Sudí Probert dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Manchester United poráží Queens Park Rangers v poměru 3:1. První poločas byl nezáživný a žádné gólové šance k vidění nebyly. Do druhého poločasu hráči obou celků nastoupili jako vyměnění a hra dostala jinou tvář. V padesáté druhé minutě poslal překvapivě QPR do vedení Mackie, ale o dvanáct minut později se radovali také domácí, když Evans srovnal na 1:1. Za čtyři minuty se posadil Fletcher a za další čtyři minuty ukončil gólové hody Hernández. United si na své konto připisují zasloužené tři body a v tabulce se vrací na první příčku. Hráči QPR se za předvedený výkon nemusí vůbec stydět, protože United hodně potrápili a dokonce se dostali do vedení. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4
Van Persie spálil stoprocentní gólovou šanci. Anderson mu adresoval přihrávku do běhu, van Persie si udělal kličku a vystřelil, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců na rohový kop.
90+2
Hernández mohl přidat dnešní druhou branku, ale příliš dlouho váhal, a tak o míč ve velkém vápně nakonec přišel.
90
Rozhodčí Probert nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
88
Kdyby se Rafaelovi nepodařilo tuto střelu odvrátit do bezpečí, skončila by Granerova hlavička v brance.
89
Z dalšího rohového kopu už žádné nebezpečí nehrozilo.
88
Důležitý obranný zákrok si připsal Rafael, který zastoupil Lindegaarda. Do zakončení hlavou se probojoval Granero a Rafael skvěle tuto střelu odhlavičkoval na rohový kop.
88
Balon na střelu si na hranici pokutového území připravil Hoilett, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
87
United se před touto standardní situací ubránili a míč odvrátili do zámezí.
87
Mackie vystřelil, ale jeho pokus zablokoval Evans. Rohový kop budou zahrávat hosté.
86
Hernández nalezl skvělou patičkou Evru, který následně přihrával do pokutového území, ale bohužel nepřesně, a tak celá akce United skončila.
84
Hosté využívají posledního střídání. Na trávník se podívá Granero, který nahradí Faurlina.
81
V ofsajdové pasti uvízl Mackie.
82
United z tohoto rohového kopu svého soupeře nijak neohrozili.
82
Rohový kop vybojoval Hernández, když adresoval přihrávku na vzdálenější tyč pro van Persieho, ale skvěle zasáhl Anton Ferdinand.
80
United nyní kombinují na vlastní polovině a zřejmě nikam nepospíchají.
79
Máme zde avizované střídání. Ze hry odchází Welbeck, kterého nahrazuje Powell.
79
Rooney našel přihrávkou v pokutovém území van Persieho, ale ten balon do branky nedopravil.
78
Ferguson chystá poslední střídání a do hry pošle Powella.
76
První poločas musel být pro fanoušky a diváky jistě nudný, ale hráči obou celků své příznivce ve druhém poločase určitě potěšili. Padly hned čtyři branky, z toho tři zaznamenali hráči United a jednu hráči QPR. V závěru jsou nyní šťastnější fanoušci United.
74
Welbeck se probojoval ke střele, ale ta byla zablokována.
73
V ofsajdu se zapomněl Welbeck.
73
Hrací plochu opouští Taarabt, nahrazuje ho Hoilett.
72
Manchester United právě vstřelil branku!
Anderson, kterého obtěžovali hned tři protihráči, připravil stoprocentní gólovou akci pro JAVIERA HERNÁNDEZE, který se Andersonovi odměňuje vstřelenou brankou. HERNÁNDEZ si ukázkově zpracoval balon, nelekl se dvou dotírajících se protihráčů a vystřelil. Brankář Cesar byl prakticky bez šance, protože střela, kterou HERNÁNDEZ adresoval byla velmi přesná.
70
Do zajímavé pozice se dostal Taarabt, který si střihl sólo, ale střela, kterou adresoval ze své kopačky byla nepřesná.
68
Rooney nacentroval balon do pokutového území, kde se k míči probojoval DAREN FLETCHER, jenž přesnou trefou hlavou posílá United do vedení.
68
United vybojovali rohový kop.
68
Faulovaný byl Anderson, ale sudí dal domácím hráčům výhodu.
66
Zajímavou přihrávku obdržel Fletcher, zpracoval si balon a vystřelil, ale jeho pokus skončil asi metr a půl nad Cesarovou brankou.
64
A máme srovnáno, o vyrovnávací branku se postaral JONNY EVANS. United zahrávali rohový kop a na centrovaný míč si vyskočil Welbeck, jenž hlavičkoval na zadní tyč, kde byl zapomenutý EVANS, který přesnou trefou hlavou uklidil balon do brány.
63
Šťastnější je zatím určitě Anton Ferdinand, protože jeho tým vede na Old Trafford rozdílem jedné branky.
62
Na trávníku nyní můžeme sledovat souboj bratrů. Proti sobě se postavili Rio Ferdinand a Anton Ferdinand.
61
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili.
61
Hrací plochu opouští Traore, nahrazuje ho Ferdinand.
60
Rohový kop vybojovali hosté.
60
Evans hledal přesnou přihrávkou na vzdálenější tyči osamoceného Rooneyho, ale tomu se nepodařilo balon zasáhnout, a dopravit jej tak do odkryté brány. Tato neproměněná šance může domácí ještě mrzet.
58
Žlutou kartu obdržel M'Bia.
58
Ferguson připravil hned dvojí střídání. Hrací plochu opustil Scholes s Youngem, nahradili je Anderson a Hernández.
58
57
Van Persie zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči žádné nebezpečí nevytvořili.
56
Volného přímého kopu se zmocnil Taarabt, ale střelecký pokus, jenž adresoval na bližší tyč skončil nad brankou.
55
Žlutou kartu obdržel Scholes.
54
Do zakončení se dostal Cisse, ale trefil pouze bránícího protihráče.
52
QPR právě vstřelili branku!
Nejen, že prší, ale hosté přichystali pro United bouřku v podobě vedoucího gólu, o který se zasloužil JAMIE MACKIE. Lindegaard sice první střelu vytěsnil, ale míč se odrazil přesně do těch míst, kde stál MACKIE, jenž se přesnou trefou do odkryté brány nemýlil.
52
Traore vybojoval rohový kop.
51
Ke střele se probojoval Cisse, ale jeho střelecký pokus zablokoval Ferdinand. Hosté jsou ale stále u míče.
49
Zdá se mi, že hráči United hrají příliš nervózně a kazí i velmi jednoduché přihrávky. Pokud dnes Rudí ďáblové chtějí vyhrát, musí svoji hru zpřesnit a být agresivnější.
48
Young měl zajímavou myšlenku, ale provedení bylo horší. Přenesl hru na pravé křídlo, ale přihrávka byla velmi nepřesná, a tak se balonu zmocnili hosté.
46
V zajímavé pozici se ocitl van Persie, ale ve hře pokračovat nemohl, protože uvízl v ofsajdové pasti.
46
Van Persie vybojoval balon ve středu hřiště a okamžitě hledal na pravém křídle Younga, ale míč se k němu nedostal, protože přihrávka byla příliš dlouhá.
46
Druhý poločas začal beze změn.
46
Máme za sebou první poločas, ve kterém byli domácí hráči aktivnějším týmem, ale žádnou stoprocentní akci si nevytvořili. Hosté skvěle vykrývali prostor a United do ničeho vážného nepouštěli. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější, ofenzivnější a přinese nám nějaký ten vstřelený gól.
Druhý poločas začne přibližně v 17:07.
45+2
Míč na střelu si navedl Taarabt, ale jeho střelecký pokus uklidil do náruče pozorný Lindegaard. Tato akce je to poslední, co jsme v prvním poločase mohli vidět.
45+1
Fletcher si nerozuměl se Scholesem, a po nepřesné přihrávce jsou tak u balonu hosté.
45
Hlavní rozhodčí Probert nastavuje dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45
Evru to nemusí mrzet, protože jeho spoluhráči vybojovali balon zpět na své kopačky.
44
Ferdinand skvěle přenesl hru na levou stranu, kde byl osamocený Evra, který si nedokázal zpracovat balon a okamžitě k němu přistoupil jeden z protihráčů a kulatý nesmysl mu sebral.
43
K odraženému balonu se v pokutovém území probojoval Rooney, jenž adresoval na Cesarovu svatyni jedovatou střelu, ale Cesar vyrazil pohotovým zákrokem balon do bezpečí.
42
Rafael se zmocní autového vhazování.
41
V pokutovém území byl faulovaný Young, ale sudí penaltu neodpískal.
41
Van Persie obdržel na levém křídle balon a okamžitě hledal přihrávkou ve velkém vápně své spoluhráče, nicméně našel pouze Nelsenovu kopačku, který odkopl míč do bezpečí.
40
Van Persie odvrátil centrovaný balon do bezpečí.
40
Rohové kopy: Manchester United 3 - 3 Queens Park Rangers.
40
Další rohový kop pro Queens Park Rangers vybojoval Mackie.
39
Z této standardní situace hosté žádné nebezpečí nepřipravili.
38
QPR dostal výhodu rohového kopu.
37
Mackie si naběhl na centrovaný balon a dopravil jej hlavou do brány, nicméně sudí branku neuznal, protože Mackie se v době přihrávky ocitl v ofsajdu.
34
United zahrávali rohový kop, ale žádné nebezpečí nepřipravili.
34
Na pravém křídle obdržel přihrávku Welbeck, jenž se dostal až do velkého vápna, kde přesnou přihrávkou našel Rooneyho, který vystřelil z první, ale mířil přesně do těch míst, kde stál připravený Cesar a ten vyrazil balon do bezpečí.
32
Držení míče: Manchester United 57% - 43% Queens Park Rangers.
31
Hosté se prezentovali nepřesnou přihrávkou, a balon zpět do své moci vybojovali domácí hráči.
31
Evrovi vypíchl míč všímavý M'Bia a u balonu jsou hosté, kteří zakládají postupný protiútok.
30
Scholes důraznou hrou vybojoval balon a okamžitě hledal kolmicí van Persieho, jenže tato kolmá přihrávka byla nepřesná, a tak si pro míč přispěchal pozorný Cesar.
29
V Manchesteru hustě prší, ale trávník je ve výborném stavu.
28
Evans ve středu hřiště chyboval a balon vybojoval Mackie, nicméně za malou chvíli o něj přišel, a tak z této výhodné pozice nic nevytěžil.
26
V zajímavé šanci se ocitl Young, když k němu propadl míč. Young okamžitě vystřelil a jeho pokus skončil jen pár centimetrů vedle Cesarovy levé tyče.
26
Rafael rozehrál nakrátko.
25
V blízkosti středového kruhu byl faulovaný van Persie. Domácí hráči dostanou výhodu volného přímého kopu.
25
Nyní van Persie opět nacentroval míč do pokutového území, ale faulu se dopustil Welbeck, a tak míč do hry uvede Queens Park Rangers.
25
Van Persie nacentroval balon na vzdálenější tyč, ale hosté se ubránili.
24
Welbeck nacentroval balon do pokutového území a vybojoval rohový kop.
24
M'Bia se po ošetření zapojil do hry.
23
Sudí na chvíli přerušil hru, ale už se pokračuje. Ošetřit potřebuje M'Bia.
21
Taarabt obdržel přihrávku a unáhlil se, když vystřelil asi z třiceti pěti metrů. Tento střelecký pokus byl lahůdkou pro Lindegaarda.
20
Welbeck obdržel na levém křídle přihrávku, obešel dva protihráče a přihrávkou pod sebe hledal van Persieho. Van Persie vystřelil z první, ale branku netrefil.
18
Van Persie nacentroval balon do pokutového území, ale jeho spoluhráči svému soupeři žádné nebezpečí nepřipravili. Nicméně United jsou stále u míče, útočnou akci táhne Scholes s Fletcherem.
18
Standardní situaci si bere na starost van Persie.
18
United budou zahrávat rohový kop.
16
V předchozí akci Scholes sice vystřelil, ale tento střelecký pokus byl spíš pozdravem pro brankáře Cesara.
16
Rafael adresoval skvělou přihrávku do velkého vápna, kde si balon zpracoval van Persie, udělal si dvě kličky, ale narazil do svých protihráčů. Balonu se ještě zmocnil Scholes, který na hranici malého vápna v souboji se svým protihráčem upadl, a tak z této nadějné akce vůbec nic nebylo.
14
Držení míče: Manchester United 53% - 47% Queens Park Rangers.
13
Rozběhla se třináctá minuta prvního poločasu a zatím jsme neviděli ani jednu střelu. Hráči obou celků hrají prozatím opatrně.
12
Hosté vybojovali autové vhazování na soupeřově polovině.
10
Ferdinand hledal přihrávkou Scholese, ale skvělý obranný zákrok si připsal Nelsen, jenž odvrátil balon do bezpečí.
9
Evans se prezentoval dlouhým pasem za obranu, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, a tak odkop od brány provede Cesar.
7
Z této standardní situace hosté nic nevytěžili a svého soupeře ani neohrozili.
7
QPR bude zahrávat rohový kop.
6
M'Bia vybojoval balon pro svůj tým a na pomoc s rozehrávkou mu přišel Faurlin.
5
Na levém křídle spolupracoval Evra s Welbeckem, ale následný centr do pokutového území odvrátila pozorná obrana hostů do bezpečí.
5
Hosté zatím skvěle vykrývají prostor a snaží se svého soupeře do ničeho nepustit.
4
U balonu už jsou zase hráči United a zakládají útočnou akci.
3
Ferdinand adresoval kolmou přihrávku pro Rooneyho, ten zapojil do hry také Fletchera. Nicméně přihrávka na van Persieho, kterou z kopaček vyslal Fletcher byla nepřesná, a tak se míče zmocnili hosté.
2
U půlící čáry kombinuje Ferdinand s Rafaelem.
2
Přišla nepřesná přihrávka a u balonu byli hosté, ovšem jen na malou chvíli.
1
United kombinují na soupeřově polovině a hledají si postupnou cestu k Cesarově bráně.
1
Hosté zvolili tradiční pruhované bílo-modré dresy a modré trenýrky.
1
Domácí hráči oblékli pro dnešní utkání tradiční červené dresy a bílé trenýrky.
1
Omlouváme se za menší zpoždění, ale nebojte se, zápas začne již za pár vteřin.
Sudí Probert přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.
Zápas začne za malou chvíli.
-1
Hráči jsou stále v tunelu.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-10
Hráči obou celků se po rozcvičení odebrali do svých kabin.

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Young, Fletcher, Scholes, Rooney, Welbeck - van Persie.

Queens Park Rangers: Cesar - Hill, Nelsen, M'Bia, Traore - Derry, Faurlin, Mackie, Taarabt - Dyer, Cisse.

Rozhodčí: Probert - Beck, Child.
Sázkové kanceláře vypsaly na výhru domácích kurs 1.19, na remízu pak kurs 8.8 a na výhru hostů kurs 18.0. Queens Park Rangers tak zůstává v dnešním zápase outsiderem.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Lee Probert, na čarách mu budou asistovat pánové Simon Beck a Stephen Child. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Geoff Eltringham.
Queens Park Rangers se trápí se ziskem čtyř bodů na poslední příčce. Queens Park Rangers ještě ani jednou nezvítězil, čtyřikrát remizoval a osmkrát prohrál. Celkové skóre je 9:23.
Dobrý den, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Ve třináctém kole anglické Premier League přivítá Manchester United svého soupeře Queens Park Rangers. Komentářem fotbalového dění z Old Trafford Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.