Začátek druhého poločasu byl o něco vyrovnanější, než ten první. Po chvilce se ale taktovky ujali hráči Manchesteru a na konečném výsledku to bylo znát. V druhé půli se nejprve prosadil kapitán Kompany a po té gólovou radost prožil i Toure, který upravil skóre na konečných 4:0. Pro domácí se, co se umístění v tabulce týče, nic nemění, ovšem Newcastlu přibyly sestupové vrásky, protože na sestupové 18. místo má náskok pouze 3 bodů. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemně strávenou bílou sobotu.
90+2
Agüero to se svou aktivitou přehnal čímž daroval hostům rozehrávku před jejich vápnem.
90+1
Budou se hrát ještě dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Sissoko napřáhl z velké dálky, ale branku Manchesteru vůbec netrefil. Rozehrávat bude Hart.
88
Tevéz byl i s míčem vytlačen mimo hrací plochu. Domácí tak budou vhazovat u vlastního pokutového území.
86
Domácí se přeci jen o něco ještě pokusili, ale přihrávku Toureho do vápna na Tevéze zastavil ofsajd.
85
Hráči City v klidu kombinují před vlastním vápnem. Oba celky už zřejmě čekají na konečný hvizd hlavního sudího.
82
Roberto Mancini střídá dnes naposledy. Ze hry stahuje autora jedné z branek Davida Silvu, zápasové tempo pak okusí Sinclair.
81
Veškeré nebezpečí obrana Manchesteru zažehnala rázným odkopem.
81
Roh pro Newcastle rozehraje Bigirimana.
77
Gosling pálil nebezpečně z vápna, ale Hart jeho pokus dokázal zkrotit.
74
Aby těch střídání nebylo málo, tak do třetice ke změně v sestavě sahá hostující trenér, který ze hry stahuje Cabayeho náhradou za Bigirimana.
73
Manchester City vzápětí střídá i po druhé. Kapitána domácích Kompanyho nahradí Garcia.
70
Domácí poprvé v zápase střídají. Zápas končí pro Nasriho, naopak do hry se podívá Agüero.
69
Manchester City právě vstřelil branku!
Po individuální akci se úžasným průnikem dostal až do vápna YAYA TOURE, který prudkou střelou z úhlu překvapil brankáře hostů!
68
Nyní se dostal až k vápnu soupeře, ale kvůli nepřesné přihrávce, která nakonec skončila v zámezí, o míč přišel.
67
Newcastle operuje s balónem na vlastní polovině. Nikam se očividně nehrne.
66
Silva se pokoušel přesně nacentrovat do vápna hostů. Jeho centr byl ale příliš dlouhý, takže se k němu žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
63
Hosté připravili své druhé střídání. Trenér Newcastlu ze hry stahuje Gouffrana, kterého nahradí Gosling.
61
Má slova vzápětí vyvrátil jeden z hráčů Newcastlu, jenž nahrával na vápno nabíhajícímu Sissokovi. Míč však nechal záhadným způsobem za sebou, tudíž z této akce nebude nic.
60
Kontroléry zápasu se opět stávají domácí fotbalisté.
56
Míč se ven z vápna postupně odrazil až k Barrymu, který ho chtěl z první dostat za Elliotova záda. To by se mu ale nepovedlo nebýt chytré teči VINCENTA KOMPANYHO, jenž kulatý nesmysl do brány již usměrnil!
56
Domácí se očividně již oklepali z úvodního tlaku strak. Uvidíme další rohový kop v podání Manchesteru.
55
Hlavička Toureho jde vedle.
54
I když teď se hra City poněkud zvedla a dokonce bude zahrávat rohový kop.
52
Jestliže v prvním poločase nedali domácí Newcastlu žádný prostor k projevení se, teď je to úplně naopak.
51
Další Cabayeho střela z podobné pozice míří nad Hartovu bránu.
48
Z velkého vápna střílel Cabaye, jehož pokus šel jen těsně nad!
47
Hosté začali druhou pětačtyřiceti minutovku úplně jinak než skončili tu první. Hrají aktivně a snaží se dostat do vápna City, které očividně polevilo.
46
Ještě před zahájením druhé půle střídají hosté. Obertana nahradí Perch.
První poločas je za námi. V zápase zatím jasně dominují hráči z Manchesteru, kteří svému soupeři nedali skoro žádnou příležitost na ohrožení jejich branky. Tlak domácích zůstal dlouho nevyužit. Nejprve prázdnou bránu netrefil Barry, po druhé zas stál v cestě Clichymu Elliot, jenž pohotovým zákrokem zabránil vstřelené brance. Ve 41. minutě se již ale všichni domácí příznivci dočkali, neboť se prosadil Tevéz. Druhý přesný zásah pro City pak v nastavení přidal španělský záložník David Silva. Druhý poločas začne zhruba v 17:03.
45+1
I u tohoto gólu figuroval Nasri. Když se prokličkoval do vápna Newcastlu, popostrčil míč volnému DAVIDU SILVOVI, který razantní střelou k pravé tyči zvyšuje náskok domácích.
41
Do vápna si nabíhal CARLOS TEVÉZ, jenž na malém vápně přijal přesnou přihrávku od Nasriho. Elliot se tentokrát nestihl včas přemístit k druhé tyči, a tak argentinský hráč otvírá skóre dnešního zápasu!
37
David Silva zakončoval na malém vápně ve skluzu a dopravil míč do brány! Už se radoval ze vstřeleného gólu, když mu jeho radost překazil hlavní sudí, který odpískal ofsajd.
37
Centr na zdaní tyč a následnou tvrdou střelu Clichyho Elliot reflexním zákrokem vyráží!
34
Rohový kop Citizens zakončoval hlavou Džeko, který balón usměrnil pouze vedle brány Newcastlu.
29
Za faul dostává žlutou kartu i hostující Cabaye.
26
Za nedovolený zákrok je žlutým kartónkem odměněn Anita.
25
Neuvěřitelné, co hráči City dokáží neproměnit! Díky rychlé a přesné kombinaci v pokutovém území se míč dostal až k Barrymu, jenž měl před sebou zcela odkrytou bránu. Balón však do ní nedopravil, namísto toho ho poslal skoro až zázračně nad Elliotovu kasu!
24
Poprvé dnes zahrozili i hosté. Po centru do šestnáctky City mohl z blízka a z velkého úhlu zakončovat Cissé, což také udělal. Svou velmi tvrdou ránou ale napálil pouze boční síť Hartovy brány.
23
Tevézova nepřesná přihrávka do běhu znamená, že od své brány bude rozehrávat Elliot.
19
Domácí se znovu usadili před pokutovým územím strak. Zatím si ale pouze přihrávají, což pro hosty není pochopitelně nikterak nebezpečné.
17
Na polovinu soupeře se na chvíli dostali i hosté, ti se však kvůli špatné přihrávce musí rychle vrátit.
16
Obránci Newcastlu byli pozorní a kulatý nesmysl hlavou odvrátili do bezpečnějších míst.
15
Po další nevyužité akci Manchesteru budou domácí zahrávat rohový kop.
10
Roh pro domácí rozehrál Nasri, ovšem pro centrovaný míč si opět došel dnes zatím bezchybný Elliot.
7
Podobná situace jako před chvílí se odehrála před brankou Newcastlu. Opět to byl Tevéz, kdo přihrával na Džeka, který si nabíhal na malé vápno. Elliot se ale nebojácně vrhl ex teplickému útočníkovy pod nohy a balón mu sebral. Kdyby tak neučinil, nejspíš by se Džeko nemýlil.
6
Carlos Tevéz chytrou a hlavně přesnou přihrávkou našel ve vápně svého spoluhráče, který se ještě pokoušel nahrát před Elliotovu svatyni, ale tam už ale nikdo ve světle modrém dresu nestál.
6
Newcastle se statečně brání před vlastním vápnem.
4
Jejich snažení je však přišlo vniveč. Obrana City hosty nejprve obrala o míč a pak založila rychlý protiútok.
4
Hosté budou vhazovat na útočné polovině.
3
Po nepřesné přihrávce Citizens se k míči dostal brankář Elliot.
2
Domácí nyní v poklidu kombinují na vlastní polovině.
1

Manchester City: Hart – Clichy, Kompany, Lescott, Zabaleta – Nasri, Silva, Barry, Toure – Džeko, Tevéz

Newcastle United: Elliot – Simpson, Taylor, Yanga-Mbiwa, Cabaye – Sissoko, Gutiérrez, Anita, Obertan – Gouffran, Cissé

Rozhodčí: Swabrick – Ledger, Beswick – Dowd.
To Newcastlu United, který nedávno postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy přes Anži Machačkalu patří 13. příčka s 33 body. Stejný počet bodů má i čtrnáctý West Ham a jenom o bod víc má dvanáctý Norwich. 41:52, takové je skóre strak.

Předešlé kolo odehráli na stadionu momentálně osmnáctého Wiganu Athletic. Domácí dostal do vedení Beausejour, ale Newcastle vyrovnal v druhém poločase Santonem. O vítězi zápasu se rozhodovalo až v samotném závěru, když se v nastavení trefil Kone, jenž svým přesným zásahem zajistil domácím důležité tři body.

Zranění dnes pravděpodobně nedovolí nastoupit hned devíti hráčům United. Mezi ně patří brankář Krul, obránci Coloccini, Santon, Debuchy, Santon, Taylor, Haidara a záložníci Vuckic, Ben Arfa a Tiote.
Druhý Manchester City má na svém bodovém kontě aktuálně 59 bodů. Na městského rivala United, který je na prvním místě, ztrácí propastných 15 bodů, ovšem náskok na třetí Chelsea činí pouze čtyři body. Skóre týmu je 51:26.

V minulém zápase se hráči Citizens představili na hřišti momentálně šestého Evertonu. Duel zvládli lépe domácí, když se ve 32. minutě prosadil Osman a v nastavení druhého poločasu zase Jelavić. Everton porazil Manchester City 2:0.

Robertu Mancinimu budou v dnešním mači nejspíše scházet zranění obránci Richards, Maicon a záložník Rodwell.
Přeji vám příjemné odpoledne strávené u kvalitní kopané. Anglická nejvyšší soutěž pokračuje 31. kolem, ve kterém vyzve bohatý Manchester City celek ze severu Newcatsle United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.