Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní utkání sledovalo 44 991 diváků.
Držení míče: Liverpool FC 48% ─ 52% Everton FC.
Střely na branku: Liverpool FC 3:2 Everton FC.
Střely celkem: Liverpool FC 15:11 Everton FC.
Rozhodčí Oliver ukončil dnešní utkání, které skončilo bezbrankovým stavem 0:0. Oba týmy si dokázaly vytvořit šance, ale střelecky vyšly naprázdno. Nejaktivnější byli Sturridge a Anichebe. Everton v tabulce zůstává na místě šestém a Liverpool na příčce sedmé. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Konec zápasu.
90+2
Gerrard poslal centrovaný míč do velkého vápna, ale protihráč jej odhlavičkoval do bezpečí. Domácí fotbalisté se tak k ohrožení branky nedostali.
90+1
Leon Osman fauloval a obdržel žlutou kartu.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Reina byl opět připraven a balon si stáhl do svých rukavic.
90
Tentokrát se faulem provinil Gerrard a hosté dostanou další výhodu standardní situace.
89
Hosté tak dostali výhodu standardní situace, ale nic z ní nevytěžili. Pro centrovaný balon si vyskočil Reina.
88
Fabio Borini fauloval Bainese a obdržel žlutou kartu.
88
Everton z rohového kopu nevytěžil vůbec nic, ale zůstal u míče.
87
Ke střele z osmnácti metrů se prodral Anichebe a nemyslel to vůbec špatně. Střelecký pokus byl ještě tečován a mířil pod horní víko. Brankář Reina výtečně zasáhl a balon vyboxoval na rohový kop.
82
Na levém křídle se do šance přiřítil Enrique, který výtečně prověřil brankáře Howarda. Nicméně hostující brankář si připsal pozorný zákrok a střelecký pokus vyrazil. Míč do prázdné branky mohl dorazit ještě jeden z domácích hráčů, ale nohy ho neposlouchaly.
81
Agger se po ošetření vrátil na hrací plochu.
80
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
80
Agger si při dopadu ublížil a potřebuje ošetřit, hra je přerušena.
80
Volný přímý kop si vzal na starost Gerrard, jenž odcentroval míč do pokutového území, kde se střelecky prezentoval hlavičkující Agger, ale jeho pokus skončil kousek vedle Howardovy pravé tyče.
79
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Stewart Downing, přichází Martin Škrtel.
78
Osman zahrál rukou a hráči Liverpoolu dostanou výhodu standardní situace.
77
Skvělou stabilitu a práci s míčem prokázal Anichebe, který obehrál dva protihráče a poté se prezentoval skvělým centrem ke vzdálenější tyči. Domácí obránci se stihli ubránit a balón odhlavičkovali do bezpečí.
75
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Nikica Jelavić.
74
Fotbalisté Liverpoolu si vytvořili skvělou šanci. Na levé straně se s balonem rozběhl Sturridge, jenž pak do pokutového území poslal skvělou kolmici, které se zmocnil Gerrard. Druhý jmenovaný obešel brankáře Howarda a pálil do prázdné branky. Na poslední chvíli se stihl vrátit Distin a obranným zákrokem zabránil stoprocentní gólové šanci.
73
Ve velkém vápně se k odraženému balonu dostal Coutinho, jenž okamžitě vypálil, ale střela mu nesedla, a tak branku hostí neohrozila. Odkop od brány provede Howard.
72
Na centrovaný míč si nejvýše vyskočil Agger, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.
70
Gerrardova střela byla zblokována na rohový kop.
70
Gerrard zahrával volný přímý kop a centrem hledal Carraghera, který se snažil o hlavičku, ale nepodařilo se mu to.
69
Hosté se dostali na útočnou polovinu, ale branku domácího celku neohrozili. Ve velkém vápně sice skvěle podržel míč Anichebe, ale Fellaini pak vystřelil velmi nepřesně.
68
Hosté rozehrávku aktivně napadali a získali autové vhazování.
67
Na vlastní polovině se s balonem pohybují hráči Liverpoolu, kteří se postupně přesouvají do středu hřiště. Míč na kopačkách má Carragher.
66
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Fabio Borini.
64
Liverpool bude střídat.
59
Coutinho obdržel od Gerrarda skvělou přihrávku, zpracoval si míč a vystřelil. Nicméně stav skóre se nezměnil, protože Howard střelecký pokus zlikvidoval.
59
Ve velkém vápně si zpracoval míč Sturridge a poté vystřelil. Brankář Howard byl připraven a střelecký pokus zneškodnil. Navíc sudí mu odpískal ofsajd.
58
Další akce Evertonu, ale Pienaar uvízl v ofsajdové pasti, a tak byla hra přerušena.
56
Victor Anichebe vyfasoval za protesty žlutou kartu.
56
Distin si vyskočil na centrovaný míč a hlavičkou ho dopravil mezi tři tyče. Sudí však pro faul gól neuznal.
55
Sudí ještě uklidňuje dva hráče na malém vápně.
55
Mirallas se pokusil ohrozit svého soupeře, ale Enrique si připsal obranný zákrok a balon odvrátil na rohový kop.
50
Na levé straně s balonem utekl Enrique a pak jej odcentroval do pokutového území, kde našel pouze připraveného Howarda, který balon uklidil do rukavic. Domácí fotbalisté se tak ke střele nedostali.
49
Sturridge podruhé v šanci, ale trefuje pouze boční síť.
48
Do obrovské šance se přiřítil Sturridge, jenž obdržel vynikající přihrávku za obranu a postupoval sám na Howarda, avšak brankář Evertonu to vyřešil výborně a připsal si důležitý zákrok.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Začal druhý poločas.
První poločas nám vstřelenou branku nepřinesl, a tak doufejme, že poločas druhý nám ji přinese. Hrálo se převážně mezi pokutovými územími a týmy si šance nevytvářely. Odpovídá tomu počet střeleckých pokusů. Hru doprovázela řada nepřesností, a oba celky tak mají co zlepšovat.
Držení míče: Liverpool FC 53% ─ 47% Everton FC.
Střely na branku: Liverpool FC 0:1 Everton FC.
Střely celkem: Liverpool FC 5:6 Everton FC.
Druhý poločas začne přibližně v 15:31.
První poločas skončil.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Fellaini fauloval Gerrarda, ale píšťalka sudího nereagovala.
44
Everton zahrával další rohový kop, ale ani tentokrát branku domácích neohrozil.
44
Hosté z tohoto rohového kopu nic nevytěžili, ale u míče zůstali, a Liverpool se tak musí i dál bránit.
43
Ke střeleckému pokusu se odhodlal Gibson, který pálil asi ze 30 metrů. Gerrard zblokoval míč na rohový kop.
40
Přihrávku do velkého vápna obdržel Henderson, kterému se nabídl ještě Sturridge, a tak na něj míč prodloužil. Výbornou obrannou činnost odvedl Jagielka, který nedovolil svému spoluhráči vystřelit a balon odkopl do bezpečí.
39
Hosté dostali další výhodu standardní situace, kterou si vzal na starost Gibson. Hráči Evertonu se snažil dopravit balon přímo do branky, ale nepodařilo se mu to, protože střelecký pokus byl nepřesný.
38
Volný přímý kop si vzal na starost Mirallas a do vápna poslal velmi zajímavý balon. Johnson jej chtěl odhlavičkovat do bezpečí, ale nepovedlo se mu to, a tak musel zasáhnout i Reina, který balon vyboxoval.
34
Na levém křídle se s balonem pohyboval Enrique a následně ho odcentroval do pokutového území, kde se mu nabízel Sturridge. Brankář Howard byl pozorný a centrovaný míč uklidil do rukavic. Aktivní Sturridge se tak ke střele nedostal a branku hostí neohrozil.
33
Hrací plochou se teď valí modrý dým, který vychází ze sektoru hostujících fanoušků.
33
Hráči v červených kompletech dostali výhodu rohového kopu, ale nic z něj nevytěžili, protože hosté centrovaný míč odvrátili do bezpečí.
31
Liverpool se dostal na útočnou polovinu, kde se na levé straně uvolnil Henderson, jenž později obdržel míč. Pak se pořádně rozhlédl a všiml si výborně postaveného Gerrarda, kterému okamžitě přihrával. Gerrard se odhodlal ke střele z první a určitě nelitoval. Střelecký pokus byl velmi jedovatý, ale výborně ho zablokoval Jagielka.
29
Utkání zatím doprovází řada nepřesností, hráči obou týmů zbytečně přichází o míč.
28
Hosté však rozehrávku aktivně napadají, a hráči Liverpoolu se tak vrací zpět ke svému brankáři, kterého zapojují do hry.
28
U míče jsou domácí hráči, kteří se s ním pohybují na vlastní polovině a hledají si postupnou cestičku do středu hřiště.
24
Dnešní první rohový kop zahrával Everton. Brankář Reina nebezpečný centr vyboxoval, ale míč se dostal do míst, kde se nacházel Pienaar, který okamžitě vystřelil. Reina neměl dostatečný výhled, ale zasahovat nemusel, protože střelecký pokus byl nepřesný.
22
Autové vhazování pro Liverpool.
21
Na druhé straně se o střelecký pokus postaral Sturridge, ale jeho střela se opět mezi tři tyče nevešla. Odkop od brány provede Howard.
20
Hosté byli opět na útočné polovině a opět si vytvořili zajímavou šanci. Gibson nalezl výbornou přihrávkou Mirallase, který ze své kopačky vyslal zajímavou střelu, ale Reina ji pokryl.
17
Výhodu volného přímého kopu dostali hosté a na starost si jej vzal Baines. Standardní situace to byla opravdu povedená, jen jí scházelo štěstí. Baines odcentroval balon do pokutového území, kde se výborně uvolnil hlavičkující Fellaini, ale jeho pokus minul jen těsně Reinovu pravou tyčku.
16
Další útočnou akci Liverpoolu přerušilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Sturridge.
14
Hosté kombinovali na útočné polovině, ale domácí fotbalisté rozehrávku aktivně napadali a vybojovali míč pro sebe. Gerrard si všiml, že se mu na pravém křídle rozběhl Sturridge, na kterého míč okamžitě přenesl. Sturridge se dostal do ideální pozice a zkusil to, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.
11
Everton vyrazil do protiútoku, kde se dokázal uvolnit Pienaar, jenž si připravil míč na střelu a poté zkusil své štěstí. Nicméně Reina zasahovat nemusel, protože Pienaar nemířil přesně.
10
Domácí fotbalisté skvěle přenesli hru na levé křídlo, kde si o míč řekl Sturridge a dostal se s ním do velkého vápna. Pak se útočník Liverpoolu prezentoval skvělou přihrávkou, ale nikoho z svých spoluhráčů nenašel a hosté odvrátili balon do bezpečí.
8
Osman se střetl s Gerrardem, ale sudí faul neodpískal.
6
Liverpool se pohyboval na útočné polovině a hosté se dobře bránili. Nakonec obdržel zajímavou přihrávku do velkého vápna Sturridge, který okamžitě vystřelil, ale jeho pokus si cestičku mezi tři tyče nenašel.
4
Lucas přihrával nepřesně a do protiútoku vyrazil Everton. U míče byl Mirallas, kterého podcenil Enrique a pak musel svoji chybu napravovat, zvládl to nakonec na jedničku.
3
Další autové vhazování pro domácí Liverpool.
2
Carragher vyvezl míč do středu hřiště a následně zapojil do hry Johnsona, který přihrával dál svému spoluhráči, ale protihráč hru přečetl a míč odvrátil na autové vhazování.
1
Hosté o balon po nepřesné přihrávce přišli a zmocnili se ho domácí fotbalisté, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině.
1
Domácí hráči zvolili tradiční červené komplety.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Evertonu, kteří oblékli modré dresy a bílé trenýrky.
1
Utkání právě začalo.
-4
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-9
Oba celky absolvovaly rozcvičky, po kterých se odebraly do útrob stadionu.
Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Reina ─ Johnson, Carragher, Agger, Enrique ─ Lucas, Gerrard ─ Downing, Henderson, Coutinho ─ Sturridge.

Everton FC: Howard ─ Coleman, Jagielka, Distin, Baines ─ Mirallas, Osman, Gibson, Pienaar ─ Fellaini ─ Anichebe.

Rozhodčí: Oliver ─ England, Burt.
Oba celky se v nejvyšší soutěži potkávají již padesát let a dnešní Merseyside Derby bude mít pořadové číslo 220.
Liverpoolské derby bude řídit hlavní sudí Michael Oliver, na čarách mu budou asistovat Darren England a Stuart Burt. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Martin Atkinson.
Tyto dva celky se v letošní sezoně už střetly. Bylo to 28. října 2012 v Goodison Parku a utkání skončilo nerozhodně 2:2. Střelecky se prosadili Osman, Naismith, Suárez a Baines, který si dal vlastní gól.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.95, kurz na remízu pak 3.5 a kurz na výhru hostů 3.75.
Everton FC je v tabulce na místě šestém a na svém kontě má 59 bodů. Fotbalisté Evertonu si připsali 15 výher, 14 remíz a 6 porážek. Celkové skóre je 52:38.
Liverpool FC se v tabulce nachází na sedmé pozici a na svém kontě má 54 bodů. Hráči Liverpoolu si připsali 14 výher, 12 remíz a 9 porážek. Celkové skóre je 67:42.
Dobré odpoledne, dnes máme na programu 36. kolo Premier League, ve kterém Liverpool FC na Anfield Road přivítá svého soupeře Everton FC. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud