MS U20 -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Již. Korea - 4. června 2019   17:30

0:1
(0:0)
Již. Korea
Již. Korea
84' Oh Se-hun  (Choi Jun)
Japonsko
Wakahara – Sugawara, Seko, Kobajaši, T. Suzuki (88. Hara) – Goke (68. Nakamura), Fudžimoto (88. Higaši), M. Saito (C), Jamada – Nišikawa, Mijaširo.
Mogi, Z. Suzuki – Hara, Higaši, Kida, Ito, Mikuni, Nakamura, K. Saito, Tagawa.
N'Diaye (Senegal) – Tiama (Burkina Faso), Dias (Portugalsko)
Arena Lublin (Lublin)
Již. Korea
Lee Gwang-yeon – Hwang Tae-hyeon (C), Lee Ji-sol (46. Um Won-sang), Kim Hyun-woo, Lee Jae-ik, Choi Jun – Kim Jung-min (87. Go Jae-hyeon), Jeong Ho-jin, Cho Young-wook (63. Jeon Se-jin) – Lee Kang-in, Oh Se-hun.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:4.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jižní Koreji, která svého soupeře dokázala porazit poměrem 1:0. Druhý poločas byl o poznání záživnější, Japonsko se dokonce dostalo do vedení, avšak videorozhodčí odhalil těsný ofsajd. I posléze bylo Japonsko o něco nebezpečnější, dokonce nastřelilo brankovou konstrukci, na což doplatilo. Jižní Korea totiž udeřila z ojedinělé šance, díky čemuž se může radovat z postupu do čtvrtfinále.
90+3'
90+2'
Před malým momentem jsme sledovali další rohový kop pro Japonsko. Míč se snášel na přední tyč, kde Seko nakonec pouze prodlužoval balón.
90+1'
Do zakončení se dostával Jamada, který ještě předával pod sebe na Nišikawu, jenž pro změnu nedokázal najít kolegu na křídle.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Toiči Suzuki, přichází Taiči Hara.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Kanja Fudžimoto, přichází Šunki Higaši.
87'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Kim Jung-min, přichází Go Jae-hyeon.
87'
Nakonec se k rozehrávce postavil Fudžimoto, který svůj centr kroutil do malého vápna. Tam si dobře počínal Lee, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
86'
Ihned po rozehrávce jsme sledovali nákop na pravou stranu, kde si ho dokázal zpracovat Sugawara. Následovat bude rohový kop.
85'
V tuto chvíli to bude mít Japonsko nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Navíc do konce zápasu nezbývá zrovna dostatek času.
84'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Tak pozor, pár minut před koncem zápasu jde Jižní Korea do vedení! Jeden z hráčů Japonska chyboval u vlastního pokutového území, soupeř se tak dostal k centrované nabídce, kterou do branky dokázal usměrnit SE-HUN OH. Wakahara na jeho zakončení nedosáhl!
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Stále čekáme na úvodní branku, v tuto chvíli to vypadá spíše na prodloužení.
79'
Co scházelo! Jižní Korea nyní naprosto propadla, Mijaširo se dostal do palebné pozice, odkud trefil pouze protihráče. Následná dorážka orazítkovala tyč.
79'
Až na následný rohový kop si naskočil Kobajaši, jehož hlavička putovala zhruba metr vedle branky. Lee za tímto pokusem pouze ohlédl.
78'
Nišikawovi se nakonec podařilo vybojovat rohový kop pro svůj celek, avšak ten nepřinesl nic nebezpečného. Jižní Korea se tedy ubránila.
77'
Wakahara už v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Na řadu přišel odkop od branky Japonska, který zamířil na křídelníka Jamadu.
76'
Jeong se pokusil dostat jako první k míči, avšak se nakonec srazil s brankářem Wakaharou, který to odnesl hodně nevybíravě.
75'
Pohotovou ránou se prezentoval Lee, jehož zakončení pravou nohou nakonec doskákalo doprostřed branky, což znamenalo snadné sousto.
74'
Jeon se snažil vybojovat alespoň rohový kop, avšak míč se jako poslední dotkl právě jeho nohy. Wakahara tak rozehrál po zemi do strany.
73'
Nišikawa si nyní naprosto neporozuměl s Mijaširem, který se pohnul opačným směrem. Lee tak bude moci rozehrávat od své branky.
72'
Lee v tísni raději poslal míč ven z hrací plochy, což znamenalo rohový kop pro soupeře. Fudžimotova rozehrávka našla kolegu, po jehož centru nebezpečně zakončoval Mijaširo.
71'
Střídající Jeon se při napadání prezentoval nedovoleným zákrokem, při kterém skončil na zemi Sugawara. Japonsko ihned rozehrálo.
70'
Jamada předvedl naprosto zoufale nepřesnou přihrávku, kterou kolega Nišikawa nedokázal zastihnout na hrací ploše. Soupeř bude vhazovat.
68'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Juta Goke, přichází Keito Nakamura.
66'
Šance také pro Koreu! Lee se totiž postavil k rozehrávce volného kopu, na ten si v přehuštěném prostoru naskakoval jeden z kolegů kterého vychytal Wakahara.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. V posledních minutách je lehce aktivnější Jižní Korea.
63'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Cho Young-wook, přichází Jeon Se-jin.
63'
Sledovali jsme další rozehrávku rohového kopu. Lee kroutil míč k hranici malého vápna, kde se podařilo zakročit brankáři Wakaharovi.
62'
Za pokutovým územím číhal na padající míč Oh, který si ho poté naváděl na levou nohu, což dokonale přečetl pozorný Sugawara.
61'
Po osobním souboji se na zemi ocitl Jamada, kterého ve vzduchu trefil Hwang. Hlavní sudí raději přerušil hru, o nic vážnějšího se ale nejedná.
60'
O provedení autového vhazování se postaral Hwang, kterému to celkem trvalo. Nakonec se u postranní čáry dostal k míči Suzuki.
59'
Hodně prudkou nabídkou to zamýšlel Kim, který na druhé straně hrací plochy chtěl najít Oha, avšak ten si s prudkou přihrávkou neporadil.
58'
Na jistotu se rozhodl zahrát vracející se Kim, který hlavičkou poslal míč do náruče brankáře Leeho. Rychlá akce skončila na nepřesné přihrávce.
57'
Z vlastní poloviny rozehrával volný kop Sugawara, který to zkoušel dalekonosným pasem, jenž doplachtil přesně na hlavu jednoho z protihráčů.
56'
Jeho centr nebyl vůbec špatný, avšak ani v tomto případě to nepřineslo kýžené nebezpečí. Vadit to nemusí, následovat bude další roh.
55'
Jung-Min se ještě na malý moment zdržel v pokutovém území soupeře, což přineslo zisk dalšího rohu. K rozehrávce se staví forvard Lee.
54'
Jenomže v tomto případě se nejednalo o povedenou přihrávku, naopak si obrannou povinnost splnil Jamada, jenž hlavičkoval do bezpečí.
53'
Aby toho nebylo málo, tak se hracího předmětu na poslední chvíli dotkl obránce Kobajaši, od kterého se odrazil za brankovou čáru – roh.
52'
Ihned po rozehrávce se na zemi ocitl křídelník Cho, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Poté přišla na řadu přízemní rozehrávka.
51'
Je tomu skutečně tak, centrovaná nabídka skutečně směřovala do těsného ofsajdu. Jižní Korea přečkala kritický moment, stav je stále bezbrankový.
50'
Japonsko se sice dostalo do vedení, avšak hlavní sudí ještě projednává situaci s videorozhodčím. Dost možná se totiž jednalo o ofsajd.
49'
Na pořadu dne byl navíc rohový kop, který sice přinesl menší závar, avšak zakončení jsme neviděli. Následně na jistotu odklízel balón Kim.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci, ke které se postavil Jung-Min. Jeho nadýchaná nabídka našla protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost Jižní Korea, jenž bude hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Lee Ji-sol, přichází Um Won-sang.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně nezáživnou podívanou. Většinu času jsme totiž sledovali boj ve středu hrací plochy, dokonce jsme se nedočkali ani jedné vyložené šance. O něco více ze hry mělo Japonsko, jehož akce vždy končí na samotné hranici pokutového území. Na druhou stranu je k vidění celá řada nedovolených zákroků, hlavní sudí vytasil už dvě žluté karty.
45+2'
45+1'
Wakahara si připsal vůbec první zákrok, z velké vzdálenosti to totiž zkoušel Jung-Min, jehož rána směřovala doprostřed branky.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Před malým momentem skončil na zemi Lee, navíc se na hrací plochu dostavil lékařský personál. Nyní se chvíli hrát nebude.
42'
Koncovka prvního poločasu nám přináší hodně poklidné tempo. Sugawara chtěl na pravém křídle najít Gokeho, což ale přečetl Jun.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Včas z obrany se podařilo vystoupit Sekovi, který se raději snažil uklidnit hru. Japonsko tak na malý moment kombinovalo na vlastní polovině.
36'
Žlutou kartu dostává Lee Jae-ik (Jižní Korea).
36'
Hrací předmět doskákal ven z hrací plochy, což přineslo autové vhazování pro Koreu. Jun nakonec vhazoval podél postranní lajny.
35'
Seko přenášel hru na levou stranu, kde číhal kolega Suzuki. Po jeho přihrávce se k centru dostal Goke, jenž našel nohu soupeře.
34'
Ten si vzal na starost křídelník Jamada, který posílal míč do malého vápna. Včas z branky se dostal Lee, jenž ho vyboxoval před sebe.
33'
Mijaširo si seběhl na levou stranu, odkud si potáhl míč ke středu hrací plochy. Následně se Japonsku podařilo vybojovat rohový kop.
32'
Zatím nenápadný Jamada si navedl míč na pravou nohu, avšak poté svým centrem našel hlavu protihráče. Jižní Korea rychle přišla o balón.
31'
Na pravou stranu si seběhl Sugawara, který místo centru ještě přihrával pod sebe. Japonsko přeci jenom centrovalo, Kim si počínal ukázkově.
30'
Seko to raději zkoušel nákopem na druhou stranu, kde navíc Lee odhlavičkoval míč pouze za autovou čáru. Sugawara bude moci vhazovat.
29'
Jižní Korea to zkoušela centrem před brankáře, avšak to přineslo pouze útočný faul. Hlavní sudí byl i v tomto případě velice pozorný.
28'
U středového kruhu uspěl v hlavičkovém souboji Fudžimoto, který ale předal pouze na kopačku soupeře. Lee i tak nepropasíroval přihrávku.
27'
U pokutového území se dral do zakončení Nišikawa, který raději ještě spolupracoval se Sugawarou, jenž si v souboji s Kimem pomohl faulem.
26'
Avšak tato akce přinesla pouze přihrávku do ofsajdu, ve kterém se nacházel Goke. Jižní Korea bude rozehrávat od vlastní šestnáctky.
25'
Japonci se pohodlným způsobem dostali na druhou stranu, kde byl Suzuki přinucen ke zpětné přihrávce na Saita, jenž pro změnu přenášel hru.
24'
Rozehrávku vzal na svá bedra forvard Lee, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho technické nakonec proletělo necelý metr vedle tyče.
23'
Po pravém křídle to zkoušel Lee, který ale trefil do ruky jednoho z protihráčů. Jižní Korea má k dispozici volný kop ze třiceti metrů od branky.
22'
Žlutou kartu dostává Kanja Fudžimoto (Japonsko).
22'
Až nyní ke střeleckému pokusu dostal Sugawara, avšak jeho zakončení nakonec směřovalo vysoko nad branku, Lee tak nemusel zasahovat.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku a zatím jsme neviděli žádnou vyloženou šanci. I to znamená, že sledujeme nezáživnou podívanou.
16'
V krátkém časovém sledu přišel další nedovolený zákrok, tentokráte se o něj postaral Sugawara. Jižní Korea rozehrála dalekonosným pasem.
15'
Dalekonosná kolmice měla směřovat na Mijašira, avšak ten na prudkou nabídku nakonec nedosáhl. Lee tak bude moci odkopávat od branky.
14'
S míčem si zahrál také brankář Wakahara, který konstruktivně rozehrál míč do strany. Jižní Korea se k napadání kombinace zatím moc nemá.
13'
O rozehrávku se postaral Kobajaši, který rozjel kombinaci na vlastní polovině hrací plochy. Jeho přihrávka směřovala na kolegu Suzukiho.
12'
Do volného prostoru si seběhl Nišikawa, který to poté zkoušel centrem do pokutového území. To přineslo další nedovolený zákrok Japonska.
11'
Ani druhý rohový kop se zrovna neujal, následně ve středu hrací plochy fauloval kapitán Saito. Jižní Korea bude moci uklidnit hru.
10'
Na pořadu dne byl vůbec první rohový kop tohoto zápasu. Ten si vzal na starost Fujimoto, po jehož centru zasahoval na malém vápně Hwang.
9'
Japonsko se celkem snadným způsobem dostalo na druhou polovinu, kde Gokeho centr dokázal celkem přesvědčivě odklidit zadák Lee.
8'
K rozehrávce se postavil již zmiňovaný Jun, jehož centr se kroutil směrem od branky. Nakonec však přistál na hlavě pozorného Suzukiho.
7'
Po levém křídle to zkoušel Jun, který se ale srazil s jedním z protihráčů. Hlavní sudí tento souboj uviděl, standardní situace pro Koreu.
6'
O provedení autového vhazování se postaral Sugawara, který pro spolupráci chtěl najít Mijašira, jenž si ve vzduchu pomáhal nedovoleně.
5'
Hodně času na měl na levém křídle obránce Jun, který okamžitě posílal centr do pokutového území, kde odvracel do zámezí pozorný Kobajaši.
4'
Dalekonosný pas se snesl pouze na hlavu Kima, který poté hlavičkoval na pravou stranu na Hwanga, jenž po souboji s protihráčem upadl.
3'
Hned v úvodu utkání si nedovoleným zákrokem pomohl Lee, který ve středu hrací plochy poslal k zemi Mijašira, jenž vybojoval volný kop.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Japonska, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Japonsko: Wakahara – Sugawara, Seko, Kobajaši, T. Suzuki – Goke, Fudžimoto, M. Saito (C), Jamada – Nišikawa, Mijaširo.
Náhradníci: Mogi, Z. Suzuki – Hara, Higaši, Kida, Ito, Mikuni, Nakamura, K. Saito, Tagawa.

Jižní Korea: Lee Gwang-yeon – Hwang Tae-hyeon (C), Lee Ji-sol, Kim Hyun-woo, Lee Jae-ik, Choi Jun – Kim Jung-min, Jeong Ho-jin, Cho Young-wook – Lee Kang-in, Oh Se-hun.
Náhradníci: Choi Min-soo, Park Ji-min – Kim Ju-sung, Lee Kyu-hyuk, Lee Sang-jun, Go Jae-hyeon, Kim Se-yun, Park Tae-jun, Jeon Se-jin, Um Won-sang.

Rozhodčí: N'Diaye (Senegal) – Tiama (Burkina Faso), Dias (Portugalsko).
Jižní Korea

Na opačné straně stojí Jižní Korea, která se rovněž umístila na druhé pozici své skupiny. Jihokorejci dokonce nasbírali o bod více, avšak na první místo to nestačilo z důvodu, že Argentina měla o poznání lepší skóre. Jižní Korea dokonce zaváhala hned v prvním skupinovém utkání, nestačila totiž na reprezentaci Portugalska, která sice zvítězila poměrem 1:0, avšak na postup to nestačilo. Jihokorejci si na první vítězství počkali do dalšího zápasu, v něm díky jediné brance dokázali porazit Jižní Afriku. Hodně cenné vítězství přišlo na konci skupinových bojů, to Jižní Korea porazila Argentinu, díky čemuž si zajistila postup do osmifinále.
Japonsko

Fotbalisté Japonska se dostali do velice nevyzpytatelné skupiny, ze které nakonec dokázali postoupit ze druhé pozice. Japonsko dohromady nasbíralo pět bodů, přičemž ani jednou neprohrálo. Hned na úvod šampionátu dokázalo remizovat s Ekvádorem, který se navíc rovněž radoval z postupu, avšak z třetí pozice. Jediné vítězství přišlo v následujícím klání, to si Japonsko dokázalo pohlídat, neboť porazilo poslední Mexiko poměrem 3:0. Nejtěžší soupeř přišel na konci skupinových bojů, duel s Itálií sliboval hodně zajímavou podívanou, avšak diváci se nakonec žádné branky nedočkali.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa U20 nám vstoupilo do play-off, my budeme společně sledovat souboj mezi Japonsko a Jižní Korea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.