MSFL - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Znojmo - 1. dubna 2023   15:30

Kroměříž
Kroměříž
38' Cupák  • 67' Chwaszcz
2:0
(1:0)
Znojmo
Znojmo
Kroměříž
Dostál – Zavadil, Tiahlo (46.Houser), Cupák, Matoušek (K), P.Červenka (81.Votava), Surynek (57.Chwaszcz), Jeleček, Vyhlíd, Gonçalves (71.Mlčoch), Machálek (57.Jambor)
Lebánek – Fedorovičs
Jan Dorotík – Jan Mayer, Tomáš KostelníkDelegát:: Rudolf Volf
285 diváků
Znojmo
Škugor – Baaloul (65.Putu), Trajković, Bartůněk, Ivanović, Pálfi (46.Pragr), Outtara Dao, Kilibarda (74.Gomes De Gouveia), Suchý, Ledecký (74.Března), De Vasconcelos
Hamza – Mrkva, Kartišovs

Tak i ve druhém poločase jsme viděli jdnu branku, které ale ještě předcházela druhá žlutá a následně červená karta pro hosty, což bylo asi klíčovým okamžikem celého zápasu. Domácí si tak zaslouženě ponechávají body doma (dle hlasatele nejlepší výkon domácích na jaře), hosté se za svůj výkon, který ale nevedl k bodům nemusí stydět, za což je odměňují i jejich fanoušci.

Já z aprílové Hané se s vámi loučím a budu se těšit na počtenou.
90+2'
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Hosté trefili břevno! I když jen zvrchu, ale střílenému centru Trajkoviće moc nechybělo!
87'
Ale ani hosté to ještě úplně nevzdávají a sportovně se teď snažili dát branku. Březina si spolu s gólmanem Dostálem vysloužili potlesk tribun.
87'
Zůstalo ale jen u teorie.
85'
Domácí teď budou po faulu rozehrávat zprava a mají šanci skóre navýšit.
85'
Nad Kroměříží i Znojmem se stahují mraky (co se týká počasí), ve fotbale jen nad hosty v dnešním duelu.
83'
A hlavičce právě střídajícího Votavy chyběl asi metr – dva.
83'
Zatímco hosté už pomalu ztrácí chuť a síly, domácí se ještě snaží změnit stav, teď mají roh.
81'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
ze hřiště odchází Červenka, přichází Votava.
81'
Jambor vystřelil nad branku.
79'
Už to nevypadá na žádné překvapení na rozdíl od Rosic, kde v souběžně hraném zápase vedou jasně poslední Vítkovice stejným rozdílem jako tady favorit.
74'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
ze hřiště odchází Kilibarda, přichází Gomes De Gouveia,
ze hřiště odchází Ledecký, přichází Březina.
74'
Další gólovka domácích, kteří mají dost sebevědomí, ale nedali.
72'
Roh domácích a házenkářský zámek. Na jeho konci byl Chwaszcz, který z blízka trestuhodně netrefil branku!
71'
ze hřiště odchází Gonçalves, přichází Mlčoch.
70'
Matoušek to teď dával technicky a bylo to těsně nad břevnem!
67'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Domácí nejprve zaměstnali Škugora střelou zleva, ten dobře zasáhl, ale míč se k neštěstí pro hosty dostal k nejlepšímu střelci soutěže ŠIMONU CHWASZCZOVI, pro kterého nebylo problém trefit hlavou prázdnou branku.
66'
Centr pěkný, ale stejně hezky si jej sebral Dostál.
66'
Rohový kop Znojma.
65'
ze hřiště odchází Baaloul, přichází Putu.
65'
Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Cupák).
63'
Rohy jim ale dnes tak nejdou a naopak teď malá domů hodně vyběhnutému Dostálovi udělala málem problémy a mohlo být i třeba vyrovnáno.
62'
Tlak domácích proti oslabenému soupeři sílí, mají teď roh.
60'
Hosté mají ještě 30 minut minimálně na vyrovnání, ale v 10 to bude těžké, ne-li nemožné.
57'
ze hřiště odchází Surynek, přichází Chwaszcz,
ze hřiště odchází Machálek, přichází Jambor.
56'
Poněkud přísná druhá žlutá karta, ale sudí si ji asi obhájí.
56'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Outtara Dao).
53'
Kroměříž to teď zkusila zleva, ale hosté odvrátili. Pak si Gonçalves vysloužil potlesk za pokus o technickou střelu.
51'
Baaloul byl dán do presu dvou domácích, kteří jej bolestivě faulovali.
49'
Vyústil z něj ale útok hostů a Ledeckému moc nechybělo, aby byl u míče o kousek dřív než Dostál!
49'
Domácí mají roh.
46'
Outtara Dao se objevil po chybě domácích ve velké šanci, ale nedokázal obejít gólmana Dostála, jinak by dával míč do prázdné branky!
46'
ze hřiště odchází Tiahlo, přichází Houser.

ze hřiště odchází Pálfi, přichází Pragr.
46'
První poločas skončil vedení domácího favorita, který se dočkal branky ve 38.minutě Cupákem. Hosté ale měli také několik šancí, ze kterých při troše štěstí také mohli skórovat. Nechme se překvapit, kolik gólů padne ve druhé půli, která začne cca v 16:32.
45+1'
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
44'
Domácí jsou při útočné chuti, ale občas nechávají zadní vrátka pootevřená.
42'
Tiahlo ale minul míč a vyčítal si to a hosté se tak mohli pustit sami do útočení.
42'
Kroměříž bude kopat roh.
41'
Střela hostů nebyla přesná a domácí budou odkopávat od branky.
40'
Machálek zakončoval od břevna do brány, ale až poté, co sudí pískal ofsajd, nikdo neprotestoval, divákům se líbil gól-negól.
38'
Už ve vápně se k míči dostal MICHAL CUPÁK a střelou ke vzdálenější tyči překonal chorvatského gólmana ve znojemských službách, který se natahoval marně.
37'
Bývalý hráč Blanska v domácícm dresu Machálek se pokusil vyzrát technickou střelou, ale na Škugora si nepřišel.
36'
Ledecký ve velké šanci v pádu ohrozil gólmana, který konečky prstů vyrážel na roh.
35'
Matoušek se točil jako vítr v bedně, až mu míč ukopl jeden ze znojemských hráčů.
34'
Teď se hlavní sudí omlouvá domácím za chybu, protože místo výhody, kdy mohli jít domácí sami na gólmana pískl necitlivě o něco dřív faul na půlicí čáře.
33'
Gonçalves byl čistě obrán o míč a následně byl Bartůněk uprostřed hřiště faulován.
32'
Moc nechybělo a obranný zákrok domácího hráče skončil v brance. Takto mají hosté "jen" roh.
31'
Už nám zase svítí sluníčko, pravý apríl i nejen proto, že máme dnes 1.dubna.
29'
"Ty vo*e" ozvalo se z tribun, když Outtara Dao krásně vystřelil a Dostál musel vyrážet a ukázat, že je dobrým gólmanem.
29'
Po faulu Tiahla budou hosté zprva zahrávat přímý kop.
28'
Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Tiahlo).
26'
Pokus jednoho z domácích přelobovat brankáře Škugora zůstal jen pokusem.
24'
Znojmáci se ale osvobodili hned napoprvé.
23'
Kroměříž bude zahrávat roh.
22'
I s trochou štěstí efektně zasáhl nohou za sebou De Vasconcelos. Venezuelský hráč to s míčem umí.
21'
Z první se snažil vystřelit po přenesení doprava Machálek, ale trefil míč, ne branku.
19'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Outtara Dao).
19'
Míč vyboxoval Dostál a domácí šli rychle dopředu, na půlce fauloval za žlutou Outtara Dao.
19'
Hosté využili špatné rozehrávky domácí obrany, tvořili protiútok, ale jeden z domácích rázně odkopl na první roh hostů.
16'
Outtara Dao vyzkoušel pozornost brankáře, kter musel střelu likvidovat lehnutím si na zem.
15'
Ledecký převzal ve vápně míč a byl mírně zatlačen domácím hráčem, spadl, ale penalta se nepíská, zato se spustil liják.
13'
Buď někteří hráči neobuli odpovídající kopačky nebo trávník, který vypadá velmi pěkně, klouže, což se není co divit.
11'
Domácí diváci jsou vděční i za střelu Zavadila z dálky, která ale asi nemohla Škugora překvapit.
10'
Znojmo teď mohlo jít do protiútoku, ale Ledecký si nerozuměl se svým spoluhráčem, který se míče nedostal.
8'
Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (P.Červenka).
6'
V obrovské šanci se nyní objevil nejlepší střelec Znojma Kilibarda, šel zleva sám na gólmana, ale zvolil střelu, kterou domácí gólman Dostál zlikvidoval. Spíše selhání střelce.
5'
Třetí roh domácích v krátké řadě, tlak vedoucího týmu je hned od začátku. Znojmo se ale všem třem standardním situacím bez trablů ubránilo.
5'
Hostující kapitán Ivanović odvracel hlavičkou na roh a málem z toho byl vlastní gól.
4'
Oba celky jsou povzbuzováni svými fanoušky. Kotle čítají kolem 10 lidí.
2'
V domácí sestavě je i Gonçalves, který na podzim nastupoval ve Znojmě, naopak je trochu překvapivé, že nejlepší střelec soutěže Chwaszcz pouze sedí na lavičce Kroměříže.
2'
Hostující Kilibarda počítal s tím, že mu bude odpískán ofsajd.
1'
Oba celky nastupují ve svých tradičních barvách – Kroměříž čerevenobíle sešívaná a hosté ze Znojma v modrobílé kombinaci svých klubových barev.
Domácí ještě před zápasem oceňují pana Jardu Strašáka, bývalého fotbalistu, který slaví 90 let. Gratulujeme!
V Kroměříži je dnes typiké aprílové počasí, přeháňky, sluníčko, polojasno, zataženo a tak pořád dokola. Uvidíme, co na to dnes fotbal.

SK HS Kroměříž: Dostál – Zavadil, Tiahlo, Cupák, Matoušek (K), Červenka, Surynek, Jeleček, Vyhlíd, Gonçalves, Machálek
Náhradníci: Lebánek – Fedorovičs, Votava, Mlčoch, Houser, Chwaszcz, Jambor
Trenér: Bronislav Červenka

1. SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul, Trajković, Bartůněk, Ivanović, Pálfi, Outtara Dao, Kilibarda, Suchý, Ledecký, De Vasconcelos
Náhradníci: Hamza – Pragr, Březina, Mrkva, Kartišovs, Gomes De Gouveia, Putu
Trenér: Rui José Capela Batista

Rozhodčí: Jan Dorotík – Jan Mayer, Tomáš Kostelník
Delegát:: Rudolf Volf.

1.SC Znojmo FK

je v tabulce aktuálně na 15.místě. Cíl – záchrana v soutěži – stále zůstává, i když v nadcházejícím zápase bude pro ně velmi těžké získat proti favoritovi nejen tohoto duelu nějaké body. Ale (jak se říká) míč je kulatý a fotbal někdy nemá logiku, takže modrobílí určitě nic nebudou vzdávat předem a budou chtít ukázat, že 9 jarních bodů i dobrý výkon (byť bez bodu) v posledním duelu s Rosicemi nebyl náhodný.

SK Hanácká Slavia Kroměříž

je na prvním místě tabulky s pětibodovým náskokem na béčko Baníku Ostrava a sedm na třetí Hlučín, který má ale dva duely k dobru, a tak se může Hanákům přiblížit i na jediný bod. Hanáci mají jarní zápasový záznam úplně stejný jako Znojmo – první tři duely vyhráli (dvakrát doma a jednou venku), ale v minulém kole nestačili na Hodonín, který je u sebe porazil 1:0. Velký kandidát na postup do F:NL má nejlepší útok s 57 brankami a tedy průměrem téměř 3 góly na zápas. Nejvíce se o to zasloužil Šimon Chwaszcz, který je se 17 zásahy nejlepším střelcem soutěže. Na jaře už dal 4 branky a například na půdě Baníku Ostrava B se postaral o všechny 3 a zazmenal tak hattrick. Ostatně i Znojmo si na jeho góly určitě vzpomene, neboť na podzim k výhře Kroměříže 4:1 přispěl dvěma brankami a to se na hřišti objevil jen na závěrečných 13 minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.