MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Uruguay - 28. listopadu 2022   20:00

Portugalsko
Portugalsko
54' B. Fernandes (Guerreiro) • 90+3' B. Fernandes
2:0
(0:0)
Uruguay
Uruguay
Portugalsko
Costa – Cancelo, Dias, Pepe, Mendes (42. Guerreiro) – W. Carvalho (82. Palhinha) – Neves (69. Leão), Ber. Silva – B. Fernandes, Ronaldo (C) (82. Ramos), Félix (82. Nunes).
Patrício, Sá – Dalot, Ant. Silva, Horta, João Mário, Vitinha, And. Silva.
Faghani – Mansouri, Abolfazu.
Lusail stadium, Al Daayen, Katar
Uruguay
Rochet – J. Giménez, Godín (C) (62. Pellistri), Coates, Olivera (86. Viña) – Bentancur – Valverde, Vecino (62. De Arrascaeta) – Varela, Cavani (72. L. Suárez), Núñez (72. M. Gómez).
Muslera, S. Sosa – M. Cáceres, Canobbio, de la Cruz, Jos. Rodríguez, Torreira, Fa. Torres, Ugarte.

Ode mne je to pro dnešek vše,

přeji vám do zbytku zápasů skupin mistrovství světa skvělou počtenou u našich dalších onlajnů.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:16.
Portugalci nakonec po remízovém poločase dotáhli po dvou gólech Bruna Fernandese duel s Uruguayí do vítězného konce a můžou se radovat z postupu do vyřazovacích bojů.

Po celkovém průběhu zápasu jde o určitě zasloužené vítězství Portugalska, jihoamerický celek dokázal na svého soupeře vytvořit útočný tlak jen přibližně 20 minut ve druhé půli, a to bylo dnes na elitní evropský tým málo.

Uruguay ale ještě naději na postup neztrácí, v případě výhry v posledním utkání s Ghanou bude postupu velmi blízko, musí se ale spoléhat na pomoc Portugalska v utkání s Jižní Koreou, která nesmí Portugalce porazit o vyšší gólový rozdíl.
90+10'
90+10'
Uruguay jen nakopává míč ke Costovi, tady je již hotovo.
90+9'
Hra se již kouskuje na polovině hřiště, odpískaný konec duelu je jen otázkou času.
90+8'
Fernandes blízko hattricku! Dnes famózně hrající magnifico z Manchesteru United napálil ještě v závěru zápasu tyč z hranice vápna!
90+8'
Nyní se dostali i k rohovému kopu, ten se jim ale vůbec nevyvedl.
90+7'
Portugalsko kombinuje ve středu hřiště, tohle už v devítiminutovém nastavení vypadá pro tým Santose velmi dobře.
90+6'
Do šance se ještě prodíral Suárez po přihrávce Gómeze, jeho příklep ale vystihl včas Palhinha a vyváží míč z pohledu Portugalska kupředu.
90+5'
Costa nakopává míč daleko za polovinu hřiště, Portugalci navíc zvládají držet míč blízko brány soupeře.
90+4'
Na lavičce Portugalska už bují ryzí radost, evropský tým si je vědom, že postup do play-off je velmi blízko.
90+3'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
BRUNO FERNANDES bezpečně poslal brankáře do protipohybu brankáře a velmi pravděpodobně rozhoduje o třech bodech pro Portugalsko.
90+2'
Penaltu bude kopat Bruno Fernandes, autor první branky.
90+1'
Hráči ještě vehementně debatují s hlanvím rozhodčím, další Uruguayci poněkud nesportovně rozkopávají penaltový puntík.
90'
A je to tak, Portugalsko bude kopat po ruce Giméneze penaltu!
90'
A je to tady, rozhodčí se jde podívat na video!
89'
Rúben Dias navíc za protesty vidí žlutý kartu.
89'
Bruno Fernandes po své průnikovce reklamoval ruku soupeře ve vápně, uvidíme, zda se dočkáme po kontrole u videa penalty.
88'
I nyní kombinují pouze na své polovině, předposlední mistři Evropy brání těsný náskok opravdu velice zkušeně.
87'
Bentancur vybojoval míč pro svůj tým po rychlém přenesení hry Portugalska na útočnou polovinu, Uruguaycům se ale nedaří najít recept na pevnou obranu Portugalců.
86'
Střídání v týmu Uruguay:
ze hřiště odchází Mathias Olivera, přichází Matías Viña.
85'
Uruguay se až nyní dostala po delší odmlce k držení míče, kombinuje s ním prozatím na své polovině.
84'
Fernandes se snažil ve vápně najít střídajícího Ramose krásnou průnikovkou, ten byl ale obranou soupeře vyhnán do ostrého úhlu.
83'
Evropský celek se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu, Leãoův pokus z hranice vápna ale postrádal potřebnou razanci i přesnost.
82'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází João Félix, přichází Matheus Nunes,
ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Gonçalo Ramos,
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází João Palhinha.
81'
Cancelo sebral Suárezovi gólovou hlavičku po krásném centru z pravé strany, jihoamerický celek bude zahrávat alespoň rohový kop.
80'
Uruguay začíná utahovat šrouby a její vyrovnávací gól visí ve vzduchu. Portugalci už se v posledních minutách jen brání na své polovině.
79'
De Arrascaeta se také dostal do dobré šance, celou akci ale nakonec Uruguayi zhatil brankář Costa, který včas vyběhl ze své brány a sebral jim jasnou gólovou šanci.
78'
A z ní se skvěle ve vápně zorientoval střídající Luis Suárez, který jen o pár centimetrů netrefil z velmi blízka bránu Portugalska.
77'
Félix před vápnem podrazil Suáreze, za což vidí žlutou kartu a nabízí soupeři slibnou standardní situaci.
76'
Coates se snažil vybídnout na levé straně do útoku Oliveru, míč byl ale příliš dlouhý a končí v zámezí.
75'
Maxmiliano Gómez po krásné kombinaci s Pellistrim napálil z hranice vápna tyč Costovy brány! Tohle byla parádní souhra Uruguaye.
74'
Jihoameričané začínají více a více koncentrovat síly do útoku a ženou se za vyrovnáním.
73'
Kvůli peripetiím se střídáním přišla Uruguay o dobrou minutu herního času, zdržení samozřejmě vyhovuje Portugalcům, kteří jsou ve vedení.
72'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Maxi Gómez,
ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Luis Suárez.
71'
Pellistri kombinoval se spoluhráčem na pravé straně a nakonec vyslal do vápna pěkný centr, ten ale odvrací bez větších problémů obrana Portugalska do bezpečí.
70'
Leão se hned zapojil do kombinace a ve vápně hledal prostor pro střelu, byl ale velmi dobře ze střeleckého úhlu vytlačen obranou soupeře.
69'
ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Rafael Leão.
68'
Félix dohrál Varelu u postranní čáry, Uruguay tak může rozehrávat z poloviny hřiště.
67'
Jihoamerický celek kombinuje na vlastní polovině a hledá cestu do útoku, hra je v posledních momentech trochu rozkouskovaná.
65'
Pellistri se prokličkovával do vápna a připravil Costovi vrásky na tváři, obrana Portugalska ale odvrací míč do bezpečí.
64'
Ronaldo sprintoval do vápna a mohl navýšit vedení Portugalců, Olivera ale míč před ním na poslední chvíli patou odkopl do bezpečí.
63'
Uruguay se zmocnila míče a drží jej na polovině hřiště. Rychlý přechod do útoku se jí ale příliš nezdařil.
62'
ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Giorgian De Arrascaeta,
ze hřiště odchází Diego Godín, přichází Facundo Pellistri.
61'
Hra se v poslední minutě lehce rozkouskovala, Uruguay bude navíc zdá se poprvé v utkání střídat.
60'
Núñez vyzkoušel své štěstí z dobré vzdálenosti, jeho pozemní rána ale jen pošimrala rukavice brankáře Costy.
59'
Hráči z Pyrenejského poloostrova kombinují na své polovině, jihoamerický celek vysouvá napadání na jejich polovinu.
58'
Costa si dal na čas s rozehrávkou od své brány, evropský celek se snaží uklidnit hru na své polovině.
57'
Uruguay ale také probouzí své útočné choutky, Cavaniho pokus ale netrefuje bránu.
56'
Portugalcům vlila vstřelená branka krev do žil a je jich plné hřiště na útočné polovině, Rochet má plné ruce práce.
54'
Portugalci jdou z ničeho nic do vedení! BRUNO FERNANDES hledal ve vápně Ronalda, který ale nezvládl tečovat nadýchaný míč, krásný centr Fernandese ale nakonec zapadl až k zadní tyči Rochetovy branky. Asistence: Raphaël Guerreiro.
54'
Pepe pochybil v rozehrávce Portugalska a soupeř se rychle dostal k dobrému centru z pravé strany, který ale nakonec skončil pouze v rukavicích Costy.
53'
Félix si navedl v přečíslení tři na dva míč do vápna po levé straně, kde nakonec zvolil zakončení, z ostřejšího úhlu ale pálil pouze do boční sítě.
52'
Na trávníku se objevují aktivisté, kteří narušují průběh duelu. Věřme, že budou brzy uklizeni mimo stadion a hra bude moci pokračovat.
51'
Vypadá to ale, že Neves se dá nakonec dohromady a bude po delší odmlce, kdy se nehrálo, pokračovat ve hře.
50'
Olivera nepříjemně dohrál Nevese na polovině Portugalska zezadu, středopolař navíc ležící na trávníku nevypadá vůbec dobře.
49'
Neves posílal míč do vápna z velké vzdálenosti, ten skončil zblokován obranou ještě před vápnem.
48'
Félix se snažil protáhnout do vápna z levé strany, z celé akce vytěžil alespoň rohový kop.
47'
Bernardo Silva si neporadil v souboji s Coatesem, k míči se tak dostává Uruguay.
46'
Ronaldo byl dohrán ve středu pole Coatesem, hra je tak hned v úvodu druhé půle přerušována.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
První půle souboje Portugalska s Uruguayí gól nenabídla, hlavně díky celku z Evropy ale tento duel rozhodně nenudí.

Portugalsko si vypracovalo několik dobrých šancí, které však nedokázalo přetavit v gólovou radost.

Na druhé straně měl nejblíže gólu Bentancur, jeho krásnou sólovou akci ale vychytala poslední instance v podobě Costy v bráně.
45+3'
45+3'
Guerreiro pěkným centrem hledal ve vápně Ronalda, toho ale balón o několik decimetrů přeletěl a vypadá to, že první poločas bude zakončen bez branek.
45+2'
Ronaldo byl načapán pomezním sudím v ofsajdovém postavení, do závěru tříminutového nastavení mohou vstoupit s míčem na kopačkách hráči z Jižní Ameriky.
45+1'
Fernandesův roh se pěkně kroutil na bližší tyč, do bezpečí jej ale odvrátil obránce Uruguaye.
45'
Portugalsko zkouší své štěstí přes pravou stranu hřiště, k dispozici mají po zblokovaném centru rohový kop.
44'
Olivera naprosto zbytečně bránil Portugalsku v rozehrávce, za což vidí od hlavního sudího žlutou kartu.
43'
Guerreiro se ihned zapojil do rozehrávky Portugalců a vhazoval míč z levé strany hřiště. Uruguay ale znovu velmi dobře presuje Portugalsko už na jeho polovině a dělá evropskému celku nemalé potíže při snaze přejít na útočnou polovinu.
42'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Raphaël Guerreiro.
41'
Mendes zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře, Santos bude dost možná muset poprvé střídat už v prvním poločase.
40'
Nadýchaný centr do vápna, který hledal Darwina Núñeze, ale končí z pohledu Portugalska v bezpečí od brány Costy.
38'
Druhou žlutou kartu vidí Neves, jeho zákrok před vápnem navíc nabízí Uruguayi slibnou standardní situaci.
38'
Do dobré šance se dostával na hrotu Ronaldo, musel ale pro centrovaný míč couvat, což celou akci přibrzdilo a i zakončení kapitána Portugalska podle toho následně vypadalo.
37'
Rychlonožka Mendes po doběhnutém míči na levé straně nabídl míč ke střele Fernandesovi, jeho ránu ale zblokoval první bránící hráč.
36'
Bentancur má po velké šanci chuť a z levé strany zakládal další slibnou šanci Uruguaye, pokus o pozemní střílený centr ale příliš nebezpečí obraně Portugalska nezpůsobil.
34'
Rána Félixa končí zblokována u brankáře Rocheta.
33'
Na druhé straně se po chybě Cavaniho řítila do rychlé akce znovu Portugalci, Silva ale neměl nikoho v nabídce, celá situace tak vyplynula do prázdna.
32'
Bentancur sebral míč ve středu hřiště a nakonec se sám dostal i přes tři hráče tváří v tvář před Costu, jeho ránu ale na poslední chvíli při pádu na zem vychytal brankář Costa, který včas vyrazil záložníkovi soupeře zmenšit střelecký úhel!
31'
Uruguayci si také na pár chvil chtějí užít držení míče a zapojují do kombinace i brankáře Rocheta, u kterého započíná útočná snaha Jihoameričanů.
30'
Z levé strany na útočné polovině vhazoval Olivera, Bentancur vyvezl míč zpět až na polovinu jeho týmu.
29'
Carvalho skvěle vystihl rychlou kombinaci soupeře a znovu vrací míč do držení jeho týmu. Z následné akce se dostal k hlavičce z ostrého úhlu Fernandes, byl však nachytán v ofsajdové pasti.
28'
Mendes poslal při pokusu zrychlit hru míč do zámezí, Uruguay má po velmi dlouhé době příležitost podržet balón ve své moci.
27'
Dlouhý míč na pravou stranu, který se snažil najít Bruna Fernandese, byl příliš dlouhý a ani rozběhnutý virtuóz Portugalska jej nedostihl.
26'
Hra se na pár chvil opět přesunula na polovinu Portugalska, na které ale zůstávají v držení míče hráči z Pyrenejského poloostrova.
25'
Mendesova rychlá pozemní přihrávka do vápna ve slibně se rozvíjející akci skončila jen na patách Bernarda Silva, velká škoda pro jejich tým.
24'
Ronaldův centr na zadní tyč nenašel žádného z jeho spoluhráčů, Portugalsko ale zůstává v držení míče nebezpečně blízko pokutovému území.
23'
Bernardo Silva rychle přenesl se svým skvělým driblingem hru na útočnou polovinu, u Carvalha ale nakonec akce jejich týmu skončila.
22'
Hra se na pár chvil přesunula na polovinu aktivních hráčů evropského celku, ti už pomalu chystají další útočnou akci.
21'
Portugalsko obléhá pokutové území Urugaye, nedaří se mu však najít recept na pevnou obranu Jihoameričanů nenašel recept ale ani Neves, který se pokusil vypálit z velké vzdálenosti.
20'
Jeho přetažený centr ale končí až na druhé straně hřiště v zámezí, Varela bude vhazovat míč do hry.
19'
Rozehrávka na krátko ze strany Portugalska nakonec ústí v další kop od rohového praporku, tentokrát jej bude ale dlouze zahrávat Bruno Fernandes.
18'
Jeho rána ale zblokovala zeď soupeře, následovat bude rohový kop v podání Bernarda Silvy.
17'
Faul na Mendese před vápnem přináší Portugalsku slibnou standardní situaci před vápnem, jejíž rozehrávky se ujme pravděpodobně Ronaldo.
16'
Félix dostal rychlou přihrávku před velké vápno, navedl si míč do středu a pokusil se vystřelit, jeho ránu ale obránce soupeře zblokoval na rohový kop.
15'
Cancelův nepřesný lob na Nevese končí v zámezí, Uruguay se po delší době dostává k příležitosti podržet balón.
14'
Ronaldo se stáhl až na pravý kraj hřiště, kde kombinoval s Brunem Fernandesem, jejich souhra ale žádné útočné nebezpečí pro bránu Uruguaye nepřinesla.
13'
Po prodiskutované minutě s hlavním rozhodčím hra znovu pokračuje, v držení míče zůstávají Portugalci.
12'
Na stadionu znovu planou emoce po dohrání Nevese ze strany Bentancura, který si se žlutou kartou koleduje o to, aby dnešní utkání nedohrál.
12'
A z něj nebezpečné hlavičkoval aktivní Giménez, jeho mířidla ale poslala balón nad horní tyč branky.
11'
Darwin Núñez sprintoval po levé, jeho pokus o centrovaný míč končí na rohovém kopu pro jeho tým.
10'
Giménez rozehrával z vlastní poloviny a Uruguayci se snaží ihned hru přenést dopředu.
9'
Félix se snažil protlačit do vápna, ve stínu obránce se ale rozhodl raději vrátit o krok zpět, aby jeho tým udržel balón ve svém držení.
8'
Portugalci se opětovně velmi rychle zhostili míče a v poklidu s ním kombinují na levé straně hřiště.
7'
Aktivní napadání Uruguaye dělá jejich soupeři nemalé starosti, jihoamerický celek z něj ale prozatím nedokázal vytěžit žádnou nebezpečnou situaci.
6'
První žlutý kartónek v zápase vidí Bentancur, který naprosto nesmyslně v úvodu utkání přišlápl na útočné polovině v nic neřešící situaci patu Diase. Defenzivní záložník se nyní bude muset mít při bránění velmi na pozoru.
5'
Faul na Félixe u středové čáry přisuzuje míč k rozehrávce Portugalcům, ti v poklidu rozehrávají.
4'
Ronaldo velmi netypicky ramenem našel Carvalha ve vápně, jeho rána ale také mířila mimo tři tyče.
3'
První střelecký pokus měl na svědomí Olivera po nepřesnostech v rozehrávce soupeře, jeho rána ale mířila natolik vysoko nad branku, že nebylo potřeba zásahu Costy.
2'
Pepe hledal přes kombinaci s Bernardem Silvou cestu kupředu, nakonec sevšak obrátil směrem dozadu a vrací míč Diasovi.
1'
Hráči z Pyrenejského poloostrova drží v úvodních chvílích utkání míč na svých kopačkách, dá se očekávat opatrný úvod duelu z obou stran.
1'
Na stadionu už zaznívají hymny obou soupeřů, poslední dnešní klání za pár chvil vypukne.

Portugalsko: Costa – Cancelo, Dias, Pepe, Mendes – W. Carvalho – Neves, Ber. Silva – B. Fernandes, Ronaldo (C), Félix.

Náhradníci: Patrício, Sá – Dalot, Guerreiro, Ant. Silva, Horta, João Mário, Leão, Nunes, Ramos, Palhinha, Vitinha, And. Silva.

Trenér: Fernando Santos.

Uruguay: Rochet – J. Giménez, Godín (C), Coates, Olivera – Bentancur – Valverde, Vecino – Varela, Cavani, Núñez.

Náhradníci: Muslera, S. Sosa – M. Cáceres, De Arrascaeta, Canobbio, de la Cruz, M. Gómez, Jos. Rodríguez, L. Suárez, Torreira, Fa. Torres, Viña, Ugarte, Pellistri.

4. Jižní Korea 2 zápasy, skóre 2:3, 1 bod

V případě shodného počtu bodů rozhoduje skóre, nikoliv vzájemný zápas.
Portugalsko vstupuje do druhého zápasu skupiny s jasnou vizí, v případě zisku tří bodů si zajistí účast ve vyřazovacích bojích a do posledního zápasu by mohlo pošetřit klíčové hráče.

Uruguay bude hrát o postup do posledního kola tak jako tak, i v případě prohry s favoritem dnešního duelu, nicméně případný tříbodový zisk by mohl jihoamerický celek postavit do mnohem výhodnější pozice před posledním zápasem s Ghanou.
Portugalsko

Portugalci vstoupili do turnaje sebevědomě a s Ghanou dosáhli hned na tři vstřelené branky, přesto se proti houževnatému africkému celku museli strachovat o výsledek do posledních minut, když už na 2:3 z pohledu Ghaňanů snižoval v 89. minutě Bukari. Proti Uruguai můžou mistři Evropy z roku 2016 vykročit za postupem ze skupiny.

Nominace Portugalska:

Brankáři: Diogo Costa (FC Porto), Rui Patrício (AS Řím) Jose Sá (Wolverhampton).

Obránci: João Cancelo (Manchester City), Diogo Dalot (Manchester United), Nuno Mendes (PSG), Raphaël Guerreiro (Borussia Dortmund), Pepe (FC Porto), Rúben Dias (Manchester City), Danilo Pereira (PSG), Antonio Silva (Benfica Lisabon).

Záložníci: William Carvalho (Real Betis), Rúben Neves (Wolverhampton), João Palhinha (Fulham), Bernardo Silva (Manchester City), João Mário (Benfica Lisabon), Vitinha (PSG), Bruno Fernandes (Manchester United), Otávio (FC Porto), Matheus Nunes (Wolverhampton).

Útočníci: Cristiano Ronaldo (bez angažmá), João Félix (Atlético Madrid), Rafael Leão (AC Milán) Gonçalo Ramos (Benfica Lisabon), Ricardo Horta (Braga) André Silva (RB Lipsko).
Uruguay

Jihoamerický celek vstoupil do turnaje remízou s Jižní Koreou, která nechává postupovou pozici do zbývajících dvou duelů stále velmi otevřenou. Uruguay měla o něco více ze hry, nedokázala však svoje ofenzivní akce přetavit alespoň v jednu gólovou radost a tři body, se kterými by se jim dýchalo před zápasem s Portugalskem přece jenom o něco lépe.

Nominace Uruguaye:

Brankáři: Fernando Muslera (Galatasaray Istanbul), Sebastian Sosa (Independiente), Sergio Rochet (Nacional).

Obránci: Diego Godín (Velez Sarsfield), Josá María Giménez (Atletico Madrid), Sebastián Coates (Sporting Lisabon), Guillermo Varela (Flamengo), Martín Cáceres (Los Angeles Galaxy), José Luis Rodríguez (Nacional), Ronald Araujo (Barcelona), Mathías Olivera (Neapol), Matias Vina (AS Řím).

Záložníci: Matias Vecino (Lazio Řím), Lucas Torreira (Galatasaray Istanbul), Manuel Ugarte (Sporting Lisabon), Federico Valverde (Real Madrid), Rodrigo Bentancur (Tottenham Hotspur), Nicolas de la Cruz (River Plate), Agustin Canobbio (Athletico Paranaense), Giorgian de Arrascaeta (Flamengo).

Útočníci: Facundo Pellistri (Manchester United), Luis Suárez (Nacional), Darwin Núñez (Liverpool), Edinson Cavani (Valencia), Facundo Torres (Orlando City), Maximiliano Gómez (Trabzonspor).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:00.