží na roh!
41'
Müller hezky sklepl míč na Musialu, Vargas byl u míče ale rychleji, poté následoval ofsajd.
40'
Gnabry obdržel vhazování od Rauma. V pokutovém území se obtočil, jeho střela na zadní tyč těsně minula branku.
39'
Oviedo vybojoval vhazování pro svůj tým.
38'
Němci hru plně kontrolují.
37'
Němci si teď vyměňují krátké přihrávky, kterými se snaží roztrhat obranu Kostariky.
36'
Musiala se prokličkoval až do pokutového území, odkud se rozhodl vystřelit, jeho střele však chyběla přesnost. Další nevyužitá šance Německa.
36'
Výborná defenzivní práce od Gnabryho, který překazil útočnou snahu Venegase.
34'
Kimmich vypálil z větší vzdálenosti, Navasovi míč vypadl, následně však kostarický brankář rychle vstal a míč přikryl.
34'
Další Kimmichův centrovaný míč prolétl přes celé pokutové území, aniž by se ho někdo dotkl.
33'
Němci obehrávají obranný val soupeře.
32'
Kimmichův centr odehrál před Müllerem Vargas.
32'
Keylor Navas stahuje centrovaný míč do rukavic.
31'
Kostarika po rohu vyrazila do rychlého protiútoku. Němci se ale stihli včas vrátit a už opět hrají s míčem.
30'
Campbell v obranné práci odehrál míč jen na Gnabryho, který udělal krátkou kličku, po níž následovala další zblokovaná střela.
29'
Oviedo nacentroval míč z levé strany. Campbell podklouzl a zakončit nedokázal.
28'
Kostarika opět odvrací míč. Na zemi v pokutovém území zůstal ležet Gorezka, na pokutový kop to ale nevypadá.
27'
Gnabry hledal v pokutovém území Müllera, přihrávku zblokoval na roh Waston.
26'
Musiala pálil uvnitř pokutového území, jeho pokus zablokoval Vargas. V ofsajdu byl ale už předtím Raum. Asistentka rozhodčího následně situaci domávla.
24'
Nepřesnou rozehrávku Kostaričanů vystihl Gnabry, který hledal ihned Müllera, který byl ale v ofsajdu. U míče byl stejně dříve Navas.
23'
Müller i Musiala se k zakončení nedokázali dostat.
22'
Kostarika je na útočné polovině. Dlouhý křižný míč ale sehrál Raum na Neuera.
21'
Müllerova hlavička nebyla nebezpečná. Rüdiger se ještě dožadoval pokutového kopu, ale hraje se dál.
20'
Gnabry dával míč pod sebe, kde byl připravený Vargas, který odvrací míč na roh.
20'
Zdánlivě nenápadný oblouček za obranu nakonec proskákal až za její linii, kam si nabíhal Müller, ale do zakončení se nedostal. Následuje útočný faul Němců.
19'
Kostarika si hezky ťukla míč po levé straně, a přestože se zdálo, že rozehraje první rohový kop, přišel ofsajd.
18'
Nepřesnou přihrávku k vlastí brance zachytil Navas až za brankovou čárou, přesto čárová sudí nechala pokračovat ve hře. Němci měli kopat roh.
17'
Pokračujeme ve hře, Němci jsou na polovině Kostariky a trpělivě kombinují.
16'
Kostarika se snad poprvé v utkání dostává na pár vteřin na útočnou polovinu, kde Oviedo na levé straně čelil přesile soupeře. Ač se mu podařilo přenést hru, přichází ztráta a přerušení hry po tvrdém zákroku na Venegase, který potřebuje ošetření.
15'
Rohový kop byl ale mizerný, proto se Němci bez střeleckého pokusu musí vracet zpět k půlící čáře.
14'
V závěru čtrnácté minuty přiletěl krásný přetažený centr z pravé strany, který si na zadní tyči našel Goretzka, jehož hlavu vytáhl Navas na brankové čáře!
14'
Vysoký centr Rauma z levé strany nedokázal nikdo z Němců zachytit, ale Müller alespoň přiťukl míč svému spoluhráči.
14'
Pozice Kostariky coby útočícího týmu měla jepičí život, už se znovu hraje na její polovině s míčem na německých kopačkách.
13'
Německo se posouvalo blíž a blíž vápnu, u kterého však fauloval jeden z hráčů v bílém. Kostarika rozehrává ze své poloviny.
13'
A Němci mají o další důvod k radosti navíc, protože Španělé už také vedou, což by znamenalo postup obou favoritů.
12'
Kostarika se snaží napadat rozehrávku, jenže Němci její hráče jednoduše odráží a v poklidu drží míč. Vstřelený gól bude pro evropský celek velmi důležitou vzpruhou do dalšího průběhu.
11'
Kostarika musí začít hrát, ale místo rychlé reakce je znovu v pasivní roli, protože Německo rychle sbírá míč a pokračuje v trpělivé kombinaci na útočné polovině.
10'
Velmi důležitý gól pro Němce, kteří plní svůj úkol a brzy skórují! Raum utekl po levé straně a krásným zakrouceným centrem do vápna našel na rohu vápna SERGEHO GNABRYHO, jehož hlavička posílá Evropany do vedení. Asistence: David Raum.
9'
Na přelomu osmé a deváté minuty přiletěl z pravé strany Kimmichův nadýchaný centr na hlavu osamoceného Müllera, jenž svou rybičku ze středu vápna posílá mimo!
8'
Už se zdálo, že Kostarika zahrozí po dlouhém nákopu na Venegase, ale čárová sudí zdvihá praporek – ofsajd.
7'
Musiala se po levé straně krásně prosmýkl do vápna, kde obešel téměř pět hráčů, ale na střelu a ideální přihrávku nebylo příliš prostoru. Kostaričané byli v šestnáctce v osmi lidech!
7'
Německo přenáší těžiště hry, snaží se rozkmitat obránce Kostariky, ale její defenziva je zatím zodpovědná a pevná. Kdyby ale pokračovala v tomto duchu, nemůže to vydržet.
6'
Nepříjemný centr do šestnáctky zkoušel zasáhnout Rüdiger, ale v souboji s obráncem vystřelit nedokázal. Ačkoliv Kostaričané vykopávají míč, Neuer si pro něj běží ven z vápna a rozehrává.
5'
A stejná německá dvojice znovu zahrozila po levé straně, kde se ale činil Campbell a na vápně odvrací míč na rohový kop.
5'
Fuller nezpracoval ideálně centr ze středu, načež se k odraženému míči dostal Musiala, jehož pas za obranu dobíhal Gnabry. Ačkoliv v zajímavé šanci minul, trápit se nemusí, protože v dobré pozici byl zejména díky ofsajdu.
4'
Mají to ale těžké, protože Kostarika brání v hlubokém a pevném bloku, který se německému týmu zatím těžko probíjí.
4'
Na začátku čtvrté minuty jsou Němci znovu na útočné polovině, trpělivě přesouvají hru zprava doleva a čekají, až se kostarická defenziva otevře.
3'
Zakroucený míč propadl do středu vápna, kde bohužel pro Evropany stál jen bránící hráč Kostariky, jenž ho odvrací do bezpečné vzdálenosti.
2'
Trpělivá rozehrávka málem přinesla kýžený efekt, když se ve středu hřiště dostal k míči Musiala a podél vápna si ho natáhl do středu, odkud pěknou střelou prověřil Navase – rohový kop.
2'
Dvojice ofenzivních hráčů Kostariky nedokázala stáhnout vysoký centr do pravé strany, který si hluboko na vlastní polovině Němci hlídají a přesouvají se do ofenzivního rozestavení.
1'
Krátce po rozehrávce musela poprvé přerušit hru, když se ve vzdušném souboji potkali Müller s Borgesem. Hra je přerušena, Němci posílají míč rozhodčí ke kostarickému brankáři.
1'
Historický okamžik je za námi, hlavní rozhodčí foukla do píšťalky a zahájila jedno ze závěrečných utkání skupiny E.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Jako první na řadu přichází hymna "domácí" Kostariky, Němci vedeni jako hosté přijdou na řadu vzápětí.

Kostarika: Navas (C) – Fuller, Ó. Duarte, Waston, J. Vargas, Oviedo – Aguilera, Borges, Tejeda, Campbell – Venegas.
Náhradníci: E. Alvarado, Sequeira – Zamora, R. Wilson, Ge. Torres, Salas, Ruiz, D. López, Ca. Martínez, Matarrita, Chacón, A. Hernández, Contreras, Bennette.
Trenér: L. F. Suarez

Německo: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Rüdiger, Raum – Goretzka, Gündoğan – Gnabry, Musiala, Sané – Müller.
Náhradníci: ter Stegen, Trapp – Bella-Kotchap, Ginter, Kehrer, Günter, Klostermann, Schlotterbeck, Brandt, Havertz, Götze, Hofmann, Adeyemi, Füllkrug, Moukoko.
Trenér: H. Flick

Rozhodčí: S. Frappartová – N. I. Backová, K. Diazová Medinová.
Když se ještě před startem utkání vrátíme do historie, oba týmy se na světovém šampionátu nepotkávají poprvé. V roce 2006 právě v Německu na sebe narazily v prvním utkání skupiny, které domácí ovládli 4:2.
Dnešní utkání je však specifické i z jiného důvodu. Vůbec poprvé v historii odřídí zápas žena, jmenovitě zkušená sudí Stéphanie Frappartová. Asistovat jí budou Neuza Ines Backová a Karen Diazová Medinová.
Kostarika má před utkáním jasno! Když napodobí Japonce a německého favorita porazí, o postup by ji připravila pouze senzační japonská výhra nad Španělskem. Kostaričané totiž mají tři body jako Japonci, jenže mají mizerné skóre 1:7, které je při rovnosti bodů nad vzájemným zápasem.

V případě japonské porážky stačí Kostaričanům bod, Němcům však nikoliv! Evropský celek má rovnici jasnou – musí vyhrát. V případě ztráty na turnaji končí bez výhry a jede domů. V případě výhry musí navíc zvítězit více než o dvě branky, protože kdyby vyhráli jen 1:0 a Japonci se Španělskem remizovali, díky vzájemnému zápasu postoupí Asiaté.
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům! Už ve 20:00 vypuknou souboje zamotané skupiny E, ve které jsou ve hře všechny čtyři týmy. My budeme sledovat duel Kostariky a Německa.