Skončilo další skvělé utkání z anglické Premier League. Zejména druhý poločas nadchnul přítomné diváky, a to nejenom čtyřmi vstřelenými brankami! Ač měli hosté převahu v kombinaci, bilance držení míče byla také na jejich straně, domácí dokázali technické rozdíly překonat dravostí a bojovností a nakonec to byli oni, kdo mohli strhnout vítězství na svou stranu. Minimálně dvě gólové šance ze závěru utkání si o třetí branku v síti Newcastlu přímo volaly!

Zápas tedy nakonec končí zřejmě zaslouženou remízou, pro hosty je to tak další remízové venkovní utkání, domácí však ztrácí další dva body, což je v domácím prostředí nepříjemné.

Tolik z dnešního on-line přenosu, při tom dalším se s vámi opět těším nashledanou!
90+4
Poslední minuta utkání, Roberts je hodně vidět a hodně chce vstřelit vítěznou branku, nicméně míč je nyní na polovině Readingu, utkání tak spěje k remíze.
90+3
Další útočná lavina se valí na, v této chvíli těžce zkoušenou, obranu Newcastlu, ta ale stále drží remízu!
90+1
Další obrovská šance domácích, McAnuff trefuje pravou tyč Harperovi branky!! Fantastický závěr tohoto utkání!
90+1
Rozhodčí nastaví 4 minuty, domácí tak mají stále čas na vstřelení vítězné branky, v cestě stojí ale vynikající Harper.
90
Máme tu poslední minutu řádné hrací doby, domácí nyní dobývají hostující branku, ale obrana Newcastlu je pozorná.
88
Tutovku měl na noze Roberts, a to dvakrát za sebou!! Uff, to byly šance jako hrom! Nejprve zakončoval z hranice vápna, poté dorážel odražený míč po závaru, ale ani jednou Harpera nepřekonal! Je z toho "pouze" roh!
86
A poslední střídání je zde - zřejmě unaveného útočníka Hunta nahrazuje Le Fondre.
85
Šance pro domácí, kteří rozehrávají přímý kop..... míč ale odvrací obrana Newcastlu.
83
Newcastle právě vstřelil branku!

A je to tak! Hosté dokázali zúročit svou mírnou převahu v této části utkání a výborný DEMBA BA dnes druhým gólem vyrovnává stav utkání na 2:2, když zakončil skvělý centr jak jinak, než přesnou hlavičkou!
81
Máme před sebou zřejmě posledních deset minut tohoto utkání. Aktivnější v závěru utkání jsou rozhodně hosté!
78
Zvednutý praporek rozhodčího kazí radost hostujícím fanouškům, protože míč do sítě dokázal dopravit nový hráč na hřišti, Ameobi!
78
A je tady avizované střídání v dresu Readingu, hřiště opouští dnes výtečný útočník Pogrebnyak, kterého nahrazuje Jason Roberts.
77
Jen za cenu rohového kopu odvrací domácí obrana centr do pokutového území. Hosté však rozehrávají "na krátko" a vzápětí o míč přichází.
76
Reading připravuje další střídání.
75
Závar v pokutovém území hostů, kam létal jeden centr za druhým, obrana Newcastlu však odvrátila nebezpečí.
73
Žlutou kartu vidí záložník Newcastlu Gutierrez za stažení Karacana.
71
Velká šance Newcastlu, Ben Arfa z úhlu trefil skvěle připraveného McCarthyho!
71
A střídají i domácí, ze hřiště odchází střelec první branky utkání, Jimmy Kebe, přichází McCleary.
70
Dalším hráčem, který je vystřídán v sestavě Newcastlu, je záložník Bigirama, kterého nahradí Ferguson.
70
Máme zde hromadné střídání - ze hřiště odchází dnes ne příliš výrazný útočník Cisse, nahradí ho Ameobi.
68
Newcastle se snaží zklidnit hru, častěji drží míč na svých kopačkách, dopředu se však nežene a domácí se tak musí více snažit o zisk míče.
66
Faul Hunta na Gutiérezze zastavuje útočnou akci domácích, fanoušci jsou s rozhodnutím nespokojeni.
64
Domácí jsou při chuti, ve čtyřech napadjí rozehrávku Newcastlu! Rozehrávat musí až brankář Harper dalekým výkopem na polovinu domácích.
62
Reading právě vstřelil branku!

Po necelé hodině hry se nám s góly protrhl pytel! Vedení na stranu domácích vrací NOEL HUNT, který také hlavičkou překonává hostujícího Harpera! Čeho se ještě na Majeski stadium dnes dočkáme?
59

Výborný centr na kanonýra Newcastlu DEMBA BA, který tak přesnou hlavičkou bleskově vyrovnává stav utkání!
58

Vidíme první branku utkání, kterou dává domácí záložník JIMMI KEBE!
56
Máme zde první střídání v utkání, hosté posílají na hřiště Taverniera, ze hřiště stahují Taylora.
55
Výborný obranný zákrok domácích, kteří na poslední chvíli zablokovali střelu Cisseho! To mohl být první gól utkání!
53
Pogrebnyak faulován Williamsonem, ten za faul, kdy útočníka stáhl za dres na zem, vidí žlutou kartu!
51
S kopem i s následným závarem si poradil brankář Newcastlu Harper.
51
Další rohový kop pro domácí, Taylor odvrací před nebezpečným Pogrebnyakem.
49
Domácí útočník Hunt musí "rozdýchávat" bolest v pravé noze, kterou si nešťastně přisedl při osobním souboji. Zdá se, že bude pokračovat v utkání.
47
Muž 1. poločasu, Pogrebnyak, vtrhl do pokutového území z pravé strany, ale cestu mu překřížili obránci Newcastlu, přihrávka na Hunta tak neprošla...
46
Vítejte zpět na Majeski stadium. Doufejme, že ve 2. poločase se konečně dočkáme nějakého gólu!
46
První poločas je za námi, viděli jsme spíše opatrnou hru, oba celky se spoléhali spíše na individuální akce svých útočných es. O vyrovnanosti svědčí i poločasová statistika držení míče - Reading 48%, Newcastle 52%. Větší příležitost ke vstřelení branky měli sice domácí zásluhou dnes výtečného Pogrebnyaka, ale nakonec jsme se gólu v 1. poločase nedočkali.

Ve druhém poločase, který začne přibližně v 17:05 hodin, se můžeme dočkat opět zajímavých kombinací technicky vybavených hráčů Newcastlu či šancí výborně hrajícího Pogrebnyaka v dresu Readingu. Sledujte dál náš on-line přenos!
45+1
Super zákrok před chvílí potrestaného Percha, který v poslední chvíli zblokoval tutovku Pogrebnyaka! Ten by z hranice malého vápna zřejmě zakončil!
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44
Faul Percha v blízkosti pokutového území ocenil rozhodčí žlutou kartou!
43
Williamson odvrací v poslední chvíli před nebezpečným Pogrebnyakem. Domácí zahrávají další rohový kop, který však končí v náručí Harpera.
42
Readingu se nedaří kombinace, často se snaží dlouhými míči překonat dobře zformovanou zálohu hostů. Zatím však tato hra ke vstřelenému gólu nevedla.
40
Míč však končí na hlavě prvního bránícího hráče hostů, hosté se osvobozují.
39
Tioté fauluje Cummingse, domácí rozehrávají volný kop z dobré vzdálenosti.
38
Pro míč si došel McCarthy, skvělým výskokem uzmul míč naskakujícím hráčům Newcastlu.
37
Hosté budou zahrávat první rohový kop v utkání.
36
Odpovědnost na sebe vzal Gutiérrez, střela mu však nesedla a branku McCarthyho neohrozila.
34
Newcastle po delší době opět zahrozil, skvěle se uvolnil ve vápně Ben Arfa, ale neměl komu přihrát. Míč však stále na kopačkách Newcastelu, kteří hledají cestu k bráně.
32
Další ohrožení hostující branky, Karacan však míří vysoko nad.
30
Skvělý centr McAnuffa, na který si na hranici malého vápna naskočil ruský snajpr Pogrebnyak, míč však dokázal konečky prstů vytlačit Harper na roh!
29
Na obou stranách vidíme nepřesnosti, hráčům odskakuje míč od kopaček, i proto jsme neviděli žádnou, vysloveně gólovou, šanci.
27
Williamson zahrává míč do autu, přerušuje útočnou akci domácích.
26
Pogrebnyakovi utíká míč na hranici velkého vápna, škoda, to mohla být gólová šance pro domácí!
24
Centr do vápna, na který naskakuje Hunt, hostující Harper je však připraven a bude vykopávat.
23
Faul na Hunta, domácí rozehrávají z blízkosti středového kruhu.
21
Závar po přímém kopu v pokutovém území Readignu, vše řeší pohotově brankář McCarthy.
20
Faul McAnuffa na Ben Arfu, hosté zahrávají volný přímý kop cca. ze 30 metrů.
19
Domácí si nyní vypracovali dobrou šanci, na centr si naskakoval Hunt, ale hosté odvrací na roh. Domácí sice signalizují hraní rukou, rozhodčí ale dává pokyn k rozehrání rohu.
18
Tvrdý zákrok na obránce Tiotého v blízkosti pokutového území hostů, ten se pomalu zvedá. V utkání však zřejmě bude moci pokračovat.
16
Pomalu se ujímají hosté otěží zápasu a znovu zakombinovali po ose Santon - Gutiérrez, který centroval do pokutového území, vše ale vyřešil skvělým výskokem McCarthy.
15
Hosté rozehrávají volný kop ze své poloviny, čehož se zhostil brankář Harper, který dalekým kopem na polovinu Readingu získává pro hosty menší výhodu. Míč však končí v autu.
12
Výborně zakombinovali Gutiérez, Cisse, Demba Ba a Ben Arfa, domácí s námahou odvrací do autu v blízkostí rohového praporku.
11
Cisse teď neviděl ve vápně nabíhajícího Demba Ba a místo centru volil křižnou střelu zpoza velkého vápna z pravé strany, míč však letěl o nějaký ten metr vedle branky.
9
Máme za sebou skoro deset minut a zatím vidíme opatrnou hru obou týmů, hostující Newcastle vyčkává a nikam se zatím nehrne, snaží se kombinovat zejména po levé straně přes Gutiérreze.
7
Daleký výkop Harpera až na Cisseho, skvělý zákrok obránce Mariappi.
6
Hosté v klidu odvrací, ale nemohou překonat půlící čáru. Domácím se v prvních minutách daří narušovat rozehrávku.
5
Pogrebnyak v souboji s Perchem vybojoval první rohový kop pro domácí. Zahrává se z pravé strany.
3
Tioté stojí u zrodu akce Newcastlu, hosté na polovině domácích, nakonec centr na kanonýra Demba Ba, vše řeší brankář.
2
Míč zatím více na kopačkách domácích, ti zahrávají již druhé autové vhazování na polovině Newcastlu.
1
Vítejte u on-line přenosu! Hráči obou klubu již nastupují na plochu stadionu domácího Readingu, vše je tedy připraveno k zahájení tohoto utkání 6. kola Premier League!

Reading FC: McCarthy- Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Kebe, Karacan, Leigertwood, McAnuff - Pogrebnyak, Hunt

Newcastle United: Harper - Perch, Taylor , Williamson, Santon - Ben Arfa, Tioté, Bigirimana, Gutiérrez - P. Cisse, Demba Ba

Rozhodčí: Marriner - Child, Wilkes.
READING FC
Domácí vstupují do utkání velice natěšení a jak doslova prohlásil pro klubový web manažer Brian McDermott, nemohou se již dočkat dnešního utkání. Toto očekávání je podpořeno překvapivou středeční pohárovou výhrou na hřišti QPR (3:2), která, dle McDermotta, vlila hráčům krev do žil a jeho osobně potěšilo to, že Reading podal fantastický výkon, který by mohhli hráči předvést i domácím fanouškům právě v ligovém zápase proti Newcastle.
NEWCASTLE UNITED
Návrat na Madejski stadium si prožije manažer Newcastelu Alan Pardew, kterého s Readingem pojí pouto z devadesátých let, kdy v klubu působil jako jeho šéf i jako manažer. Zanechal zde silnou stopu a na setkání s ním se těší i současný manažer Readingu, Brian McDermott. Jak sám Pardew uvedl, nebude to lehké nastoupit právě proti Readingu v domácím prostředí, ale nyní, coby manažer Newcastelu má za cíl uspět zde s United. Newcastle se v průběhu této sezóny může opřít zejména o Senegalce Demba Ba, který se čtyřmi zásahy vede tabulku střelců!
Dnešní utkání 6. kola anglické Premier League proti sobě svedlo týmy Readingu a Newcastlu United. Jasného favorita toto utkání sice nemá, ale jak již v Premier League bývá zvykem, půjde o zajímavé utkání, ve kterém se může stát cokoliv. Postavení v tabulce sice staví do pozice mírného favorita Newcastle, který je po pěti odehraných kolech přesně v polovině, tedy na 10. místě tabulky. Domácí, kteří mají o zápas méně, jsou zatím poslední, a to pouze s jedním získaným bodem, který získali hned v 1. kole díky domácí remíze se Stoke City. Hned následující zápas v Sunderlandu byl ale odložen a pak přišel těžký dvojzápas, nejprve na Chelsea, kde si hosté vedli více než srdnatě a za prohru 2:4 se jistě nemusí stydět, stejně jako za domácí prohru 1:3 s neméně silným Tottenhamem. Bilanci Newcastlu na venkovních hřištích zkresluje fakt, že zatím z 5. odehraných kol odehráli pouze dva zápasy, z toho jeden také na Chelsea (prohra 0:2) a druhý na Evertonu (remíza 2:2). Vše tak nasvědčuje tomu, že se v dnešním utkání můžeme dočkat další remízy nebo minimálně vyrovnaného utkání. Jak to skutečně dnes na Madejski Stadium bude vypadat, sledujte zde v přímé on-line reportáži!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.