MS fotbal - ONLINE PŘENOS Saúdská Arábie : Uruguay

Saúdská Arábie

Uruguay
1:1
- 41'al-Amrí
- 80'M. Araújo
Události zápasu:
Saúdská Arábie
- 41'al-Amrí
- 44'al-Amrí(žlutá karta)
Uruguay
- 80'M. Araújo
Další informace:
- Rozhodčí
- Mariani – Bindoni, Tegoni (vš. ITA)
- Stadion
- Miami Stadium (USA)
- Návštěvnost
- 62764 diváků
M. al-Džuwajr
F. al-Burajkán
M. aš-Šámát
M. Kanú
A. al-Chaibárí
S. al-Dawsarí
S. Abdulhamíd
A. al-Amrí
H. Tambaktí
M. al-Harbí
M. al-Uwajs
D. Núñez
M. Araújo
F. Valverde
F. Viñas
M. Ugarte
R. Bentancur
G. Varela
S. Cáceres
M. Olivera
M. Viña
F. Muslera
![]() | ![]() |
|---|---|
| Základní sestava | |
| Náhradníci | |
| Trenéři | |
Georgios Donis | Marcelo Bielsa |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.














Branky: 41. al-Amrí – 80. M. Araújo. ŽK: 44. al-Amrí (KSA). Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (vš. ITA). Diváci: 62764.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 3:11. Rohy: 4:14. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 11:6.
Necelá první půlhodina zápasu byla z obou stran hodně pasivní a chvílemi to vypadalo, jako by obě reprezentace ani nechtěly hrát fotbal, avšak poté přišla Viñasova šance a ta hru rozpohybovala. Okolo 40. minuty se pak poprvé lámal chleba, protože Abdulilláh al-Amrí zblízka dorazil Muslerou vyraženou hlavičku Kanúa a Zelení orli tak vedli. Uruguayci se pak samozřejmě pokusili na saúdskoarabskou branku odpovědět, jenomže do poločasové pauzy neskórovali a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.
Druhá část pak byla kompletně v jihoamerické režii, protože Uruguayci drželi míč v 75% herního času a vyprodukovali hned 23 střeleckých pokusů! Do sítě ovšem prošla pouze dorážka z kopačky Maximiliana Araúja, ostatních sedm pokusů na zařízení totiž skvěle pokryl saúdskoarabský brankář Muhammad al-Uwajs a troufnu si říct, že bez něj by dnes Zelení orli nebodovali.
ze hřiště odchází Mut'ib al-Harbí, přichází Abdulláh al-Hamdán,
ze hřiště odchází Saúd Abdulhamíd, přichází Alí Ládžámí,
ze hřiště odchází Firás al-Burajkán, přichází Aláa Ál-Hadždží.
ze hřiště odchází Federico Viñas, přichází Rodrigo Aguirre.
ze hřiště odchází Muhammad Abú aš-Šámát, přichází Nawáf Búšal.
ze hřiště odchází Maximiliano Araújo, přichází Brian Rodríguez.
Obrovský tlak uruguayského národního týmu vypěnil až ve vyrovnávací branku! Obrovsky důležitý byl povedený centr Olivery na Viñasovu hlavu, jehož první zakončení ještě al-Uwajs vyrazil, ale na dorážku z kopačky MAXIMILIANA ARAÚJA už byl krátký a na Floridě tak začínáme od začátku – 1:1!
ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Nicolás de la Cruz.
ze hřiště odchází Musáb al-Džuwajr, přichází Násir al-Dawsarí.
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Agustín Canobbio,
ze hřiště odchází Matías Viña, přichází Juan Sanabria.
Naopak do druhé části vůbec nezasáhne Matías Viña a také Darwin Núñez, který se za úvodních 45 minut skoro nedostal na balon.
Držení míče: 41%:59%
Střely na branku: 3:3
Střely mimo branku: 2:2
Ofsajdy: 0:3
Rohové kopy: 4:2
Fauly: 5:5
Skoro třicet minut hry dnešní utkání nabídlo spíše takovou taktickou rozkopávanou, ale po Viñasově hlavičce a zákroku saúdskoarabského brankáře al-Uwajse se hra rozpohybovala a poslední patnáctiminutovka určitě musela fanoušky bavit. Zatím rozhodující moment přišel v 41. minutě, kdy si ještě brankář Muslera poradil s první hlavičkou po rohovém kopu, nicméně na dorážku z kopačky Abdulilláha al-Amrího už byl krátký a Saúdové tak od té doby vedou! Uruguayci se sice ještě pokusili se skóre něco udělat, ale do poločasové pauzy jim to nevyšlo a do druhé části tak půjdou se ztrátou.
Všechno vzrušení však bylo zbytečné, protože se zpětně mával ofsajd.
Další rohový kop už Uruguayci neubránili a Zelení orli z Arabského poloostrova tak otevírají skóre! Fernando Muslera sice ještě napoprvé skvěle vyrazil hlavičku Muhammada Kanúa, avšak balon tím zároveň odrazil přímo na nohu dobíhajícího ABDULILLÁHA AL-AMRÍHO a ten z několika metrů ťuknul balon do uruguayské sítě – 1:0!
Saúdská Arábie: al-Uwajs – aš-Šámát, Abdulhamíd, Tambaktí, al-Amrí, al-Harbí – Kanú, al-Chaibárí, al-Džuwajr – al-Burajkán, S. al-Dawsarí (C).
Náhradníci: al-Aqídí, al-Kassár – Madžraší, Ládžámí, Búšal, Kádiš, Zikrí, N. al-Dawsarí, al-Džuhaní, Ál-Hadždží, Jahja, aš-Šahrí, Al-Ghanám, al-Hamdán, Mandaš.
Trenér: Georgios Donis
Uruguay: Muslera – G. Varela, S. Cáceres, Olivera, Viña – Valverde (C), Ugarte, Bentancur, M. Araújo – Núñez, Viñas.
Náhradníci: Rochet, Mele – J. Giménez, Bueno, de la Cruz, Canobbio, Emiliano Martínez, Piquerez, J. Sanabria, Zalazar, Pellistri, B. Rodríguez, Aguirre.
Trenér: Marcelo Bielsa
Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (vš. ITA).
Brankáři: Santiago Mele (Monterrey), Fernando Muslera (Estudiantes), Sergio Rochet (Internacional).
Obránci: Ronald Araújo (Barcelona), Santiago Bueno (Wolves), Sebastián Cáceres (Club América), José María Giménez (Atlético Madrid), Mathías Olivera (Neapol), Maxi Araújo (Sporting Lisabon), Joaquín Piquerez (Palmeiras), Juan Manuel Sanabria (Salt Lake City), Matías Viña (River Plate), Guillermo Varela (Flamengo).
Záložníci: Manuel Ugarte (Man United), Federico Valverde (Real Madrid), Rodrigo Bentancur (Tottenham), Nicolás de la Cruz, Giorgian de Arrascaeta (oba Flamengo), Emiliano Martínez (Palmeiras), Rodrigo Zalazar (Braga).
Útočníci: Agustín Canobbio (Fluminense), Brian Rodríguez (Club América), Facundo Pellistri (Panathinaikos), Darwin Núñez (al-Hilál), Federico Viñas (Real Oviedo), Rodrigo Aguirre (Tigres UANL).
Věřte nebo ne, ale první světový šampionát je před 96 lety konal právě v Uruguayi a domácí reprezentace jej dokonce celý ovládla! To samé se jí povedlo také o dvacet let později, ale od té doby už nejvýše dosáhla jen na čtvrté místo a v posledních dekádách střídá povedenější šampionát s horším. Pokud by ale dodržela tuto tradici, tak by to znamenalo, že na Uruguayce čeká dobrý mundial, protože před čtyřmi lety v Kataru nepostoupili ani ze skupiny a jestli si dobře vzpomínáte, tak to byl právě turnaj, na jehož konci ukápla slzička i ostřílenému tvrďákovi Luisi Suárezovi. Ten letos v nominaci chybí.
Zpátky ale do Kataru, kde byli Uruguayci nalosováni do skupiny H a doslova do poslední minuty bojovali o postup. Po úvodní bezbrankové remíze s Jižní Koreou a prohře 0:2 s Portugalskem sice vedli nad Ghanou o dvě branky, nicméně protože v druhém duelu skupiny Jihokorejci přehráli Portugalce, museli Uruguayci vstřelit k postupu ještě jednu branku a to se jim v nervydrásajícím závěru nepovedlo, a tak velmi brzy odcestovali domů. Dva góly tehdy dával záložník de Arrascaeta, který je v nominaci i letos, ale kvůli svalovému zranění je jeho start na šampionátu nejistý.
Trenérem jihoamerického výběru od Montevidea je velezkušený argentinský stratég Marcelo Bielsa, který má za sebou letité zkušenosti nejenom u reprezentací, ale také na klubové úrovni. Dva roky totiž trénoval španělské Bilbao, poté se mihnul také v Marseille, Laziu i Lille a dost možná nejvýraznější stopu zanechal v Leedsu, kde strávil tři a půl roku a mj. také dovedl Peacocks do Premier League.
Urugayský výběr disponuje kvalitou na všech postech. V brance nechybí již devětatřicetiletý veterán Fernando Muslera, kterého doplňují gólmani v ideálním fotbalovém věku Rochet s Melem. Do zadních obranných řad Bielsa počítá s barcelonským Araújem, wolverhamptonským Buenem a také kapitánem Giménezem, které ještě na krajích doplňují neapolský Olivera s lisabonským Araújem. Záložní vody by měli vířit Ugarte z United, Bentancur z Tottenhamu a v neposlední řadě také dost možná největší hvězda výběru Federico Valverde, který patří mezi tahouny madridského Realu.
Na hrot útoku pak Bielsa počítá s ex-liverpoolským Darwinem Núñezem, který také může využít toho, že působí právě v zemi dnešního soupeře, a Federicem Viñasem, který zažil dobrou sezonu v dresu španělského Ovieda. Křídelní prostory by pak měli mít pokryté někteří z tria Rodríguez, Canobbio, Pellistri a celou ofenzivu bude z podhrotu doplňovat jeden z nejproduktivnějších fotbalistů portugalské ligy Rodrigo Zalazar.
Brankáři: Nawáf al-Aqídí (al-Nassr), Ahmad al-Kassár (al-Kadsíja), Muhammad al-Uwajs (al-Ula).
Obránci: Saúd Abdulhamíd (RC Lens), Abdulilláh al-Amrí, Nawáf Búšal (oba al-Nassr), Muhammad Abú aš-Šámát, Džihád Zikrí (oba al-Kadsíja), Hasan Kádiš (al-Ittihád), Alí Madžraší (al-Ahlí), Hassán Tambaktí, Alí Ládžámí, Mut'ib al-Harbí (všichni al-Hilál).
Záložníci: Zijád al-Džuhaní (al-Ahlí), Musáb al-Džuwajr (al-Kadsíja), Chálid Al-Ghanám (al-Ittifáq), Aláa Ál-Hadždží (NEOM SC), Abdalláh al-Chaibárí (al-Nassr), Muhammad Kanú, Sultán Mandaš, Násir al-Dawsarí, Salím al-Dawsarí (všichni al-Hilál).
Útočníci: Firás al-Burajkán (al-Ahlí), Sálih aš-Šahrí (al-Ittihád), Ajman Jahja, Abdulláh al-Hamdán (oba al-Nassr).
Ač se Saúdové představí na světovém šampionátu už posedmé v historii, tak i přesto nebudou považováni za favorita ani na postup ze skupiny. Rozhodně ale umí semifinalista půl roku starého Arabského poháru FIFA šokovat fotbalový svět – například v roce 1994 prošla saúdskoarabská reprezentace až do osmifinále šampionátu a před čtyřmi lety naprosto zaskočila Argentince, které v památném utkání přehrála 2:1. Pro tým okolo Lionela Messiho tehdy šlo o jedinou porážku na nakonec vítězném šampionátu.
Saúdové naposledy chyběli na světovém šampionátu před dvanácti lety v Brazílii. Poslední dva mundialy, tedy ten v Rusku a ten v Kataru, se sice neobešly bez Zelených orlů, ale ani v jednom případě nedokázali Zelení orli proletět ze skupiny a v obou případech obsadili příčku ve třetí desítce konečných výsledků. Letos si ovšem celá země slibuje výraznější počin, a proto také během posledních několika let investovala do své domácí ligy nemalé peníze a dovedla do Saúdské Arábie i několik světových hvězd v čele s Cristianem Ronaldem, kteří úroveň soutěže nepochybně zvedli.
V posledních letech se na lavičce saúdskoarabské fotbalové reprezentace vystřídalo hned několik známých jmen, přičemž poslední rok a půl koučoval tým zkušený Francouz Hervé Renard, který ovšem v dubnu skončil a do zámoří tak Saúdové odletěli pod vedením šestapadesátiletého řeckého stratéga Georgia Donise. Ten má za sebou kromě zkušeností s arabskými celky také angažmá třeba v PAOKU, Panathinaikosu či Tel Avivu a ještě kdysi dávno jako hráč hrával pár sezon za anglické celky jako Sheffield United nebo Huddersfield.
Takřka celá saúdskoarabská nominace na šampionát je složena z hráčů působících v domácí soutěži. Jedinou čestnou výjimku tvoří Saúd Abdulhamíd, který letos kopal za francouzské Lens a v druhém týmu nedávno skončené Ligue 1 by měl zůstat i nadále. Ale pojďme pěkně postupně – v brance bude Georgios Donis vybírat z tria al-Aqídí, al-Kassár a al-Uwajs, v obraně nebude kromě již zmíněného krajního beka Abdulhamída chybět stoper Tambaktí a záložní řada se určitě neobejde bez Muhammada Kanúa s Musábem al-Džuwajrem, ktetý letos patřil mezi nejlepší asistenty Saudi Pro League.
Na levém křídle má saúdskoarabská reprezentace konkurenci v podobě Chálida Al-Ghanáma se Sálimem al-Dawsarím, ale nějak se tak předpokládá, že v základu začne druhý jmenovaný křídelník, protože to byl právě on, kdo před čtyřmi lety skolil Argentince a letos byl zvolen kapitánem. Druhý kraj pak bude mít v režii Sultán Mandaš a na pozici hrotového útočníka by se měl pochybovat snajpr al-Ahlí Firás al-Burajkán.