Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Frankfurt - 3. června 2023   20:00

Lipsko
Lipsko
71' Nkunku  • 85' Szoboszlai
2:0
(0:0)
Frankfurt
Frankfurt
Lipsko
Blaswich (C) – Henrichs, Klostermann, Orbán, Halstenberg – Laimer, Haidara (77. Schlager) – Szoboszlai (90. Kampl), Olmo – Werner (61. Poulsen), Nkunku.
Nyland – Ba, Diallo, Forsberg, Raum, Simakan.
Daniel Siebert
Olympijský stadion, Berlín
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe (78. Borré), Ndicka – Buta (89. Dina Ebimbe), Rode (C) (70. Lindström), Sow, Max (78. Lenz) – Kamada, M. Götze – Kolo Muani.
Ramaj – Aaronson, Chandler, Jakić, Touré.

Vítězem německého poháru pro sezónu 2022/23 se tak stává Lipsko, které si dlouho nevědělo rady s obrannou hrou Frankfurtu, ale nakonec pro ně rozhodl zápas Christopher Nkunku, který nejprve první gól dal, následně druhý připravil pro Szoboszlaie. Eintracht po inkasované trefě už nic nevymyslel, za stavu 0:0 však byl víc než vyrovnaným soupeřem.
90+4'
90+4'
Dlouhé míče Eintrachtu nevedou k úspěchu. Pokus Ebimbeho krotí bez problémů Blaswich.
90+2'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Randal Kolo Muani). Muani sestřelil Henrichse, jasná žlutá karta.
90+1'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Christopher Nkunku).
90'
Frankfurt se tlačí dopředu, ale v zakončení je neškodný.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Kevin Kampl.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
88'
Muani se po dlouhé době dostal do útočného pokutového území Frankfurtu, jeho střelu vyráží Blaswich na roh.
85'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Zřejmě je rozhodnuto. Frankfurt nezvládl situaci ve vlastním pokutovém území, kdy se několik hráčů navázalo na Nkunkua, ale o míč jej neobrali, naopak... Útočník Lipska uvolnil DOMINIKA SZOBOSZLAIE a ten střelou do levého spodního rohu skóruje.
84'
Naopak nebezpečné je Lipsko. Henrichs se po rohu dostal k odraženému míči, ale míří mimo.
83'
Frankfurt změnil rozestavení, má nyní v útočné linii čtyři hráče, ale zatím tato změna žádné nebezpečí nepřinesla.
81'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Konrad Laimer).
79'
Mohlo to být 2:0, Poulsen ale po rohu z šesti metrů míří hlavou nad břevno!
78'
ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Christopher Lenz,
ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Rafael Borré.
77'
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Xaver Schlager.
77'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Mario Götze). Götze stáhl Henrichse k zemi a je prvním hráčem, který vidí žlutou kartu.
74'
Lipsko má po vstřelené brance více energie. Olmo se prodral až k brankové čáře, na jeho centr těsně nedoskočil Laimer.
71'
Prakticky z ničeho jde Red Bull do vedení. Dani Olmo obral Tutu o míč, našel spoluhráče, CHRISTOPHER NKUNKU se prokličkoval kolem několika protihráčů až do zakončení a dvojnásobně tečovanou střelou překonává do protipohybu bezmocného Trappa.
70'
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jesper Lindström.
69'
Lipsko se hledá, aktuálně počítá střely a příležitosti hlavně Frankfurt.
64'
Kugel předložil z pravé strany míč Götzemu, ten z voleje trefuje přesně místo, kde stál přesouvající se brankář Blaswich.
64'
Nkunku si pádem v pokutovém území pokusil vykoledovat penaltu, ale neuspěl.
61'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Yussuf Poulsen.
59'
Muani se v pokutovém území dostal k míči a měl prostor, v dobré pozici se ale rozhodl ještě nahrávat na Kamaru, a to bylo špatné rozhodnutí. Přihrávku zachytil Orbán.
56'
Rohový kop Frankfurtu odvrací nadvakrát brankář Blaswich a boxuje míč do bezpečí.
55'
Vidíme hodně dlouhých přihrávek, které ale nenachází adresáta. Hra plyne bez větších příležitostí.
52'
Götze se prokličkoval v sevření protihráčů, uvolnil Kamadu, ten ale nepřešel přes Klostermanna a nakonec fauluje.
50'
Szoboszlaiův přímý kop odvrací Tuta z pokutového území hostů pryč do bezpečí.
48'
Werner hned v úvodu druhé půle po střetu s Hasebem kulhá, zatím ale pokračuje v zápase.
46'
Rozhodčí Daniel Siebert ukončil první půli prakticky bez nastavení. V první půli jsme neviděli moc vyložených šancí, oba celky hrají defenzivně pozorně. I pohled do statistik potvrzuje dosavadní vyrovnanost tohoto klání.

Střely na branku: 3 – 3
Držení míče: 60 % – 40 %
45'
44'
Trapp vyráží střelecký pokus Orbána. Lipsko má v závěru poločasu více ze hry, ale přes pozornou obranu soupeře se těžko prosazuje.
42'
Prakticky z ničeho přichází dobrá šance Lipska. Laimer vyslal kolmici dopředu, Nkunku postupoval z pravého křídla na branku a křížnou střelou těsně míjí. A to i kvůli teči Buty, který změnil dráhu míče tak, že prosvištěl mimo tři tyče.
38'
Rode obral Laimera čistě o míč, následně blokuje Szobszlaiův pokus na roh.
36'
Lipsko se snaží hrát zezadu postupným útokem, fanoušci to oceňují pískotem. Vypadá to, že v hledišti mají převahu příznivci Eintrachtu.
33'
Kamadův centr na Muaniho odvrací obrana domácích. Hosté nyní mají více ze hry.
31'
Opět v akci Muani, tentokrát si zkusil na rozhodčím Siebertovi vymodlit penaltu pádem v pokutovém území, jeho záměr nevyšel.
27'
Sledujeme vyrovnaný zápas s vysokou intenzitou a nasazením, chybí zatím vyložené gólové šance.
24'
Přímý kop hostů zahrával Mario Götze, zkusil z levé strany mířit přímo na branku, ale netrefuje mezi tři tyče.
20'
Frankfurt dělá domácím velké problémy svým presinkem a nepouští Red Bull vůbec ke kombinační útočné hře.
17'
Kolo Muani je v posledních minutách aktivní. Muani obešel Orbána a zhruba z 11 metrů pálil nebezpečně k bližší tyči, trefuje jen boční síť.
15'
Muani připravil dobrou přihrávkou prostor pro Kamadu, ofenzivní hráč Frankfurtu ale prováhal příležitost pro zakončení.
12'
Red Bull zklidnil hru, nyní hraje více zezadu a drží míč krátkými přihrávkami na svých kopačkách.
10'
Zápas začal ve velkém tempu, nyní sledujeme trochu neurovnanou pasáž hry bez velkých kombinací, s množstvím osobních soubojů.
8'
Přímý kop z poloviny hřiště si našel v pokutovém území hostující Tuta, ale mířil jen mimo. Žádné nebezpečí pro Blaswichovu branku.
6'
Hosté se přeci jen dostávají více do zápasu a nyní drží míč na svých kopačkách.
4'
První šanci zápasu měl Werner po rychlém kontru Lipska, ale německý útočník netrefil míč podle představ a Trapp mohl v pohodě zasáhnout.
2'
V úvodu utkání mají míč na kopačkách hráči Red Bullu z Lipska, kteří hrají třetí finále v řadě. Soupeř z Frankfurtu je jeden z nejúspěšnějších celků v soutěži, opanovali ji už pětkrát, naposledy v roce 2018.
1'

RB Lipsko: Blaswich (C) – Henrichs, Klostermann, Orbán, Halstenberg – Laimer, Haidara – Szoboszlai, Olmo – Werner, Nkunku.
Náhradníci: Nyland – Ba, Diallo, Forsberg, Kampl, Raum, Poulsen, Schlager, Simakan.
Trenér: Marco Rose

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe, Ndicka – Buta, Rode (C), Sow, Max – Kamada, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Aaronson, Borré, Chandler, Dina Ebimbe, Jakić, Lenz, Lindström, Touré.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Daniel Siebert.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.