Rohy: 3:3
Ofsajdy: 3:3
Fauly: 15:16
Žluté karty: 0:3
Je dobojováno. Zápas o Německý Superpohár zvládl lépe Dortmund, který na svém stadionu porazil 2:0 Bayern a obhájil tak loňské vítězství!

O první branku se postaral v prvním poločase Mkhitaryan, druhou trefil přidal dnes velmi aktivní Aubameyang. Dortmund byl dnes jasně lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Bayern nepředvedl vůbec nic a začátek nové sezony se mu tak vůbec nepovedl.
90+2
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil pouze 60 sekund!
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Ale ani z tohoto rohu nebylo vůbec nic a Dortmund stále vede o dvě branky.
88
Bayern vybojoval rohový kop.
87
Domácí míč vybojovali a sehráli to parádně. Po několika povedených přihrávkách pálil z rohu velkého vápna Bender, ale branku netrefil.
86
Bayern drží míč, ale opět kombinuje daleko od branky Dortmundu.
85
Domácí celek střídal. Kircha nahradil Bender.
84
Dortmund kontroluje konec zápasu a kráčí za vítězstvím. Je jasné, že žádného velkého obratu se dnes už nedočkáme, protože Bayern je neškodný.
82
Rychlou akci Dortmundu zastavil Lahm, který za to uviděl žlutou kartu.
82
Z rohu ale nic nebylo a dopředu pospíchá domácí celek.
81
A málem to bylo už jen o gól! Alaba to zkusil z přímého kopu, ale Langerak míč směřující do levé šibenice vyrazil na roh!
80
Je před námi posledních deset minutek. Dortmund vede 2:0, diktuje tempo hry a vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto, ale nepředbíhejme.
78
Po chybě v rozehrávce se míče zmocnil Immobile, ale ani tentokrát nebyl jeho projektil přesný.
77
Immobile se hezky uvolnil a šel sám na Neuera, ale už neměl sílu na zakončení a hostující brankář si s jeho slabým pokusem poradil.
76
Ze strany Bayernu je to dnes velké trápení. Mnichovskému celku se vůbec nedaří a obrana Dortmundu nemá téměř žádnou práci.
75
Po krátkém ošetření se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela logické.
73
Boateng se prezentoval hodně tvrdým zákrokem a může být rád, že uviděl pouze žlutou kartu.
72
I tentokrát vše skončilo ofsajdem a opět v něm byl Robert Lewandowski, který se na stadionu, kde nastřílel mnoho branek, velmi trápí.
71
Bayern se snaží a tlačí se dopředu, ale dnes se hráčům z Mnichova vůbec nedaří.
70
Je před námi posledních dvacet minutek a Bayern stále prohrává o dvě branky. Uvidíme, zda hosté zaberou a konec zápasu ještě zdramatizují.
69
Rychlou akci Bayernu zastavil pomezní rozhodčí, protože Lewandowski byl v ofsajdu.
67
Shaqiri už napřahoval na hranici velkého vápna, ale nakonec mu jeden z domácích hráčů kulatý nesmysl sebral.
66
Už se opět hraje. Dortmund se hned vydal dopředu, ale u dlouhého míče byl jako první Manuel Neuer.
65
Po tvrdém souboji zůstal ležet na trávníku Durm a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
63
Po vstřelené brance odešel Aubameyang ze hřiště a nahradil ho Ramos, který do Dortmundu zamířil z Herthy.
62
Dortmund právě vstřelil branku!
A je to 2:0 pro Dortmund! Na centr z pravé strany si parádně naskočil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, který povedenou hlavičkou překonal Neuera. Rychlík z Gabonu poté oslavil svoji branku s maskou Spider-mana.
60
Immobile se ocitl zcela sám na malém vápně, ale vše bylo zbytečné, protože domácí hráč byl v ofsajdu.
59
Na trávník právě přišel Mario Götze, kterého fanoušci Dortmundu vítají pískotem a vztyčeným prostředníčkem. Nahradil Højbjerga.
58
Nakonec si na dlouhý míč nabíhal Lewandowski, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
57
Po delší době se dopředu vydal i Bayern, který kombinuje na polovině domácího celku, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Langerak.
56
Na levé straně se zkoušel uvolnit Aubameyang, ale nakonec se dostal i s míčem do zámezí a nic z toho tedy nebylo.
55
V posledních minutách hraje hlavně Dortmund. Bayern se pouze brání a vůbec se mu nedaří.
54
A nyní musel zasahovat Manuel Neuer, ale s přihrávkou před branku si poradil na výbornou.
53
Po další kombinační akci Dortmundu to zkusil z velkého vápna Mkhitaryan, ale jeho rána byla zblokována.
51
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Shaqiri se nakonec dostal s míčem do zámezí a rozehrávat tak bude Langerak.
51
Po bleskové akci je tu další roh, tentokrát pro Bayern.
50
Z rohu nic nebylo, ale k odraženému míči se dostal Mkhitaryan, který ho poslal vysoko nad branku Bayernu.
49
Po další akci je tu rohový kop pro Dortmund.
48
Jenže tentokrát vše skončilo hodně nepřesnou přihrávkou, po které míč skončil v zámezí. Tohle hráči Bayernu příliš nevymysleli.
48
Bayern opět drží míč a kombinuje. Začátek druhého poločasu zatím patří bavorskému celku.
47
Lewandowski se hnal sám na Langeraka, ale z bezprostřední blízkosti ho nedokázal překonat a stav zápasu se nemění!
46
A na straně Bayernu dohrál Müller a zahraje si Lahm.
46
Dortmund v poločase střídal. Dohrál Schmelzer a zahraje si Durm.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.

Fauly: 8:7
První poločas je za námi a nutno dodat, že patřil Dortmundu. Domácí celek byl lepší, aktivnější a hlavně nebezpečnější. Nakonec se Dortmund dočkal, když se ve 23. minutě trefil Mkhitaryan. Dortmund měl i několik dalších šancí, ale branka už nepadla, protože několikrát skvěle zasáhl Neuer. Bayern tradičně kombinoval, ale dopředu se mu příliš nedařilo a do šance se nedostal. Uvidíme, co hráči předvedou ve druhém dějství.
45+1
45
Højbjerg zatáhl za záchranou brzdu a za svůj faul uviděl žlutou kartu.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Další šance Dortmundu! Nejdříve pálil z hranice penalty Hofmann, ale Neuer skvěle zasáhl, poté to ještě zkusil z velkého vápna Kehl, ale i tentokrát dobře zasáhl hostující brankář.
43
Ale mnichovský celek kulatý nesmysl rychle získal a snaží se zklidnit hru. Do konce prvního poločasu zbývají zhruba dvě minutky.
42
Bayern se okamžitě vydal dopředu, ale ani tato akce k ničemu nevedla. Nyní je na tahu opět Dortmund.
41
Po rohu se ve vápně dostal k míči Kehl, ale z hrance penalty Neuera nepropálil! Nutno dodat, že poslal míč přesně do míst, kde stál Neuer.
40
Po bleskové akci je tu rohový kop pro Dortmund.
40
Bayernu se v posledních minutách vůbec nedaří. Hosté se pouze brání a Dortmund diktuje tempo hry.
39
Müller neprošel přes Piszczeka a následně ho fauloval. U míče je tedy opět Dortmund.
38
Kehl se nyní objevil ve vápně Bayernu, zkoušel procpat míč na malé vápno, ale to se mu nepovedlo, protože výborně zasáhl stoper Boateng.
36
Ale ani tentokrát hostující celek nic nevymyslel. Bayernu se zatím nedaří podle představ a Dortmund stále vede o jednu branku.
35
Mnichovský celek je u míče a trpělivě kombinuje na polovině Dortmundu.
34
Martínez opustil hřiště na nosítkách, doufejme, že bude brzy v pořádku.
34
Lewandowski si v souboji pomohl faulem, což domácí fanoušci ocenili pískotem.
33
Po bleskové akci střílel z dálky Kirch, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a míč skončil vysoko nad branku Bayernu.
32
Nyní bylo k vidění několik nepřesných přihrávek a hraje se především uprostřed hřiště.
31
A je to skutečně tak. Martínez dnes dohrál, nahradí ho Dante.
30
Martínez je za postranní lajnou a nevypadá to s ním vůbec dobře. Vypadá to, že španělský obránce v dnešním duelu skončil.
29
Po tvrdém souboji ve vápně Dortmundu zůstal na trávníku ležet Martínez a musí být ošetřen.
28
Tentokrát se k centru dostali hosté, ale ani z něho nic nebylo, protože skvěle zasáhl obránce Sokratis.
27
K centru se dostal domácí Hofmann, ale poslal ho do míst, kde byl připravený Neuer, který ho samozřejmě sebral.
27
Shaqiri se prezentoval hodně ostrým zákrokem a může být rád, že za něj neuviděl žlutou kartu.
26
Aubameyang dostal přihrávku do vápna, nic nevymýšlel a vystřelil, ale Neuer přízemní střelu pohotově zlikvidoval!
25
Tentokrát ale z toho nic nebylo, protože pro centrovaný míč si došel pozorný Manuel Neuer.
24
Domácí jsou po vstřelené brance samozřejmě na koni a opět se tlačí před branku Bayernu.
23
A máme tu první branku Německého Superpoháru! HENRIKH MKHITARYAN rozjel kombinační akci, nakonec se k němu míč ve vápně Bayernu odrazil zpět a domácí záložník ho napálil přesně k pravé tyči, Neuer byl bez šance a Dortmund vede 1:0.
22
Na druhé straně si míč do vápna navedl Shaqiri, ale tak dlouho se rozmýšlel co s ním, až ho poslal do zámezí a rozehrávat bude od své branky Langerak.
22
Na centrovaný míč si naskočil Ginter, ale poslal ho do míst, kde byl připravený Neuer, který s tímto pokusem neměl žádný problém.
21
Dortmund podnikl další bleskový výpad. Aubameyang to vzal na sebe a nakonec vybojoval alespoň roh.
21
Míč poslal do vápna Shaqiri, ale žádného svého spoluhráče nenašel a na první branku si tedy musíme počkat.
20
Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka, Lewandoski se dostal do vápna a nakonec vybojoval první roh v tomto utkání.
19
Ale i tentokrát se Bayern v pohodě ubránil. Nyní drží míč hosté, kteří si na rozehrávce opět dávají pořádně záležet.
18
V posledních minutách je lepší domácí celek, který se snaží kombinovat a dostat před branku Bayernu.
17
Po hezké kombinační akci se ve vápně Bayernu zjevil osamocený Kirch, ale Neuera nepřekonal! Brankář mnichovského celku si počkal a dobrým zákrokem míč vyrazil!
16
Na polovině hřiště míč výborně sebral Ginter, ale vzápětí pokazil přihrávku a míč poslal do zámezí.
15
Dortmund se nyní skvěle uvolnil a vyrazil do rychlého brejku, ale vše zastavil Aubameyang, který nezvládl přihrávku do vápna.
14
U míče jsou opět hostující fotbalisté, kteří i nyní rozjeli přihrávkový kolotoč, který ale zatím k ničemu nevedl.
13
Na druhé straně se hezky uvolnil Shaqiri, který také odcentroval, ale ve vápně Dortmundu žádného svého spoluhráče nenašel.
13
Nyní zahrozili domácí borci. Dortmund se dostal k několika centrům, ale ani z jednoho nic nebylo. Vše nakonec vyřešil Rode, který míč odkopl na polovinu domácích.
12
Alaba to nakonec zkusil dlouhým nákopem, ale z něho nic nebylo, protože hostující obránce trefil prvního hráče Dortmundu.
11
A opět je u míče hostující celek, který nikam nepospíchá...
10
Po obrovské chybě v rozehrávce se míče zmocnil Immobile, který to zkusil z hranice vápna a míč skončil těsně vedle pravé tyče!
10
A i tentokrát Dortmund míč získal. Dopředu se vydal Immobile, kterého ale zastavil Alaba. Domácí hráč se dožadoval rohu, ale marně, rozehrávat bude Manuel Neuer.
9
Dortmund ale zatím výborně napadá a hráči Bayernu s tím mají velké problémy.
9
Mnichovský celek je opět u míče a trpělivě kombinuje, sledujeme typickou hru Bayernu.
8
Bayern nyní dlouho kombinoval, ale nakonec z toho nic nebylo, protože po přihrávce do vápna se míče zmocnil Ginter.
7
Po přihrávce na vápno se k míči dostal zatím velmi aktivní Aubameyang, ale zakončení se doslova zalekl a nemířil vůbec přesně, míč se od něj spíše odrazil do zámezí.
6
Kombinační akci Dortmundu zastavil Rode, který na polovině hřiště fauloval Aubameyanga.
5
Domácí se dostali k míči a v klidu kombinují uprostřed hřiště.
5
K míči se snad poprvé dostal domácí Immobile, posila Dortmundu, ale rychle ho zastavil pozorný Boateng.
4
Zatím se hraje v hodně slušném tempu. Oba celky se tlačí dopředu a sledujeme hodně zajímavý začátek Německého Superpoháru.
3
A hned po třech minutách musel domácí brankář Langerak zasahovat! Před Shaqirim se otevřel prostor, Švýcar toho využil a vystřelil z hranice velkého vápna, ale domácí brankář kulatý nesmysl reflexivně vyrazil.
2
Po zisku míč se do šance dral Aubameyang, ale nakonec se tento rychlík k míči nedostal, obrana Bayernu na poslední chvíli vše vyřešila.
1
Nakonec se mnichovský celek vypadl dopředu. S míčem si to k brance Dortmundu namířil Bernat, který byl nedovoleně zastaven.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Bayernu, kteří po rozehrávce drží míč na své polovině a trpělivě kombinují.
1
Úvodní oficiality jsou za námi a utkání může tedy začít!
-1
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Přivádí je hlavní rozhodčí dnešního duelu, kterým je Peter Gagelmann.
-5
Signal Iduna Park je zaplněn do posledního místečka. Na stadionu samozřejmě převládá žlutá barva, tedy barva domácího Dortmundu.
-8
Do začátku zápasu zbývá zhruba osm minutek. Hráči jsou v kabině, ale na stadionu i tak panuje parádní atmosféra.

Borussia Dortmund: Langerak – Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer – Hofmann, Kehl (C), Kirch, Mkhitaryan – Aubameyang, Immobile
Náhradníci: Alomerovic, Subotić, Bender, Jojić, Großkreutz, Ramos, Durm

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Boateng, Martínez, Alaba – Højbjerg, Rode, Gaudino, Bernat – Müller, Lewandowski, Shaqiri
Náhradníci: Starke, Reina – Dante, Pizarro, Götze, Lahm, Badstuber.

Bayern Mnichov

V minulé sezoně dokázal Bayern vyhrát Bundesligu i DFB-Pokal. Před sezonou svůj kádr opět posílil, jak už bylo napsáno, tak z Dortmundu přišel střelec Robert Lewandoski. Bayern také ulovil zajímavou brankářskou dvojku, protože z Liverpoolu získal zkušeného Reinu. Z Valencie přišel do mnichovského celku záložník Juan Bernat a z Frankfurtu záložník Sebastian Rode.

Několik hráčů ale z Bayernu také odešlo. Před dvěma dny přestoupil do Bordeaux Diego Contento, do Realu Madrid šel Toni Kroos a do Atlética Madrid Mario Mandžukić.

Bayern odehrál v přípravě pouze pět zápasů a čtyřikrát vyhrál. Dokázal porazit Duisburg, Moenchengladbach, Wolfsburg a tým Guadalajara. Nestačil pouze na výběr americké MLS, se kterým po boji prohrál 1:2.
Borussia Dortmund

Kádr Dortmundu se během letní přestávky výrazně změnil. V této sezoně se bude muset Dortmund obejít bez svého střelce Roberta Lewandowského, protože polský snajpr se rozhodl neprodloužit smlouvu a odešel do Bayernu. Dnes to bude pro Lewandowského hodně zajímavý duel, protože se vrací na stadion, kde se mu nesmírně dařilo a fanoušci si ho zamilovali. Dres Dortmundu už nebude oblékat ani Julian Schieber, který přestoupil do Herthy.

Ale Dortmund získal řadu zajímavých jmen. Z Freiburgu přišel obránce Matthias Ginter, z Turína střelec Ciro Immobile, o góly by se měl starat také Adrián Ramos, který přišel do Dortmundu z Herthy a z Augsburgu přišel Korejec Dong-Won Ji.

Dortmund odehrál řadu přípravných zápas, ale generálku nezvládl. V přípravě dokázal Dortmund porazit Kassel, Heidenheim, remizoval s Osnabruckem, poté přehrál Essen, pak i Chievo, následovala výhra nad Rapperswilem a Slaskem, ale v generálce prohrál Dortmund s Liverpoolem vysoko 0:4.
Zdravím všechny příznivce německé kopané. Ještě, než se rozjede Bundesliga, tak je na programu bitva o Superpohár, o který se dnes utká Borussia Dortmund a mnichovský Bayern. Hned na začátku nové sezony nás tedy čeká bitva jako hrom!