Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Drážďany : Ml. Boleslav - 19. ledna 2018   14:00

Dynamo Drážďany
72' Mlapa
1:4
(0:1)
Ml. Boleslav
32' Přikryl   • 49' Komličenko   • 77' Valenta   • 82' Valenta
Schubert – Heise, Ballas (C), Franke, Seguin (66. Berko) – Hauptmann, Konrad, Benatelli (66. Roser) – Duljevic, Mlapa, Horvath.
Wiegers – Kreuzer, Röser, Aosman, Lumpi, F. Müller, Löwe, Berko
Šeda (46. Vejmola) – Křapka, Král, Klíma, Šnirc – Kateřiňák, Janoš – Ladra (70. Pauschek), Matějovský (C), Přikryl – Chramosta.
Vejmola – Fabián, Komličenko, Hubínek, Souček, Pauschek, Valenta, Klobása.

Mladá Boleslav zvládla přípravný zápas ve Drážďanech na jedničku, když druholigový německý tým porazila rozdílem tří branek. Skvělý poločas odehrál střídající Jiří Valenta, který po přestávce přišel na hřiště a vstřelil dva góly. Dynamo Drážďany mohlo klidně uhrát remízu, jenže mladoboleslavské během úvodních pětačtyřiceti minut několikrát podržel fantastický Jan Šeda. Konečný výsledek. Drážďany 1 Mladá Boleslav 4.
90'
90'
Dynamo ještě napřáhlo v závěru k táhlé střele zpoza šestnáctky, následný pokus byl ale zablokován.
89'
Běží poslední dvě minuty utkání, ve kterém Mladá Boleslav vede těsně před koncem nad Drážďany 4:1.
87'
Dynamo si zahrávalo v šestnáctce s ohněm a po špatném odkopu přišla přízemní střela Mladé Boleslavi, pokus zpoza šestnáctky byl ale zablokován.
86'
Peniel Mlapa se dostal uprostřed šestnáctky po rohovém kopu z pravé strany k hlavičce, která minula po teči bližší pravou tyč. Následný rohový kop už žádné nebezpečí nepřinesl a hosté se ubránili.
82'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav na pravé straně hřiště rozehrála standardní situaci, po které si uprostřed šestnáctky parádně naběhl na centr JIŘÍ VALENTA a nataženou levou nohou míč usměrnil ke vzdálenější levé tyči! Skvělá teč a skóre 1:4!
78'
Druhý poločas není na šance tak bohatý jako poločas první, na rozdíl od úvodních pětačtyřiceti minut už jsme v něm ale byli svědky tří branek, z nichž dvě má na svědomí Mladá Boleslav a vede nad Dynamem 3:1.
77'
JIŘÍ VALENTA si po přihrávce z levé strany hřiště krásně naběhl na bližší tyči na narážečku od svého spoluhráče a přízemní střelou zamířil z úhlu bez přípravy ke vzdálenější pravé tyči!
75'
Mladá Bolesdlav se snažila prosadit střelou zpoza šestnáctky, následný pokus ale minul vzdálenější levou tyč.
72'
Drážďany právě vstřelily branku!
PENIEL MLAPA rozjel krásnou akci, když přihrávkou ze středu hřiště uvolnil na levé straně šestnáctky jednoho ze svých spoluhráčů, který mu míč vzápětí vrátil, a z blízkosti poté zamířil do prázdné brány! Dynamo snížilo na 1:2.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Lukáš Pauschek.
67'
Tomáš Ladra se na pravé straně šestnáctky krásně uvolnil a jeho centr z ostrého úhlu se snažil na vzdálenější levé tyči ve skluzu usměrnit do sítě Nikolaj Komličenko, míč se ale po jeho jemné teči odrazil od tyče zpět do hry!
66'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Paul Seguin, přichází Erich Berko.
66'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Rico Benatelli, přichází Lucas Roser.
65'
Zatímco se hráči Mladé Boleslavi i přes územní převahu marně snaží dostat do zakončení je potřeba říci, že Vám dlužím omluvu. Střídající brankář hostů se nejmenuje Luděk Vejmelka, nýbrž Luděk Vejmola.
63'
Jiří Valenta si ve středu hřiště naběhl na zpětnou přihrávku z levého křídla a po navedení míče na pravačku ze střední vzdálenosti napřáhl k táhlé přízemní střele, která přibližně metr nad zemí minula pravou tyč! Pěkná střela z dálky.
60'
Jeden z hráčů Mladé Boleslavi příliš dlouho váhal se střelou zpoza šestnáctky, a když už se k ní rozhodl napřáhnout, tak k němu včas přistoupil jeden z domácích hráčů.
59'
Do šestnáctky Mladé Boleslavi přilétl z levé strany nebezpečný přízemní centr, nakonec ale minul všechny a zamířil na vzdálenější pravé tyči do území nikoho.
58'
Po přestávce je na obou stranách k vidění hodně nepřesností, a když už to vypadá na nějakou šanci, tak je z toho ofsajd, ve kterém se nyní ocitlo Dynamo.
56'
Mladá Boleslav se snažila prosadit na levém křídle, jenže její akci zastavil v obraně pozorný Manuel Konrad.
54'
Mladoboleslavští se na pravém křídle dostali po krásné kombinaci k centru, který skončil v náruči brankáře.
52'
Mladá Boleslav je po vstřelení druhého gólu na koni a domácí fotbalisté Drážďan jsou očividně hodně zaskočení.
49'
NIKOLAJ KOMLIČENKO vybojoval ve středu hřiště míč a po krátkém sprintu napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé přízemní střele, která zamířila přesně k levé tyči! Mladá Boleslav vede 2:0!
48'
Dynamo vyrazilo středem hřiště po zisku míče na útočné polovině do rychlého protiútoku, jenže přihrávka doleva mířila do ofsajdu. Ze slibné příležitosti nakonec nebylo nic.
46'
Peniel Mlapa obstaral výkop druhého poločasu, do kterého Mladá Boleslav vstupuje s jednobrankovým vedením 1:0. Úvodních pětačtyřicet minut přineslo obrovské množství šancí, jako jediný se ale prosadil kuriózním a zároveň krásným gólem z centru Tomáš Přikryl.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jan Šeda, přichází Luděk Vejmola.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Dráždany si sice během prvního poločasu vytvořily několik obrovských šancí, jenže Mladou Boleslav podržel fantastickými zákroky Jan Šeda a v dresu českého týmu se navíc prosadil Tomáš Přikryl, když se jeho centr z pravého křídla a ostrého úhlu snesl na vzdálenější levé tyči do brány. Skóre po prvním poločase. Dynamo Drážďany 0 Mladá Boleslav 1.
45'
45'
Jeden z hráčů Drážďan na levé straně vápna předvedl několik zasekávaček a po poslední napřáhl z úhlu a blízkosti k přízemní střele, která sice prošla pod Janem Šedou, míč ale těsně minul přední levou tyč a skončil v zámezí!
43'
Philip Heise si na levé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a krásným zpětným obloučkem od brankové čáry našel na hranici šestnáctky Marca el Frankeho, který bez přípravy pálil z voleje těsně nad zemí ke vzdálenější levé tyči, Jan Šeda ale po fantastickém zákroku pravou rukou na poslední chvíli míč vyrazil na rohový kop! Málem 1:1.
42'
Peniel Mlapa byl zřejmě hráčem, který se v blízkosti šestnáctky po přihrávce z pravého křídla snažil zaseknout míč a dostat do zakončení, jenže hosté mu to neumožnili.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Drážďany se snažily prosadit na levé straně, kde se pískal ofsajd. Kolmá přihrávka byla špatně načasována.
37'
Paul Seguin se na pravém křídle krásně protáhl kolem jednoho z protihráčů a po zatažení míče do šestnáctky posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, po které si málem vstřelil vlastní gól Jakub Klíma, míč se ale naštěstí pro něj odrazil těsně vedle pravé tyče brány! Jen to zahučelo.
36'
Volný přímý kop gól nepřinesl, protože jeden z hráčů Drážďan prudkou střelou minul levý horní roh brány.
35'
Standardní situace sice žádné nebezpečí přímo nepřinesla, vzápětí byl ale faulován v blízkosti šestnáctky Marc el Franke.
34'
Paul Seguin byl na pravé straně hřiště faulován a poté si to ještě s Tomášem Ladrou vyříkal v tváří v tvář. Bez karty.
32'
TOMÁŠ PŘIKRYL si na pravém křídle u postranní čáry nádherně narazil míč s jedním ze svých spoluhráčů a poté poslal do šestnáctky z ostrého úhlu nádherný centr, který nabral takovou faleš, že se přes hlavu brankáře Markuse Schuberta snesl ke vzdálenější levé tyči! Mladá Boleslav vede v Drážďanech 1:0!
29'
A další střela Mladé Boleslavi! Tomáš Ladra ale zamířil zpoza šestnáctky vysoko nad bránu.
28'
Mladá Boleslav u pravé postranní čáry vybojovala standardní situaci a po dvou rychlých kolmých přihrávkách se ocitl na přední tyči ve velké šanci Jan Chramosta, jeho přízemní střelu z úhlu ale na bližší tyči vyrazil Markus Schubert levou nohu na rohový kop!
27'
Peniel Mlapa na pravé straně šestnáctky zalepil míč a poté našel zpětnou přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů, který se přízemní střelou bez přípravy snažil zamířit zpoza pokutového území ke vzdálenější levé tyči, jenže Jan Šeda šel rychle k zemi a připsal si skvělý zákrok! Stále je to 0:0.
26'
Dynamo na pravé straně hřiště rozehrálo po faulu na Peniela Mlapu standardní situaci, následný centr byl ale odvrácen.
25'
Hra se po několika šancích Drážďan hodně uklidnila a domácí kombinují na vlastní polovině hřiště. Do hry se zapojil i brankář Markus Schubert, který zatím neměl příliš práce.
21'
A další nebezpeční centr Dynama z levého křídla, který byl tentokrát přízemní. Peniel Mlapa si na něj dobře nabíhal, jenže Jan Šeda úmysl domácích hráčů přečetl a šel rychle k zemi, aby před ním míč ukryl v náručí, což se mu podařilo.
20'
Peniel Mlapa si naběhl do šestnáctky na krásný centr z levého křídla a pravou nohou se ho v akrobatické pozici snažil umístit ze vzduchu přesně k levé tyči, jenže jeho zakončení bylo slabé a Jan Šeda si připsal dobrý zákrok!
19'
Drážďany se snažily zahrozit podél levé postranní čáry, jenže podruhé v zápase jim v daném prostoru byl odmáván ofsajd.
18'
Marek Matějovský krásným centrem ze standardní situace hledal na vzdálenější levé tyči dvojici protihráčů, z nichž jeden se dostal do zakončení, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány a Schubertovy náruče. Zakončení bylo nakonec zbytečné kvůli ofsajdu.
17'
Jiří Kateřiňák byl na pravém křídle faulován zezadu nedaleko šestnáctky a Mladá Boleslav bude zahrávat standardní situaci.
15'
Tomáš Ladra to vzal dobře na sebe, když si z levé strany hřiště navedl míč do středu a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k technické střele, která mířila pod břevno, zároveň ale také rukavic pozorného brankáře Markuse Schuberta!
14'
Marek Matějovský se snažil na levém křídle u půlící čáry vybojovat míč, jenže ve své snaze neuspěl.
13'
Drážďany založily útok dlouhým nákopem z vlastní poloviny hřiště a po krásném sklepnutí hlavou už se na pravé straně šestnáctky chystal vypálit Sascha Horvath, dvojice hráčů Mladé Boleslavi k němu ale stačila na poslední chvíli přistoupit a do zakončení ho nepustila.
12'
Tomáš Ladra se nedokázal prosadit podél levé postranní čáry a domácí vzápětí mohli v klidu vhazovat.
10'
Oba dva týmy se na pravé straně šestnáctky ocitly v rychlém sledu ve slibné šanci! Jenže zatímco střela Mladé Boleslavi z úhlu byla zablokována, Peniel Mlapa prchl dvěma protihráčům a napřáhl v tísni k prudké střele pravačkou, která těsně minula bližší pravý horní roh brány! Drážďany mohly vést, je to ale 0:0.
8'
Philip Heise si dobře pokryl míč ve středu vlastní poloviny hřiště a vykoledoval si faul jednoho z hráčů Mladé Boleslavi.
7'
Fotbalisté Mladé Boleslavi se vehementně snažili prosadit na levém křídle, jenže Dynamo akci českého týmu vždy dokázalo zastavit za cenu faulu, který přišel krátce za půlící čárou. Tři fauly v rychlém sledu.
4'
Dynamo je v úvodu zápasu mnohem aktivnější, zatím se ale ke střele na bránu nedostalo. Nyní kvůli ofsajdu.
3'
Po rohovém kopu Drážďan a přetaženému centru se na vzdálenější pravé tyči pohotově opřel do míče zpoza šestnáctky jeden z domácích hráčů, jeho volej byl ale na vzdálenější levé tyči zablokován.
2'
Paul Seguin se snažil prosadit u pravého rohového praporku, jenže se ocitl proti dvojnásobné přesile a pozorný Ivan Šnirc mu míč vypíchl. Následovalo autové vhazování Dynama.
1'
Hlavní rozhodčí dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali mladoboleslavští fotbalisté. Rychle ale o míč přišli. Útok Dynama nic nepřinesl.
1'

SG Dynamo Drážďany: Schubert – Heise, Ballas (C), Franke, Seguin – Hauptmann, Konrad, Benatelli – Duljevic, Mlapa, Horvath.
Náhradníci: Wiegers – Kreuzer, Röser, Aosman, Lumpi, F. Müller, Löwe, Berko

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Král, Klíma, Šnirc – Kateřiňák, Janoš – Ladra, Matějovský (C), Přikryl – Chramosta.
Náhradníci: Vejmola – Fabián, Komličenko, Hubínek, Souček, Pauschek, Valenta, Klobása.
Mladá Boleslav se v pátek představí v Drážďanech, kde proti tamnímu Dynamu sehraje přípravné utkání. Oba týmy sehrají během zimní přípravy čtvrté utkání a pro německý tým bude zápas proti Mladé Boleslavi zároveň generálkou před startem jarní části 2. Bundesligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.