Je dobojováno, hosté nakonec závěrečný tlak Londýňanů ustáli a z Loftus Road si odvážejí velmi cenné tři body. V druhé půli jsme branku neviděli, ale o něco blíž k ní měli hráči Queens. Ti totiž po celou dobu určovali tempo zápasu, nakonec jim to však nebylo nic platné. Vyrovnání si určitě zasloužili, ale takový je fotbal. To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne.
90+3
Poslední minutu zápasu začínají hosté s míčem na kopačkách a ještě k tomu na polovině soupeře. S Queens to nevypadá vůbec dobře.
90+2
Townsend mohl být hrdinou zápasu! Jeho prudká střela zpoza vápna šla jen o několik čísel nad.
90+1
Stejně jako v prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.
90
Newcastle teď už jenom brání, otázkou zůstává, zda jejich obranou linii dokáží domácí překonat. Zatím to tak nevypadá.
89
Zamora zakončoval z hranice malého vápna, ale branku trestuhodně netrefil.
88
Queens mají tlak, ale gólovou šanci si ne a ne vypracovat. Nyní jejich snažení zastavil zdvižený praporek čárového rozhodčího, podle kterého se v ofsajdu nacházel Zamora.
86
Cisse se pokoušel překvapit domácího muže v brance z dálky, ale svou tvrdou střelu vypustil přesně do míst, kde se Green nacházel.
84
Dnes agilního Hoiletta vystřídá Taarabt. Dokáže on udělat něco s nepříznivým stavem?
83
Tato akce gólem nekončí, domácí hráč napálil pouze obránce.
82
Do brány se postaví Harper, místo kterého hřiště opouští Ben Arfa.
81
Podle čárového sudího chytil Elliot míč mimo velké vápno, za čež hostující brankář vidí druhou žlutou kartu!
80
Rád bych viděl statistiku držení míče, protože až na výjimečné situace byli u něj v druhém poločase pouze Londýňané. Tak je tomu i teď.
79
Z hranice půlícího kruhu rozehrával Elliot, ale jeho nákop do ohně se neujal.
78
Střídání na straně hostů, zápas končí pro Gouffran, naopak tempo hry okusí Obertan.
77
Domácí jsou odhodláni vyrovnávací branku dát, ale ani teď jim to nevyšlo, protože centr Townsenda obrana Newcastlu odvrátila.
73
Queens na útočné polovině ještě chvíli zůstanou, neboť budou vhazovat. Čas k vyrovnání se jim ale neúprosně krátí.
72
Ben Arfa nakopl míč do soupeřova vápna, tam ale úřadoval Green.
68
Žlutou kartu vidí hostující brankář Elliot.
66
Tato akce však končí neúspěchem domácí hráči se eventuálnímu nebezpečí ubránili.
65
Je nařízen nepřímý kop uvnitř pokutového území Queens. Traore nechtěně přihrál míč svému brankáři, který jej uchopil do své náruče a hosté tak mají slušnou šanci k navýšení dosavadního skóre.
65
Další útočnou akci zakládají na své polovině domácí borci.
62
Hoilett se krásně prokličkoval přes několik hráčů Newcastlu, a když se dostal do vápna soupeře, vystřelil. K úspěšnému završení této individuální akce chyběla jen přesnější mířidla tohoto hráče.
61
Centr do šestnáctky dostává pod kontrolu pozorný Elliot.
60
Dostat se do nějaké šance se jim ale nedaří, i když přihrávky na jejich útočné polovině jim pravděpodobně bohatě stačí.
60
Nyní výjimečně útočí hosté.
58
Ani po třinácti minutách hry v druhém poločase se obraz tohoto duelu příliš nezměnil. Domácí si míč užívají mnohem častěji, než jejich soupeř, ten však dobře brání, a tak se skóre nemění.
56
Perch byl faulován Jenasem, ale vše se obešlo bez karty. Oba tito chlapíci si poté podali ruce.
52
Koouč Pardew chce zřejmě především udržet příznivý stav, a tak na hřiště posílá místo záložníka Tioteho obránce Perche.
51
Hosté si v druhé půli míč moc neužili, na svých kopačkách ho mají převážně fotbalisté z Londýna.
50
Cabaye nakopl míč dopředu na Cisseho, ale tuto přihrávku zastavil až brankář Green.
49
Dlouhá přihrávka z kopaček hráče Queens skončila až u brankáře Elliota. Domácí jsou očividně plně odhodlaní přinejmenším vyrovnat stav skóre.
47
Nepřesný centr jednoho z domácích končí daleko za brankou.
46
Druhým střídajícím byl Bosingwa, kterého nahradil Fabio.
46
Ještě před zahájením druhé půle došlo ke střídání v táboře Queens a to hned dvakrát. Ze hry nejprve odešel M'Bia a jeho místo pak zaujal Derry.
46
Míč do pohybu v druhém poločase uvedli jako první domácí.
46
První pětačtyřicetiminutovka je za námi. Nutno říct, že byla velmi vyrovnaná se šťastným koncem pro hosty. Aktivnější byli od začátku fotbalisté Queens, kteří se také jako první dostali po odpískané penaltě do vedení. Jenomže penalta se kopala také na druhé straně, takže rázem bylo vyrovnáno. Navíc po žákovské chybě při přihrávání na svého brankáře domácí inkasovali ještě jeden gól, takže ve vedení se najednou ocitly straky a tento stav vydržel a do konce první půle. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+3
Další ofsajd, ve kterém se nacházel Zamora.
45+2
První poločas se už jen dohrává a to především ze strany Newcastlu. Domácí se ještě snaží vypracovat si šanci k vyrovnání, ale obranná řada strak působí pevně.
45+1
Sudí signalizuje, že se budou nastavovat celkem tři minuty.
45
Do zakončení se dostal Cabaye, ale jeho pokus šel vedle Greenovy svatyně.
44
Míč mají ve své moci opět hráči Queens, kteří nebojácně útočí.
43
Ale po nepřesné přihrávce jednoho z domácích je útočné snažení Queens u konce.
42
Ben Arfa odkopl míč do autu, takže jeho spoluhráči si mohou na chvíli vydechnout.
42
Do nebezpečného útoku se hrnou domácí.
41
Příležitost k vypracování si gólovou šanci zastavuje praporek asistenta, který signalizuje ofsajd. V tom s zapomněl Zamora.
39
Tiote musel na chvíli opustit hrací plochu kvůli zranění, ale nyní se už zapojuje do hry.
36
Vidíme i první žlutou kartu pro domácího hráče, potrestán je M'Bia.
35
Newcastle právě vstřelil branku!
Zatímco se kamery soustředili na brankáře Elliota s bolavou rukou, na druhé straně se zrodila osudná chyba v rozehrávce, která znamená druhou branku Newcastlu! Přihrávka na Greena byla tak pomalá, že jí jeden z hostujících hráčů dokázal zachytit a následně přihrát YOANU GOUFFRANOVI, který poslal míč do prázdné brány Queens.
34
Centr z rohu Elliot úspěšně vyboxoval. Nyní se ale drží za ruku a vypadá to, že má nějaké zdravotní potíže.
33
Po nepovedené útočné akci vybojovali domácí alespoň rohový kop.
31
Krásná narážečka v šestnáctce Newcastlu a následné zakončení Hoiletta Elliot vyráží.
31
Balón mají na svých kopačkách domácí, teď už na útočné polovině.
30
Williamson zajel do svého protihráče velmi nevybíravě a za tento zákrok vidí žlutou kartu.
28
Ne, byl to nejspíše Goufran, kdo si pomáhal faulem, a tak budou od postranní čáry rozehrávat hráči Queens.
27
Vhazování pro straky u rohového praporku na polovině domácích. Bude z toho něco víc?
25
Uvedení míče do pohybu se ujal překvapivě brankář Elliot a jeho dlouhý nákop skončil až v zámezí za brankou Queens.
24
Odpískán faul na půlící čáře. Rozehrávat budou hosté.
22
Debuchyho centr se snesl na hlavu kanonýra Cisseho, jenž hlavou poslal balón za Greenova záda. Gól však pro signalizovaný ofsajd nebyl uznán.
18
HATEM BEN ARFA nám ukázal ukázkově proměněný pokutový kop. Míč poslal z penaltového puntíku do pravého horního rohu a brankáři Greenovi nedal žádnou šanci tento prudký projektil zastavit.
18
Byla nařízena penalta proti týmu Queens Park Rangers. V pokutovém území zatáhl za dres Ben Arfu Bosingwa, za čež hlavní arbitr nařizuje penaltu.
17
Nyní si Newcastle přihrává s míčem před vlastním vápnem.
16
Centr na bližší tyč hostující obrana odvrátila.
16
Domácí budou zahrávat rohový kop.
11
QPR právě vstřelili branku!
K penaltě se zodpovědně postavil LOIC REMY, jenž svou přízemní střelou k levé tyči posílá svůj tým do vedení!
11
Debuchy je navíc za tento zákrok odměněn žlutou kartou.
11
Byla nařízena penalta proti týmu Newcastle United. Jen těsně za hranicí znázorňující šestnáctku si nedovoleně počínal Debuchy a hlavní sudí okamžitě odpískal pokutový kop!
10
Ben Arfa se pokoušel obejít obránce Queens, ale míč si předkopl až příliš a tudíž ho obránce o něj obral. Domácí jdou do protiútoku.
9
Vypadá to, že je vše v pořádku, hra pokračuje.
8
Zdravotní potíže má Gutierrez, který jen nyní v péči lékařů.
6
Nakonec to byl Zamora, kdo vyslal svůj projektil směrem k soupeřově bráně, ale mezi tři tyče se nevešel, Zamora mířil nad.
5
Exekuce se ujme jeden z dvojce Jenas – Zamora.
4
Londýňané budou zahrávat volný přímý kop jenom pár metrů před pokutovým územím Newcastlu.
4
Od úvodních minut mají míč ve svém držení domácí, ale straky dobře presují, čímž nedovolují hráčům Queens vypracovat si nějakou kloudnou příležitost.
1

Queens Park Rangers: Green – Traore, Onuoha, Hill, Bosingwa – Junior Hoilett, M'Bia, Jenas, Trownsend – Zamora, Remy

Newcastle United: Elliot – Debuchy, Coloccini, Williiamson, Yanga-Mbiwa – Cabaye, Tiote, Gutierrez, Ben Arfa – Cisse, Goufran

Rozhodčí: Probert – Burt, Bryan.
Obě mužstva trápí velmi početná marodka, na které se nachází řada opor. Z domácích hráčů zužuje zranění Césara, Sambu, Younga, Wrighta-Phillipse a Johnsona. Na straně Newcastlu pak rovněž kvůli zranění nenastoupí Haïdara, Sissoko, Krul, Vučkič, Santon a Ryan Taylor.
Z jejich posledního vzájemného střetnutí, které se pochopitelně odehrálo na St. James' Park, vyšli jako vítězové hráči Newcastlu, když jediný gól zápasu vstřelil devět minut před koncem Ameobi.
Queens Park Rangers:

Co se obdržování gólů týče, tak na tom je QPR o něco líp než jeho dnešní soupeř. Disciplína, ve které za ním zaostává je naopak střílení gólů. V tom vlastně zaostává za všemi ostatními celky Premier League, protože Londýňané nastříleli pohoupouhých 29 branek, což je žalostně málo. Zvlášť, když se podíváme na soupisku, kde najdeme například všem určitě dobře známého Park Ji-Sunga nebo talentovaného Adela Taarabta. V týmu působí také slavný Djibril Cissé, který je však momentálně na hostování v katarském klubu Al-Gharafa.

Jestliže produktivita QPR je žalostná, nevím, jak bych mohl označit jejich aktuální formu. Z posledních pěti zápasů získali pouze dva body – jednou remizovali s osmnáctým Wiganem 1:1 a po druhé to bylo za remízu 0:0 s devatenáctým Readingem. V předešlém zápase přivítali na svém hřišti čtvrtý Arsenal, jemuž podlehli poměrem 0:1. Queens Park Rangers patří s 25 body poslední 20. pozice a už teď jsou odsouzeni k sestupu do Championship.
Newcastle United:

I když se svěřenci Alana Pardewa letos dostali až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde je vyřadil finalista Benfica Lisabon, v lize se jim vůbec nedaří a zůstali daleko za očekáváním: 17 příčka a tři body náskok na sestupové místo asi není to, co si před začátkem sezóny představovali. Newcastle doposud nasbíral pouze 38 bodů a patří k týmům, jenž nejvíce inkasují.

Straky slavily výhru naposledy před čtyřmi zápasy, když zvládly porazit dvanáctý Fulham těsně 1:0. Ve svém poslední vystoupení na ligové scéně se utkali venku s West Hamem. Zápas skončil bezbrankovou remízou.
Dobré odpoledne, anglická nejvyšší soutěž vrcholí. Dnes je na programu její předposlední 37. kolo, ve kterém vyzve londýnský Queens Park Rangers hosty z Newcastlu United. My si tento duel dvou týmu zespodu tabulky společně přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.