Tolik tedy z dnešního přípravného zápasu, u dalších fotbalových přenosů se budu těšit na počtenou. Pěkný zbytek dne.
Je tu konec zápasu, rozhodčí nenastavil prakticky ani minutu a ukončil tento mač. Plzeň odehrála dobrý zápas, za stavu 1:1 měla řadu šancí, ale nedokázala je proměnit. Především Bakošova penalta Plzeňské mrzet. Následně se totiž trefil podruhé v zápase Emenike a bylo rozhodnuto. Spartak Moskva tak poráží Viktorku Plzeň 2:1.
89
Blíží se konec, míč velice zkušeně drží muži v červených dresech, tedy Spartak Moskva.
86
Navíc u míče je stále Spartak, který se cpal před bránu Dzyubou, ale před ním odhlavičkoval míč do bezpečí Řezník.
85
Času na vyrovnání je proklatě málo.
81
Spartak právě vstřelil branku! Tak to je velká škoda. Plzeň nehrála ve druhém poločase vůbec špatně, ale nyní podruhé inkasuje. Ruští fotbalisté jdou do vedení a nutno říci, že potrestali Bakošovo zaváhání dokonale. Nedáš - dostaneš a stav je 1:2. Prosadil se opět EMMANUEL EMENIKE.
79
Jenže Bakoš poslal míč přesně do míst, kam letěl brankář Spartaku. Jeho zásluhou se stav nemění. Plzeň promarnila obrovskou šanci, mohla jít do vedení, ale nestalo se tak.
78
Obrovská šance Plzně ke skórování, Marek Bakoš bude zahrávat pokutový kop.
76
Ze hřiště odešli, pokud jsem dobře viděl, Ďuriš, Kolář, Horváth, Rajtoral, Malakyan a Fillo.
76
Lodivod Plzně Pavel Vrba se rozhodl pro další střídání. Na plac poslal Štípka, Hanouska, Horu a Wágnera.
75
Hodně se také přitvrdilo, v rukavičkách se rozhodně nehraje.
73
...tak nakonec nebude, plzeňská obrana v poklidu posbírala míč a odkopává do bezpečí.
72
Emenike si došel faul třicet metrů před vápnem a bude z toho zajímavá akce...
70
Viktorka kombinuje na polovině soupeře, ale ten dobře napadá a přistupuje důrazně k hráčům českého týmu.
68
Ve druhém poločase postrádá hra patřičné tempo, spíše se bojuje.
66
Kombinace Plzně vypadala velice slibně, ale nakonec chyběla finální přihrávka na rozběhnutého Daridu.
64
Střídající Bakoš se tlačil do útoku, ale v jeho útočných rejdech ho zastavil jeden z obránců moskevského Spartaku.
60
Na hřišti registrujeme tři změny v plzeňském dresu. Nastoupili Bakoš, Řezník a Zeman.
57
Plzeňskou bránu se snažil z velké dálky ohrozit Nicolas Pareja, ale spíše střílený centr byl hodně přetažený.
55
Hraje se na polovině hřiště, pro změnu Spartak by rád prověřil pozornost a kvality Petra Bolka. Vůbec gólmani v Plzni, to je ožehavé téma. Kdo bude jedničkou, těžko odhadovat. K dispozici je Matúš Kozáčik a časem, až se uzdraví, bude moci chytat i Roman Pavlík.
53
Aktivitu pozvolna přebírají Plzenští, kteří se pokusili dvakrát v řadě střílet, ale obě rány byly zablokovány. Neprosadil se Kolář a následně ani Darida.
51
Hra se musela přerušit, na trávníku zůstal ležet Pavel Horváth, ale to je tvrdý chlapík, toho jen tak něco nerozhodí.
48
U míče je od začátku poločasu více Spartak, ale Plzeň dobře brání a nikam svého soupeře nepouští.
46
Máme za sebou poměrně zajímavý první poločas, Sparta hrozil přibližně první dvacet minut, zbytek poločasu patřilo Plzni, která mohla vstřelit i více branek. Především Malakyanova rána z otočky po gólu doslova volala. Bohužel pro český tým, skončila na tyči. Další slibné šance zastavila obrana nebo gólman Rebrov. Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Z něj už nezapršelo a první poločas končí spravedlivou remizou 1:1.
45
...Horváth hledal pětici spoluhráčů ve vápně, už to vypadalo, že se Ševinský dostane k hlavičce, ale obrana Spartaku před ním poslala na poslední chvíli míč na roh.
45
Ještě v samotném závěru standardka pro Plzeň...
44
Limberský krásným pasem našel před pokutovým územím Ďuriše, ale tomu až příliš dlouho trvalo zakončení. Do jeho střely se vrhla obrana soupeře.
43
Artem Dzyuba se srazil na polovině hřiště s Daridou a je hodně otřesen. Po nějaké době se nakonec vrací do utkání, střídat nemusí.
42
Emenike si hledal prostor k zakončení, ale plzeňská obrana se stihla vrátit tam, kam měla.
40
Čtyřicet minut je za námi a nemůžeme rozhodně tvrdit, že bychom sledovali nudný fotbal. Prvních dvacet minut patřilo Spartaku, zbytek poločasu je pod taktovkou Plzně.
37
V dalším náznaku byl Ševinský, ale k hlavičce se neprotlačil.
35
Západočechům vstřelená branka hodně pomohla, výborně kombinují a řádně zatápí zadákům moskevského Spartaku.
33
Plzenští jsou při chuti a nyní mohli dvakrát skórovat. Nejprve na malém vápně netrefil ideálně míč Procházka, následně nebezpečně zahrozil Malakyan, který z otočky orazítkoval břevno brány Spartaku Moskva.
30
Plzeň právě vstřelila branku! Je vyrovnáno. Radost plzeňským fanouškům udělal PAVEL HORVÁTH, který střelou z hranice vápna překonal moskevského gólmana. Ten plachtil na prázdno.
28
Naštěstí to ruští fotbalisté až příliš překombinovali a míč končí daleko za bránu Viktorky.
27
Pavel Vrba u střídačky uděluje pokyny svému týmu, zatím nemůže být příliš spokojen s herním projevem. Navíc bude Spartak zahrávat další trestný kop.
25
Plzenští očividně zvýšili aktivitu, ale do nějaké tutové šance se zatím nedostali. Každopádně zlepšení je vidět.
24
V akci dvojice Daniel Kolář a Pavel Horváth. Prvně jmenovaný přiťukl míč plzeňskému kapitánovi a ten bez přípravy vypálil na Rebrova. Míč však zamířil vysoko nad.
23
Ohrozit bránu Spartaku mohl ze standardky Horváth, ale nepropálil zeď. Poté se k odraženému míči dostal Kolář a jeho rána po zemi končí v náruči Artema Rebrova.
21
Ruský tým měl k dispozici standardku, zahrával ji Diniyar Bilyaletdinov, ale jeho pokus byl slaboučký a Bolek v bráně mohl v poklidu chytit míč do náruče.
18
Plzeň klasickým způsobem kombinovala po stranách, nejprve hledal někoho ve vápně Limberský, následně se o totéž pokoušel Rajtoral, ale ani Fillo a ani Ďuriš se neprosadili. První náznak jakés takés šance.
16
Na řadě je Viktorka, aby něco kloudného v útoku vymyslela.
14
Spartak právě vstřelil branku! Je tu úvodní branka zápasu. Plzeňská obrana zaváhala a toho dokonale využil EMMANUEL EMENIKE, který si pohrál s brankářem Bolkem a pohodlně dopravil míč do sítě. Spartak byl od začátku aktivnějším týmem, vytvářel si šance a tak po právu jde do vedení.
9
Pavel Horváth každopádně hraje, nyní se pokoušel svým centrem najít Ďuriše, ale ten pas byl příliš dlouhý.
7
Bohužel nemáme k dispozici soupisky ani jednoho z týmů, proto omluvte možné chybičky.
5
Hraje se na polovině Viktorky a Spartak mohl nebezpečně zahrozit, dobře operoval na hranici šestnáctky Jano Ananidze, ale Bolek nemusel zasahovat.
2
Aktivněji začal Spartak, který se tlačil do pokutového území, ale brankář Bolek nemusel zasahovat.
1
Hráči obou týmů postupně nastupují na hrací plochu, pokusíme se vám později dodat soupisky, pokud to jen půjde.
Z Plzně odešla klíčových řada hráčů, například Pilař, Jiráček, Petržela a další. Změn bylo opravdu hodně. Logicky musely přijít i nějaké náhrady. Jak již možná víte nebo jste zaregistrovali z médií, dnes Plzeň posílila o dva hráče. Ze Sparty přišel dvadvacetiletý stoper Lukáš Hejda, dalším hráčem je pak Martin Zeman, jenž od loňského léta hostoval ve vídeňské Admiře, nyní přichází na roční hostování. Už dříve se Plzni podařilo zabudovat do týmu brankáře Kozáčíka s Bolkem, dále také Šírl nebo Václava Procházku.
FC Viktoria Plzeň: Český klub není třeba příliš představovat. Za poslední dva roky dosáhl fantastických úspěchů a patří k naší špičce. Nyní se připravuje na druhé předkolo Evropské ligy. V minulém kole podlehli svěřenci Pavla Vrby Salcburku 4:1, dnes budou chtít rozhodně toto zaváhání napravit. Čeká je však hodně silný protivník. "Prohra byla vysoká a nepříjemná," uznal útočník Tomáš Wágner, proti Salcburku jediný střelec plzeňského týmu. "I když je to příprava, chtěli jsme uspět, vždyť Evropská liga se blíží. Máme ještě jednu možnost, proti Spartaku musíme uhrát lepší výsledek.
Sparta Moskva: Moskevský klub lze pravidelně sledovat v evropských pohárech. Navíc je zásobárnou i pro reprezentaci. Z českých hráčů nalezneme na aktuální soupisce Marka Suchého, který do Moskvy zamířil v roce 2010 ze Slavie. V minulosti oblékali dres Spartaku také Martin Jiránek, či Radoslav Kováč. Před nedávnem byl do funkce hlavního trenéra uveden Unai Emery, který fanouškům evropského fotbalu vzešel do paměti především svým čtyřletým působením ve Valencii.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení fanoušci kopané, vítejte u sledování, doufám, že velice kvalitní podívané. V generálce na utkání II. předkola Evropské ligy, čeká dnes Viktorku ruský celek Spartak Moskva. Utkání s evropským velikánem odehrají viktoriáni v městečku Wörgl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.