Turner – A. Robinson, Zimmerman, Ream, Dest (74. Yedlin) – McKennie (66. Aaronson), Adams (C), Musah (74. Acosta) – Weah (88. Morris), Sargent (74. H. Wright), Pulisic.
Horvath, S. Johnson – Reyna, Ferreira, de la Torre, Long, Roldan, S. Moore, Carter-Vickers, Scally.
43 418 diváků
Wales
Hennessey – Mepham, Rodon, Be. Davies – C. Roberts, Ampadu (90+5. Morrell), Ramsey, Ne. Williams (79. B. Johnson) – H. Wilson (90+3. Thomas), Bale (C), D. James (46. K. Moore).
Ward, Ad. Davies – Gunter, Allen, Lockyer, Jo. Williams, Harris, Levitt, Cabango, Colwill, Smith.

Utkání je u konce a my viděli drama až do úplného závěru. Jestliže byl první poločas v režii USA, tak po přestávce se vše otočilo a v tlaku byl Wales. Ten dlouho dobýval Turnerovu branku, neuspěl například B. Davies, nebo Moore, klaplo to až v 82. minutě, kdy penaltu za faul na svou osobu proměnil Gareth Bale. Další branky jsme se už nedočkali, zápas skončil remízou 1:1, což je pro další průběh skupiny hodně zajímavé.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 43 418 diváků.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:10.
90+10'
90+10'
Turner vyběhl až skoro k půlce, aby odvrátil rodící se brejk, moc mu to ale nevyšlo a Kellyn Acosta musel vše řešit faulem na Balea. Dostal za něj žlutou kartu.
90+9'
Pulisic s míčem na vlastní polovině, Američané se už snaží remízový stav pouze udržet.
90+8'
V obklíčení obránců se ocitl Kieffer Moore, přesto se málem dostal k zakončení. Na poslední chvíli byl zablokován.
90+7'
Wales v tlaku, hráči cítí, že je tu šance na dokonání obratu ve skóre.
90+6'
Hennessey vyboxoval centr z pravého křídla, nikdo z Američanů si pak šanci na dorážku nevybojoval.
90+5'
Střídání v týmu Wales:
ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Joe Morrell.
90+5'
Na trávníku sedí Ampadu, má toho očividně dost. Rozhodčí ihned ukazuje, že promarněný čas nastaví.
90+4'
Na Robertsův centr si nabíhal Bale, tentokrát jej Zimmerman ubránil čistým způsobem a míč odvrátil mimo šestnáctku.
90+3'
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Sorba Thomas.
90+2'
Po tvrdém střetu o míč se Zimmermanem zůstal ležet Ampadu, a zase se ošetřuje.
90+1'
Pulisicovi dnes centry opravdu nevychází, další jeho pokus odvrátila vracející se obrana Walesu.
90'
Harry Wilson tvrdě atakoval Aaronsona a tohle bylo jasně na kartu. Sudí ji však překvapivě nechal v kapse...
89'
Na opačné straně unikal zprava Johnson, ten byl sám a musel tedy zakončovat z nevýhodného úhlu a trefil gólmana Turnera.
89'
Yedlin zprava centroval, tohle Hennessey v poklidu vyboxoval.
88'
Střídání v týmu USA:
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Jordan Morris.
87'
Na další vysoký pas nedosáhl Pulisic, dopředu už vyráží Wales.
86'
Po delší době se dopředu dostali i Američané, Robinsonův centr byl ale na spoluhráče až moc vysoký.
85'
Další výpad waleských fotbalistů skončil útočným faulem, Moore nedovoleně atakoval Reama.
84'
No a hráči Walesu to také tak cítí a jsou opět v útoku.
83'
Sektory fanoušků Walesu jsou nyní v euforii a ženou své hráče na další zteč.
82'
Wales právě vstřelil branku!
Míč si vzal sám faulovaný GARETH BALE, zvolil prudkou ránu a i když gólman Turner vystihl směr a dokonce si na střelu sáhl, tak prudký pokus skončil v síti. Je srovnáno na 1:1!
81'
Američané ještě protestují, ale není jim to nic platné.
80'
Penalta pro Wales! po tlaku ve vápně se k míči dostával Bale, toho nešikovným zákrokem fauloval Zimmerman a rozhodčí neváhal ani okamžik!
79'
ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Brennan Johnson.
77'
Centr letěl na zadní tyč, kde byl Aaronson, jeho hlavička ovšem letěla vedle Hennesseyho branky.
76'
Antonee Robinson podpořil ofenzívu a i když z toho nebylo ohrožení branky, mají Američané alespoň roh.
75'
Pulisic tak zůstává a dokonce se zdá, že své problémy rozběhal.
74'
ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Haji Wright.
74'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Kellyn Acosta.
74'
ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází DeAndre Yedlin.
73'
Další ležící hráč USA, nyní je to Musah.
72'
Pro tuto chvíli se ale ještě vrací do hry.
71'
Pulisic zůstává ležet na trávníku a drží se za pravý kotník. Vzhledem k tomu, že za postranní čárou už čeká hned trojice hráčů, dá se čekat, že půjde dolů.
70'
Pulisic a jeho centr od rohového praporku, to je dnes hodně slabý příběh, i tohle obrana Walesu odvrátila.
68'
Neco Williams při obranném zákroku schytal nepříjemné koleno do zad, je nyní v péči lékařů.
67'
Američané po delší době v útoku, Weah se dostával přes Williamse, útočník USA však centr nezvládl.
66'
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Brenden Aaronson.
65'
Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Moore, jeho hlavička prolétla těsně nad brankou!
64'
Ben Davies měl na hlavě srovnání skóre, když po rozehrání přímého kopu hlavičkoval z vápna Davies a gólman Turner jen tak tak vyškrábl míč nad břevno!
63'
Yunus Musah tvrdě zastavil Robertse a rozhodčí okamžitě běžel na místo činu. Kartu však nechal v kapse, vystačil si s přímým kopem.
62'
Weah hledal na levé straně Pulisice, ten se ale na hranici vápna dostal do střetu s Mephamem a ten jej čistě odzbrojil.
60'
Bale sklepával pod sebe, míč si zpracoval Moore, jenže poté pouze trefil bránícího hráče.
59'
Hned dva centry na Kieffera Moora, ten první byl alespoň trochu nebezpečný, druhý pouze prolétl vápnem a skončil mimo hrací plochu.
58'
Američané, pokud se dostanou k míči, tak se snaží hru zpomalit a získat více klidu na rozehrávku.
57'
Wales přidává čím dál více na tempu, obraz hry se nám zcela změnil.
55'
Další průnik Ceca Williamse, tentokrát tu byl i centr, konečný výsledek byl ovšem stejný – neúspěšný.
54'
N. Williams sice přešel přes Desta, další z obránců USA mu už ale vystavil stopku. Následoval odkop do autu.
53'
Ve snaze Walesu je ale stále mnoho chyb, nyní poslal Joe Rodon poměrně jednoduchou přihrávku do autu.
51'
Dopředu se hrnul Gareth Bale, toho musel faulovat Tim Ream a měl to za žlutou kartu.
50'
Roh pro Wales, Turner míč nedokázal úplně odvrátit, nepovedlo se to ani Robinsonovi a byl z toho závar. Nakonec se ale pískalo porušení pravidel ze strany evropského celku.
48'
Wales v rychlé akci, tohle je něco, co jsme u tohoto celku před pauzou neviděli.
46'
Američané hned v úvodu druhé půle rozehráli rohový kop, Pulisicovi však centr vůbec nevyšel, Wales jde do protiakce.
46'
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Kieffer Moore.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Je za námi první poločas, ve kterém byli jasně lepší a aktivnější hráči USA. Wales po většinu pouze bránil a čekal u vlastní šestnáctky. Američané nejprve neproměnili několik slibných šancí, ale ve 36. minutě už udeřili. Po kombinaci na půlce potáhl Pulisic, vysunul Timothyho Weaha a ten podél gólmana otevřel skóre. Wales toho mnoho nepředvedl a pokud nechce ze svého úvodního duelu odejít s prázdnou, bude muset po pauze hodně přidat.
45+4'
45+4'
McKennie v poklidu ubránil Williamse, Američané vhazují na vlastní polovině.
45+2'
Tak ještě jedna žlutá karta na straně Walesu, za potažení za Pulisice ji dostal Chris Mepham.
45+1'
Američané v závěru půle nikam nepospíchají, nyní dokonce v poklidu drží míč na vlastní polovině a nemají problém jej posunout i na brankáře Turnera.
43'
Daniel James nenašel odvahu na to, aby zkusil průnik podél pomezní čáry, raději volil zpětnou přihrávku na půlku.
42'
Perfektní zákrok Tima Reama, ten u vlastního vápna čistě odzbrojil soupeře a sám založil protiakci.
41'
Pulisic se dokázal na chvíli uvolnit na levé straně, centr mu ovšem vůbec nevyšel a míč skončil v Hennesseyho rukavicích.
40'
Žlutá karta na straně Walesu, za faul na Yunuse Musaha byl potrestán Gareth Bale.
39'
Dlouhý míč k vápnu USA, na ten si nabíhal Harry Wilson, proti přesile Američanů ale neměl moc šancí uspět.
38'
Po delší době si osahal míč i gólman Turner, Wales ukázal, že to dopředu umí, ale přesnost je zatím slabou stránkou tohoto celku.
36'
Američané právě vstřelili branku!
Převaha Američanů přináší své ovoce. Po kombinaci u středu hrací plochy převzal míč Pulisic, vysunul rozběhnutého TIMOTHYHO WEAHA, ten se vyhnul ofsajdové linii, unikl obránci a podél gólmana otevřel skóre – 1:0!
34'
Američané rozehráli rohový kop, ostrý centr mířil na Zimmermana, ten ale na vysoký pas nedoskočil.
33'
Chris Mepham zcela zbytečně dohrával Pulisice postrčením, rozhodčí to vyřešil jen domluvou.
32'
Wales je stažen na své vlastní šestnáctce, nechává tak soupeře v poklidu kombinovat a jen čeká, co bude.
31'
Útočný faul USA, někteří hráči už nad verdikty hlavního sudího kroutí nevěřícně hlavou, ale musí se stáhnout zpět do obrany.
29'
Z velké dálky to zkusil Sergiño Dest, odvážný pokus prolétl vysoko nad Hennesseyho břevnem.
28'
Další těžká přihrávka, nyní na pravém křídle, výsledek byl ovšem stejný. Ramsey míč na hrací ploše nezachytil.
27'
Dlouhý nákop na Balea, tohle ale bylo nechytatelné a míč skončil mimo hrací plochu.
26'
Pulisic zase reklamoval u rozhodčího, nyní faul na svou osobu, všechno ale pouze vyšumělo a pokračuje se ve hře.
25'
Adams se dostal do souboje s Ramseym a po faulu si musel vyslechnout kárání od rozhodčího.
24'
Antonee Robinson hýří aktivitou, nyní se opětovně snažil projít obranou, ta s ním má docela problémy.
23'
Pulisic teď prostrčil na Robinsona, ten ve vápně naznačil kličky a chtěl ještě přihrávat na malé vápno. To se už ale obrana Walesu zkonsolidovala a míč odvrátila.
22'
Walesu to směrem kupředu zatím vůbec nejde, Daniel James po další ztrátě jen bezmocně rozhodil ruce.
21'
Američané se pustili do útoku levou stranou, vše musel zastavovat pohotovým zákrokem Ampadu.
19'
Pulisic reklamoval teč soupeře a tedy i rohový kop pro USA, hlavní sudí byl ale jiného názoru a tak se pouze odkopává od Hennesseyho branky.
18'
Dest zastihl těžký míč ještě na hrací ploše a sám pak rozvinul akci pravou stranou.
16'
Po trocha akčního momentech, ať už ve formě šancí, či faulů na karty tu máme menší pokles tempa.
14'
Následoval přímý kop, do odraženého míče se z dálky opřel Ampadu, mířil ovšem vysoko nad Turnerovu branku.
13'
Další karta pro tým USA a opět po faulu na Williamse. Tentokrát ji dostal Weston McKennie.
11'
První žlutá karta utkání, za opravdu ostrý skluz u pomezní čáry ji dostal Sergiño Dest z týmu USA.
10'
O malou chvíli přilétl do vápna Walesu další centr, na ten si naběhl Sargent, sklepával na první tyč, ale trefil právě brankovou konstrukci!
9'
Málem tu byl vlastenec Walesu, když Weah posílal ostrý centr z pravé strany a Roberts svou hlavičkou ohrozil vlastního gólmana. Ten si oddychl, že stál na místě, kam směřoval míč!
8'
Ponechaná výhoda pro hráče v bílých dresech, Tyler Adams se toho snaží využít po levé straně.
7'
Tým USA opět u míče, nyní sledujeme pozvolnou kombinaci u středové čáry.
6'
Wales se ještě prakticky nedostal ke slovu, neklaplo to ani po autovém vhazování a pokusu o vysunutí Daniela Jamese. Ten byl pokrytý a obrana USA si poradila přes malou domů.
5'
Ani tentokrát mu to ale nevyšlo podle představ, centr z vápna dostal Mepham.
4'
Po zákroku Robertse je tu první roh pro USA, i tuhle stanardku si bere na starost Pulisic.
3'
Po faulu na Pulisice zahrával tým USA první standardku, rozehrál ji sám faulovaný hráč, ale vůbec mu to nevyšlo. Nízký centr skončil u obranného valu Walesu.
2'
Američané byli v útoku, snažili se o rychlou narážečku, Sergiño Dest pak ale byl nekompromisně odstaven od míče.
1'

USA: Turner – A. Robinson, Zimmerman, Ream, Dest – McKennie, Adams (C), Musah – Weah, Sargent, Pulisic.
Náhradníci: Horvath, S. Johnson – Reyna, Ferreira, Aaronson, de la Torre, Long, Morris, Roldan, S. Moore, H. Wright, Carter-Vickers, Yedlin, Acosta, Scally.
Trenér: Gregg Berhalter

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, Be. Davies – C. Roberts, Ampadu, Ramsey, Ne. Williams – H. Wilson, Bale (C), D. James.
Náhradníci: Ward, Ad. Davies – Gunter, Allen, B. Johnson, K. Moore, Morrell, Lockyer, Jo. Williams, Harris, Thomas, Levitt, Cabango, Colwill, Smith.
Trenér: Robert Page

Rozhodčí: Al Jassim (QAT) – Al Marri (QAT), Al Maqaleh (QAT).
Oba celky již nastupují na hrací plochu, po státních hymnách začne samotný zápas.
Zápas na Ahmad bin Ali Stadium v Al Rajánu začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím bude Abdulrahman Al Jassim, kterému budou na pomezí asistovat Taleb Salem Al Marri a Saoud Al Maqaleh, všichni z Kataru. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Ma Ning z Číny.
Wales

Reprezentace Walesu se na šampionát vrací po dlouhých 64 letech, zatím jediná účast se datuje do roku 1958 a MS ve Švédsku, kde mužstvo dokráčelo do čtvrtfinále, ve kterém padlo gólem Pelého 0:1. Ani letos to nebylo s kvalifikací jednoduché, Wales musel do baráže, ve které si poradil doma s Rakouskem 2:1 a poté 1:0 s Ukrajinou.

Mezi opory celku budou zajisté patřit gólman Wayne Hennessey z Nottinghamu, obránce Ethan Ampadu ze Spezie, záložník Aaron Ramsey z Nice a hlavně nejlepší střelec Gareth Bale z Los Angeles FC.

Poslední zápasy waleské reprezentace nebyly nejlepší, v rámci Ligy národů v září tým dvakrát prohrál, nejprve v Belgii 1:2 a poté doma s Polskem 0:1.
USA

Pro tým Spojených států je letošní účast už jedenáctou a nejlepší výsledek přišel hned v té první v roce 1930, kdy si zahrál semifinále, ve kterém prohrál s Argentinou vysoko 1:6. Reprezentace USA se na minulém mistrovství v Rusku nepředstavila, když v kvalifikační skupině nestačila na Mexiko, Kostariku, Panamu a Honduras.

Výhodou mužstva je zkušenost, vždyť spousta hráčů působí v Evropě, jako například gólman Matt Turner v Arsenalu, obránce Sergiňo Dest v AC Milán, záložník Weston McKennie v Juventusu, či útočníci Giovanni Reyna v Dortmundu a Christian Pulisic v Chelsea.

Závěrečná příprava se ale moc nevydařila, Američani prohráli 0:2 s Japonskem a se Saúdskou Arábií pouze remizovali 0:0.
Skupina B

Kromě hráčů USA a Walesu se ve skupině představí ještě Írán a favorit celé skupiny, tým Anglie.
Dobrý večer u druhého dne světového fotbalového šampionátu. Společně se podíváme na utkání skupiny B, ve kterém se střetnou USA a Wales.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.