Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Union Berlin - 29. října 2019   18:30

Freiburg
Freiburg
45+2' Koch
1:3
(1:1)
Union Berlin
37' Mees   • 87' Andrich   • 90+3' Gentner
Freiburg
Flekken – N. Schlotterbeck, Koch, Heintz – Schmid, Sallai (62. Höler), Frantz (79. Lienhart), Günter – Haberer, Petersen, Grifo.
Kampka – Kempkes, Stein.
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Gikiewicz – Friedrich, K. Schlotterbeck, Parensen (14. Rapp) – Mees (88. Bülter), Ryerson, Andrich, Lenz – Ingvartsen, Ujah, Schmiedebach (78. Gentner).
Bülter, Kroos, Nicolas, Rapp, Polter, Gentner, Andersson, Trimmel, Becker.

Hostující Union Berlín senzačně poráží v utkání 2. kola německého poháru DFB Pokal domácí Freiburg 3:1. Nováček nejvyšší německé soutěže rozhodl o svém postupu až v samém závěru, kdy nejprve využil v 87. minutě chybnou rozehrávku Freiburgu Andrich a v nastavení pečetil výhru outsidera z brejku do otevřené obrany střídající Gentner. Třetí tým aktuálního ročníku Bundesligy tak v domácím poháru končí.
Držení míče: 61%–39%.
Střely na branku: 2–8.
Střely mimo: 3–3.
Rohy: 5–2.
Ofsajdy: 1–3.
Fauly: 14–17.
90+5'
90+4'
Ještě budeme hrát pár chvil, protože se prodloužení hodně natáhlo. Na postupujícím už se ale nic nezmění. Trenér Unionu už slaví na střídačce.
90+3'
Union Berlin právě vstřelil branku!

Hostující tým z protiútoku definitivně potvrzuje svůj postup. Union Berlín šel do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil přihrávkou na volného CHRISTIANA GENTNERA. Střídající zkušený veterán zachoval chladnou hlavu a lobem překonává Flekkena potřetí.
90+1'
Petersen si nezpracoval nákop za obranu. Odkop od brány Unionu.
90+1'
Rozhodčí nastaví utkání o tři minuty.
90'
Ujah se nechal několik vteřin ošetřovat, načež hned po rozehrávce běží zpátky na hřiště. To se domácím fans logicky vůbec nelíbí.
89'
Střelec jediné branky domácích Koch se z postu stopera vysunul dopředu. Na hranici vápna ale fauluje a dostává žlutou kartu.
89'
Domácí teď musejí vrhnout všechny síly do útoku. Vzadu hrají hodně na riziko.
88'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Mees, přichází Bülter.
87'

Hosté jsou po obrovské chybě obrany Freiburgu blízko postupu do další fáze poháru! Po špatné rozehrávce domácích šel Union do otevřenější obrany, Ujah připravil míč pro ROBERTA ANDRICHA, který krásným technickým pokusem k tyči vrací svému celku náskok.
86'
Útočný faul stopera Kocha, který se pozapomněl u obránců Unionu.
85'
Vstupujeme do závěrečné pětiminutovky základní hrací doby. Domácí drží míč, ale jsou daleko od brány Unionu.
82'
...sám vysoký rakouský obránce jej ale odvrátil na roh. Z něj hlavičkoval Schlotterbeck z ideální pozice jen do středu brány, kde byl se svou náručí připraven Flekken.
82'
Střídající Lienhart fauloval ve vzduchu. Union bude zahrávat přímý volný kop...
81'
Günter se nerozpakoval a šel si tvrdě za svým. Střelu levou nohou ale hostující obrana srazila na roh, ze kterého už nic nebylo.
79'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Frantz, přichází Lienhart.
78'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Schmiedebach, přichází Gentner.
78'
A další žlutou kartu dostává také domácí bek Dominique Heintz.
74'
Na hřišti je teď opravdu dusno. Příliš fotbalových momentů nevidíme, zato pro ostré skluzy fotbalisté na obou stranách nejdou daleko.
73'
Schlotterbeck se po souboji ve vzduchu po následném centru do vápna dožaduje penalty, ale o tomhle sudí Kampka absolutně odmítá diskutovat.
72'
V souboji u postranní lajny teď bylo hodně husto. Nohy mezi sebou šermovaly, až kapitán Unionu Friedrich podkopl Heintzeho a vidí za to žlutou kartu.
71'
Grifo už si šteloval míč na střelu z hranice vápna, ale sudí se vrátil k souboji kapitána Frantze a píská mu útočný faul.
69'
SC Freiburg teď zakládá útoky hodně rozvážně u stoperů na vlastní polovině, jakoby se snažil vylákat soupeře k napadání. Zatím neúspěšně.
68'
Heintze se pokusil o dlouhý křížný balon z pozice levého beka až na pravé křídlo, ale tam byl připraven obránce Unionu.
67'
Ingvartsen šel do souboje s Heintzem velmi nešetrně vysokou nohou. Dánský křídelník za to poprávu vidí žlutou kartu.
64'
Nechtěl bych být teď v kůži sázkařů. Utkání je za nerozhodného stavu naprosto vyrovnané, žádnou velkou šanci jsme po přestávce ještě neviděli, takže se z postupu může radovat kdokoliv.
62'
První střídání v týmu SC Freiburg. Ze hřiště odchází do této doby velmi aktivní Maďar Sallai, přichází Höler.
62'
Prakticky se nám opakuje scénář z první půle. Po aktivní úvodní desetiminutovce v podání domácího Freiburgu se nám hra zase vyrovnala.
60'
Domácí už se nadechovali k dalšímu brejku, ale Sallai byl po kolmici Petersena nachytán v ofsajdu. Opakovaný záběr potvrdil, že se rozhodčí na lajně nemýlil.
59'
...Ingvartsen nepropálil zeď stojící na hraně šestnáctky.
57'
Frantz zezadu fauloval Ryersona, hosté budou mít standardní situaci z ideální pozice na středu hřiště. Je to zhruba 25 metrů od brány...
56'
Berlín zahrozil poprvé ve druhé půli. Po pěkné průnikové přihrávce zakončoval z ostrého úhlu Mees. I kdyby trefil prostor brány, gól by však neplatil pro ofsajd.
55'
Haberer byl ve snaze vybojovat míč na středu hřiště příliš agresivní a fauluje.
54'
Freiburg utahuje opasky a vytváří si převahu. Union se teď jen brání a domácí diváci jsou ve varu.
53'
Následný roh pak uhrál hlavou na přední tyči Ujah, který z útoku přišel pomoci svým kamarádům na obrannou standardní situaci do vápna.
52'
Grifo z přímého volného kopu z nějakých 35 metrů nikoho nenašel, hostující obrana odvrátila míč na roh.
50'
Domácí kapitán Frantz pálil bez přípravy z vápna sice pohotově, leč velmi nepřesně.
49'
Grifo vybojoval míč u lajny pro Güntera, na jehož ostrý centr zleva si naskakoval Sallai. Možná byl ve vápně trochu přistrčen, ale padal příliš teatrálně a sudí penaltu rezolutně odmítá.
49'
Petersen si nedokázal zpracovat pěkný nákop za beky od stopera Heintze.
48'
Dva míče na hřišti přerušily útočnou snahu SC.
47'
Nicolai Rapp na lajně zfauloval už unikajícího Haberera a vidí za to žlutou kartu.
47'
Freiburg stále zůstává v držení míče. Podobnou dominanci měl i v úvodu utkání.
46'
První minuta druhé půle se odehrála ve znamení dvou nepřesných útočných pokusů domácího Freiburgu.
46'
Týmy se nám v kabině trochu zdržely, ale za pár okamžiků už druhý poločas začne. Rozehrávat bude domácí Freiburg.
První polovina nakonec po hektickém závěru vůbec nenapověděla, zda do dalšího kola německého poháru DFB Pokal postoupí domácí Freiburg, nebo hostující Union Berlín. Ten se ve 37. minutě sice ujal vedení pěknou hlavičkou Mees, ale domácí srovnali v nastavení první půle po totožném zakončení rohového kopu v podání Kocha. Uvidíme, co přineseme druhá půle, která začne kolem 19.30 hodin.
45+3'
45+2'
Freiburg právě vstřelil branku!

Z následného rohového kopu už se ale domácí Freiburg dočkal vyrovnání. Na centr si parádním náběhem naskočil stoper ROBIN KOCH a razantní hlavičkou ze středu brány poprvé překonává Gikiewicze – 1:1.
45+2'
Centr Grifa prolétl malým vápnem a dva hráči byli hodně blízko teči, ale nakonec hosté uhráli míč na roh.
45+2'
Sallai faulován kousek od rohu šestnáctky Unionu. Domácí budou mít před pauzou slušnou šanci vyrovnat...
45+1'
První poločas hlavní rozhodčí nastaví o tři minuty.
45'
Pokus Ingvartsena z nějakých 30 metrů byl hodně ukvapený a končí snad ve druhém patře tribuny.
44'
Střelec první branky Mees byl adresátem přetaženého centru do výborné pozice, ale míč si chtěl zpracovat na prsa, což se mu moc nepovedlo a balon končí v zámezí.
42'
Před koncem první půle se hra zrychlila, útok střídá útok a také se nám trochu přitvrdilo. Rozhodčí teď má co dělat.
40'
Sallai se po lajně pěkně protáhl až do pěkné pozice, ale i jeho centr končí v náručí Gikiewicze.
39'
Domácí se snaží o okamžitou odpověď, centr Haberera z otočky byl sražen do náručí brankáře Unionu.
37'

Hostující tým se ujímá vedení. Ujah nejprve uvolnil Ingvartsena, ale po jeho zblokovaném centru se míč vrátil na stranu hřiště k nigérijskému útočníkovi. Ten nacentroval do vápna, kde nabíhal ze druhé vlny JOSHUA MEES a hlavičkou z náběhu nedal Flekkenovi žádnou šanci.
33'
Domácí Günter centruje jen do náručí berlínského gólmana Gikiewicze.
32'
Ujah rozjel rychlý protiútok Unionu, následný centr byl sice zblokován, ale míč si našel 30 metrů od brány Andrich a parádní táhlou bombou z voleje vystrašil Flekkena. Holandský brankář vyrazil míč na roh.
31'
...a nakonec za něj dokonce k velké nelibosti fanoušků i samotného hráče Nico Schlotterbeck dostává žlutou kartu.
30'
Po rohovém kopu se míč odrážel mezi Schlotterbecka a brankáře Gikiewicze. Kdyby se stoper dostal k míči o chlup dříve, asi by otevřel skóre, takhle je pískán ofenzivní faul.
29'
Domácí Heintz si navedl míč z postu stopera na levou nohu až do střelecké pozice, ale i jeho ránu zablokovali obránci. Freiburg stupňuje své tempo, ale na dostřel polského brankáře Unionu se zatím nedostává.
26'
Sallai a Frantz pálili zpoza vápna tvrdě, ale oba jejich pokusy srazila už obranná hráz Unionu na šestnáctce.
25'
Union Berlín se v posledních minutách trochu oklepal z úvodních minut, zahodil ostych a hra se nám na první pohled vyrovnala.
24'
Ujah hlavičkoval zády k bráně ve velké tísni, takže míč spíš odehrál nad sebe a domácí gólman Flekken si jej ze vzduchu v pohodě stáhl do náručí.
22'
Manuel Schmiedebach na polovině hřiště úplně zbytečně ve skluzu dojel po odehrání míče svého soupeře a vidí první žlutou kartu zápasu.
20'
Domácí jsou z přímých volných kopů velmi nebezpeční. Po závaru před bránou Haberer přiťukl míč proti noze Petersenovi, který pálil sice pohotově, ale o kus minul šibenici Gikiewiczovy brány.
17'
Útočník Freiburgu Petersen dělá svým pohybem obráncům hostí velké problémy, teď cvičil s Lenzem, ale jeho následný centr obránci odvrátili bez větších problémů.
14'
První vynucené střídání musí provést už po necelé čtvrthodině kouč hostí. Michaela Parensena nahradí v obranné řadě Unionu Nicolai Rapp.
13'
Hostující Ryerson zapisuje první střelecký pokus Unionu, jeho pokus o obstřel z 25 metrů Flekken chytá celkem bez potíží.
12'
Zatím jsou aktivnější a trpělivější v držení míče domácí, ale hostující hráči Unionu jim to oplácejí celkem svižnými brejky.
11'
Grifo chtěl pěknou patičkou uvolnit nabíhajícího spoluhráče po lajně, ale do míče dal moc razance, takže skončil „kulatý nesmysl“ až v autu.
9'
Z následné standardní situace už ale mohlo udeřit! Přetažený přímý volný kop si na zadní tyči našel stoper Schlotterbeck, jehož hlavička přes celou šířku brány skončila na tyči.
8'
Schmid se hezky protáhl od lajny na střed hřiště a nějakých 30 metrů od brány jej stáhl nedovoleně Schmiedebach. Zatím se to k nevoli domácích fans obešlo bez karty.
8'
Union na druhé straně zahrozil rychlým protiútokem, po kterém se do zakončení hnal Mees, ale ke střele se neprotlačil.
7'
Sallai si u rohového praporku poradil se dvěma obránci, ale po následném karambolu končí míč v autu.
5'
Freiburg teď bude hrát chvilku v početní přesile. Zatím drží míč, ale na dostřel vápna se domácí nedostali.
3'
Petersen se na pravé straně neprotáhl kolem skluzujícího Lenze. Krajní hráč Unionu si ale při zákroku ublížil a je ošetřován.
2'
Freiburg se snažil hru na levé straně zrychlit bleskovým vhozením autu do hry, ale Union byl na tuto variantu připraven.
1'
Union zahájil hru hned po rozehrávce dlouhým nákopem na útočníka Ujaha. Ten byl ubráněn.
1'

SC Freiburg: Flekken – N. Schlotterbeck, Koch, Heintz – Schmid, Sallai, Frantz, Günter – Haberer, Petersen, Grifo.
Náhradníci: Lienhart, Tempelmann, Woo-Yeong, Höler, Gulde, Borello, Thiede, Gondorf, Chang-Hoon.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, K. Schlotterbeck, Parensen – Mees, Ryerson, Andrich, Lenz – Ingvartsen, Ujah, Schmiedebach.
Náhradníci: Bülter, Kroos, Nicolas, Rapp, Polter, Gentner, Andersson, Trimmel, Becker.

Rozhodčí: Kampka – Kempkes, Stein.

Hostující 1. FC Union Berlín v prvním kole poháru smázli účastníka Regionální ligy Halberstadt 6:0 po gólech Schlotterbecka, Anderssona, Lenze, Meeseho, Andricka a Ujaha. V ligové soutěži je bundesligový nováček zatím patnáctý se ziskem sedmi bodů za dvě výhry, jednu remízu a šest porážek při skóre 9:15. Nejlepšími střelci Unionu jsou v lize se třemi trefami Andersson a Bulter.

Domácí SC Freiburg v první kole poháru udolal třetiligový Magdeburg 1:0 až gólem Gian-Lucy Waldschmidta z prodloužení. Na ligové scéně ale zatím Freiburg šokuje celé Německo a po devíti kolech je se ziskem 17 bodů za pět výher, dvě remízy a pouze dvě porážky při skóre 17:10 na třetím místě! Na první místo Bundesligy navíc ztrácí pouhé dva body. Nejlepším střelcem týmu je v lize se čtyřmi góly již zmíněný Waldschmidt.
Vzájemné utkání
Oba týmy se utkaly nedávno na ligovém poli. V bundesligovém utkání 19. října zvítězil nováček nejvyšší soutěže Union Berlín na domácím trávníku 2:0 po brankách Bultera a Ingvartsena. Domácí Freiburg tedy má dnes svému soupeři co vracet.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání druhého kola německého poháru DFB Pokal mezi dvěma týmy z nejvyšší německé soutěže SC Freiburg a 1. FC Union Berlín. Utkání začíná v 18.30 hodin, dobře se bavte.