Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Raków - 26. ledna 2018   12:00

Raków
70' Oziębała
Karviná
Raków
1.pol. Test. brankář – Niewulis, Boateng, Rakhmanov, Figiel, Radwański, Tomalski, Mondek, Wójcik, Czerkas, Zachara
2. pol. Wichman – Boateng (81. Krzyżak), Niewulis, Rakhmanov, Mesjasz, Oziębała, Test. hráč, Łabojko, Malinowski, Embalo, Sapała

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Raków Częstochowa nakonec dokázal vyhrát v tomto přípravném utkání 1:0, když se v 70. minutě prosadil Oziębała. Karviná se sice pokoušela srovnat, ale i přes tlak se hosté ubránili a připisují si v tomto prvním vzájemném utkání výhru.
90+1'
90+1'
Hosté drží míč na své polovině, ale následně získali domácí autové vhazování.
90'
Domácí potřebují dát gól, ale nyní se provinili faulem na své polovině a Raków má volný kop.
89'
Ve vápně se k míči dostal domácí útočník, ale následně vypálil jen vedle brány Wichmana.
88'
Domácí si poslední minuty vytvořili velký tlak a vybojovali další rohový kop.
87'
Nyní Karviná získala volný kop a opět zkouší projít po pravé straně.
86'
Další ofsajd hostů.
85'
Domácí se poté provinili nedovoleným zákrokem a Raków má volný kop ze své poloviny.
84'
Opět centr domácích z pravé strany byl zblokován a následuje rohový kop pro Karvinou.
83'
Hosté jenom odkopli míč na půlku Karviné, která tak zahájila další útok.
82'
Poslední minuty je Karviná lepší, ale nemůže se stále dostat do žádného vážnějšího zakončení.
81'
Karviná získala autové vhazování, poté se dostali do vápna, ale následně získali míč hosté.
81'
Střídání v týmu Raków Częstochowa: ze hřiště odchází Boateng, přichází Krzyżak.
80'
Karviná se dostala na hranici šestnáctky a následně i do vápna, ovšem poté se domácí útočník provinil faulem a Raków bude mít odkop.
78'
Útok domácích neskončil dobře a následuje odkop od brány Wichmana.
77'
Žlutou kartu dostává (Raków Częstochowa).
77'
Opět hosté nadělali problémy ve vápně po rohovém kopu, ale tentokrát se do zakončení nedostali.
77'
Nyní hosté vybojovali rohový kop z levé strany.
76'
Ovšem útok Karviné skončil ofsajdem.
75'
Hosté se provinili faulem na půli Karviné a domácí tak mohou podniknout další útok.
74'
Opět to hosté zkusili středem hřiště, ale následně vybojovali autové vhazování.
73'
Domácí se provinili faulem na půli Rakówa.
72'
Hosté pronikli středem hřiště až do vápna, ale následně skončila jejich střela vedle brány.
71'
Nyní se hosté provinili faulem a Karviná má volný kop z pravé strany. Po jeho zahrání míč letěl do vápna, ale tam si sním poradila obrana Rakówa.
70'
Tým Raków právě vstřelil branku! Raków Częstochowa jde do vedení! Hosté vybojovali rohový kop, který následně letěl do vápna, kde ho PRZEMYSLAV OZIEBALA uklidil do brány!
68'
Hosté drží míč na vlastní půli, postupným útok nakonec vybojovali i rohový kop.
67'
Nyní chytil míč domácí brankář a založil nový útok Karviné.
65'
Domácí to opět zkoušeli po pravé straně, odkud následně přiletěl centr do vápna, ale s ním si poradila obrana Rakówa.
64'
Hosté vybojovali míč ve středu hrací plochy, ale následně o něj lacině přišli.
63'
Následně se míč po útoku Karviné ocitl v zámezí a následuje tak odkop od brány, o který se postará Wichman.
62'
Po něm se sice hosté dostali až k hranici vápna, ale opět jako celý zápas jim odmával pomezní rozhodčí ofsajd.
61'
Domácí se provinili faulem ve středu hrací plochy a Raków má volný kop.
60'
Po hodině hry je stav stále bezbrankový 0:0. Nyní se ale do hry opět dostávají domácí a vybojovali autové vhazování.
59'
Domácím se opět nepovedlo zakončit a míč skončil v zámezí za bránou Rakówa.
58'
Hosté se nyní provinili faulem, když se snažili vypracovat si nějakou střeleckou pozici.
57'
Žlutou kartu dostává (MFK Karviná).
57'
Pokud by se dnes hrálo na ofsajdy, tak by Raków vyhrál a to jasným debaklem, jelikož se opět ocitl jeden z hráčů hostů v ofsajdovém postavení.
56'
Následně sice míč opět ukořistili domácí, ale poté se sním dostali do zámezí a Wichman se postará o odkop od brány.
55'
Domácí se chtěli probojovat do šestnáctky před střed hrací plochy, ale proti byla obrana Rakówa.
54'
54'
Nyní ale hosté vybojovali autové vhazování na levé straně.
53'
Další ofsajd hostů a útok je tak u konce.
52'
51'
Hosté se dostali do zakončení, které letělo na bránu, ale domácí brankář podržel svůj tým.
50'
Karviná se středem hřiště dostala až na pravou stranu a poté i do vápna, ale ke střele se nedostali.
49'
Po rohovém kopu se míč dostal až k brankáři na druhé straně. Zatím je ale v úvodních minutách druhé části zápasu u míče stále Raków.
48'
Nyní Raków vybojoval rohový kop z levé strany.
47'
Hosté se sice skvěle prokombinovali až k hranici vápna, ale tam získali míč domácí. Po chvíli se ale k balónu opět dostali hosté a tentokrát přišla i střela, která skončila vedle brány Karviné.
46'
O úvodní výkop se ve druhé půli postarali hosté, kteří drží míč ve středu hrací plochy.
46'
2. pol. Wichman – Boateng, Niewulis, Rakhmanov, Mesjasz, Oziębała, Test. hráč, Łabojko, Malinowski, Embalo, Sapała
46'

Ofsajdy: 0:7
První poločas je u konce. Zatím je hra poměrně vyrovnaná, ale o něco lepší je domácí Karviná, která se sice dostala do zakončení, ale žádné neproměnila v branku. Hosté se minimálně sedmkrát chytili v ofsajdové pasti, což bylo jejich velkou slabinou v první půli.
45'
45'
Hosté se ocitli s míčem na pravé straně, ale ke střele se nedostali.
44'
Po jeho zahrání dostali domácí míč opět do zámezí a následuje další rohový kop.
43'
Útok se domácím nepodařil a dopředu jdou rychle hosté, kteří vybojovali rohový kop na pravé straně.
42'
Hosté získali autové vhazování na levé straně na své polovině hřiště.
41'
I tentokrát ale útok Rakówa skončil signalizováním pomezního rozhodčí, který zvedl praporek.
40'
Další střela Karviné po rohovém kopu, ale opět mimo bránu. Poté se hosté dostali dopředu a vybojovali rohový kop.
40'
Karviná se z levé strany dostala na pravou a drží míč nebezpečně blízko vápna. Následně poslala centr do vápna, ale hostující hráč odehrál míč do zámezí a následuje tak rohový kop.
39'
Karviná se opět dostala až do šestnáctky Rakówa a tentokrát i ke střele, ale ta se mezi tři tyče nevešla a skončila vedle brány.
38'
Ale máme tady další ofsajd Rakówa, kterému se zatím přechod do útoku vůbec nedaří a chytá se už v šesté ofsajdové pasti.
37'
Domácí prošli po pravé straně a následně se s míčem dostali do vápna, ale ke střele tentokrát nedošlo a na opak na opačné straně můžou jít do útoku hosté.
36'
Hosté to zkoušeli středem hrací plochy, ale tam je Karviná dominantní a opět lehce získala míč.
35'
Hosté ukořistili balón na své polovině, ale už od půlky hřiště jsou atakování domácími hráči, kteří jsou velmi aktivní.
34'
A další ofsajd hostů, dnes už minimálně pátý. To je zatím velká slabina Rakówa, ovšem pochvala musí jít hlavně na domácí obranu, které zatím ofsajdová past pracuje na sto procent.
33'
Nyní získali aut hosté na své polovině. Zatím je hra vyrovnaná, možná je o něco lepší domácí Karviná, ale zatím se nedostala k žádné vážnější šanci.
32'
Domácí vybojovali autové vhazování, po kterém se míč dostali do vápna, ale tam ho odkopla obrana Rakówa.
31'
Hosté získali volný kop z levé strany. Po chvíli se ale hráč Rakówa ocitl opět v ofsajdovém postavení.
30'
Domácí se dostali k hranici šestnáctky, ale následně skončil míč vedle brány a hosté tak mají opět odkop od své svatyně.
29'
Následně se ale zranil někdo z domácích hráčů a hra je přerušena.
28'
Útok hostů je u konce, jelikož míč chytil domácí gólman Pastornický.
27'
Po chvíli se ale domácí dostali s míčem jen do zámezí a následuje autové vhazování pro Raków.
26'
Autové vhazování získala Karviná na polovině svého soupeře.
25'
Poslední minuty se hra vyrovnala a domácí se provinili faulem ve středu hřiště.
24'
Domácí hráč se opět dostal až do vápna, ale střela nepřišla a hosté získali míč.
23'
Po jeho zahrání dostali hosté míč do zámezí a následuje rohový kop pro Karvinou.
22'
Nyní se hostující hráč provinil faulem a Karviná má přímý kop z nějakých třiceti metrů.
21'
Karviná lehce získala míč ve středu hrací plochy a následně se po pravé straně dostala až ke střele na bránu, která ale brankou neskončila.
20'
Následně se ale domácí útočník provinil faulem a Raków tak má volný kop.
19'
Útok Rakówa byl překažen a dopředu jdou domácí, kteří vybojovali autové vhazování na polovině hostů.
18'
Hosté to zkoušeli po levé straně a vybojovali rohový kop.
17'
Po pravé straně se domácí dostali až do vápna, ale následně míč skončil opět vedle brány Rakówa.
16'
O nákop středem hřiště se pokoušela Karviná, ale míč skončil jen u hostujícího brankáře.
15'
Hosté ale centr z něj odkopli, ovšem ve středu hrací plochy se k míči opět dostali domácí, kteří zatím jasně dominují hře.
14'
Po rohovém kopu sice hosté odehráli míč mimo své vápno, ale následně se provinili faulem a Karviná tak má přímý kop.
13'
Domácí drží míč na pravé straně, kde poté vybojovali i rohový kop.
12'
Následně hosté vybojovali i rohový kop z levé strany, ale po jeho zahrání se míč ocitl jen v zámezí za bránou Pastornického, který se tak postará o odkop.
11'
Hosté získali autové vhazování na levé straně a následně se dostali až k hranici vápna a vybojovali rohový kop z pravé strany.
10'
Další ofsajd Rakówa a dopředu tak může jít Karviná, která je od první minuty lepším týmem, ale zatím se nedostala do žádného vážnějšího zakončení.
9'
Nyní to domácí zkoušeli po levé straně, ale ani tentokrát se ke střele na bránu nedostali a míč skončil jen v zámezí za hostující svatyní.
8'
Po rohovém kopu se ale domácí nedostali do žádného vážnějšího zakončení a míč skončil jen v zámezí za hostující bránou.
7'
Nyní to domácí zkusili po pravé straně a poté se dostali ke střele, která sice skončila vedle brány, ale byla sražená hostujícím hráčem a následuje rohový kop.
6'
Hosté se nedostali středem hrací plochy na polovinu Karviné, jelikož skvěle zapracovala domácí obrana.
5'
Hosté sice získali míč při rozehrávce Karviné, ale následně se opět provinili ofsajdem a útok je tam zmařen.
4'
Máme tady první střelu, která ale minula bránu a hostující brankář se tak postará o odkop.
4'
Útok domácích středem hřiště skončil jen u ztracení míče ve finální části před bránou Rakówa.
3'
Hosté se dostali až k hranici vápna, ale následně zvedl pomezní rozhodčí praporek a signalizoval ofsajd.
2'
Do kombinace Rakówa se zapojil i jejich brankář, který je v tomto polském týmu na zkoušce.
1'
O úvodní rozehrávku se postarala domácí Karviná, ale následně ztratila míč.
1'
Hráči již jsou na hrací ploše a za pár chvil bude utkání zahájeno.

MFK Karviná: Pastornický – Čolić, Košťál, Šterba, Letić – Smrž, Weber – Štepanovský, Budínský, Pavelka – Panák

Raków Częstochowa: Test. brankář – Niewulis, Boateng, Rakhmanov, Figiel, Radwański, Tomalski, Mondek, Wójcik, Czerkas, Zachara.
V přátelském utkání se utkají týmy MFK Karviná a Raków Częstochowa. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Prvoligová Karviná se v zimní přestávce nachází na třináctém místě se čtrnácti body a před zatím patnáctým sestupujícím Baníkem má náskok tří bodů. Karviná už v lednu sehrála tři přípravná utkání. Nejprve s Gornikem, se kterým remizovala 2:2. Následně porazila Třinec 1:0 a naposled remizovala opět s polským soupeřem, tentokrát Piastem 1:1. Druholigový Raków se v tabulce nachází na třetím místě se třiceti dvěma body a na druhou postupující Odru Opole ztrácí dva body a je tak jeden z kandidátů na postup do Ekstraklasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.