Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Je dobojováno, rozhodčí ukončil zápas přesně s uplynutím dvou nastavených minut. Dnešní čtvrtfinále mělo od prvních minut jasného vítěze. Francie o svém vítězství rozhodla už v prvním poločase, po brance Sanoga a po brankách Pogby a Thauvina z penalt se šlo do kabin za stavu 3:0. Ve druhém poločase už Francouzi ubrali, přesto čtvrtou branku vstřelil Zouma. Dvacet minut před koncem zápasu viděl červenou kartu Shamshitdinov, toho už ale Francie využít nedokázala. Ještě bude důležité pochválit brankáře Amanova, který dnes Uzbekistán zachránil od daleko většího debaklu.
90+2
Poslední dobrou příležitost měl dnes asi nejvýraznější Sanogo, tentokráte mu to nevyšlo, když si chtěl obhodit obránce Fomina a míč mají Uzbeci.
90+1
Sudí Ricci přidává dvě minuty nad rámec druhého poločasu.
90
Rozhodčí už sleduje hodinky, tak uvidíme, kolik nám nastaví.
89
Další dobrá příležitost Thauvina, opět výborný Amanov!
88
V ofsajdu dnes střelec úvodní branky Sanogo.
87
Stále je to fotbal jen na jednu bránu, Uzbeci hrají velmi pasivně.
85
Bosetti spálil další obrovskou šanci, opět se dostal do jasné gólovky, tentokráte ho nevychytal Amanov, ale francouzský fotbalista minul jeho bránu.
84
Obrana Uzbeků už je hodně neurovnaná, teď toho ale nevyužil Sanogo, který si příliš s míčem neporozuměl.
83
Přesto mohla přijít pátá branka! Ve výborné pozici se objevil znova Bosetti, ten napálil jen dnes hodně dobře chytajícího Amanova, který Uzbekistán dnes zachránil od daleko většího debaklu.
82
Zápas se už dohrává ve velmi slabém tempu, i Francie nyní hodně polevila.
81
Byl to právě znova Bosetti, který se zjevil ve velké příležitosti, střela z voleje jen o kousek minula svatyni brankáře Uzbekistánu.
79
Další hodně zajímavý pokus z velké vzdálenosti vyslal právě Bosetti, ten ale přestřelil Amanovu bránu!
78
A naposledy bude střídat také Francie. Odchází Digne a přichází Polomat.
77
Zápas se už jen z povinnosti dohrává, Uzbeci se nejspíše už vidí šatně.
76
Tomu ale nezbývá nic jiného, než se zvednout a zápas dohrát, Uzbekistán už stejně nemůže střídat.
75
Na trávníku dnes už podruhé zůstává ležet brankář Amanov.
74
V těsném ofsajdu nachytán Sanogo, kterému se tento verdikt příliš nelíbí.
72
Druhé střídání na straně Francie. Bahebeck už má dnes dohráno, na hřiště míří Bosetti.
71
Francie tak bude dohrávat poslední dvacetiminutovku s jedním hráčem v poli navrch.
70
Shamshitdinov dostává za tento zákrok druhou žlutou kartu a tedy i červenou. Tento hráč by už stejně nemohl kvůli zdravotním problémům pokračovat a Uzbeci už využili všechny možnosti na střídání.
69
Shamshitdinov teď hodně ostřel zajel do protihráče, ale je to on, který zůstává ležet na hřišti.
68
Francie se i nadále dostává do slibných brankových příležitostí, koncovka ale dnes není zrovna ideální.
66
Na hřišti se stále něco děje, tentokráte další žlutá karta pro Uzbekistán, vidí ji Kozak.
65
Poslední střídání Uzbeků. Dohráno má Sabirkhodjaev, kterého nahradí Kapadze.
64
Francie právě vstřelila branku!

Čtvrtá branka v síti Uzbekistánu! Na skvělý rohový kop si naběhl KURT ZOUMA, který hlavou nedává brankáři Uzbekistánu šanci!
62
Poprvé střídá i Francie, dohráno má Kondogbia, místo kterého na trávník míří Ngando.
61
V další velké šanci se ocitl Bahebeck, obránci Uzbekistánu ale odvrací na roh!
60
Dále střídá také Turapov, kterého nahrazuje Masharipov.
59
První jméno hráče, který má dnes dohráno, je Jusupov, kterého nahradil Urinboev.
58
U lajny už vyčkává dvojice hráčů Uzbekistánu, tak uvidíme, kdo koho bude střídat.
57
Francie v podstatě Uzbekistán nepouští na obranou polovinu a i nadále sledujeme jednostranný fotbal.
56
Po centru Pogby z voleje střílel Thauvin, jeho pokus ale postrádal razanci.
54
Signál se Francii příliš nevyvedl, poté ale z hranice velkého vápna napřáhl Umtiti, jehož střela jen o kousek minula Amanovu svatyni.
53
Francouzi vybojovali standartní situaci z hodně zajímavé pozice.
52
Sabirkhodjaev teď hodně nevybíravě zajel do svého soupeře a vidí zaslouženou žlutou kartu.
51
Menší rozmíška ve středu hřiště, sudí Ricci celou situaci řeší slovní domluvou.
50
Prvních pětiminutovka druhého poločasu a sledujeme stále stejný obrázek hry.
49
Ten se vůbec nevyvedl a na druhou stranu už uháněla Francie. Výborný pas dostal Sanogo, který stál naprosto sám před Amanovem, míč mu ale vůbec nesedl.
48
Doposud největší ohrožení francouzské brány, Uzbekistán vybojoval svůj první rohový kop.
47
Francie začíná hodně aktivně i druhý poločas, pro první centr Thauvina musel ven z brány Amanov.
46
Je tomu tak, první poločas je za námi. Sledujeme naprosto jednostranný fotbal. Francii sice pomohly dva pokutové kopy, které proměnili Pogba a poté i Thauvin, ale tlak fotbalistů v modrých dresech je evidentní. Kdyby se jim povedlo proměnit všechny šance, klidně mohlo být vedení daleko vyšší. Jsou to ovšem jenom kdyby. My se můžeme těšit, s čím přijde Uzbekistán do druhého poločasu, který začne zhruba v 18:00.
45+2
Už to ovšem vypadá, že se nic vážnějšího nestane a rozhodčí s největší pravděpodobností odpíská každou chvíli konec prvního poločasu.
45+1
Sudí Ricci přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu!
45
A v zápětí další obrovská šance Sanoga, ten trestuhodně v obrovské šanci nedal!
44

Tentokráte si míč postavil FLORIAN THAUVIN, brankář Uzbekistánu jeho úmysl sice vystihl, ale už nestačil reagovat.
43
Byla nařízena další penalta pro Francii, Turapov zahrál ve vápně rukou.
42
Hodně prapodivná situace, Francie kombinuje na vlastní polovině, Uzbekistán místo napadání čeká, co jejich soupeř udělá. Tohle se nelíbí fanouškům, kteří pískají.
41
Sám Kozak rozehrál standartní situaci, brankář Areola si ovšem pro míč bez problémů došel.
40
Uzbekistán konečně na delší dobu na polovině soupeře, Kozak vybojoval standartní situaci.
39
Do další velké příležitosti už uháněl znova Sanogo, čárový sudí ale signalizuje ofsajd.
37
Francie je i nadále jasně aktivnější a drží míč na svých kopačkách.
36
Uzbeci už by se nejraději viděli v kabině, jejich soupeř jim dnes zatím dává opravdu velkou lekci.
35

Míč si postavil sám kapitán PAUL POGBA, který brankáře Amanova poslal na druhou stranu a posílá Francii do dvoubrankového vedení!
34
Za zákrok ve velkém vápně vidí žlutou kartu Shamshitdinov.
34
Byla nařízena penalta pro Francii!
32
Bylo to jen vyústění jasného tlaku fotbalistů v modrých dresech, kteří svého soupeře naprosto válcují.
31

Teď už to Francii vyšlo, na levé straně se krásně uvolnil Kondogbia, který poslal míč před bránu, kde stál úplně volný YAYA SANOGO, pro kterého nebyl problém míč umístit do prázdné brány.
29
Tlak fotbalistů v modrých dresech stále stoupá, Uzbeci jsou zatím hodně zalezlí a nestíhají.
28
Po dlouhém nákopu Foulquiera se natahoval Sanogo, ale marně, míč byl o chloupek delší, než by útočník Francie potřeboval.
27
Francie soupeře v podstatě nepouští k balónu a když, tak to dopadne jak nyní, Uzbekistán o míč brzy přichází.
25
Další útok Francie zastavuje ofsajd, což obraně Uzbekistánu určitě přichází vhod.
24
Stále stejný obrázek hry, celá jedenáctka Uzbekistánu brání na vlastní polovině a Francie se tak snaží dostat do další větší šance.
23
Opět obrovská šance, sám před brankářem Amanovem se ocitl Veretout, ten byl ale tak překvapený, že trefil pouze boční síť!
21
První střelecký pokus Uzbeků obstaral Sabirkhodjaev, střela šla však jen doprostřed brány.
20
A znova v centru dění Sanogo, nyní se dožadoval odpískání pokutového kopu, nedočkal se a u míče tak Uzbekistán.
18
Chvilka oddechu pro obranu Uzbekistánu, další útočné snažení totiž přerušil dnes hodně aktivní Sanogo útočným faulem.
17
V další dobré příležitosti se nacházel opět Sanogo, ten ale netrefil míč ideálně.
16
Míč si postavil Pogba, který se rozhodl pro střelu. Nebylo to ovšem ideální řešení, kapitán Francie překopl Amanovu bránu.
15
Tentokráte si Uzbeci kousek před velkým vápnem pomohli faulem, za který vidí Fomin žlutou kartu.
14
Další útok Francie zastavil praporek čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd Thauvina.
12
Po delší době u míče Uzbeci, Sergeev si ale pomohl útočným faulem.
11
Francie se teď dožadovala odpískání pokutového kopu, sudí Ricci ale zůstává klidný a ukazuje, že se bude kopat od brány.
10
Fotbalisté v modrých dresech teď svého soupeře doslova válcují, další pokus Sanoga končí mimo.
8
Neskutečné, ani třetí obrovskou šanci Francie neproměňuje, do vzduchu se dobře pověsil Umiti, jehož pokus ovšem opět výborně zastavil Amanov.
8
První rohový kop zápasu pro Francii.
7
Hráči Francie jsou ale v této chvíli jasně lepší a dá se říci, že branka doslova visí ve vzduchu, na střelecké pokusy už fotbalisté v modrých dresech vedou 4:0.
5
A další obrovská šance pro Sanoga! Po pravé straně míč dobře potáhl Pogba, který na penaltě našel úplně volného Sanoga, jehož střele ovšem chyběla razance a brankář Uzbekistánu znova chytá!
4
Podle očekávání už hru diktuje Francie a Uzbekistán je hodně zalezlý na vlastní polovině.
3
První obrovská šance ale přichází pro favority z Francie! Centr z levé strany našel volného Sanoga, který trefil pouze připraveného Amanova!
2
Do utkání vstoupili až poměrně nečekaně aktivně hráči Uzbekistánu, kteří se snaží zaskočit soupeře.
1

Francie: Areola – Digne, Umtiti, Zouma, Foulquier – Kondogbia, Veretout, Pogba – Thauvin, Bahebeck, Sanogo

Uzbekistán: Amanov – Fomin, Shamshitdinov, Abdullaev, Jusupov – Ubaydullaev, Turapov, Kozak, Makhstaliev – Sergeev, Sabirkhodjaev

Rozhodčí: Ricci – De Matos, De Carvalho.
Tohle utkání bude řídit pan Sandro Ricci. Na čarách mu budou pomáhat pánové Alessandro Rocha De Matos a Emerson De Carvalho (Všichni Brazílie).
V tomto čtvrtfinálovém zápase je jasným favoritem Francie. To ovšem nemusí nic znamenat, Uzbekistán už několikrát ukázal, že roli outsidera umí využít a zcela jistě nás čeká velmi zajímavý zápas. Jak dopadne? Sledujte online reportáž od 17:00.
Pro Uzbekistán je postup do čtvrtfinále v této věkové kategorii už největším úspěchem v historii. Fotbalisté Uzbekistánu v základní skupině odehráli poměrně dobré dva zápasy, když dokázali porazit 3:0 Nový Zéland a poté dokázali uhrát remízu 1:1 s Chorvatskem. Potom ale přišla Uruguay, která Uzbekistán smetla 4:0. Uzbeci ovšem nemuseli věšet hlavu, v tabulce třetích týmů se umístili na druhé pozici a v osmifinále je čekalo Řecko, které bylo mírnějším favoritem. Uzbekistán tohle ale popřel a zvítězil 3:1.
Francie ze základní skupiny postoupila ze druhé pozice. Hned v úvodu šampionátu si Francouzi poradili s Ghanou, kterou porazili 3:1. Výborný vstup do turnaje ale nepotvrdili v dalších dvou skupinových zápasech. Proti USA to také vypadalo na 3 body, ovšem Spojené státy 5 minut před koncem srovnaly a tak se body dělily. Na závěr skupiny čekalo na Francii Španělsko, které vyhrálo 2:1. Francii tak v osmifinále čekalo domácí Turecko a kdo čekal vyrovnanou bitvu, ten se mýlil. Francie zápas doslova ovládla a zvítězila 4:1!
Zdravím všechny fotbalové příznivce, Mistrovství světa fotbalistů do 20. let se přehouplo už do bojů o semifinálová místa. První čtvrtfinálový zápas spolu sehrají fotbalisté Francie a Uzbekistánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.