Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Hr. Králové - 16. ledna 2018   14:00

Olomouc
Olomouc
14' Plšek  • 29' Řezníček  • 48' Hála  • 63' Kalvach  • 77' Manzia  • 81' Manzia  • 83' Hála
7:3
(2:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
51' Martan   • 72' Martan   • 88' Pajer
Olomouc
Buchta – Sladký, Kotouč, Radaković, Vepřek (22. Kalvach) – Zahradníček, Plšek, Texl, Sláma, Moulis – Řezníček. Druhý poločas: Gröger – Surzyn, Neuer, Jemelka, Hála – Manzia, Kalvach, Houska, Zlatohlávek, Falta – Yunis
Peter Mrázek. Asistenti: Petr Antoníček, Radim Dresler
Andrův stadion, Olomouc
Hr. Králové
Ottmar (46. Vízek) – Pajer, Vlkanova, Súkeník, Schwarz, Funda, Šípek, Bederka, Mudra, Plašil, Čech.
Martan, Zorvan, Janoušek, Kvída, Kropáček, Eliáš, Vízek.

Umělá tráva na Andrově stadionu v Olomouci sice byla pokryta sněhem, ani těžký terén ale nezabránil nádhernému gólovému koncertu, který nakonec pobavil deseti góly, z nichž hned sedm padlo do brány Hradce Králové. Sigma potvrdila, že se jí směrem dopředu velmi daří, a připsala si hladké vítězství. Tři hráči vstřelili dvě branky. Na domácí straně Martin Hála a Bidje Manzia, zatímco v dresu Hradce Ladislav Martan. Konečný výsledek přípravného utkání. SK Sigma Olomouc 7 FC Hradec Králové 3.
90'
88'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
ADAM PAJER si na vzdálenější pravé tyči naběhl na přetažený centr z levé strany a pohotovým volejem prostřelil Grögera! Desátá branka duelu.
85'
V bráně Hradce Králové chytá po přestávce brankář Vízek, který už inkasoval pět branek!
83'
Olomouc právě vstřelila branku!
MARTIN HÁLA si na levé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku od Zlatohlávka a po pěkně zasekávačce zamířil přízemní střelou do sítě! Z obrany Hradce se stává trhací kalendář.
81'
Hála si na levé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku za obranu a krásně ho poslal pod sebe na Faltu, ten už mohl zakončovat, ještě ale předložil míč BIDJEMU MANZIOVI, který ho pod padajícím Vízkem poslal do sítě! Hráči Hradce Králové zůstali stát jako solné sloupy a Sigma je za to potrestala.
80'
Hála hodně tvrdě vypálil a už to vypadalo, že se bude radovat z gólu, Vízek ale skvěle zasáhl!
77'
Olomouc z pravé strany přenesla hru po rychlém protiútoku doleva a po krásné průnikové kolmici do šestnáctky přišla přihrávka před bránu, na kterou si na vzdálenější pravé tyči naběhl BIDJE MANZIA a přízemní střelou poslal míč do brány!
74'
Zlatohlávek se na pravé straně šestnáctky krásnými zasekávačkami zbavil dvou obránců Hradce Králové a prudkou přízemní střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, Ottmar ale vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil před sebe!
72'
LADISLAV MARTAN se na pravé straně šestnáctky dostal po skvělém zákroku Grögera proti střele Hradce z hranice vápna k odraženému míči a přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči!
71'
Rohový kop Hradce Králové z levé strany nic nepřinesl a po jeho odvrácení z toho byl málem smrtelný protiútok, kolmá přihrávka vpřed ale byla příliš prudká.
68'
Kromě toho, že se hra po přestávce vyrovnala, se na hřišti také začíná přiostřovat. Dva ostrý fauly Olomouce.
66'
Hradec Králové v blízkosti šestnáctky vybojoval standardní situaci a přízemní střelou kolem zdi mířil k přední levé tyči, brankář Gröger u ní byl ale včas.
63'
LUKÁŠ KALVACH se mezi dvěma protihráči protáhl po skvělém sprintu do šestnáctky a nádhernou diagonální přízemní střelou kolem vybíhajícího brankáře Vízka o vzdálenější levou tyč poslal míč do sítě!
62'
Ottmar rychle vyběhl ze své brány, aby na hranici šestnáctky kolmý pas Hradce za obranu odkopl do bezpečí.
61'
Martan si naběhl do šestnáctky na krásný přízemní centr Mudry z levého křídla, ve skluzu ale těsně minul bránu!
58'
Neuer odvrátil centr Mudry na rohový kop, po kterém hosté vypálili velmi nebezpečně ze střední vzdálenosti a míč těsně minul levý horní roh olomoucké brány! Málem to bylo pouze gól!
57'
Po přestávce se hra hodně otevřela a navzdory náročným podmínkám na hřišti se přelévá ze strany na stranu.
55'
Manzia dokázal po centru Falty vybojovat rohový kop a na přední se dokázal dostat do zakončení Neuer, jeho pokus ale napříč malým pokutovým územím zamířil mimo!
51'
LADISLAV MARTAN využil špatné rozehrávky Sigmy a přesnou přízemní střelou zpoza šestnáctky zamířil k pravé tyči! Hosté snížili.
48'
MARTIN HÁLA udělal na hranici šestnáctky kličku vybíhajícímu brankářovi Ottmarovi a v blízkosti pravé tyče z téměř nulového úhlu přízemní střelou zamířil po nádherném individuálním průniku do prázdné brány! Je to 3:0.
47'
Hradečtí se krátce po přestávce mohli vrátit zpět do zápasu, když se na levé straně šestnáctky dostali do zakončení, které bylo příliš slabé a po zemi zamířilo do náruče brankáře.
46'
Olomouc podle předpokladů poslala do druhého poločasu jinou jedenáctku ve složení: Gröger – Surzyn, Neuer, Jemelka, Hála – Manzia, Kalvach, Houska, Zlatohlávek, Falta – Yunis.
46'
Hradec Králové se dostával do zakončení jen zřídka, zatímco Olomouc podnikala jeden nebezpečný útok za druhým a výsledkem toho byly dva góly, o které se postarali Jakub Plšek a Jakub Řezníček. Ze hry musel odstoupit po dvaceti minutách kvůli zranění Michal Vepřek, kterého nahradil Lukáš Kalvach. Skóre po poločase. SK Sigma Olomouc 2 Hradec Králové 0.
45'
44'
Sigma v samotném závěru prvního poločasu rozehrávala rohový kop, po kterém už se chystal zakončovat Řezníček, u Zahradníčkova centru byl ale jako první brankář Ottmar.
42'
Moulis si krásně vyměnil míč s Řezníčkem a jeho následná střela zpoza vápna minula pravou tyč hostující brány.
40'
Olomouc se po akci po pravém křídle dostala do šestnáctky a po zpětné přihrávce přišla přízemní střela z úhlu. Domácí už se pomalu radovali, míč ale trefil jednoho z hráčů Hradce Králové!
38'
Texl krásně odcentroval z levého křídla a na hranici šestnáctky se dostal ke střele Moulis, jeho pokus ale skončil nad.
36'
Texl si na levé straně šestnáctky naběhl na přihrávku od Moulise a ještě hledal lépe postaveného Jirku, který už mohl pálit, také on se ale rozhodl ještě přihrávat a Řezníček na míč na vzdálenější pravé tyči nedosáhl.
34'
Další nebezpečná kolmá přihrávka do šestnáctky, po které se na značce pokutového území rychle otočil s míčem Šípek a přízemní střelou levačkou zamířil k levé tyči! Akci hostujícího celku ovšem předcházel ofsajd, kvůli němuž gól neplatil.
32'
Hradec Králové na levém křídle zahrozil nebezpečnou dlouhou kolmou přihrávkou do šestnáctky, na kterou si rychle nabíhal jeden z hostů, stoper Olomouce ale ve skluzu míč odvrátil.
29'
Zahradníček nejprve pálil ze střední vzdálenosti vysoko nad bránu, po dalším útoku Olomouce si ale naběhl do šestnáctky na centr z pravého křídla JAKUB ŘEZNÍČEK a z blízkosti nedal Ottmarovi šanci! Olomouc vede doma 2:0.
26'
Další nebezpečná akce Olomouce tažená po pravém křídle, ze kterého pramenil parádní centr Sladkého a velmi nebezpečná hlavička Moulise, které scházela přesnost a o vlásek zamířila nad!
23'
Hned po vystřídání mohli olomoučtí udeřit podruhé, jenže ani jedna ze dvou střel zpoza šestnáctky na pravé straně hřiště přes obranný val hostujícího Hradce Králové neprošla.
22'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Lukáš Kalvach.
19'
Vepřek před pár okamžiky nepříjemně uklouzl ve středu hřiště a vypadá to vypadá, že v dnešním utkání dohrál.
16'
Vlkanova zkusil vypálit z 22 metrů, olomoucký brankář Buchta byl ale připravený a neumožnil hostům vyrovnat.
14'
Ottmar dělal v hradecké bráně vše, co mohl, aby své spoluhráče podržel na vodou, když nejprve skvěle zasáhl proti přízemní střele Jakuba Plška zpoza šestnáctky, po dorážce a přízemní střele Řezníčka ho zachránila levá tyč a naposledy dokázal zasáhnout proti Zahradníčkově střele z úhlu! Poté ale přilétl do šestnáctky z levého křídla pěkný přízemní centr, na který si naběhl JAKUB PLŠEK a ze středu pokutového území přízemní střelou zamířil k levé tyči – 1:0!
10'
Hradec Králové vyrazil do rychlého protiútoku po pravé straně hřiště a uvnitř pokutového území jeden z hostujících hráčů napřáhl z úhlu k přízemní střele, se kterou Buchta neměl problém.
8'
Olomouc rozehrála v rychlém sledu dva rohové kopy a po přetaženém centru z levé strany hřiště pálil na vzdálenější pravé tyči zpoza šestnáctky pohotově Radaković, jeho přízemní střela ale zamířila pouze do míst, kde Ottmar po rychlém pádu k zemi míč vyrazil!
7'
Plšek tentokrát využil Řezníčkovi přihrávky na pravém křídle k nádhernému lobu, který se snášel za záda Ottmara, brankář Hradce Králové ale na poslední míč vytáhl na rohový kop!
5'
Texl si na přední tyči naběhl na centr z rohového kopu a Řezníček rychle posunul míč na Plška, který už napřahoval ke střele, Bederka k němu ale včas přistoupil a do zakončení ho nepustil.
2'
Zahradníček dobře odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči se natahoval po míči Řezníček, míč ovšem zasáhnout nedokázal a hostující brankář Ottmar mohl zůstat v klidu.
1'
Hradec Králové úspěšně odrazil první útočnou akci Olomouce a poté dlouhým nákopem vpřed založil rychlý a nebezpečný protiútok, blíže k míči měl ale nakonec jeden z domácích stoperů.
1'
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše, kterou pokrývá zhruba centimetrová vrstva sněhu. Kdo se s těžkými podmínkami dokáže vypořádat lépe?

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Kotouč, Radaković, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Texl, Sláma, Moulis – Řezníček.
Náhradníci: Jemelka, Zlatohlávek, Houska, Manzia, Surzyn, Neuer, Falta, Kalvach, Hála, Yunis, Gröger.

FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Vlkanova, Súkeník, Schwarz, Funda, Šípek, Bederka, Mudra, Plašil, Čech.
Náhradníci: Martan, Zorvan, Janoušek, Kvída, Kropáček, Eliáš, Vízek.

Rozhodčí: Peter Mrázek. Asistenti: Petr Antoníček, Radim Dresler.
Fotbalisté Sigmy Olomouc mají během zimní přípravy dvoufázové tréninky a na začátku tohoto týdne je čeká přípravné utkání proti Hradci Kralové, který přivítají na umělé trávě domácího Androva stadionu v úterý odpoledne. Svěřenci trenéra Václava Jílka se stejně jako mnoho ostatních týmů zaměřují především na fyzickou kondici a přípravné utkání je příjemným zpestřením. Olomouc protočí určitě dvě jedenáctky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.