Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu Barclays Premier League mezi Southamptonem a Manchesterem City se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner.
Southampton seznačně poráží obhájce titulu Manchester City a připisuje si důležité tři body v boji o záchranu, zatímco šance Citizens na zisk mistrovské koruny rapidně klesají! Jízdu Saints začal již v 7. minutě Jason Puncheon, po němž zvýšil vedení domácího týmu po Hartově chybě Steven Davis. V závěru poločasu sice vrátil City do hry Edin Džeko, po přestávce ale přišel nepochopitelný vlastní gól Garetha Barryho, který svěřence Roberta Manciniho definitivně potopil. Konečný výsledek: Southampton 3 - Manchester City 1.
90+5
Další zbytečná ztráta míče v podání hostujícího týmu, Clyne mohl v klidu vhazovat.
90+4
Svěřenci Roberta Manciniho se do zakončení nedostali a Frazer Richardson mohl vhazovat.
90+3
Ward-Prowse předvedl nepřesnou přihrávku, po které se Citizens ubránili a mohli přejít do útoku.
90+2
Pro Southampton budou dnešní tři body velmi důležité, Saints totiž bojují o sestup a dnes podle mě počítali s maximálně jedním bodem.
90+1
Nad rámec zápasu bylo nastaveno ještě 5 minut. Edin Džeko mezitím rozehrál rohový kop, který Boruc vyboxoval do bezpečí.
90
S blížícím se koncem zápasu nutno konstatovat, že Southampton zvládl tento zápas na jedničku, zatímco hráči Manchesteru City naprosto selhali.
90
Vypadá to, že ne. Barryho narážečka na Milnera skončila za postranní čarou.
89
City u míče. Odhodlá se k závěrečnému náporu?
88
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 7 - Manchester City 4
87
STŘELY CELKEM: Southampton 20 - Manchester City 11
86
Pokud dnes Manchester City prohraje, Manchester United může zvýšit svůj náskok na čele Premier League již na 12 bodů.
85
Jay Rodriguez se mohli řídit sám na bránu, jenže ho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
84
Southampton držel dlouho míč a nakonec u něho zůstal poté, co vybojoval autové vhazování.
83
FAULY: Southampton 9 - Manchester City 11
82
Barry vyhrál hlavičkový souboj, míč ale skončil pouze na kopačce Ward-Prowse, který ho odvrátil do bezpečí.
81
Domnívám se, že Manchester City nemá sílu, aby s nepříznivým vývojem ještě něco udělal.
80
Ze hřiště odchází také střelec druhého gólu Steven Davis, kterého nahradil James Ward-Prowse.
79
Steven Davis se snažil vysunout napaditým lobem Adama Lallanu, u míč byl ale dříve Joe Hart.
78
Aleksanderu Kolarovovi byl odpískán útočný faul.
77
Manchester City hostí po dnešním ligovém duelu v neděli 17. února v rámci FA Cupu Leeds.
76
Aleksander Kolarov se dostal k centru, který Boruc chytil těsně před dotírajícím Yayou Tourem.
75
City u míče.
74
Southampton předvedl dobrý pressing a donutil Citizens ke zpětné přihrávce na Harta.
73
Roberto Mancini využil poslední možnost střídání. Maicon nahradil Davida Silvu.
72
Na lavičce City se chystá po nepřesné střele Hooivedla poslední změna.
71
Domácí sáhli ke druhé změně. Danny Fox přepustil místo Frazerovi Richardsonovi.
70
Schneiderlin obešel Yaya Toureho, který ho následně fauloval a za držení uviděl žlutou kartu.
69
Edin Džeko mohl v šestnáctce pálit, místo toho ale roztáhl hru na Milnera, který vybojoval rohový kop, z něhož poté ale nic nebylo.
68
67
Útočnou akci City zastavil ofsajd, v němž se ocitl Sergio Agüero.
66
City připravilo druhé střídání. Joleon Lescott přepustil místo Aleksanderu Kolarovi.
66
Lambert našel Schneiderlina, jehož pohotový pokus zpoza šestnáctky skončil mimo.
65
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 50% - Manchester City 50%
64
Saints ale vzápětí o míč přišli.
64
Yaya Toure se snažil vysunout Džeka, jenže míč skončil pouze na kopačce domácího týmu.
63
V sestavě Manchesteru City dnes podle mě citelně chybí Vincent Kompany.
62
Southampton poprvé vystřídal. Ze hřiště odešel střelec prvního gólu Jason Puncheon, kterýho nahradil Adam Lallana.
61
Yaya Toure rozehrál volný přímý kop a dlouhou přihrávkou si narazil míč s Barrym, aby poté napálil míč vysoko nad.
60
Southamtpon chystá první střídání, do hry se připravuje nastoupit Adam Lallana.
59
Joe Hart předvedl nepřesný výkop a domácí mohli vhazovat.
58
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 45% - Manchester City 55%
57
... Agüero se ale k míči nedostal a Boruc mohl v klidu rozehrát.
56
City mohlo přejít do útoku...
55
Roberto Mancini sáhl k prvnímu střídání. James Milner nahradil Samira Nasriho.
55
Sergio Agüero dostal od Yayi Toureho nádherný lob za obranu a poté vypálil. Boruc ale jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil.
54
Fox se dostal ke střele, ta ale byla zablokována. Poté zkusil štěstí Schneiderlin, jeho pokus ale srazil Lescott.
54
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 7 - Manchester City 3
53
STŘELY CELKEM: Southampton 18 - Manchester City 8
52
... místo toho ho ale poslal do vlastní brány!
51
Vlastní gól Garetha Barryho je nepochopitelný, defenzivní záložník Manchesteru City nebyl vůbec pod tlakem a mohl míč v poklidu zpracovat a rozehrát...
50
Gael Clichy se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.
49
Southampton u míče...
48
Southampton právě vstřelil branku!
GARETH BARRY si vstřelil vlastní gól!! Anglický záložník předvedl neuvěřitelnou a nepochopitelnou minelu, přestože nebyl nikým atakován, poslal míč přesně k pravé tyči vlastní brány.
47
Jason Puncheon v šanci! Rickie Lambert dostal nádhernou přihrávku za obranu a pronikl do šestnáctky, kde počkal, až mu do druhé vlny naběhne Jason Puncheon, jehož následná střela prolétla těsně nad!
47
Steven Davis napřáhl z větší vzdálenosti ke střele, která byla sražena a Joe Hart ji v pohodě chytil.
46
Martin Atkinson zahájil druhý poločas, který rozehrál Manchester City.
46
Vítejte zpět na St. Mary's Stadium, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Southamptonem a Manchesterem City. Citizens zatím tahají za kratší konec a po prvním poločase prohrávají 2:1.
Southampton vede po prvním poločase nad Manchesterem City překvapivě 2:1! Domácím se vydařil vstup do zápasu. Již v 7. minutě poslal Saints do vedení Jason Puncheon, po němž přidal druhý gól Steven Davis. V závěru poločasu se ale prosadil po rychlém protiútoku Edin Džeko, který vrátil City zpět do hry.
45+2
Domácí se dožadovali po zákroku Yaya Toureho v pokutovém území odpískání penalty, rozhodčí Martin Atkinson ale ukázal pouze na rohový kop.
45+1
Southampton podnikl rychlý protiútok a na zadní tyči se dostal ke střele Schneiderlin, který rozvlnil boční síť! Dobrá šance.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly přidány 2 minuty.
45
Fox rozehrál standardní situaci, po které se dopustil útočného faulu Hooiveld.
44
Yaya Toure se snažil vysunout Edina Džeka, přihrávka záložníka Pobřeží slonoviny ale postrádala přesnost.
43
Agüero mohl rozjed útok City, jenže o míč přišel.
42
Jason Puncheon se dostal po rozehrání rohového kopu k odraženému míči a předvedl pohotovou střelu, která skončila mimo.
41
... Yoshida se dostal do zakončení. Jeho pokus byl ale sražen a bude následovat další roh.
40
Southampton vybojoval rohový kop...
39
Manchester City právě vstřelil branku!
EDIN DŽEKO snížil na 2:1!! Citizens rozjeli rychlý protiútok. Silva uvolnil krásným lobem Zabaletu, který poté poslal před bránu Southamptonu přízemní centr, a Edin Džeko dorazil míč do prázdné brány. Skvělá a rychlá akce!
38
Clyne napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Joe Hart ji ale dokázal vyrazit!
38
Yoshida odehrál během posledních 21 zápasů Premier League každou minutu.
37
Maya Yoshida pohlídal míč a Artur Boruc mohl v klidu vykopávat.
36
Puncheonovu kolmou přihrávku zachytil pozorný Javi Garcia. City se ubránilo.
35
Roberto Mancini je pochopitelně nespokojený a jeho emoce vyplouvají na povrch.
34
Yaya Toure se snažil vybojovat míč a ve své snaze fauloval Clynea.
33
Jay Rodriguez v šanci! Útočník Southamptonu mohl z blízkosti vstřelit třetí gól domácího týmu, jeho střela ale těsně minula vzdálenější tyč.
32
Barry odvrátil míč do zámezí a Saints zahrávali rohový kop, po jehož rozehrání se do zakončení nedostali.
32
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 3 - Manchester City 1
31
STŘELY CELKEM: Southampton 6 - Manchester City 3
30
Útočnou akci Southamptonu zastavil další ofsajd.
29
... Sergio Agüero ale napálil pouze zeď.
28
Manchester City vybojoval volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice...
27
Rickie Lambert se provinil proti pravidlům a uviděl žlutou kartu.
27
Yoshida odkopl míč před dotírajícím Agüerem do zámezí.
26
City u míče...
25
Domácí se provinili proti pravidlům a jejich útočná akce ztroskotala.
24
Southampton vede nad úřadujícími šampiony ve 24. minutě již 2:0! Kdo by to před zápasem řekl...
23
Tento zákrok si Joe Hart za rámeček rozhodně nedá.
22
STEVEN DAVIS 2:0!! Domácí předvedli pohlednou kombinaci, po které se dostal ke střele Rickie Lambert. Joe Hart mohl míč chytit, jenže předvedl neuvěřitelnou minelu, po které Steven Davis v pohodě doklepl míč z bezprostřední blízkosti do brány.
22
Útočnou City akci zastavil ofsajd, v němž se ocitl Edin Džeko.
21
Silva rozehrál rohový kop, který na přední tyči odvrátil Fox.
21
Pablo Zabaleta se dostal na pravé straně k centru, který odvrátil na zadní tyči na rohový kop Clyne.
20
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 1 - Manchester City 1
19
STŘELY CELKEM: Southampton 2 - Manchester City 2
18
Manažer Mauricio Pochettino může být spokojený, jeho svěřenci vedou nad Manchesterem City od sedmé minuty 1:0.
17
Javi Garcia se dostal uvnitř šestnáctky Saints ke střele, která byla zablokována, a domácí se ubránili.
16
Agüero poslal před bránu Southamptonu přízemní centr, který ale nedokázal žádný z jeho spoluhráčů usměrnit na bránu.
15
Útočnou akci Citizens zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.
14
Samir Nasri se snažil na pravé straně uvolnit a dostat se k centru, to se mu ale nepodařilo.
13
Gael Clichy vybojoval po nepřesné přihrávce Jay Rodrigueze na Foxe autové vhazování.
12
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 52% - Manchester City 48%
11
Joleon Lescott odvrátil míč do zámezí a Steven Davis rozehrál rohový kop, který odvrátil pozorný Pablo Zabaleta.
10
City nevyšla finální přihrávka a Southampton se ubránil.
9
Sergio Agüero se dostal ke střele, se kterou si Boruc v pohodě poradil.
8
City může přejít do útoku...
7
JASON PUNCHEON posílá Saints do brzkého vedení!! Puncheon uvolnil krásnou přihrávkou Lamberta, kterého dokázal Joe Hart skvělým zákrokem vychytat. Jenže míč se odrazil k Puncheonovi, a ten ho následně dopravil do odkryté brány. Southampton 1 Manchester City 0.
6
Steven Davis se snažil přejít přes Garetha Barryho, ten ho ale tělem odstavil a míč následně uklidil do bezpečí Aleksandar Kolarov.
5
Jay Rodriguez se snažil dlouhým pasem vysunout Rickieho Lamberta, u míče byl ale jako první Joe Hart.
4
Domácí předvedli nepřesnou rozehrávku a hráči City mohli vhazovat.
3
Jack Cork rozehrál standardní situaci a do šestnáctky City poslal dlouhý centr, který nenašel žádného z jeho spoluhráčů a skončil v zámezí.
2
První útočnou akci Citizens zastavil útočný faul.
1
Výkop zápasu obstaral Southampton, který nastoupil v tradičních červených dresech, zatímco Manchester City v blankytně modrých.
1
Dnešní duel mezi Southamptonem a Manchesterem City bude řídit hlavní rozhodčí Martin Atkinson, kterému budou na čarách asistovat pánové Burt a Kirkup.
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas bude moci za několik okamžiků začít.
Týmové novinky - MANCHESTER CITY: Defenzivní záložník Javi Garcia dnes nastoupí na pozici stopera. Yaya Toure se vrátil z Afrického poháru národů a je připraven v základí sestavě. City dnes nepomůže Carlos Tevez, který chybí z rodinných důvodů.
Týmové novinky - SOUTHAMPTON: Mauricio Pochettino sáhl ke dvěma změnám. Zraněného Lukea Shawa a Gastona Ramireze dnes nahradí Danny Fox a Steven Davis. V sestavě Saints nechybí Lambert a Schneiderlin.

Southampton FC: Boruc, Clyne, Yoshida, Hooiveld, Fox, S. Davis, Schneiderlin, Cork, Puncheon, Lambert, Rodriguez. Střídající hráči: K. Davis, Forren, Ward-Prowse, Lee, Lallana, Richardson, Chaplow.

Manchester City: Hart; Zabaleta, Javi Garcia, Lescott, Clichy; Yaya Toure, Barry, Nasri, Silva; Agüero, Džeko. Střídající hráči: Pantilimon, Kolo Toure, Kolarov, Maicon, Rodwell, Sinclair, Milner.

Rozhodčí: Martin Atkinson; Asistenti: Burt, Kirkup; Čtvrtý rozhodčí: Lee Mason.
City zaostává za Manchesterem United o devět bodů poprvé od sezóny 2010-2011. Obhájci titulu jsou sice šest zápasů v řadě bez porážky, jenže většina duelů skončila remízou. Citizens by dnes mohl pomoci Carlos Tevez, který čeká na gól již 8 zápasů.
Domácí Southampton vyhrál pouze jediný z posledních devíti ligových zápasů, přičemž hned šest skončilo nerozhodným výsledkem. Saints navíc mají nejhorší bilanci proti klubům z horní části tabulky, proti nimž nedokázali ani jednou zvítězit (5R a 8P).
Southampton se střetl se City hned v úvodu letošního ročníku Premier League, kdy ho na Etihad Stadium pořádně potrápil. Saints by se dnes mohli opřít o domácí prostředí, jenže proti Citizens dokázali doma vyhrát jediný z posledních devíti duelů.
Roberto Mancini by měl proti Saints postavit tu nejsilnější možnou sestavu. Z Afrického poháru národů se již vrátil záložník Pobřeží slonoviny Yaya Toure, který je pro Citizens velmi důležitým hráčem. Do hry by se měl po zranění vrátit také kapitán Vincent Kompany.
Poslední duel - SOUTHAMPTON v MANCHESTER CITY: Southampton hostil Manchester City v ligové soutěži naposledy 2. září 2004, kdy vzájemné střetnutí skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Ta by dnes Citizens rozhodně nestačila.
Manažer Nigel Adkins odvedl v Southamptonu skvělou práci, klub vrátil zpět mezi elitu a dokázal ho mezi ní i udržet. Poté však Saints opustil a nahradil ho Mauricio Pochettino, který má sestupové starosti a bod ze zápasu proti City by bral jiště všema deseti.
City remizovalo s Reds 2:2 a shodným výsledkem skončil i zápas Southamptonu ve Wiganu, který se vyvíjel úplně stejně jako ten na Etihad Stadium. Latics vedli po poločase 1:0, Saints po přestávce otočili, jenže Wigan zachránil v 90. minutě Maloney.
City vedlo nad Liverpoolem po prvním poločase zásluhou Džeka 1:0, Reds se ale po přestávce výrazně zlepšili a po gólech Sturridge a Gerrarda dokázali vývoj duelu otočit. Klub z Eastlands však dokázal po chybném vyběhnutí Reiny zachránit Agüero.
Citizens ztrácí na vedoucí United již devět bodů poté, co minulý víkend ztratili body v domácím zápase s Liverpoolem. Svěřenci Roberta Manciniho nyní potřebují nutně porazit Saints, jenže ti už je v letošní sezóně dokázali jednou potrápit.
Southampton vyzve v sobotu večer na St. Mary's Stadium úřadujícího mistra Manchester City, který se bude snažit Saints za každou cenu porazit, aby se udržel v boji o titul. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.