Hlavní rozhodčí Marriner ukončil dnešní utkání, které skončilo bezbrankovým stavem 0 ─ 0. Aktivnější byla hostující Swansea City, která dominovala hlavně v prvním poločase, ale ze své aktivity nic nevyprodukovala. Ve druhém poločase byl obraz hry vyrovnaný a dá se říct nudný. Oba týmy si na svá konta připisují jednobodový zisk. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+3
Michu se na hranici malého vápna dostal ke střele, ale skóre se nemění.
90+2
Střely na bránu: Sunderland AFC 0 ─ 3 Swansea City.
90+1
Střely celkem: Sunderland AFC 2 ─ 14 Swansea City.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Dyer se ocitl v šanci, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
89
Na levé straně se uvolnil De Guzman a následně nacentroval balon na vzdálenější tyč. Nicméně tam úřadovala pozorná obrana Sunderlandu.
87
Rozběhla se osmdesátá sedmá minuta a domácí Sunderland AFC ještě ani jednou nevystřelil na soupeřovu bránu.
87
Nicméně hosté nebezpeční nebyli a u balonu už je Sunderland.
86
Volný přímý kop bude zahrávat Swansea City.
85
Ošetřený Chico se zapojil zpět do hry.
85
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
84
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Adam Johnson, přichází Connor Wickham.
83
Chico potřebuje lékařskou péči, a tak sudí Marriner hru přerušil.
83
Na trávníku zůstal ležet Chico, který se bolestně drží za koleno.
82
Zajímavou akci přerušil ofsajd, ve kterém uvízl Graham.
81
Michu hledal zpětnou přihrávkou Dyera, jenž vystřelil z bezprostřední blízkosti, ale branku netrefil! Dyer se chytá za hlavu a zlobí se sám na sebe, protože to, co neproměnil je opravdu nepochopitelné.
79
Larsson vystřelil, ale pozorná obrana byla stoprocentní. Odražený míč se ještě odrazil do těch míst, kde postával McClean, jenž sice vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče. Tremmel byl opět bez práce.
78
Dyer fauloval a Sunderland bude zahrávat volný přímý kop.
77
Nepřesně vystřelil Ki.
75
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leon Britton, přichází Danny Graham.
74
Žlutou kartu vyfasoval McClean.
71
Střely na bránu: Sunderland AFC 0 ─ 2 Swansea City.
71
Střely celkem: Sunderland AFC 2 ─ 10 Swansea City.
69
Ki obdržel přihrávku, zpracoval si balon a vystřelil. Nicméně mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Mignolet.
67
Lamah se prodral do zajímavé pozice, ale balon si dal daleko od nohy a pozorný Mignolet včas zasáhl.
67
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Alfred N'Diaye, přichází James McClean.
66
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Pablo Hernandez, přichází Roland Lamah.
64
K míči se postavil Gardner, ale jeho střelecký pokus skončil asi metr a půl vedle levé tyče.
63
Sunderland dostal výhodu standardní situace, a Swansea se tak musí bránit.
60
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Itay Shechter, přichází Sung Yueng Ki.
60
Standardní situaci si vzal na starost De Guzman, jenž se prezentoval velmi jedovatou střelou, ale balon skončil nad brankou.
59
Volný přímý kop budou zahrávat hosté.
59
Teď už jsou u míče domácí fotbalisté, odkop od brány provede Mignolet.
58
Swansea má balon na svých kopačkách a postupně se přesouvá na soupeřovu polovinu.
58
Larsson nacentroval balon do velkého vápna, kde výborně zasáhl Chico.
57
Domácí tým dostane výhodu standardní situace.
57
Žlutou kartu vyfasoval Leon Britton.
56
U balonu je opět Swansea a domácí fanoušci reagují pískotem.
56
Postupný protiútok hostů skončil velmi brzy, protože domácí obránci včas zasáhli.
55
Odkop od brány provede Tremmel.
54
Na pravém křídle se výborně uvolnil Gardner, jenž ze své kopačky vyslal centrovaný míč, ale tento centr byl velmi nepřesný a skončil v zámezí.
53
Na soupeřově polovině kombinují Sessegnon a Fletcher. Na pomoc jim přišel Colback.
52
Výborně zasáhl pozorný Tremmel, jenž nebezpečný balon vyboxoval do bezpečí.
52
Chico si připsal důležitý obranný zákrok a domácí tým dostane výhodu rohového kopu.
51
Odkop od brány provede Tremmel, který v dnešním utkání zatím žádnou práci neměl.
50
Sunderland začal druhý poločas lépe, ale k přímému ohrožení branky prozatím nedošlo.
49
Swansea City se ubránila a míč odkopla do bezpečí. Následně hosté vybojovali autové vhazování.
49
Rohový kop bude zahrávat domácí Sunderland AFC.
46
Sunderland se postupně dostal do zajímavé pozice, ale k přímému ohrožení branky nakonec nedošlo. Výborně totiž zasáhla hostující obrana.
46
Máme za sebou první poločas, který skončil bezbrankovým stavem 0:0. Nicméně na začátku utkání fauloval O'Shea a hosté klidně mohli zahrávat pokutový kop, jenže sudí Marriner penaltu neodpískal. Swansea byla mnohem aktivnější a často držela míč na svých kopačkách. Hosté však ze své aktivity zatím nic nevytěžili. Domácí Sunderland se spíš jen bránil a podnikal protiútoky, které mu nevycházely. Domácí fotbalisté v prvním poločase ani jednou nevystřelili na branku.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45
Hlavní rozhodčí Marriner nastavuje jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Williams se po ošetření zapojil zpět do hry.
45
Sudí hru přerušil, ale po krátkém přerušení již pokračuje.
44
V pokutovém území schytal úder do obličeje Williams a potřebuje ošetřit.
44
Ke střele se probojoval Dyer, ale trefil pouze bránící protihráče.
43
Přihrávku obdržel Michu, jenž vystřelil a vybojoval rohový kop.
41
Útočnou akci Sunderlandu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd.
41
Swansea je mnohem aktivnějším týmem a zasloužila by si vstřelený gól, nicméně prozatím neměla to štěstí.
40
Standardní situaci si vzal na starost Gardner, ale jeho střelecký pokus byl obrovským zklamáním. Odkop od brány provede Tremmel.
39
Chico fauloval a domácí tým dostane výhodu standardní situace.
37
Aut pro Sunderland na útočné polovině.
36
De Guzman napřáhl svoji pravačku, ale trefil pouze bránící obránce.
32
Do zakončení se dostal Chico, ale jeho střelecký pokus branku domácího celku neohrozil.
32
Aut pro hosty na útočné polovině.
31
Swansea kombinuje na vlastní polovině, u míče jsou Chico a Williams.
31
Autové vhazování ve prospěch hostů.
30
Sunderland založil útočnou akci, ale ta rychle skončila, protože hosté se skvěle ubránili.
26
Faulovaný byl ve středu hřiště Fletcher, a tak míč do hry uvede domácí Sunderland.
26
Pozorný obranný zákrok si připsal Colback a vybojoval míč pro svůj tým.
26
Swansea rozehrála tuto standardní situaci nakrátko.
25
Larsson fauloval, a tak míč do hry uvedou hosté.
24
Gerdnerova dlouhá kolmice nikoho ze spoluhráčů nenašla. Míč skončil v zámezí, a tak odkop od brány provede Tremmel.
24
Swansea vytlačila míč do autu.
24
Domácí hráči kombinují na vlastní polovině, ale soupeř rozehrávku aktivně napadá.
24
Aut pro Sunderland.
22
Sunderland zahrával volný přímý kop, ale branku hostí neohrozil.
22
Autové vhazování ve prospěch domácích fotbalistů.
21
Volný přímý kop si vzal na starost Larsson, jenž se prezentoval jedovatou střelou, ale pozorný Tremmel balon vyboxoval.
21
Sunderland dostane výhodu standardní situace.
20
Dwight Tiendalli vyfasoval žlutou kartu.
19
Ke střele se dostal Tiendalli, ale mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Mignolet.
17
Z další standardní situace už Swansea soupeřovu branku neohrozila.
17
Ve stoprocentní šanci se ocitl Chico, ale Mignolet si připsal brilantní zákrok a jedovatou střelu zázračně vytěsnil na rohový kop.
17
Shechter vystřelil, ale pozorná obrana střelu zablokovala.
16
Swansea je stále u balonu a pohybuje se v blízkosti Mignoletovy svatyně.
16
De Guzman nacentroval balon do pokutového území, ale pozorný Bramble odhlavičkoval míč do bezpečí.
15
Míč na střelu si připravil Dyer a vybojoval další rohový kop ve prospěch hostů.
15
Máme tady další aut pro hosty.
15
Následuje aut pro hosty.
14
Centrovaný balon prodloužil do zámezí Bramble.
14
V šanci se ocitl Michu, ale výborně zasáhl Gardner, který zblokoval míč na rohový kop.
13
Pro centrovaný míč si vyskočil Tremmel a lapil je do svých rukavic.
13
Domácí tým vybojoval rohový kop.
12
Johnson fauloval, a tak balon do hry uvedou hosté.
11
Přihrávku obdržel Hernandez, který si následně připravil balon na pravačku, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
11
Máme za sebou úvodních deset minut a prozatím jsme ještě neviděli žádnou střelu na branku. Utkání je zatím velmi opatrné.
10
Swansea si dokázala vypracovat zajímavou šanci, ale po nepřesné přihrávce přišla ztráta o míč, a tak z nadějné akce nic nebylo.
9
Teď už jsou u balonu hosté, protože Fletcher fauloval.
9
Autového vhazování se zmocní domácí tým.
8
Hosté zapojili do rozehrávky také Tremmela, který svým spoluhráčům pomohl dalekým odkopem.
8
Na levém křídle se uvolnil Davies, ale centr, kterým se prezentoval, byl velmi nepřesný. Mignolet zasahovat vůbec nemusel.
7
Faulovaný byl Michu, a tak balon do hry uvede Swansea.
6
S balonem se na vlastní polovině pohybuje Fletcher, ale hosté rozehrávku aktivně napadají. Fletcherovi přišel na pomoc Gardner.
5
Swansea se s míčem dostala až do pokutového území, ale k přímému ohrožení branky nedošlo.
5
Hosté jsou stále u balonu a postupně se přesouvají na soupeřovu polovinu.
4
Swansea kombinuje na vlastní polovině, u balonu je Chico.
4
3
Před centrovaným míčem se hosté bez problémů ubránili a získali míč ve svůj prospěch.
3
Volný přímý kop ve prospěch domácích fotbalistů.
3
V úvodních minutách hra probíhá mezi pokutovými územími.
2
Autového vhazování se zmocní hosté.
1
Sunderland kombinuje ve středu hřiště.
1
Swansea míč na svých kopačkách příliš dlouho neudržela.
1
Výkop provedl domácí Sunderland, ale po nepřesné přihrávce domácí hráči o balon přišli.
1
-2
Hosté obléknou tradiční bílé komplety.
-3
Domácí fotbalisté budou hrát v tradičních pruhovaných červeno-bílých dresech a v černých trenýrkách.
-4
Hlavní sudí Marriner přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.
-4
Na trávníku je k dnešnímu utkání vše připraveno.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-8
Hráči se po rozcvičce odebrali do svých šaten.
-19
Fotbalisté jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Sunderland AFC: Mignolet ─ Gardner, Bramble, O'Shea, Colback ─ Johnson, N'Diaye, Vaughan, Larsson ─ Sessegnon ─ Fletcher.

Swansea City: Tremmel ─ Tiendalli, Williams, Chico, Davies ─ Dyer, de Guzman, Britton, Hernandez ─ Shechter ─ Michu.

Rozhodčí: Marriner ─ Kirkup, Massey.
Hostům bude chybět zraněné duo Agustien a Taylor.
Domácím bude chybět zraněný Brown.
Předpokládané sestavy:

Sunderland AFC: Mignolet ─ Gardner, O'Shea, Bramble, Rose ─ Johnson, Larsson, N'Diaye, McClean ─ Sessegnon, Fletcher.

Swansea City: Vorm ─ Rangel, Williams, Chico, Davies ─ Ki, Britton, De Guzman ─ Pablo, Michu, Routledge.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Andre Marriner, na čarách mu budou asistovat pánové Peter James Kirkup a Sian Massey. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Lee Probert.
Swansea City získala ve dvacet třech ligových kolech celkem třicet tři bodů a nachází se na deváté příčce. Swansea osmkrát zvítězila, devětkrát remizovala a šestkrát prohrála. Celkové skóre je 34:27.
Sunderland AFC se po dvaceti třech odehraných kolech nachází na jedenácté příčce a na svém kontě má dvacet osm bodů. Fotbalisté Sunderlandu sedmkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a devětkrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 27:31.
Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Ve dvacátém čtvrtém kole anglické Premier League zavítá Swansea City na Stadium of Light, kde ji bude hostit domácí Sunderland AFC. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.