Japonsko - Egypt | ONLINE | 4.8.2012 13:00 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ten už ale nepřichází a Japonsko tak jako první postupuje do semifinále. Povedený úvod znamenal první branku Nagaie, který si naběhl na pohádkovou přihrávku Kiyotakeho. Egypt posléze převzal otěže hry, ale jen do 41. minuty, kdy byl vyloučen Saad. Po změně stran se přesto tým kouče Ramzyho nevzdal, ale žádnou velkou šanci na srovnání si nepřipravil, a tak přišel trest. Znovu asistoval brance Kiyotake, když našel ve vápně Yoshidu, který zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 poté přidal a utkání uzavřel útočník Otsu.
Konec zápasu.
90+4
El Shenawy ukončuje účinkování Egypta na Olympijských hrách výborným zákrokem proti ráně Usamiho, který vyráží na roh.
90+2
H. Sakai ještě v šanci, když se z ničeho nic ocitl ve vápně. Tam zakončil těsně mimo branku, ale žádal si za menší potažení soupeře penaltu. Sudí Geiger ji ale nenařizuje.
90+2
Egypťané se snaží alespoň o čestný úspěch, ale vysoký míč na pravou stranu našel jenom obránce Suzukiho.
90
První čtvrtfinále je nastaveno ve druhém poločase o tři minuty.
89
Usami to přesto zkusil po pravém křídle, ale jeho ránu blokuje jeden Ramadan na rohový kop.
88
Duel již se pouze dohrává. Hráči Japonska v modrých dresech již jen volně kombinují na vlastní polovině a čekají na závěrečný hvizd.
86
Další z hráčů Egypta kulhá ze hřiště, a tak je již nad slunce jasné, že do semifinále postoupí Japonsko.
85
Střídání číslo tři na straně Japonska. Ze hřiště odchází Hiroshi Kiyotake, místo něj příjde Takashi Usami.
83
Japonsko právě vstřelilo branku!
Jenže! Po přímém kopu se míč dostal na levé křídlo na Ogiharu, který bez přípravy přesně nacentroval do pokutového území, kde nikým neaatakovaný YUKI OTSU hlavou překonává El Shenawyho.
83
A Alaa Eldin si nedá říci. Tentokrát fauluje ve výskoku Saita a sudí Geiger mu snad z milosti druhou žlutou nedává.
82
Následně může být Alaa Eldin rád, že nevidí druhou žlutou kartu, když zastavuje na levé straně Kiyotakeho. Egypt utkání ale i tak dohraje v devíti mužích. Hegazy odkulhává a jelikož už má tým kouče Ramzyho dostřídáno, nelze jinak.
80
Z pravé strany totiž utíkal na El Shenawyho útočník Saito, ale ten pálí jen těsně vedle pravé tyče!
80
Šance na obou stranách. Egypt nejprve zahrozil po hlavičce Mohsena, ale větší příležitost měl vedoucí celek.
78
Japonsko právě vstřelilo branku!
2:0! A dovolím si tvrdit, že je rozhodnuto. Přímý kop z pravé strany rozehrál Hiroshi Kiyotake. Ten jím našel ve vápně zcela volného kapitána MAYA YOSHIDU, který hlavou k pravé tyči nedal El Shenawymu šanci a zvyšuje na rozdíl dvou branek.
78
Mahmoud Alaa Eldin vidí následně za faul na vlastní polovině žlutou kartu.
77
Gonda připraven proti prudké ráně El Nenyho ze zhruba dvaceti metrů.
77
Japoncům se ve druhém poločasu nedaří. Bojovností a neustálým napadáním ale zkoušejí udržet vedení 1:0.
76
Alaa Edin faulován ve středu hřiště Saitem, a tak zatím prohrávající celek bude rychle rozehrávat přímý kop.
74
Egypt naposledy střídá. Mohsen nahradí na place Moteaeba.
74
Novic na trávníku se hned hnal do útoku, kde v pokutovém území po kontaktu s Fathim padá. Sudí ale nařizuje pouze rohový kop.
72
Vedoucí tým je pod tlakem, a tak tu zkusí změnit. Ze hry odejde Higashi a na jeho místo přichází Gotoku Sakai.
70
Snad tři opakované rány hráčů Egypta zablokovala neomylná zeď protivníků, kteří brání hranici velkého vápna na hranici sebeobětování.
68
Zle teď brankáři Gondovi zavařil centr z pravé strany v podání El Nenyho. Japonský strážce branky ve výskoku míč pouze posunul rukavicemi pryč a může být rád, že na své spoluhráče v modrých dresech.
68
Sakai fauluje na vlastní polovině Aboutriku, a tak uvidíme přímý volný kop hráčů Egypta.
67
Až teď, když již je Kiyotake na trávníku, ale dlouhý míč na pravé straně nakonec končí v zámezí.
66
Deset proti deseti se momentálně hraje v prvním čtvrtfinále olympijského turnaje. Egypt se ale do útoku i tak nehrne.
64
Japonsko teď zahrozilo z levé strany. Přízemní centr ale pouštěl Kiyotake za sebe a Saito je v ofsajdu. Kiyotake pouštěl míč z důvodu zranění, jelikož teď upadl na trávník a nevypadá to s ním moc dobře.
62
Hassanův centr z levé strany do pokutového území nebyl vůbec špatně myšlený, ale ve vápně se Moteaeb dostatečně o něj neporval, a tak končí v rukavicích brankáře Gondy.
60
Ten našel bezpečně hlavu Yoshidy, který ale míří nad branku strážce svatyně El Shenawyho.
59
Kiyotake faulován Fathim, a tak bude Japonsko zahrávat přímý kop z levé strany.
58
Střídání Egypta. Salah odchází ze hry a nahradí ho Gaber.
57
Centr momentálně vedoucího týmu dral do vápna z pravé strany Ogihara, ale ten skončil na Fathim. Japonci protestují kvůli zdánlivému hraní rukou, jenže sudí Geiger s asistenty nechává hru plynout.
56
Na straně druhé se po delším čase ukázal i El Neny. Ten centroval do vápna prudký balon, ale ten bohužel pro něj končí v rukavicích připraveného Gondy.
54
A znovu se do míče opřel záložník Ogihara, tentokrát po chybě hráčů Egypta zkusil využít skákající projektil a napálit ho za El Shenawyho, ale rána míří nad.
52
Snahu Japonců teď proměnil v ránu z pravé strany Ogihara, ale míč mu příliš nesedl, a tak končí nad brankou.
50
Zatím vedoucí tým v pohodě kombinuje na vlastní polovině a drží míč na svých kopačkách. Po nahrávce Yamaguchiho ale Sakai balon nezachytil, a tak se do útoku bude hrnout Egypt.
48
Ránu Yamaguchciho tečuje hlavou Hegazy, a tak uvidíme rohový kop.
47
Po akci vedoucího týmu zakončuje Otsu do brankáře El Shenawyho, ale veškeré vzrušení je zbytečné. Útočník Otsu zakončuje z ofsajdu, a tak se hra přerušuje.
46
Začal druhý poločas.
Japonsko se po velmi povedeném úvodu dostal po krásné akci do vedení, když Kiyotakeho nahrávku proměnil v branku Nagai. Po tomto momentu se ale probudil i Egypt a ten měl ve zbytku poločasu více ze hry. Velkou komplikaci ale přinesl závěr poločasu, kdy brejk musel zastavit Saad za cenu červené karty.Jak se s tím popere celek kouče Ramzyho uvidíme od 14:02, kdy začne druhý poločas.
První poločas skončil.
45+2
Saito na útočné polovině dlouho bojoval o míč a těsně jej udržel. Následně však musí faulovat po ztrátě Otsu novice na trávníku Alaa Eldina.
45
Egypt v závěru poločasu střídá, když Ahmed nahrazuje na trávníku Alaa Eldin.
45
Zajímavá situace ve vápně Japonska. Pro centr z pravé strany vyběhl trošku ukvapeně brankář Gonda, který při snaze o odkop míč netrefil. K němu se následně dostal Aboutrika, ale ten nezakončil.
44
Akce Japonců končí po menší nepřesnosti až u brankáře El Shenawyho, který bleskově vyhazuje na své spoluhráče v bílých dresech.
43
Následný rychlý brejk Salaha musel zastavit za cenu žluté karty Tokunaga.
43
Míč si postavil s trojkou Ogihara, ale svoji levou nohou dobrou pozici proměnil pouze v ránu do zdi.
42
Japonsko bude zahrávat přímý volný kop zhruba metr před pokutovým územím.
41
Vidíme možná rozhodující okamžik utkání! Egypt svoji převahu nevyužil a Japonsko šlo do brejku. Kiyotake posunul míč na Saita, kterého zastavil Saad, a ten vidí červenou kartu.
40
Dlouhý míč z kopačky Saada hledal na pravé straně Hassana. Ten ale na něj nedosáhl, a tak končí v zámezí.
39
Otsu si říkal o faul, když obral o míč Ramadana a upadl. Sudí Geiger ale nechává hru pokračovat, a tak je u míče tým Egypta.
37
Po ruce Yamaguchiho zahrával z pravé strany přímý kop Ramadan. Ten to zkusil přímo na Gondu, jenže ten ani zastahovat nemusí. Míč jde vysoko nad branku do tribun Old Traffordu.
36
Šance Egypta. Po pravé straně se prohnal Ahmed, který výborně odcentroval do pokutového území, kde se již míči cpal Aboutrika. Těsně před ním však Sakai odvrací na roh.
35
Tokunaga hledal dlouhým míče Otsua, ale nahrávka byla příliš přetažená, a tak ji s klidem kontroluje bek Saad.
33
To potvrdil i Ramadan, který se po rohovém kopu opřel do odraženého skákajícího míče. Bohužel pro něj a celý jeho tým ale mírí zhruba pět metrů od branky brankáře Gondy.
32
Japonsko není oproti prvním dvaceti minutám k rozeznání. Velmi slušný fotbal, plný vysokého napadání je jakoby pryč a hře dominuje parta hráčů v bílých dresech z Egypta.
30
A po jeho prvním následné rohu zakončuje po nahrávce Fathiho Emad Moteaeb mimo branku.
29
Do útoku se hnal celek kouče Sekizuky, ale díky nepříliš přesné nahrávce Sakaie se k míči nedostal Kiyotake, a tak se hra opět přesouvá na útočnou polovinu Egyptu.
27
Hráči v bílých dresech si připisují šanci. Po centru z pravé strany přeskočil Sakaie kapitán Aboutrika, ale hlavou míří jen nad Gondovu branku.
26
Sakaiova nahrávka na Saita nevyšla, a tak se znovu k míči dostává Egypt, který po obdržené brance přejal otěže hry.
24
Teď už to vypadalo nadějněji, když z levé strany centroval do vápna Ramadan. Míč už si hledal Moteaeb, ale před ním stačil odvrátit do bezpečí z pohledu Japonska jeden z obránců.
23
Hráči trenéra Ramzyho v posledních vteřinách drží míč na svých kopačkách, ale jen velmi pomalu směřují vpřed.
21
Japonská kombinace na pravé straně nekončí zdarem, když si snad první nevydařenou nahrávku v utkání připisuje Kiyotake.
20
Jenže to netrvá příliš dlouho. Kensuke Nagai musí hru po pár vteřinách opustit, jelikož jeho zranění je příliš omezující. Jeho místo nahradí Saito.
18
Aboutrika hledal z pravé strany prudkým centrem ve vápně dvojici Moteaeb-Salah, ale míč byl příliš přetažený, a tak končí v zámezí. Mezitím se do hry vrací s obvázaným stehnem střelec branky Nagai.
17
Hra pokračuje prozatím bez Nagaie, ale brankář Egyptu El Shenawy ve hře pokračuje. Jeho spoluhráči kombinují na vlastní polovině.
15
Právě střelec první branky ale leží na hřišti a vypadá zraněn, je odnášen na nosítkách a jeho pokračování ve hře je nejisté. Stejně tak těžce se sbírá z trávníku brankář El Shenawy.
14
Japonsko právě vstřelilo branku!
Aktivnější tým z úvodních minut jde zaslouženě do vedení! Parádní práci předvedl zatím snad nejlepší fotbalista utkání Kiyotake, který nejprve skvělým napadáním donutil obránce k chybě. A poté nádhernou nahrávkou na dvacet metrů našel za obranou Egyptu volného KENSUKE NAGAIE, který obešel brankáře a do prázdné branky zasunul na 1:0.
13
Ogiharův centr ale El Shenawy pohodlně sbírá do náruče. Následně rychle rozjíždí útočnou akci Egyptu.
12
Ramadan fauluje na pravé straně rychlého Sakaie, a tak tu máme přímý kop borců v modrých dresech.
10
Centr Ogihary poté hledal ve vápně spoluhráče a málem se měnilo skóre. Míč totiž našel obránce Suzukiho, který jej hlavou posílá těsně vedle branky!
10
Hegazy fauluje Nagai, a tak bude mít Japonsko výhodu přímého kopu z nadějné pozice.
9
Kiyotake přenesl míč na dvacet metrů přesně na levou stranu, ale tam už jeho spoluhráči se zajímavě otevřenou obranou soupeře nedokáží hospodařit, a tak k ohrožení branky nedojde.
8
Z následného rohu vychází další šance. Kiyotake centroval do vápna odražený míč a našel přesně hlavu Suzukiho. Ten bohužel pro Japonsko míří mimo. Brankář El Shenawy by byl bez šance, když se k balonu v klubku těl nedostal.
7
Asijaté v šanci! Balon za obranu našel Otsua, který již jej vracel před branku, kde by mohl zakončovat Nagai, ale fantastickým obranným zákrokem se prezentuje Hegazy, který ve skluzu odvrací velké nebezpečí.
5
Nepřesnost na kopačkách borců z Japonska, když na pravé straně nezastavil nahrávku Sakai.
4
Egypťané se zatím dostávají jen k centrům za obranu, ale ty obrana celku kouče Sekizuky dobře odvrací.
2
A znovu v akci Kiyotake. Tentokrát tento hbitý fotbalista prošel z pravé strany a z trochou štěstí se dostal až do pokutového území. Tam ho ale štěstěna opustila a o míč místo střely přichází.
1
A lépe začínají Japonci. Po rychlé akci přišel z levé strany centr do pokutového území, kde se uvolnil od svého strážce Hiroshi Kiyotake a jeho hlavička končí zhruba dva metry od branky El Shenawyho.
1
Utkání právě začalo.
Oba celky již přicházejí na trávník slavného Old Traffordu. Po národních hymnách již poté první čtvrtfinále začne.
Úvodní sestavy:

Japonsko: Gonda - Tokunaga, Yoshida, H. Sakai, Suzuki - Ogihara, Higashi, Yamaguchi, Kiyotake - Otsu, Nagai.

Trenér: Takashi Sekizuka

Egypt: El Shenawy - Saad, Ramadan, Hegazy, Fathi - El Neny, Aboutrika, Ahmed, Hassan - Moteaeb, Salah.

Trenér: Hany Ramzy

Rozhodčí: Mark Geiger (USA) - Mark Hurd (USA) a Joe Fletcher (CAN).
To Egypt měl cestu za postupem o něco těžší. Po prohře 2:3 s Brazílií měla přijít výhra s Novým Zélandem, ale ta se nekonala. Překvapivý výsledek znamenal remízu 1:1. Africký zástupce na turnaji se kvalifikoval až závěrečnou výhrou 3:2 nad Běloruskem a dnes do utkání vstupuje z pozice mírného outsidera.
Japonsko postoupilo ze skupiny D do čtvrtfinále z prvního místa. První duel proti nim postavil favorizovaný celek Španělska, který ale v tomto utkání vyšel bez bodu, když reprezentanti ze země vycházejícího slunce zvítězili 1:0. Po stejném výsledku v utkání s Marokem skončilo poslední utkání s Hondurasem bez branek.
Olympijské hry a jejich fotbalová část mají před sebou duely čtvrtfinále. V tom prvním se na Old Traffordu v Manchesteru střetne tým Japonska s výběrem Egypta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud