Swansea - Wigan | ONLINE | 20.10.2012 16:00 | Premier League 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Máme za sebou utkání anglické Premier League, na jehož konci se z vítězství a tříbodového zisku raduje domácí Swansea. Na první gól zápasu se čekalo až do 65. minuty, kdy se prosadil Hernandez, jenž zajistil hostitelům náskok. O dvě minuty později ho svým přesným zásahem podpořil Michu a bylo to 2:0 pro Swansea. Jenže hosté se nevzdali a díky brance Boyceho snížili. Na víc se však už nezmohli, a tak tři body zůstaly na Liberty Stadiu. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a někdy u anglické Premier League se budu těšit opět na počtenou.
Konec zápasu.
90+4
V posledních vteřinách zápasu dostal žlutou kartu Gómez.
90+4
Na poslední standardní situaci Wiganu si do vápna naběhl i brankář Al Habsi, který se dostal i do zakončení, jenže Vorm uklidil míč do své náruče.
90+4
Swansea měla obrovskou šanci! Hosté vrhli všechno do útoku a zapomněli na zadní vrátka. Do otevřené obrany se vřitil Michu, jenže tváří v tvář Al Habsiho nepřekonal.
90+2
Domácí chtějí potvrdit vítězství ještě jedním vstřeleným gólem, jenomže Michuovi tentokrát přáno nebylo.
90
Hlavní sudí Jones nastaví 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Autor předchozí střely se nyní provinil proti pravidlům, pro což neměl rozhodčí Jones pochopení.
88
Hosté se ženou za vyrovnáním, dělbu bodů prozatím odmítl Maloney, jehož navštívenka se mezi tři tyče nevešla.
86
Žlutou kartu za svůj trestný fotbalový čin dostal Ki Sung-Yeung.
85
Do nebezpečného zakončení se dostal Michu a na Liberty Stadiu to jen tak zahučelo.
84
Hosté opět střídají, místo McArthura přišel Boselli.
83
Ovšem i domácí mění hráče, zápas končí pro De Guzmana, místo něhož si zahraje Graham.
83
Hosté střídají, odstoupivšího Di Santa nahrazuje Gómez.
82
Watson přenechal míč Di Santovi, který se ocitl v dobré střelecké pozici, jenže balón za Vormova záda nepropasíroval.
80
Dnešní utkání na Liberty Stadiu sleduje celkem 19 696 diváků.
78
Domácí měli k dispozici rohový kop, ale z této standardní situace své vedení nenavýšili.
76
Sudí Jones znovu tasí žlutou kartu, tentokrát pro domácího Rangela.
76
Střídající Dyer se hned zapojil do akce, jenže na Al Habsiho si nepřišel.
74
V rozporu s pravidly si počínal Beausejour, který od rozhodčího Jonese dostal žlutou kartu.
73
Také trenér Swansea mění hráče, autora první branky Hernandeze nahrazuje Dyer.
72
Útočnou akci podnikl Kone, ovšem nepohlídal si ofsajdovou linii, a tak nechal pomezní rozhodčí vyniknout svůj praporek.
70
Po třech slepených gólech jsme svědky prvního střídání na straně hostů, místo Figueroa přichází Watson.
69
Wigan právě vstřelil branku!
Hosté ovšem neskládají zbraně a ve zbytku zápasu ještě budou kousat. Beausejour nacentroval do vápna na Koného, který přenechal míč McCarthymu, jenž našel na penaltě číhajícího EMMERSONA BOYCEHO, který patičkou ze vzduchu dopravil hrací předmět do sítě.
67
Swansea právě vstřelila branku!
Domácí jsou při chuti a skórují podruhé v krátké době. Na rohový kop De Guzmana si nejvýše vyskočil MICHU a přesnou hlavičkou posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.
65
Swansea právě vstřelila branku!
Swansea tak dokázala zužitkovat tlak, který vytvořila před Al Habsim. De Guzman přihrál PABLU HERNANDEZOVI, který si s hostujícím brankářem věděl rady.
63
Routledge předložil kulatý nesmysl Ki Sung-Yeungovi, který pozdravem z úhlu Al Habsiho nepřekvapil. Hostitelé se znovu dostávají do tlaku, ale obrana Wiganu zatím odolává.
61
Ve středovém kruhu se míče zmocnil Ki Sung-Yeung, který s ním pelášil přes půlku hřiště směrem k vápnu, jenže střelou z uctivé vzdálenosti si na Al Habsiho nepřišel.
60
Borci Swansea si nerozuměli v rozehrávce a zadarmo tak odevzdali míč svým soupeřům.
59
Po zahraném trestném kopu se k balónu dostal Maloney, který střelou z voleje našel náruč gólmana Vorma.
58
V průběhu dnešního klání už jsme byli svědky pár ostřejších zákroků, také tento v podání Brittona zůstal nepotrestán žlutou kartou.
56
Jako bych to přivolal. Do rychlého útoku vyrazil Koné, který s nasazením vlastního zdraví chtěl překonat Vorma, jenž ho však dostal do nulového úhlu, odkud neměl možnost propasírovat míč do sítě.
55
Tlak Swansea opadl, hra se přestěhovala ke středu hřiště a i Wigan bude mít možnost ohrozit Vorma v brance domácích.
53
Swansea měla k dobru volný přímý kop, ovšem Al Habsi byl i tentokrát bez práce, protože o sražení centru se postarali obránci před ním.
51
Wigan stále nenašel recept na to, jak se ze sevření správně a čistě vymanit. Nyní napřáhl Chico, jehož dělovka byla zblokována a k Al Habsimu tak vůbec nedoletěla.
50
Domácí znovu uzamkli Wigan u jeho pokutového území a málem bylo zle. Figueroa totiž nezkoordinoval pohyb a ocitl se na zemi. Hráči v bílých dresech jeho zaváhání ale nedokázali potrestat.
48
Hernandez se sice krásně uvolnil, ale už neodcentroval přesně. Míč se však dostal k Brittonovi, po jehož střele to na Liberty Stadiu jen zahučelo.
46
Začal druhý poločas.
Skončil první poločas, v němž jsme žádnou branku neviděli, ale o zajímavé situace před oběma brankami rozhodně nouze nebyla. Druhý poločas začne asi za 12 minut.
První poločas skončil.
45
Rozhodčí Jones nastaví nad rámec první půle jednu minutu.
43
Po pasu Routledgeho centroval ze strany na vzdálenější tyč Michu, Hernandez se pokusil zakončit ve skluzu, ale pro svůj tým získal alespoň roh.
41
McCarthy se u postranní čáry pěkně opřel do míče, který poslal mezi diváky. Záložník Wiganu se však hned gestem fanouškům omluvil.
39
Po zahraném rohovém pálil Rangel, jehož projektil však nedoputoval na místo určení.
37
Jako blesk z čistého nebe teď mohli udeřit hosté. Beausejour unikl po křídle, ale v rozhodující chvíli Vormovu klec přestřelil.
35
Hostitelé jsou v těchto fázích hry aktivnější a nedovolují Wiganu ohrozit brankáře Vorma. Avšak ani další rohový kop Swansea v gól nepřetavila.
33
Boyce nedovoleně zastavil Routledgeho, což neušlo pozornosti hlavního arbitra Jonese, který odpískal ve prospěch domácích volný přímý kop.
31
Domácí vyvinuli velký tlak, do šestnáctky si udělal výlet pravý obránce Rangel, který svým přízemním centrem ovšem nenašel žádného svého spoluhráče.
30
Routledge nacentroval ze strany do vápna na Michua, jehož hlavička však správný cíl nenašla. Al Habsi nemusel vůbec zasahovat a bude v klidu odkopávat od své branky.
28
Hráči Swansea podnikli rychlý kontr, na jehož konci získali alespoň rohový kop. I po jeho zahrání však zůstal Al Habsi nepřekonán.
26
Ki Sung-Yeung sice vybojoval pro svůj tým autové vhazování, jenomže jeho spoluhráči záhy o balón přišli, a tak musí domácí začít znovu.
24
McArthur se po ošetření vrátil do hry.
22
Míč teď mají více na svých kopačkách borci Swansea, kteří se však nedostali ani k pokutovému území Wiganu. Při souboji s Daviesem se navíc zranil McArthur.
20
Domácí znovu podnikli útočnou invazi směrem k Al Habsimu, obléhání jeho branky zakončil pěknou střelou De Guzman.
18
De Guzman chtěl udělat parádičku pro diváky, jenže patičkou přihrál pouze svému protihráči.
17
Do rychlého protiútoku vyrazil De Guzman, který předložil mičudu nabíhajícímu Michuovi, jenž ve spektakulární pozici zakončil těsně nad branku. To byla dobrá šance pro Swansea.
17
Kone na sebe sice vybojoval nedovolený zákrok, jenže Wiganští vzápětí o balón přišli, když si nerozuměli při rozehrávce.
15
De Guzman se záhy prezentoval poněkud lepším dojmem, leč jeho slabý střelecký pokus skončil pouze v náruči gólmana Al Habsiho.
13
De Guzman sestřelil svého protihráče Maloneyho a mohl být rád, že za svůj čin nebyl oceněn žlutou kartou. Vše se nakonec obešlo pouze se slovní domluvou.
12
Hosté měli velkou šanci! Po přiťuknutí Koného se míč dostal k McArthurovi, který však z místa pro penaltu vyslal na Vorma slabou střelu. Nutno však podotknout, že záložník Wiganu pálil ze záklonu.
10
Hostitelé se provinili proti pravidlům a hráči Wiganu měli k dispozici volný přímý kop. Jediné, co z této standardní situace vytěžili, bylo ofsajdové postavení.
8
Pablo Hernandez sice v souboji s Figuerou vybojoval pro svůj tým rohový kop, jenže z centru De Guzmana domácí gól nevytěžili.
6
Nyní porušil všechny fotbalové zákony Caldwell a soudce Jones mu jasně ukázal, že podobné prohřešky už trpět nebude.
5
Balónu se zmocnil Kone, který chtěl vzít odpovědnost na sebe, ale s jeho střelou, která by snesla maximálně propagační parametry, si Vorm bez problémů poradil.
4
McCarthy uprostřed hřiště nedovoleně zastavil Williamse, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího Jonese, který pravému záložníkovi Wiganu odpískal útočný faul.
2
Zpoza pokutového území napřáhl Ki Sung-Yeung, jehož vlaštovka minula Al Habsiho branku o metr. Gólman Wiganu tak bude odkopávat od své branky.
2
První útočnou akci podnikli domácí, Routledge vymyslel zajímavou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, kterému ovšem k míči scházel krok.
1
O úvodní výkop se postarali hosté a jdeme na věc.
1
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů jsou již na hřišti a utkání za malou chvíli začne.
Úvodní sestavy:


Swansea City: Vorm - Rangel, Chico, Williams, Davies - Routledge, De Guzman, Ki, Britton, Hernandez - Michu


Wigan Athletic: Al Habsi - Caldwell, Figueroa, Ramis - McCarthy, McArthur, Boyce, Beausejour - Kone, Maloney, Di Santo


Rozhodčí: Jones

Po repre pauze se o slovo opět hlásí ligové soutěže a mezi nimi i anglická Premier League. V rámci 8. kola se na hřišti Swansea představí Wigan Athletic a bude se jednat o zápas týmů, které se v posledních kolech nepotkaly se zrovna oslnivou formou.

Swansea bojovala se střeleckou produktivitou, vždyť nedala branku dlouhých 364 minut. Naštěstí pro tým se proti Readingu trefili Michu a Routledge a to znamenalo zachráněný bod za remízu 2:2

Wigan hrál taktéž 2:2 a to proti Evertonu. Zde se trefili Arouna Koné a Di Santo. Wigan byl blízko výhry, jenže tři minuty před koncem přišla penalta, kteou proměnil Baines a liverpoolský klub si z Wiganu odvezl bod.

Oba týmy mají hráče, se kterými nemohou počítat. U Swansea to je Taylor (ten bude chybět zřejmě delší dobu) a u "Latics" zase Alcaraz (tříslo) a Crusat (koleno).

Zápas začíná v 16 hodin a jste k němu srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
3. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Leicester 2 2 0 0 7:2 6
2. Arsenal 2 2 0 0 5:1 6
3. Everton 2 2 0 0 6:2 6
4. Crystal Palace 2 2 0 0 4:1 6
5. Liverpool 2 2 0 0 6:3 6
6. Manchester City 1 1 0 0 3:1 3
7. Tottenham 2 1 0 1 5:3 3
8. Aston Villa 1 1 0 0 1:0 3
9. Brighton 2 1 0 1 4:3 3
10. Chelsea 2 1 0 1 3:3 3
11. Leeds 2 1 0 1 7:7 3
12. Wolves 2 1 0 1 3:3 3
13. Newcastle 2 1 0 1 2:3 3
14. Burnley 1 0 0 1 2:4 0
15. Manchester Utd. 1 0 0 1 1:3 0
16. Sheffield Utd. 2 0 0 2 0:3 0
17. West Ham 2 0 0 2 1:4 0
18. Fulham 2 0 0 2 3:7 0
19. Southampton 2 0 0 2 2:6 0
20. West Brom 2 0 0 2 2:8 0
Články odjinud