Německý superpohár -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Bayern - 3. srpna 2019   20:30

Dortmund
Dortmund
48' Alcácer  • 69' Sancho
2:0
(0:0)
Bayern
Bayern
Dortmund
Hitz – Piszczek (80. Wolf), Akanji, Toprak, Schulz – Weigl, Witsel, Guerreiro (74. Hakimi) – Sancho (80. Bruun Larsen), Alcácer, Reus
Siebert – Foltyn, Seidel
Signal-Iduna-Park (Dortmund)
81 365 diváků
Bayern
Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba (70. Sanches) – Tolisso, Thiago (80. Pavard) – Müller (66. Davies), Goretzka, Coman – Lewandowski
Ulreich – Hoffmann, Pavard, Arp, Davies, Singh, Johansson, Sanches

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 2:13.
Borussia vybojovala německý superpohár poprvé od roku 2014, kdy rovněž na domácím stadiónu zdolala Bayern 2:0. O rok později se radoval Wolfsburg a další tři roky už patřily bavorskému gigantu.
Dobojováno! Borussia Dortmund slaví triumf v německém superpoháru, když trofej pro vestfálský celek svými trefami po přestávce zařídili Paco Alcácer a Jadon Sancho, ten zároveň připravil Španělovi první branku zápasu a měl tak lví podíl na velké výhře.
90+4'
90+4'
Domácí už si v poklidu přihrávají, Bayern definitivně rezignoval a čeká se na závěrečný hvizd Daniela Sieberta..
90+3'
Už pomalu končí třetí minuta nastavení a Bayern v něm stále nebyl na útočné polovině.
90+2'
Po nakrátko rozehraném rohu si Hakimi navedl míč do pokutového území, kde byl sražen k zemi, rozhodčí Siebert ale nechal pokračovat ve hře.
90+2'
Marco Reus potáhl míč po pravém křídle, jeho přihrávka pak doputovala k Daviesovi, jenž trochu dezorientovaně nasměroval míč za vlastní branku.
90+1'
Borussia vybojovala aut na útočné polovině, to znamená cenné desítky sekund pro domácí strávené daleko od vlastní branky.
90+1'
Rozhodčí Siebert oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Sanchesův centr Hitz neudržel, naštěstí pro domácího brankáře se míč odrazil do prostoru, kde nebyl nikdo v červeném.
89'
Bayern už zase kombinuje na útočné polovině, hosté ale mají problém vymyslet něco, čím by překonali kompaktní defenzivu Borussie.
88'
Niklas Süle se nadechl ke střeleckému pokusu z dobrých třiceti metrů, pálil ale velmi nepřesně.
87'
Po Pavardově přihrávce z pravého křídla vznikl další závar před brankou Borussie, hostům se ale zakončit nepovedlo.
86'
Je takřka neuvěřitelné, že Borussia doposud vyrobila jen dva fauly, hosté už dvanáct.
85'
Po souhře s Daviesem Renato Sanches centroval jen na hlavu Manuela Akanjiho, bezpochyby jednoho z nejlepších hráčů na trávníku.
83'
Na straně Bayernu se Pavard stáhl na post pravého beka, Kimmich bude pokračovat ve středu zálohy.
82'
Borussia kombinuje na útočné polovině, domácí v těchto momentech kontrolují hru.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Piszczek, přichází Wolf.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sancho, přichází Bruun Larsen.

Paco Alcácer nakonec zůstává na trávníku, na post pravého beka se místo Piszczeka stáhne Hakimi.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thiago, přichází Pavard.
79'
U postranní čáry už je do dresu vysvlečen domácí útočník Marius Wolf, jenž velmi pravděpodobně nahradí Paca Alcácera.
77'
Žlutou kartu dostává Kimmich (Bayern Mnichov).
76'
Mimo hřiště u domácí lavičky svedli souboj Sancho s Kimmichem, resp. Kimmich šlápl na nohu domácímu fotbalistovi, ten se pak svalil k zemi.
76'
Domácí kombinují s míčem v okolí středové čáry, Bayern zatím aktivněji nenapadá jejich rozehrávku.
74'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Guerreiro, přichází Hakimi.
72'
Guerreiro lacino daroval Bayernu rohový kop, hosté pak ale nedokázali ohrozit Hitze.
71'
Kimmichův centr našel Lewandowskiho, jenž hlavičkoval sice prudce, avšak z významné vzdálenosti, a tak si brankář Hitz připsal úspěšný zákrok.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Alaba, přichází Sanches.
69'
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussia vybojovala míč v hloubi vlastní poloviny, Raphael Guerreiro si všiml volného JADONA SANCHA, jenž převzal míč na středové čáře a před sebou měl obrovskou dálnici volného prostoru, po níž Sancho potáhl míč a pak prostřelil Manuela Neuera mezi nohy!
67'
Joshua Kimmich si z domácích zadáků udělal slalomové tyče, prokličkoval se do pokutového území, kde pak chtěl udělat kličku i brankáři Hitzovi, tu už ale nedovedl do úspěšného konce.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Müller, přichází Davies.

Hostující trenér Niko Kovac posílá do hry osmnáctiletého talenta z Kanady.
66'
Na střelecké pokusy vede Bayern 11:4, zatím ale na gólovém účtu hostů stále svítí nula.
65'
Schulz se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Thomasem Müllerem, hosté rozehrávají ve středu hřiště.
63'
Guerreiro vedl rychlý kontr Borussie po levé straně hřiště, jeho zpětná přihrávka ale našla jen Jeroma Boatenga.
63'
Rohový kop Bayernu zahrával Thiago, jeho příliš krátký centr ale našel Marca Reuse, prvního hráče v cestě před branku.
61'
Tečovaný centr Lukasze Piszczeka stáhl ze vzduchu Manuel Neuer.
60'
Po ošetření Marvina Hitze už se může ve hře pokračovat.
59'
Lewandowski navíc ostře zasáhl skluzem brankáře Hitze a prohlíží si žlutou kartu.
58'
Už jen díky zázraku a Manuelu Akanjimu zůstává nula na kontě vstřelených branek Bayernu!

Po Kimmichově centru totiž Coman zblízka nepřekonal Hitze, míč se ale odrazil k Müllerovi, jehož dorážku senzačně zastavil právě Akanji a zblízka se neprosadil ani Lewandowski!
58'
Müller se marně dožadoval odpískání ruky Nica Schulze u pokutového území Borussie, rozhodčí Siebert ale nechal pokračovat ve hře.
56'
Z následného rohového kopu už hosté nezahrozili a Borussia přenesla hru do středu pole.
55'
Leon Goretzka vybojoval míč ve středu hřiště a hned jej potáhl k pokutovému území, kde si vyměnil balón s Müllerem a ránou mířící k břevnu domácí branky pak vyzval k úspěšnému zákroku Marvina Hitze!
55'
Na Kimmichovu lobovanou přihrávku do pokutového území si nabíhal Robert Lewandowski, polský sniper ale byl důkladně pokryt domácími zadáky.
54'
Marco Reus obral o míč Thiaga a hned založil nebezpečný protiútok, akci ale pokazil velmi nepřesnou přihrávkou Jadon Sancho.
53'
Rychlý kontr Borussie vedl po pravé straně hřiště Lukasz Piszczek, jeho přihrávku před branku ale stačili hosté srazit do bezpečí.
53'
Bayern už je zase usazen na útočné polovině, také Kimmichův pas k "šestnáctce" ale postrádal přesnost.
51'
Lewandowski dostal nepřesnou přihrávku k pokutovému území, po následném domácím odkopu Boateng ve středu hřiště fauloval střelce úvodní branky a Dortmund může uklidnit hru.
50'
Bayern se snaží o brzkou odpověď a už se nastěhoval na soupeřovu polovinu.
48'
Velká euforie v Dortmundu! Sancho po zisku míče podnikl rychlý útočný výpad po pravé straně hřiště, pak mezi čtyřmi protihráči dokázal přesně přihrát PACU ALCÁCEROVI, jehož přízemní rána ze střední vzdálenosti rozvlnila síť za zády Manuela Neuera!
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Je za námi první poločas německého superpoháru, po němž skóre zůstává bezbrankové.

Bayern má trvalou územní převahu a mnoho závarů v pokutovém území Borussie, domácí ale hrají přímočařeji a jsou nebezpečnější, když neproměnili už tři obrovské příležitosti.

Utkání má skvělé tempo, velký náboj a věřme, že to nejlepší nás ještě čeká po změně stran.
45+1'
45+1'
Po Alabově přízemním centru se u bližší tyče neprosadili do zakončení Coman ani Lewandowski.
45+1'
Kimmichův centr doletěl jen na hlavu Axela Witsela, u míče ale nadále pokračuje Bayern.
45+1'
Rozhodčí Siebert k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Hosté sehráli hezkou rychlou kombinaci po pravé straně hřiště, Akanji si ale poradil s následnou přihrávkou před branku.
43'
Müllerova sražená přihrávka skončila u Marvina Hitze. Ten už se rozhlíží, komu by rozehrál.
41'
Axela Witsela podkopl Thiago a španělskému středopolaři Bayernu se dostalo důrazného verbálního i neverbálního varování od sudího Sieberta.
40'
Centr Thiaga od praporku domácí odvrátili k protější postranní čáře, tam se míče opět ujali hráči v červeném.
40'
Coman se pokusil na levém křídle vyškolit Akanjiho, ten ale Comanovy kličky ustál a srazil jeho centr na rohový kop.
38'
Další závar v pokutovém území Borussie, Lewandowski přihrál Goretzkovi, jeho rána byla zblokována, pak ale vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího na znamení ofsajdu.
37'
Rozhodčí Siebert nakonec situaci vyřešil domluvou a ve hře už může zase pokračovat.
36'
Další roh hosté rozehráli nakrátko, Kimmichův nebezpečný centr pak Hitz divoce krotil, domácí brankář pak byl faulován a na hrací ploše se začíná pořádně jiskřit, když mela se strhla přímo v brance Borussie.
34'
Bayern už zase zdlouhavě rozehrává od zadních řad. V držení míče mají hosté výrazně navrch, více šancí ale má přímočařeji hrající Borussia.
32'
Rakouský obránce už ale vbíhá zpět na pažit a Bayern pokračuje v základní sestavě.
31'
Alaba už je na nohou, ovšem jen velmi zvolna míří za postranní čáru k pokračování ošetření. Mezitím se začal rozcvičovat Benjamin Pavard, coby potenciální náhrada za Alabu, byť je to především pravý obránce.
30'
David Alaba po osobním souboji s Lukaszem Piszczekem velmi tvrdě dopadl na trávník, kde zůstává ležet a jeho stav si vyžádal ošetření.
29'
Dlouhou rozehrávku Bayernu zakončil Joshua Kimmich nákopem do území nikoho, míč doskákal k rohovému praporku za brankovou čáru a rozehrávky se tak ujme Marvin Hitz.
27'
Sancho potáhl míč po útočné polovině, trochu prováhal ideální moment přihrál Piszczekovi, ten pak sice míč dostal, následným pasem před branku už ale nenašel nikoho ve žluto-černém.
26'
Po průniku Alaby po levém křídle a následné přihrávce před branku se míč zvláštně odrážel v pokutovém území, nakonec od Roberta Lewandowskiho putoval do rukavic Marvina Hitze.
25'
Rohový kop pro Bayern, hosté si ale nedokázali vypracovat střeleckou příležitost.
24'
A další dobrá příležitost Bayernu! Po Kimmichově přihrávce na hranici pokutového území Robert Lewandowski připravil palebnou pozici pro Leona Goretzku, tomu ale střela nesedla a branku netrefil.
23'
Akanji zaváhal při rozehrávce, o míč jej obral Goretzka, po jehož pasu před branku se v obrovské šanci ocitl Kingsley Coman, ten ale nedokázal prostřelit Marvina Hitze!
21'
Nadále se hraje svižný fotbal, před brankou Dortmundu Lewandowskiho ránu odrazil do pole Akanji.
20'
Třetí tutovka Borussie! Po akci Marca Reuse se v pokutovém území uvolnil Raphael Guerreiro a jeho tvrdou ránu Manuel Neuer vyráží!
19'
Rohový kop hostů ke střeleckému zakončení nevedl, Bayern ale zůstává v držení míče u pokutového území soupeře.
18'
Do Lewandowskiho rány stačil vložit nohu Axel Witsel, roh pro Bayern.
17'
Domácí podnikli další rychlý přechod do útoku, Paco Alcácer se pokusil prostrčit míč do pokutového území Marcu Reusovi, přihrávka ale k němu díky včasnému zásahu hostujících stoperů nedorazila, na odražený míč pak jen těsně nedosáhl Guerreiro.
16'
Comanovi je pískán nedovolený zákrok u postranní čáry, domácí mohou rozehrávat z místa přestupku.
14'
Manual Neuer vůbec nezvládl vyběhnutí snad 40 metrů daleko ze své branky a měl velké štěstí, že Paco Alcácer, který byl u míče výrazně dříve, z dálky netrefil branku!
14'
Roh Bayernu nevedl k ohrožení Marvina Hitze.
14'
Comanova tečovaná přihrávka do pokutového území sice nenašla nikoho v červeném, hosté ale budou pokračovat od rohového praporku.
13'
Bayern v úvodu drží míč častěji na svých kopačkách, další tažení hosté začínají od brankáře Neuera.
12'
Nepřesná přihrávka Kimmicha doputovala jen do zámezí, vhazují domácí.
10'
Müller hledal v pokutovém území Lewandowskiho, do přihrávky ale stačil včas vstoupit Ömer Toprak.
9'
Comanovi Weigl sice ukopl míč, nasměroval jej však jen ke Kimmichovi a tak pokračuje kombinace Bayernu.
8'
Müllerův centr doletěl jen na hlavy domácích zadáků, míč se ale brzy vrátil zpět na kopačky hráčů bavorského celku.
6'
Dortmund po zisku míče přesunul hru na polovinu Bayernu, hostům se ale povedlo přibrzdit možný protiútok a tak je z toho postupná kombinace.
5'
Rozehrávku hostujících zadáků doprovází opět pískot publika.
4'
Bayern se usadil na polovině Borussie, Kimmich pak ale nepřesným nákopem jen odevzdal míč brankáři Hitzovi.
2'
Z následného rohu se Borussia už nedokázala prosadit.
1'
Už po padesáti sekundách mohla Borussia vést! Paco Alcácer potáhl míč po levé straně a předložil jej před branku zcela osamocenému Marcu Reusovi, proti němu vytáhl skvělý zákrok Manuel Neuer!
1'
Za pískotu obecenstva se úvodního výkopu ujal v červeném hrající Bayern, Dortmund také oblékl tradiční barevnou kombinaci, tedy žluto-černou.
1'
Fotbalisté už nastoupili před tradičně zaplněné ochozy dortmundské arény.

Borussia Dortmund: Hitz – Piszczek, Akanji, Toprak, Schulz – Weigl, Witsel, Guerrero – Sancho, Alcácer, Reus
Náhradníci: Oelschlägel – Zagadou, Hakimi, Delaney, Dahoud, Götze, Wolf, Schmelzer, Bruun Larsen

Bayern Mnichov: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Tolisso, Thiago – Müller, Goretzka, Coman – Lewandowski
Náhradníci: Ulreich – Hoffmann, Pavard, Arp, Davies, Singh, Johansson, Sanches

Rozhodčí: Siebert – Foltyn, Seidel.
BORUSSIA DORTMUND

Dortmund v minulé sezoně obsadil druhou příčku, díky které si může dnešní zápas zahrát. V poháru vypadl už ve vyřazovací části na kopačkách Werderu Brémy, k jehož postupu pomohl také český brankář Jiří Pavlenka. Borussia bude také v letošní sezoně zřejmě hlavním soupeřem Bayernu v honbě za mistrovským titulem. Dortmund má za sebou velmi úspěšnou přípravu, ve které vyhrál všechny zápasy a porazil například Seattle, Udinese, či šampiona Ligy mistrů z Liverpoolu. Kádr Dortmundu během léta opustil Sebastian Rode nebo Abdou Diallo. Naopak návrat do svého bývalého týmu hlásí Mats Hummels a dalšími zajímavými novými jmény v týmu jsou Julian Brandt nebo Thorgan Hazard.
BAYERN MNICHOV

Bayern je již sedm let vládcem Bundesligy. Ani v minulé sezoně nenašel přemožitele a stal se šampionem také v DFB-Pokal. Chorvatský trenér Kovač tak prožil velmi dobrou úvodní sezonu, na kterou bude chtít navázat a navíc uspět v Lize mistrů. Mnichovský velkoklub odehrál v rámci přípravných zápasů 5 duelů. Na americkém turné nejprve podlehl Arsenalu, ale následně si spravil chuť na Realu Madrid a AC Milán. Během uplynulého týdne odehrál na svém stadionu Audi Cup, ve kterém v konfrontaci s Fenerbahce, Realem a Tottenhamem obsadil druhé místo. Přes léto došlo v Mnichově k obměně kádru, kariéru ukončil slavný holandský záložník Arjen Robben, Franck Ribéry na své angažmá čeká, James Rodríguez se vrátil z hostování do Realu Madrid a návrat do Dortmundu ohlásil také zkušený stoper Mats Hummels. Nejzajímavějšími novici v týmu Bayernu jsou francouzští obránci Benjamin Pavard a Lucas Hernández.
Přeji vám krásný sobotní fotbalový večer. Bundesliga nám za pár dní odstartuje, ale my budeme dnes společně sledovat její předkrm v rámci německého superpoháru. Borussia Dortmund se v něm utká s Bayernem Mnichov. Tyto souboje rozhodně stojí za sledování a my se můžeme těšit na parádní zápas ve velmi dobré kulise. Startujeme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.