Máme za sebou dnešní utkání, na jehož konci svítí na výsledkové tabuli stav 3:4 ve prospěch Manchesteru City.
První půle se vyvíjela strmě a přímočaře, jelikož byl po čtyřech minutách stav 0:2. Norwich dokázal snížit a do šaten se šlo za stavu 1:2.
Ve druhém poločase si oba celky vyměnili role - Norwich útočil, City bránilo. I za této okolnosti jsme ale byli svědky dalšího gólu hostů. Norwich snížil a byl stále ve hře, avšak zkompletování hattricku pro Edina Džeka vyvrátila šance na srovnání. I tak ale přišlo snížení, které sice nepřineslo žádné výrazné změny v zápase, ale spíše se postaralo o jeho zdramatizování.
90+5
Defenzivou domácích se probojovával Yaya Touré, ale bez úspěchu.
90+4
Dění před vlastní brankou uklidnil Joe Hart, který sebral letící míč.
90+3
Manchester City střídá. Odešel Sergio Agüero, přišel Javi García.
90+2
Sergio Agüero byl ve veliké šanci, ale přízemní střelou nedokázal překonat pohotového Bunna.
90+1
Do hry se vrátil Matija Nastasić.
90
Nastaveno bylo pět minut.
90
Ležící Matija Nastasić je ošetřován po tvrdé střetu.
89
Bleskurychlý protiútok byl k vidění z pohledu hostů, ale ukončila jej chybná přihrávka směřující na Tourého.
88
Citizens se ujali míče a prohnali defenzivu soupeře, avšak bez šancí na ohrožení branky.
87
Turner byl v koncovce nepřesný a míče se chopí hosté. Do konce utkání již nezbývá mnoho času.
85
Nejméně šestice hráčů zastavila v probojovávání se přes ně samotné Sergia Agüera a hosté se vrací do role bránícího.
84
Anthony Pilkington dostává za svůj čin žlutou kartu.
83
Rohový kop pro Citizens.
83
Hra se rychle přesunula na opačný konec hřiště a zakončoval Sergio Agüero, ale míč neusměrnil mezi tři tyče.
82
Na hostujících hráčích se začíná projevovat, že hrají v početním oslabení a většinu času se brání.
81
Manchester City střídá. Hřiště opustil střelec hattricku - Edin Džeko, kterého na place nahradil Joleon Lescott.
80
Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes deset minut a nezdá se, že by své gólové konto chtěli hostující hráči navýšit. S touto touhou se prezentují spíše domácí.
79
Nijak zajímavý rohový kop domácích nebyl a tak se stav měnit nebude. Míče se chopí hosté.
78
Na řadu přichází další rohový kop pro domácí.
77
Neustále bránící Manchester City se dokázal vymanit z tlaku a uvidíme, zda se mu podaří dostat se zpět do role diktátora tempa hry.
75
Norwich právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu domácích byl před Hartovou brankou k vidění obrovský závar a zmatek, který ukončil RUSSELL MARTIN střelou z bezprostřední blízkosti do odkryté brány. - 3:4!
74
Rohový kop pro Norwich.
73
Norwich naposledy střídá. Odešel Hoolahan, přišel Simeon Jackson.
72
Norwich se již poněkolikáté snažil o vsítění snižující branky, znovu se mu to ale nepodařilo. Další útočná akce Norwiche skončila faulem na Jamese Milnera, který se snažil odkopnout míč pryč.
71
Další roh pro domácí.
70
Necelých dvacet minut má Norwich na to, aby ještě udělal něco s dosavadním stavem skóre, zatím se mu to však nedaří a Citizens se skvěle brání.
70
69
S pokusem o ohrožení branky přišel Sergio Agüero, ale neposlal míč mezi tři tyče.
67
Manchester City právě vstřelil branku!
Po dlouhém nákopu Gaela Clichyho se k míči postavil EDIN DŽEKO a poslal míč střelou na přední tyč. Střela byla tak tvrdá, že i když letěla proti Bunnovi, tak gólman ji nedokázal ukočírovat. Edin Džeko zkompletoval hattrick! - 2:4!
65
Po inkasovaném gólu se hosté oklepali a opět se chopí míče. Zatím není v jejich podání vidět žádná šance či přechod do útoku.
63
A přichází snížení! Po rohovém kopu se k hlavičce propracoval RUSSELL MARTIN, jenž se po přihrávce hlavou od Sebastiena Bassonha dokázal prosadit. - 2:3!
63
62
Kontrolu nad hrou převzal domácí Norwich a Hartova branka je v obležení.
60
Máme za sebou hodinu hry a skóre nahrává do karet hostům, kteří se rychle dostali do vedení a stejně rychle si jej také navýšili. Ve druhém poločase je hra pomalejší a chvílemi otevřenější, něž v poločase prvním.
Střelou se činil Sergio Agüero, ale jeho pokus není podmětem ke změně aktuálního stavu skóre.
59
K hlavičce se propracoval Robert Snodgrass, ale nezamířil mezi tři tyče.
58
Střídání číslo 2 pro Norwich. Odešel Tettey, přišel Jonathan Howson.
57
Manchester City poprvé střídá. Odešel David Silva, přišel James Milner.
56
První nátlak z pohledu Norwiche byl k vidění před několika momenty do té doby, než míč odkopl Gael Clichy. Mezitím se nám u lajny chystá první střídání svěřenců pana Manciniho.
54
Další rohový kop pro Manchester City.
54
Sergio Agüero předkládal míč k hranici pokutového území, kam dobíhal Yaya Touré, který svou střelou vytěžil rohový kop.
53
Bradley Johnson dostává za svůj prohřešek žlutou kartu.
52
Hra je oproti prvnímu poločasu klidnější a hraje se převážně na polovině hřiště. Citizens chystají první střídání, údajně se má na plac podívat Milner.
50
A máme tu navýšení skóre! Pokutovým územím za doprovodu jednoho z beků proběhl SERGIO AGÜERO, který neměl s překonáváním gólmana žádný problém. - 1:3!
49
Po ubránění se vůči přímému kopu se Citizens vrhli směrem kupředu, přečíslení však zbrzdila nepřesná přihrávka. K vidění je Bunnova branka v obležení.
47
Po bleskurychlém přečíslení se Snodgrass pustil do samostatné akce, načež předložil míč do vápna, ale nepřesně.
46
Norwich se ubránil vůči rohovému kopu, ale stále si neohmatal v této hrací části míč.
46
Hned v úvodu druhého poločasu je k vidění rohový kop pro Citizens.
46
Na konci první půle nám na výsledkové tabuli svítí stav 1:2 ve prospěch Manchesteru City.
Utkání začalo hodně divoce a už po čtyřech minutách byl stav 0:2. Oba góly si na své bohaté konto připsal Edin Džeko. K vidění mohla být také penalta po faulu na Agüera v 17. minutě, rozhodčí ale viděl situaci jinak. Další šance přišla po přelobovávání Bunna, který byl nakonec úspěšný proti tomuto pokusu. Ke gólu neměl daleko ani Vincent Kompany, který z bezprostřední blízkosti trefil stojícího obránce.
Většinu času udávali tempo hry hosté a zaslouženě vedou.
45+2
Joe Hart si v klidu došel na letící míč a uklidňuje hru. Nic víc se už v první půli nestane.
45+1
První půle se dohrává na polovině domácích a není vidno, že by hráči hostí hráli v početním oslabení.
45
Norwich poprvé střídá. Ze hřiště odchází Steve Morison, kterého nahradí Harry Kane.
45
Nad rámec první půle jsou nastaveny tři minuty.
44
U potyčky asistoval také Sebastien Bassong, který poté vyfasoval žlutou kartu.
44
Potyčka vyvolaná po faulu končí červenou kartou pro Francouze Samira Nasriho, který se s námi předčasně loučí.
42
Rychlé vyvežení míče a pokus o to, dostat se za obranu soupeře - o něco podobného se chtěl Norwich postarat, ale spíše než o to se postaral o menší potyčku při faulu, který přišel po rychlém okradení o míč.
41
Další šance hostů! K zakončení zpoza vápna se dostal Yaya Touré, avšak branku minul.
40
Do konce první půle zbývá něco málo přes pět minut a nezdá se, že by si Norwich chtěl udělat radost srovnáním gólem do šatny. Spíše naopak, blíže ke gólu má celou dobu hostující Manchester City, který si vytváří nebezpečné šance.
39
Norwich se zoufale brání a čelí velkému tlaku. Je jen otázka času, kdy bude k vidění další gól v brance domácích a navýšení skóre.
37
Další ofenzivní tažení přineslo své ovoce. Edin Džeko byl blízko ke vstřelení třetího gólu v dnešním utkání, ale bohužel pro něj a jeho spoluhráče nedokázal propálit obranu soupeře.
36
Obléhání branky mělo pokračování a poté, co míč uzmul David Silva, mohlo být k vidění zakončení, ale pozorný Snodgrass mu míč vypíchl, načež se vydal vpřed, ale na Zabaletu si nepřišel. Citizens jsou opět u míče.
35
Po rohovém kopu se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal Vincent Kompany, ale trefil pouze dobře postaveného obránce.
34
Bunnova branka byla obléhána a defenziva domácích čelila řadě centrů a přihrávek do vápna. Nyní bude čelit rohovému kopu.
32
Avšak Norwich si s míčem zatím moc nerozumí a nic zvláštního, krom toho že o něj přišel, nám nepředvedl.
32
Edin Džeko vyvážel míč přes střed hřiště a neuspěl. Po jeho chybě se míče chopí domácí Norwich.
30
Máme za sebou první půlhodinku a hra zatím odpovídá předpokladům a kvalitě této soutěže. K vidění byly již tři góly a začalo se s nimi hned v úvodu zápasu. Ve hře mají zatím navrch Citizens, kteří si vytvářejí zajímavé šance a také vstřelili o gól více.Nutno také dodat, že většinu času jsou to oni, kdo vládne s míčem.
29
Do zajímavé šance se mohl hnát David Silva, ale na míč nedosáhl a přišel o něj. I za této příčiny jsou ale hostující hráči stále u míče.
28
Norwich zůstal po faulu u míče, ale po špatné domluvě v ofenzivní práci o míč opět přišel. Manchester City zakládá další útočnou akci.
26
Norwich se ubránil vůči rohovému kopu a vydal se vpřed, ale též neúspěšně. Míč mají v moci opět hráči hostí, kteří si s ním hrají na polovině hřiště, čímž uklidnili hru.
25
Další rohový kop pro hosty.
24
Po bleskurychlém protiútoku a zaváhání Bunna byla k vidění velká šance. Míč měl původně vyběhnuvšího Bunna přelobovat, avšak gólman domácích byl připraven a míč vyhmátl na roh.
22
Po neúspěšném ofenzivním tažení se museli hráči v modrých dresech stáhnout zpět na svou polovinu, jelikož ztratili míč při ofenzivní práci.
20
Domácí branka je v obležení a hráči hostí vymýšlí, jak překonat pozornou obrannou linii soupeře, jenž se rozprostírá na hranici pokutového území.
19
Domácí borci se pokoušeli o ohrožení Hartovy brány, ale neúspěšně. Momentálně se míč nachází na polovině Norwiche, kde se o ohrožení Bunnovy svatyně pokouší hráči v modrém.
18
Gael Clichy dostává za svůj faul u autové čáry žlutý kartónek.
17
Po faulu na Sergia Agüera mohla být odpískána penalta, arbitr tak ale neučinil a nechal pokračovat ve hře.
16
Hosté se s míčem dostali z obrany až do útoku, kde obléhají Bunnovu bránu. Zatím bez zakončení.
15
A přichází snížení! K volnému přímému kopu se postavil ANTHONY PILKINGTON a přízemní střelou snižuje dosavadní stav skóre. - 1:2!
13
Defenzivou hostů se probíjel Snodgrass a vytěžil volný přímý kop z více než dobré pozice.
12
Ke střele zpoza vápna se odhodlal argentisnký útočník Sergio Agüero, ale branku Bunna hrubě netrefil.
11
Ani druhý rohový kop pro Citizens nepřinesl další gól, ba ani pokus o ohrožení branky.
10
Kompany ve spolupráci se Zabaletou v klidu vyřešili proces při zastavení ofenzivních sil domácích, následně byl míč rozehrán vpřed, kde hosté vytěžili další rohový kop.
9
Defenziva hostů zakládá další ofenzivní snažení, nikam však nespěchá.
7
Obrannou linií proběhl David Silva, načež mu míč předložil střelec dosavadních dvou gólů Edin Džeko, ale nedokázal si udržet kulatý nesmysl na hrací ploše. Ke zblokování míče přispěl jeden ze zadáků Norwiche, tudíž následuje rohový kop pro hosty.
6
Hra se uklidnila a hraje se převážně na středu hřiště, o góly však nouze není.
4
K vidění bylo obléhání branky Bunna a vyhrabání se z tlaku pro Norwich, ale následné ofenzivní tažení hostů skončilo gólem EDINA DŽEKA po přihrávce od Sergia Agüera. - 0:2!
3
Norwich nadále brání a čelí náporu soupeře, hra se uklidňuje.
2
V podání hráčů v modrých dresech byl k vidění bleskurychlý přechod z obrany do útoku a po povedené kombinaci od Nasriho přihrávky pohodlně skóroval EDIN DŽEKO. - 0:1!
2
Oba celky si již několikrát předaly míč a na první náznak šance se stále čeká. Hraje se zatím opatrně.
1
Norwich se ujal úvodního výkopu a ihned ztratil míč, ale ani hosté z této výhody nic netěží.
1

Norwich City: Bunn - Garrido, Turner, Bassong, Martin - Tettey, Hoolahan, Snodgrass, Pilkington - Johnson, Morison

Manchester City: Hart - Kompany, Clichy, Zabaleta, Nastasić - Nasri, Barry, David Silva, Touré - Agüero, Džeko

Rozhodčí: Jones - Ledger, McDonough.
PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY:

NORWICH CITY: Bunn - Martin, Bassong, Turner, Garrido - Snodgrass, Howson (Tettey), Johnson, Pilkington - Hoolahan - Holt

MANCHESTER CITY: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasić, Clichy - Milner, Y. Touré, Barry, Silva - Tévez, Džeko
ROZHODČÍ:

Hlavním sudím dnešního utkání je Mike Jones, na čárách mu budou pomáhat Scott Ledger a Mick McDonough. Čtvrtým rozhodčím je Craig Pawson.
MANCHESTER CITY:

7 bodů - to je to, co je mezi 'Citizens' a jejich městskými rivaly, jenž se v klidu vyhřívají na nejvyšší příčce tabulky. Ztráta jednoznačně nemusela být tak veliká, avšak v minulém kole na půdě Sunderlandu podlehl Manchester City smolně 1:0 a 'red devils' se vzdálil z pouhých čtyř bodů na rovných sedm. Ve hře o titul je také londýnská Chelsea, která má ještě dva zápasy k dobru, ale o tom jindy.
Městské derby mezi Manchesterem United a City, odehrávané na Etihad Stadium, skončilo vítězstvím pro hosty, avšak těsně. Utkání skončilo 2:3 pro rudé ďábly, čímž si upevnili prvenství v tabulce.

Absence: Manchesteru City bude dnes chybět božský Mario, kterého sužují nemoci. Kvůli poranění kyčle a stehna se nedostaví Srb Aleksandar Kolarov. Na listině zraněných jsou i další dva hráči. Jedním z nich je stoper Micah Richards (chrupavka), dalším Jack Christian (kolenní šlacha). K utkání se z důvodu zraněného kolena nedostaví Brazilec Maicon.

NORWICH CITY:

Celek domácích si až na poslední dvě kola vedl pohádkově. Statečně se škrábal ze sestupových příček a dostal se až na úplný střed tabulky, avšak ztráta bodů z posledních dvou utkání nemá za příčinu další vzestup, ba naopak, klesnutí pod Liverpool či Swanseu.

Absence: Norwich v dnešním utkání herně nepodpoří skotský bek Steven Whittaker, který se kvůli poraněné kyčli k utkání nedostaví. Také nepřijde Andrew Surman (koleno) a gólman John Ruddy (kyčel, stehno).

VZÁJEMNÁ BILANCE OBOU TÝMŮ:

Oba celky si neoponují ve vzájemných kláních moc vyrovnaně. Kdybychom sečetli rozdíl skóre po posledních třech vzájemných zápasech, vyšlo by nám 13:2 ve prospěch 'Citizens'.
Poslední vzájemný duel skončil více než jednostranně, jelikož se z výhry radoval Manchester City, který udolal soupeře na jeho vlastní půdě potupných 1:6.
Norwich má tedy co vracet svému dnešnímu soupeři a zda se mu to povede, uvidíme v dnešním utkání.
Příjemné dobré odpoledne z Carrow Road v Norwichi, kde je dnes na programu utkání 20. kola anglické Premier League, v němž se utká Norwich City a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.