Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Bayern - 25. května 2019   20:00

0:3
(0:1)
Bayern
Bayern
30' Lewandowski   • 78' Coman   • 86' Lewandowski
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Konaté (83. Haidara), Orban (71. Upamecano), Halstenberg – Adams (66. Laimer), Kampl, Sabitzer, Forsberg – Poulsen, Werner
Mvogo – Cunha, Demme, Haidara, Laimer, Upamecano
Stieler – Gittelmann, Jollenbeck
Olympiastadion Berlin (Berlín)
Bayern
Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Alcantara, Martínez (66. Tolisso) – Gnabry (75. Robben), Müller, Coman – Lewandowski
Ulreich – Boateng, Rafinha, Ribéry, Robben, Sanches, Tolisso

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé finále, které rozhodly zkušenosti. Lipsko bylo v tomto duelu aktivnější a nebezpečnější, ale Bayern to hrál hodně zkušeně a když už se vydal dopředu, tak vstřelil branku. Bayern nakonec vstřelil branky tři a protože Lipsko ani jednu, tak mnichovský celek vyhrává DFB Pokal. Bayern tedy získal double, protože vyhrál také Bundesligu.
90+4'
90+3'
Finálový duel se už pouze dohrává. Bayern tento duel zvládl výborně.
90+1'
Robben se ve vápně dostal k míči, ale z dobré pozice ho poslal vysoko nad branku.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Coman, přichází Ribéry.
87'
Žlutou kartu dostává Lewandowski (Bayern Mnichov).
86'
Bayern právě vstřelil branku!
A nyní to Bayernu vyšlo dokonale a je to 3:0! Lipsko šlo dopředu, ale ztratilo míč. Kimmich nakopl míč dopředu, ROBERT LEWANDOWSKI přetlačil obránce a poté už lehce překonal brankáře.
86'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Bayern kontroluje své vedení a podniká jen nebezpečné brejky.
84'
Žlutou kartu dostává Upamecano (RB Lipsko).
83'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konaté, přichází Haidara.
82'
Tohle Bayernu naprosto vyhovuje. Jeho hráči kombinují a soupeři nepůjčují míč.
80'
Bayern kontroluje své vedení a myslím si, že je rozhodnuto. Mnichovský celek přidá k mistrovskému titulu také vítězství v DFB Pokalu.
78'
A je nejspíše rozhodnuto, protože Bayern zvyšuje na 2:0! Po odrazu se ve vápně dostal k míči KINGSLEY COMAN, který naznačil střelu, poté si ještě posunul míč přes obránce a nekompromisně propálil brankáře.
76'
Mnichovský celek drží míč a nikam se netlačí, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát musí především Lipsko.
75'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Gnabry, přichází Robben.
73'
Lewandowski si zpracoval míč na polovině soupeře, ale nic dalšího už nepodnikl, protože byl odpískán ofsajd.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Orban, přichází Upamecano.
69'
Po delší době se dopředu vydali i hráči Bayernu a hned z toho byla šance. Po centru zakončoval Lewandowski, ale pravou šibenici o pár decimetrů minul!
68'
Ale ani z rohu nic nebylo a Lipsko tedy i nadále prohrává. Lipsko je aktivnější, ale Bayern to zatím hraje zkušeně a hlídá si své vedení.
67'
Rohový kop pro Lipsko.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Martínez, přichází Tolisso.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Adams, přichází Laimer.
65'
Hummels se vydal dopředu a prezentoval se povedenou přízemní střelou, ale Gulácsi byl pozorný a míč vyrazil!
63'
Lipsko zahrávalo rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžilo.
62'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek, tedy pokud nepůjdeme do prodloužení, ale vzhledem k tomu, že je to stále o jednu branku, tak to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Nyní Lipsko několikrát zahrozilo! Šanci měl Werner, poté jsme viděli ještě další snažení, ale nejdříve to vyřešil Neuer a následně jeho spoluhráči!
58'
Nyní už musel Gulácsi zasahovat, ale s lehkým pokusem si v pohodě poradil a stav utkání se nemění.
56'
Po skvělé přihrávce před branku se k míči dostával Lewandowski, ale ani ve skluzu na něj nedosáhl.
54'
Lipsko je na začátku druhého poločasu lepším týmem, tlačí se před branku soupeře, ale do větší šance se mu dostat nedaří.
52'
Neuer nyní trochu váhal s rozehrávkou, nakonec ho už napadal Werner, ale německý brankář to zvládl a míč uklidil do bezpečí.
50'
Další akci Lipska zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
49'
Z následného rohového kopu nic nebylo a Lipsko tedy stále prohrává o jednu branku.
48'
Forsberg dostal parádní přihrávku za obranu a šel skoro z půlky sám na Neuera, jenže ten si na jeho zakončení počkal a vychytal ho!
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03 hodin.
První poločas je za námi. Finálový duel se hraje hodně opatrně, ani jeden celek nechtěl udělat chybu, což je ale pochopitelné. I přesto jsme se jedné branky dočkali, a to když se po centru Alaby trefil hlavou Robert Lewandowski a Bayern tak vede nad Lipskem 1:0. Druhý poločas ale bude ještě hodně zajímavý a máme se na co těšit.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Bayern zahrával rohový kop, ale Lipsko to zvládlo a ubránilo se.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Obrovská šance Bayernu! Coman dostal přihrávku mezi obránce a šel sám na brankáře, toho obešel, ale po jeho střele míč zastavil na brankové čáře Konaté!
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něčeho dočkáme.
39'
Nedočkáme. Lipsko se ubránilo, vydalo se dopředu, ale velmi rychle i míč zase přišlo.
38'
Po faulu je tu standardní situace pro Bayern. Dočkáme se druhé branky?
37'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy.
35'
Bayern je stále u míče a nikam se netlačí. Fanoušci Lipska pískají, protože se jim tenhle obrázek samozřejmě nelíbí.
34'
Bayern drží míč a kombinuje. Nyní už mnichovský celek nikam nepospíchá, což je pochopitelné.
32'
Po úvodní brance je mnichovský celek samozřejmě při chuti a tlačí se dopředu. Nyní už to bude mít Lipsko velice složité.
30'
Bayern jde do vedení 1:0! Po kombinaci odcentroval Alaba, ve vápně se k míči dostal ROBERT LEWANDOWSKI, který poslal míč do protipohybu brankáře a ten byl tedy bez šance.
29'
Nyní to ale skvěle sehrál i Bayern. Nakonec z toho byla přihrávka na Gnabryho, který by se hnal do šance, ale přihrávce scházela přesnost a nic z toho nebylo.
28'
Znovu dobrá akce Lipska, jehož hráči se i tentokrát dostali do vápna Bayernu, ale ani tentokrát z toho nebylo zakončení.
26'
Lipsko zahrávalo rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Bayern se ubránil dlouhým odkopem.
25'
Hodně aktivní je hlavně Poulsen. Ten se nyní prodral do vápna Bayernu, ale zakončit už nedokázal. Míč skončil v zámezí a rozehrávat bude Neuer.
23'
A vzápětí na polovině hřiště fauloval Orban a může být řád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
22'
Thomas Muller fauloval na hranici velkého vápna soupeře, takže tím ukončil kombinační akci mnichovského celku.
21'
Zatím je to velký boj o každý kousek hřiště a je vidět, že se hraje o hodně. Hlavně tedy zatím na hráčích Lipska, kteří hrají v obrovském nasazení.
19'
Nedočkáme. K odraženému míči se dostal Alaba, který to zkusil z dálky, ale střela se mu vůbec nepovedla a míč skončil vysoko nad brankou.
18'
Rohový kop pro Bayern Mnichov. Dočkáme se úvodní branky?
17'
Nakonec se Bayern přeci jen dopředu vydal, ale celé snažení skončilo útočným faulem.
16'
Hráči mnichovského celku drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.
15'
Po další akci to z hranice velkého vápna vyzkoušel Sabitzer, ale branku Neuera o několik metrů minul.
14'
Lipsko pokračuje v dobrém výkonu a znovu se tlačí dopředu. Hráči Bayernu se zatím nemohou dostat do utkání.
12'
První velká šance tohoto zápasu! Po centru hlavičkoval Poulsen, ale Neuer míč fantasticky jednou rukou vytěsnil na břevno!
11'
10'
Lipsko je zatím směrem dopředu aktivnější a jeho hráči působí lepším dojmem, ale zakončení jsme zatím neviděli.
8'
Hráči Lipska nyní skvěle napadali a donutili Hummelse odkopnout míč jen do zámezí. Dobrá práce útočných borců.
6'
A následná akce Bayernu skončila velice nepovedeným centrem, takže na tahu jsou znovu hráči Lipska.
5'
Lipsko zahrávalo zajímavou standardní situaci, ale vše vyřešil Manuel Neuer, který byl u míče jako první.
4'
Nyní to na sebe vzal Gnabry, který se dostal do vápna, ale jeho rána postrádala přesnost, takže Gulacsi byl zatím bez práce.
2'
Začátek finále je samozřejmě velmi opatrný. Ani jeden celek nechce v úvodu udělat chybu, což je zcela pochopitelné.
1'
Poslední vzájemné zápasy

Lipsko – Bayern 0:0
Bayern – Lipsko 1:0
Lipsko – Bayern 2:1
Bayern – Bayern 2:0
Lipsko – Bayern 1:2p
RB Lipsko si v této sezoně znovu vedlo skvěle. Bohatý celek zvládl cestu pohárem a dokráčel až do finále, kde nebere nic jiného, než vítězství. Lipsko si ale skvěle vedlo také v lize, kde skončilo na 3. pozici a v příští sezoně bude hrát Ligu mistrů. V dresu Lipska najdeme řadu kvalitních hráčů, ale tou největší hroznou je samozřejmě útočník Timo Werner.

Bayern Mnichov sice neuspěl v Lize mistrů, kde vypadl s Liverpoole, ale na domácí scéně si vede velice dobře. Po velkém boji nakonec Bayern získal mistrovský titul, když za sebou nechal Dortmund a uspět chce také v poháru, kde Bayern předváděl dobré výkony a do finále se dostal zcela zaslouženě. V dresu Bayernu samozřejmě najdeme řadu velkých hvězd, ale největší zbraní je Robert Lewandowski.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německý DFB Pokal dospěl do finále, ve kterém se utká Lipsko a Bayern Mnichov. Favoritem je celek z Mnichova, ale jelikož se hraje ne neutrálním hřišti, tak to nebude mít vůbec jednoduché. Jen dodám, že se hraje v Berlíně na Olympiastadion. Myslím si, že nás dnes čeká velká bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.