Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Aue - 30. října 2019   20:45

Düsseldorf
Düsseldorf
45' Hennings  • 74' Adams
2:1
(1:1)
Aue
Aue
12' Kruger
Düsseldorf
Kastenmeier – Giebelmann, Adams, Hoffmann, Zimmermann – Sobottka (76. Bodzek), Morales – Fink (47. Ampomah), Thommy (84. Zimmer)– Kownacki, Hennings
Okoye – Contento, Pledl, Ampomah, Tekpetey, Zimmer, Baker, Bormuth, Bodzek
T. Reichel – A. Osmanagic, T. Endriß
Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf)
Aue
Mannel – Rizzuto, Mihojevič, Gonther, Kempe – Fandrich, Riese (83. Daferner), Samson – Nazarov (75. Hochscheidt) – Testroet (59. Zulechner), Kruger

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 12:16.
Je konec. Domácím se podařilo skvěle utkání otočit a postoupit tak do dalšího kola. Pro hosty je to určitě škoda, protože do cca 40. minuty hráli o dost lépe jak favorit z Düsseldorfu. Vše nejspíše rozhodla penalta před odchodem do kabin, která hosty rozhodila. Hráčem utkání byl nakonec zvolen střele druhé branky KASIM ADAMS.
90+4'
90+3'
Utkání je již nejspíše rozhodnuté. Domácí totiž budou zahrávat ještě přímý kop na polovině hostů.
90+1'
Toto byla škoda pro hostující celek. Místo útoku směrem dopředu přišel nechtěný faul a z poloviny Düsseldorfu se hra stěhuje na polovinu Aue.
90'
Rozhodčí nastavuje závěrečné tři minuty!
88'
Ze středu hřiště až do brankoviště domácích přilétl daleký centr, ovšem žádný hráč ve fialovém balón netečl.
86'
Závěr utkání je takový nijaký. Domácí se stále drží na středu hřiště, kde je ale k vidění mnoho zbytečných faulů.
84'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Thommy, přichází Zimmer.
83'
Střídání v týmu FC Erzgebirge Aue: ze hřiště odchází Riese, přichází Daferner.
82'
Po žluté kartě nastal přímý kop ve prospěch domácích. K balónu se postavil Niko Giebelmann, jeho točená rána však branku těsně míjela.
81'
Žlutou kartu dostává Samson (FC Erzgebirge Aue).
80'
Riese rozebíhal po levé straně Hochscheidta, ten ale zaspal a nadějná akce tak pro Aue skončila.
79'
Domácí se špatně domluvili a míč tak získali hosté, kteří se však né a né dostat z útrob vlastní poloviny.
78'
Domácí už nejspíš budou těch závěrečných patnáct minut držet míč co nejvíce na soupeřově polovině, uvidíme zda jim tento plán vyjde.
76'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Sobottka, přichází Bodzek.
75'
Střídání v týmu FC Erzgebirge Aue: ze hřiště odchází Nazarov, přichází Hochscheidt.
74'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Domácí se konečně dočkali! Až osmý rohový kop musel tuto patálii ukončit. Míč se po nechtěném odrazu dostal přímo na kopačku KASIMA ADAMSE, a ten tak zpoza vápna nedal brankáři šanci.
72'
Po velmi dlouhé době, se zahrával rohový kop i na druhé straně. Míč měl údajně hledat hlavičku Krugera, místo toho však našel kopačku Hoffmana.
70'
Z pravé strany přisvištěl vskutku nečekaný centr z kopačky Thommyho. Jenomže k míči se jako první dostal brankář Mannel a bylo rázem po akci.
68'
V součtu již sedmý rohový kop domácího celku putoval na přední tyč, kde se do hlavičky tlačil Ampomah. Místo míče ale trefil jednoho z obránců a hlavní sudí tak pískl útočný faul.
67'
Utkání se v posledních minutách výrazně přiostřilo a nervy jsou opravdu znát. Podle mě nás čeká vyhrocený konec.
65'
Thommy se po střele sice snažil svůj tým povzbudit, po rohovém kopu to ale žádnou akci nepřineslo.
64'
To byla střela! Erik Thommy tuto ránu doslova vystihl a sedla mu nejlépe ze všech! Pumelice putovala z cca 25 metrů a brankář s ní měl opravdu velké problémy. Uvidíme roh!
63'
Domácí kotel se znovu rozjásal, tak uvidíme zda to hráče v bílém nabudí tak, že se dočkáme obratu.
61'
Po menším konfliktu s hráči, byl nařízen přímý kop pro domácí. Balón se opět dostal až do malého vápna, jenomže nabíhající hráč si znovu nepokryl své postavení a v akci byl tedy viděn pomezní sudí.
60'
Fandrichovi nejdříve nevyšel pas na spoluhráče, tak využil odraženého balónu a zkusil tak střelu zpoza vápna. Brankáře Kastenmeiera však nijak nerozhodil.
59'
Střídání v týmu FC Erzgebirge Aue: ze hřiště odchází Testroet, přichází Zulechner.
57'
Hosté jsou zřejmě pod velkým tlakem. Naprosto zbytečně faulují a dělají v obraně obrovské chyby. Aby je toto školáctví ještě nestálo postup.
55'
Kownacki svým dlouhým pasem hledal volného Henningse, jenomže na výběh brankáře nestačil. Do dorážky ze středu hřiště se vložil tvrdou ranou Ampomah. Míč ale letěl nad.
53'
Domácí zahrávali dnes již čtvrtý rohový kop, avšak ani tento branku nijak neohrozil. Do hlavičky se tam sice pokoušel Hoffman, obrana mu však šanci nedala.
52'
Düsseldorf je stále v moci míče, ovšem žádný útok z jejich strany nepřichází. Sledujeme pouze kombinace.
51'
Žlutou kartu dostává Sobottka (Fortuna Düsseldorf).
50'
Bohužel neuvidíme. Míč se sice do brankoviště dostal, ale pouze na kopačky obránců.
49'
Marko Mihojevič poměrně zbytečně fauloval v blízkosti vápna, domácí tak mají další šanci pro ohrožení.
48'
Domácí se od začátku druhého poločasu drží na polovině hostů, uvidíme zda to přinese obrat!
47'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Fink, přichází Ampomah.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
Konec prvního poločasu. K vidění byly dvě branky, a to každá do jiné sítě. Nejdříve to byla chyba ze strany domácích, která zařídila první branku. Poté se domácí snažili co nejrychleji vyrovnat, ovšem podařilo se jim to až v samotném závěru poločasu. Uvidíme, jak na tom bude poločas druhý.
45+1'
45'
Máme vyrovnáno! Těsně před odchodem do kabin nastala chyba v brankovišti hostů. Rozhodčí bez váhání nařídil penaltu, za kterou se postavil ROUWEN HENNINGS a nekompromisní střelou do pravé šibenice vyrovnal utkání.
44'
Byla nařízena penalta pro Düsseldorf!
43'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu, uvidíme zda se dočkáme ještě nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
42'
Domácí tlak stoupá. Další rohový kop ze strany Düsseldorfu putoval na přední tyč, kde byl však připravený obránce. O následnou ránu z velké dálky se ale pokusil Marcel Sobottka. Ani on však branku nevsítil.
40'
Není vyrovnáno. Přímý kop znovu odehrán přímo na bránu a skončil jako ten předešlý. Tedy střelou nad.
39'
Hosté sice hrají o něco lépe, ovšem za to zbrkle faulují. Nyní to bude další přímý kop pro Düsseldorf.
38'
Hosté se po poměrně dlouhé době mohli ocitnout v brankovišti soupeře, jenomže tomu tak není. Centrovaný balón skončil přímo na domácím obránci s číslem tři.
36'
Domácí zahrávali první rohový kop v dnešním utkání. Balón se rovnou dostal mimo vápna a žádný další nátlak již nenastal.
35'
Düsseldorfu dělají obrovský problém přesně přihrávky. Během minuty se mohli dostat do velké příležitosti, kvůli špatné přihrávce ale ne.
34'
Žlutou kartu dostává Giebelmann (Fortuna Düsseldorf).
32'
Opět špatné načasování! Tentokrát měli výhodu přímého kopu domácí. Míč se dostal skvěle na přední tyč, kam si seběhl Morales, ovšem stejně jako pár minut zpět, tak i teď úřadoval pomezní sudí.
31'
Domácí se již posunuli z vlastní poloviny na polovinu soupeře, kde se snaží o důležité vyrovnání. Uvidíme co nám následující minuty přinesou.
29'
Hosté zahrávali přímý kop, který putoval do středu vápna, kam se nebál na hlavičku naběhnout Philipp Reise. Jeho pokus ale směřoval těsně nad.
28'
Tři minuty utekly jako voda, hráči nám však nic velkého neukázali. Míč se spíše držel na polovině hřiště, což pokračuje do teď.
25'
Polský střelec Dawid Kownacki, měl v posledních dvou minutách dvě šance pro ohrožení branky. Nejdříve ji přestřelil, na podruhé zase těsně minul.
24'
Domácím dělá velký problém hostující rozestavení. To se těsně před začátkem utkání změnilo na 5-4-1 a záloha tak dává útočníkům pěkně zabrat.
23'
Kruger založil rychlý útok po levé straně. Míč se následně snažil procpat na Testroeta, obrana domácího celku však včas zareagovala.
21'
Zatím to vypadá, že domácí soupeře velmi podcenili, protože nebýt již zmiňovaného štěstí. Hosté by vedli o dvě branky.
20'
Domácí mají obrovské štěstí! Pascal Testroet dostal tutovou příležitost pro skórování, ovšem ránu mu na čáře zblokoval obránce Hoffman.
19'
Hráči Düsseldorfu založili akci až od vlastního brankoviště, po brankoviště soupeře. Ani to ale na vyrovnání nestačilo.
18'
Fink chtěl ukrást na polovině míč z kopaček hostů, hru tělem však prohrál.
16'
Hosté se s tím vůbec nepiplají a nyní zkusili opět zahrozit. Znovu to byl střelec úvodní branky Kruger, tentokrát mu ale myšlenka na zadní tyč nevyšla.
15'
Hra se oproti úvodu poměrně uklidnila a míč se tak drží pouze na polovině hřiště, kde si ho oba celky přebírají navzájem.
13'
Pro domácí je to poměrně šok, protože před utkáním byli velcí favorité, nyní je ale vidět, že jednoduché to mít rozhodně nebudou.
12'
Aue právě vstřelilo branku!
Tak pozor! Hosté se překvapivě dostávají do vedení. Z pravé strany přišel nejdříve centr, který ale brankář pouze vyrazil na zadní tyč. Kam si již lehce pro úvodní gól přiběhl FLORIAN KRUGER.
11'
Domácí se nyní přesunuli na vlastní polovinu, kde značně kombinují a pokoušejí se o další nebezpečný útok.
9'
Nepadne! Přímý kop na sebe vzal Erik Thommy, který bez váhání zkusil střelu přímo. Tu však očekával v brance Mannel a ránu tak zneškodnil.
8'
Další faul ze strany hostů! Domácí tak mají další možnost velké akce, tentokrát již z větší blízkosti! Padne branka?
7'
Přímý kop byl rozehrán velmi dobře, ovšem náběh jednoho z domácích hráčů již tak skvělý nebyl. Tutovku totiž ukončil pomezní sudí svým praporkem.
6'
V blízkosti hostujícího vápna nastal poněkud zbytečný faul od Nazarova. Domácí tak mají výhodu přímého kopu.
5'
I přesto, že sledujeme teprve druhé kolo Německého Poháru, tak si na stadion našlo cestu mnoho domácích diváků. O atmosféru je tak lehce postaráno.
3'
I na druhé straně, to hráči zkoušeli, jenomže obrana Aue nápor očekávala a centru z pravé strany se tak ubránila.
2'
Málem byla k vidění první branka!! Samson dokázal skvěle najít ve vápně Krugera, který zpoza malého vápna zkusil štěstí. Jeho rána ale putovala těsně nad!
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se snažili míč dostat ihned dopředu, obrana domácího celku však byla pohotová.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí se dnes představí v bílých dresech, zatímco hosté v dresech fialových.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Giebelmann, Nuhu, Hoffmann, Zimmermann – Sobottka, Morales – Fink, Thommy – Kownacki, Hennings
Náhradníci: Okoye – Contento, Pledl, Ampomah, Tekpetey, Zimmer, Baker, Bormuth, Bodzek

FC Erzgebirge Aue: Mannel – Rizzuto, Mihojevič, Gonther, Kempe – Fandrich, Riese, Samson – Nazarov – Testroet, Kruger
Náhradníci: Jendrusch – Wydra, Hochscheidt, Sessa, Ciftci, Straub, Daferner, Zulechner, Baumgart

Rozhodčí: T. Reichel – A. Osmanagic, T. Endriß.
Vzájemná utkání

24.1.2018 – Düsseldorf – Aue 2:1
6.8.2017 – Aue – Düsseldorf 0:2
21.5.2017 – Düsseldorf – Aue 1:0
16.12.2016 – Aue – Düsseldorf 0:0
13.2.2015 – Düsseldorf – Aue 2:3
FC Erzgebirge Aue se v druhé německé lize nachází na slušném 4. místě. Týmu chybí pouhé dva body na postupující místo, kde se momentálně nachází Stuttgart. Po skvělé sérii tří neproher v řadě, již však prohra v minulém kole přišla, a to na půdě Darmstadtu 1:0. Jak jsem již zmiňoval, poslední vzájemný zápas skončil výhrou Düsseldorfu, proto dnes má Aue co oplácet. Letos si Aue poradilo v prvním kole s Nordhausenem, utkání totiž skončilo vysoko 4:1. Minulý rok skončil pro hosty velmi rychle, neboť vypadli již v prvním kole, letos to ale bude výrazně lepší.
Fortuna Düsseldorf se v domácí lize nachází až na 14. místě se 7 body. Hráčům se po špatné sérii proher podařilo vyhrát, a to doma s Mohučí 1:0. Minulé kolo přijel celek na půdu posledního Padebornu, kde však nastalo menší překvapení, protože Düsseldorf prohrál 2:0. Poslední vzájemný zápas, se mezi těmito týmy odehrál 24.1.2018. Vítězně z něj vyšli právě domácí 2:1. Düsseldorf si v prvním kole poháru poradil s čtyřligovým celkem Villingen. Minulý rok to byla pro tým poměrně slušná cesta, v osmifinále je zastavilo debaklem Schalke 04. Uvidíme jak se týmu povede dnes.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 2. kolo Německého poháru, a to na utkání Fortuna Düsseldorf – FC Erzgebirge Aue. Domácí celek bude značný favorit, a to už díky lize kterou hraje. Domácí totiž hrají Bundesligu, zatímco jejich soupeř druhou německou ligu. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.