90
90
Také Schick v šanci, mimo.
89
Krejčí mohl zakončovat skoro do prázdné, zpracováním šanci zkazil a trefil obránce.
89
Běží poslední minuta zápasu, dnes se soupeři rozejdou smírně.
86
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Škvarka, přichází Klec.
86
Při své snaze jsou hráči Žiliny zastaveni v ofsajdu.
85
Krejčí si počínal dobře do té doby než centroval, velmi nepovedeně.
84
William ve vápně při zakončení fauloval.
83
Konečky prstů vyrážel na roh Škvarkovu střelu Štěch.
82
Dočkal si počkal na centr a zakončoval z voleje, Volešák sledoval putování balonu za bránu.
81
Picault si opět věřil, ale balon nedokázal doběhnout dříve než obránce.
80
Posledních deset minut dnešního klání.
79
Podaný si v souboji s Gagnem pomohl faulem, konec akce Sparty.
78
William opět ve velké šanci, z otočky pálil mimo bránu.
76
Picault si v souboji předhodil balon moc daleko a nestihl ho na hrací ploše.
76
Letičův pokus kryje Štěch.
75
Marečkovi se dnes vůbec nedaří, opět zkazil přihrávku.
74
Rohový kop hosté nevyužili, opět se bude snažit Sparta.
73
Zakročit nyní musel Štěch, William zakončoval slabě.
72
Před chvílí měl šanci Krejčí, opět zde byl pohotový Volešák.
72
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lafata, přichází Schick.
69
Vacek při svém výpadu nepochodil a odevzdal balon soupeři.
69
Aktivita z prvního poločasu je již minulostí, oba celky nyní spíše bojují ve středu hřiště.
67
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Shala, přichází Picault.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Paur, přichází Lupčo.
67
66
Velmi nepovedený výkop Štěcha.
65
Tak ani teď Shala netrefuje, opět měl před sebou ležícího hráče.
64
Paur se chystal zakončit, na poslední chvíli se k němu dostavil obránce.
60
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matějovský, přichází Vacek.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Špalek, přichází Gagne..
60
59
Krejčího pokus zneškodnil Volešák bez potíží.
59
Lafata mohl zakončovat ale do cesty si lehl Králik a zabránil nejhoršímu.
58
Útočná akce Sparty nekončí střelou.
56
Teď měla Žilina celkem pěknou šanci na vstřelení gólu. Domácí obránci museli pořádně zabojovat.
52
Podaný zatáhl balon do vápna a Lafata zakončoval mimo.
51
Paur vybojoval rohový kop, z něj se hosté neprosadili.
49
Ten si připisuje Žilina, Mihálikův pokus skvěle chytl Štěch.
48
Start druhé půle vychází lépe Spartě, svoji aktivitu zatím nepřetavila ve střelecký pokus.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Brabec, přichází Kováč.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Vácha, přichází Mareček.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nhamoinesu, přichází Podaný.
46
46
46
45
45
Žilina právě vstřelila branku!
Tak tohle nečekal asi nikdo. Sparta vyrobila hrubku, do šance se dostal JAROSLAV MIHÁLIK a trefou do prázdné brány vyrovnává – 1:1!
44
Hosté vyhnáni od balonu.
43
Poslední okamžiky první půle jsou aktuálně v průběhu, Sparta kontroluje hru a vyhlíží krátkou pauzu.
41
Sparta právě vstřelila branku!
Tak jsme se dočkali první branky. BOŘEK DOČKAL se nepáral s vymýšlením a zavěsil přímo k tyči – 1:0!
40
Do šance pelášil William ale byl v úhlu a moc šancí k zakončení neměl.
37
Slibnou šanci Dočkala ukonči obranným zákrokem Škriniar.
35
Paur tvrdě sundal Shalu, nová akvizice je ale v pořádku.
33
Krejčí chtěl přízemním centrem vybídnou spoluhráče do zakončení ale nikdo balon netrefil a Volešák chytá.
31
V ofsajdu nachytán Kadeřábek. Dnes by se sparťanský obránce dal označit za útočníka.
30
Brabec chtěl od rohového praporku centrovat ale jeho pokus opravdu dosti nevyšel.
29
Krejčí připrail svojí přihrávkou velmi dobré podmínky po Costu ale ten bránu přestřelil.
28
První pískaný faul, dopustili se ho hosté.
27
Střelecký pokus Mihálika opět nenašel cíl.
26
Rudí jsou častěji u balonu ale velkým problémem je aktuálně přechod do vápna, Žilina mírně stáhla níže své obránce.
23
Delší kombinace Sparty nepřinela žádané ovoce a u balonu je opět Žilina.
19
Nyní jsme viděli pokus Dočkala, jeho hlavička si cestu do brány nenašla.
19
William dotíral na Štěcha který bez problémů vykopává.
18
Hned dvě šance Shaly, nejprve mu Volešák balon vyrazil a poté jen těsně netrefil bránu!
17
Kadeřábek si při zpracování vybral slabší chvilku, hosté vhazují na půli hřiště.
16
Matějovský se proti přesile neprosadil, hosté ale šanci prováhali.
14
Po rohovém kopu zakončoval Paur mimo bránu. Štěch bude vykopávat.
12
Pokus Dočkala z úhlu mimo bránu.
12
Velká šance také pro Žilinu, William s Mihálikem se dlouho motali ve vápně na dorážku, Štěch zatím velmi jistý.
11
Zbytečná rozehrávka Volešáka, téměř nabídl Spartě gól!
10
Velmi aktivně ladění Kadeřábek nyní nezvládl centr na Krejčího, hosté si ale stejně balon zakopli a u balonu je Sparta.
9
Velmi pohledná akce. Shala rozehrál do strany na Kadeřábka, balon se mu po chyvilce vrátil a nováček v sestavě měl blízko ke vstřelení gólu!
8
William se ocitl téměř sám před Štěchem, domácí gólman ale měl k balonu o dost blíže.
6
Po souboji s Váchou zůstal na zemi Paur, po chvilce pobytu na zemi pokračuje ve hře.
5
Spartě se nepodařilo ohrozit Volešáka, Žilina se z protiútoku téže neprosadila.
4
Kadeřábek centroval do vápna, na roh balon odkopl Králik.
2
Další akce domácích, Shala s Dočkalem dostali balon do vápna a Lafata zakončoval lehčí střelou, Volešák bez problémů chytá.
1
Hned v úvodu se do šance protlačila Sparta, po centru Kadeřábka se k balonu dostal Matějovský a zakončoval mimo bránu.
1

AC Sparta Praha: Štěch – Brabec, Vácha, Matějovský, Dočkal, Shala, Kadeřábek, Lafata, Krejčí, Holek, Nhamoinesu.
Náhradníci: Vorel – Mareček, Kováč, Picault, Jánoš, Podaný, Schick.

MŠK Žilina: Volešák – Škriniar, Paur, William, Špalek, Pečovský, Škvarka, Letič, Mihálik, Králik, Mabouka.
Náhradníci: Hansko – Hučko, Gagne, Michlik, Lupčo, Žilák, Klec, Le giang.

Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Zeman.
Slovenský celek okupující první příčku Fortuna ligy je aktuálně na zimním tripu v Praze. Po prvním přípravném zápase s Myjavou (5:0) zamířila Žilina do České republiky a v prvním zápase prohrála 1:5 s Duklou, dnes narazí na Spartu a v sobotu nastoupí proti Slavii. Ve znamení českých soupeřů bude Žilina pokračovat i nadále, postupně vyzve Baník Ostrava, Opavu, Třinec a Olomouc. Další tři zápasy mají hosté v plánu na soustředění, to se uskuteční v Turecku.
Favoritem zápasu je dnes Sparta Praha. Letenský celek vedený pod taktovkou Vítězslava Lavičky je ve Synot lize na druhém místě a připravuje se na zteč proti Viktorii Plzeň. Prvním přípravným zápasem Sparty byl souboj s druholigovou Vlašimí, dle očekávání si připsala výhru 2:0 Sparta když se o góly postaral Dočkal společně s Lafatou. V rámci soustředění na Kanárských ostrovech Sparta prohrála 2:5 s PSV Eindhoven (Dočkal, Lafata) a vyhrála s Celticem 3:2 (Matějovský, Krejčí, Dočkal). Již v sobotu (24.1.) čeká na Spartu dvojboj, nejdříve od 11:00 s Trenčínem a poté ve 14:00 s Trnavou. Do odletu na druhé soustředění (Turecko) vyzve Sparta ještě Jihlavu (28.1.) a Prostějov (29.1.).
Vítám Vás u online přenosu z přípravného zápasu domácí Sparty, dnešním hostem pražského celku bude MŠK Žilina.