Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Kyjev - 9. července 2017   18:00

1:4
(1:2)
Kyjev
Kyjev
5' Jarmolenko   • 33' Cigankov   • 51' Garmaš   • 70' Mbokani
Sparta
Koubek (46. Dúbravka) – Karavajev, Mareček, Štetina, M. Kadlec – Vácha, Sáček – Plavšić (C) (46. V. Kadlec), Lafata, Frýdek – Šural.
Dúbravka – Zahustel, Piško, Matoušek, Vatajelu, Vukadinović, Juliš, V. Kadlec
Kyjev
Rudko – Morozjuk, Chačeridi, Vida, Antunes – Sidorčuk, Garmaš, Jarmolenko (C), Cigankov, Buljavskij – Mbokani.
Koval – Burda, Gonzalez, Kadar, Korzun, Moraes, Mychajličenko, Tymčyk.

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás opět těšit v některém z dalších zápasů.
Letenští na tento výkon budou chtít asi hodně rychle zapomenout, vždyť hlavně ve druhém poločase byli herně horším týmem. V následujících dnech budou muset Letenští zapracovat na obranné hře. Dynamo dokázalo využít mezer v obraně Sparty a vsítilo čtyři branky. Asi nejlepším hráčem českého celku byl Martin Frýdek, jenž nejen vstřelil jedinou branku svého týmu, ale neustále se nabízel spoluhráčů. Další utkání Sparty se odehraje ve středu opět v Rakousku a český klub v něm vyzve Ingolstadt.
90'
90'
V posledních minutách se hra kouskuje, hlavně proto, že Dynamo předvedlo hned několik zákroků za hranicí pravidel.
88'
Sparťané opět získali balon, který sice na polovině soupeře ztratili. Ovšem hlavní sudí viděl faul a pouští do hry opět český celek.
87'
Dnešní utkání míří ke svému konci, ale v samotném závěru se Sparta mohla dočkat druhé branky. Na přihrávku si před branku naběhl Václav Kadlec, jehož pokus z výborné pozici zamířil jen vedle brány.
85'
Letenští rozehrávali rohový kop, který byl kroucen do zadní části branky. Jenže překvapivé řešení postrádalo přesnost.
84'
Na pravé straně ukázal rychlé nohy Vukadinović, který vše až do centru udělal správně. Ovšem následný centr byl příliš dlouhý a zamířil do země nikoho.
83'
Martin Frýdek před malou chvílí opustil zelený pažit, ale nyní se opět vrací do hry. Ovšem u míče zůstávají hosté, kteří předvedli nepřesnou přihrávku ve středu hrací plochy.
81'
Dynamo vybojovalo další faul a místo centru zvolili hráči v bílých dresech přihrávku až ke svému brankáře. Kyjev hraje uvolněně a dělá si na zeleném pažitu téměř, co chce.
80'
Na další vysoký míč si naskočil Vukadinović, jehož hlavička zamířila jen do šestnáctky soupeře. Pro balon si doběhl Rudko, jehož ještě napadal Václav Kadlec.
78'
Italský trenér ve službách Sparty nebude spokojen se hrou svých svěřenců, kteří většinu druhého poločasu běhají bez balonu.
77'
Až nyní se českému celku podařilo dostat na útočnou polovinu, kde Sparťané kombinují u pravé postranní čáry. Ovšem ani tato kombinace se úspěchu nedočká a navíc hráči ve žlutém musejí spěchat zpátky.
75'
U balonu jsou opět Sparťané, kteří se ale nedostali ani za půlící čáru. Ovšem míč se k nim rychle vrátil, a tak budou moci přijít s dalším útokem.
70'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Sparťané směrem do obrany hrají opravdu špatně! Do vápna si naběhl DIEUMERCI MBOKANI, jenž se dostal až za obránce a přesnou střelou překonal slovenského brankáře ve službách Sparty.
68'
Po nepřesné rozehrávce se Dynamo dostalo k míči a hned přišlo zakončení z vlastní poloviny hrací plochy. Dúbravka byl venku z branky, ale naštěstí pro něj skončil míč jen nad brankou.
66'
Žlutou kartu dostává Vitalij Buljavskij (Dynamo Kyjev), jenž skluzem zastavil pronikajícího Sáčka.
65'
Až nyní český celek získal balon, ale Martin Dúbravka byl rychle napadán a musel přijít dlouhý nákop. Ovšem Sparťané u míče zůstanou, jelikož byl faulován Martin Frýdek.
64'
Sparťané se nemohou dostat k míči, který putuje z kopačky na kopačku obránců v bílém. Kyjev se nikam nežene a v poklidu kombinuje kolem půlící čáry.
63'
Další vysoký míč mířil na Josefa Šurala, který prohrál hlavičkový souboj. Dynamo se opět vrací k balonu a zejména ve druhém poločase je jasně lepším týmem.
62'
Šural roztáhl hru na levou stranu, kde byl Martin Frýdek. Nejaktivnější hráč Sparty našel Lafatu, který dal balon pod sebe. Z velké dálky zakončoval Lukáš Vácha, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
61'
Hostující hráči opět nikam nespěchají a snaží se soupeře vylákat z bloku. To se Kyjevu podařilo, ale následně přišla nepřesná přihrávka na pravé straně hrací plochy.
60'
Dynamo opět kombinuje na polovině Sparty, kde byl k vidění dlouhý nákop. Balon se odrazil k Mbokanimu, jenž mohl vystřelit, ale v poslední chvíli jej předskočil Lukáš Vácha.
59'
Letenští napadali rozehrávku soupeře, který si situaci nekomplikoval a poslal míč až k pokutovému území Sparty. Jenže také Letenští na míči dlouho nevydrželi. Ve hře se objevuje stále více nepřesností.
57'
Ruský krajní obránce v barvách Sparty si dal tělo před soupeře, ale hlavní sudí viděl faul Karavajeva, a tak se k míči vrací opět hráči v bílém.
55'
K rozehrání standardní situace se opět postavil Martin Frýdek, jenž mířil k bližší tyči. Jenže v tomto prostoru kraluje jeden z hostujících stoperů.
54'
Sparťané do obrany hrají špatně a zejména na této herní činnosti musejí v dalších dnech hodně zapracovat. Letenští se hnali do další útoku a opět vybojovali faul v šestnáctky soupeře.
53'
Po pěkné kombinaci přidalo Dynamo i čtvrtý gól, ale ve vzduchu vlaje praporek pomezního sudího, a tak radost ukrajinského celku byla předčasná.
51'
Tak to byla rána, na kterou Martin Dúbravka nezareagoval. Jarmolenko se nacházel mezi několika soupeři, a tak zvolil přihrávku do druhé vlny, kde se do míče opřel DENIS GARMAŠ. Jeho zakončení se odrazilo od horní tyče za brankovou čáru.
49'
Kapitánskou pásku převzal David Lafata, který byl za hranicí vápna opět faulován. Standardní situaci rozehraje Martin Frýdek. Ovšem ten trefil pouze zeď.
48'
Ve sprinterském souboji se za balonem vydal Josef Šural. Ovšem jako první byl u míče hostující brankář Rudko.
47'
David Lafata si po autovém vhazování narazil míč s Karavajevem, ale následně narazil do krajního obránce. Navíc se Sparťané dopustili dalšího útočného faulu.
46'
Druhý poločas zahájil český celek a hned se do hry dostal také Dúbravka. Letenský brankář byl rychle napadán, a tak zvolil jen odkop na útočníky.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Koubek, přichází Dúbravka.
46'
V prvním poločase jsme viděli tři branky a spokojenější je ukrajinský tým, který vede. Tempo zápasu zatím není vysoké, ale k vidění bylo několik nebezpečných situací. Asi o nejhezčí branku se postaral Martin Frýdek, jenž křižnou střelou trefil místečko u levé tyče. Další akcí, která stojí za zmínění je nastřelení břevno, jenž orazítkoval Morozjuk. Uvidíme, co nám obě mužstva nabídnou ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
45+1'
45'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý sudí, jenž na světelné tabuli ukazuje, že se bude hrát pouhá minuta nad rámec normální hrací doby.
44'
Na levé straně se uvolnil Buljavskij, který vybojoval na hranic vápna další faul. Z přímého kopu míč zamířil na zadní tyč, kde výborně zasáhl jeden z hráčů ve žlutém.
43'
Standardní situaci rozehrál Karavajev, jehož centr mířil na zadní tyč. Jenže vysokým hráčům Sparty chybělo k zakončení několik centimetrů.
42'
Na levé straně si za obranu nabíhal Denys Garmas, ovšem ho zastavil praporek pomezního sudího. Sparta rychle rozehrála a do útoku se hnal Michal Kadlec, který byl nedovoleně zastavený.
41'
Žlutou kartu dostává Denys Garmaš (Dynamo Kyjev), jenž zastavil zatažením za dres Sáčka. Hlavní sudí neváhal a vytáhl první napomenutí z kapsičky.
39'
Další nadějná akce Sparty! David Lafata se objevil na penaltě, ale jeho pokus zamířil pouze do obránce. Balon se odrazil k Martinu Frýdkovi, jenž zvedl hlavu a viděl ve druhé vlně Michala Kadlece. Jeho pokus z voleje zamířil pouze nad branku Kyjeva.
37'
Lukáš Štetina se pokusil o dlouhý pas na Karavajeva, jenže míč zamířil jen za postranní čáru. Ovšem Dynamo se po autovém vhazování míč pouze zbavilo.
36'
David Lafata si opět došel pro míč až mezi záložníky, ale místo střely si pomohl útočným faulem. To se mu samozřejmě moc nelíbí, ale už s tím nic neudělá.
36'
Martin Frýdek je dnes hodně vidět, ovšem tentokrát si pomohl faulem u postranní čáry. Dynamo se vydalo rychle do útoku, ale v jeho kombinaci se objevila nepřesnost.
33'
Sparťanští obránci si špatně rozebrali hráče soupeře a opět prohrávají. Na pravé straně uvolnil Jarmolenko Morozjuka, jehož nadýchaný centr našel hlavu VIKTOR CIGANKOV. Jeho křižné zakončení bylo na Tomáše Koubka příliš dlouhé.
31'
Do vzdušného souboje nyní šli Chačeridi a Šural. Hostující obránce si pomohl faulem, a tak se k míči vrací Sparta. Jenže po rozehrání celé akce končí balon v rukavicích brankáře.
29'
Tak teď Letenští můžou děkovat všem svatým, že je výsledek stále 1:1! K přímému kopu se postavil Morozjuk, jehož pokus zamířil od horní tyče před brankovou čáru. Následně míč skryl do rukavic domácí brankář.
28'
Po delší době sledujeme kombinaci hráčů v bílých dresech a hned vybojovali standardní situaci. Na hranici vápna byl totiž faulován Mbokani, který si míč výborně pokryl tělem.
26'
Hra se velmi rychle přesunula před druhou z branek, kde se Letenští opět dočkali rohového kopu. Jenže centr Frýdka sice mířil na Marečka, jenž na první tyči netrefil prostor branky.
25'
Asi nejlepším hostujícím hráčem je dnes Jarmolenko! Kapitán Dynama se uvolnil na hranici vápna přes Lukáše Váchu, ale jeho technický pokus se mezi tři tyče nevešel.
24'
Kyjev kombinoval opět mezi obránci, což se snažil přerušit Plavšić. Letenský kapitán zajel do soupeře skluzem a je mu pískán faul. Srbský hráč celou akci ohodnotil úsměvem.
22'
Dynamo po faul u postranní čáry rozehrálo standardní situaci. Na přesný centr si na zadní tyči naskočil Mbokani, jehož hlavička byla hodně nepřesná a Tomáše Koubka nechala klidným.
21'
A opět Martin Frýdek, který se neustále nabízí. Letenský záložník se dostal k zakončení, ale jeho pokus k první tyči zastavuje hostující gólman.
21'
David Lafata si chodí pro balony hodně hluboko a následně našel na levé straně rozběhnutého Martina Frýdka. Jeho centr na první tyč zastavil jeden ze stoperů.
20'
Dnes letenský kapitán Plavšić patří k menším hráčům, ale tentokrát předskočil o dvě hlavy vyššího soupeře a opět získal míč pro Spartu.
18'
Josef Šural si zběhl na levou stranu, kde se dostal k odraženému míči, ale jeho další individuální akce byla zastavena. Jenže Kyjev po zisku míče našel u půlící čáry pouze Váchu.
17'
Dynamo po zisku míče nikam nespěchá a opět sledujeme pomalou kombinaci u půlící čáry. Navíc Jarmolenko vybojoval faul, a tak Kyjev bude rozehrávat z klidné pozice.
16'
Lukáš Vácha se objevil až na hrotu, když obtěžoval soupeře. Ovšem obránce si pomohl až zpětnou přihrávku na Rudka.
15'
Sparťané se dostali pod tlak, ale nakonec balon získali. Ovšem Karavajev se s tím nepáral a míč odkopl až k obráncům soupeře.
14'
Hostující Mbokani se pustil sám do útoku, kde proti němu stála letenská přesila. Sparťané míč získali a opět se ženou do útoku.
12'
Sparta právě vstřelila branku!
Celkem netradičně rozehrála Sparta standardní situaci. MARTIN FRÝDEK si narazil balon s Lukášem Marečkem a následně vyzkoušel vystřelit. Jeho střela z dobrých dvaceti metrů zaplula k zadní tyči a je znovu vyrovnáno.
11'
Spolupráce Michala Kadlece s Martinem Frýdkem funguje zatím na jedničku. Ovšem druhý jmenovaný pokazil další akci nepovedeným soubojem jeden na jednoho.
10'
Na levé straně se výborně uvolnil Martin Frýdek, jeho centr mířil na zadní tyč, kde si obrana Kyjeva počínala zkušeně.
9'
Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, kde naskakoval Michal Kadlec. Ovšem tomu chybělo pár centimetrů k zasažení míče.
8'
Letenští jsou stále u balonu, ale bílou obranu nemohou překonat, a tak se do hry opět zapojí obránci. Ovšem ti našly u lajny Frýdka, jehož centr byl sražený na rohový kop.
7'
Hráči ve žlutých dresech se pokouší o okamžitou odpověď. Ovšem od brány Dynama jsou hodně daleko. Další akce začne od Lukáše Váchy, který roztahuje hru do pravé strany.
5'
Centr od rohového praporku se Spartě podařil odvrátit. Ovšem za šestnáctkou zůstal neobsazený ANDRIJ JARMOLENKO, jehož rána zamířila přesně k pravé tyči. Tomáš Koubek se po míči sice natahoval, ale na tento pokus byl příliš krátký.
4'
Hostující celek se rychlou kombinací dostal za obranu Sparty. Celou situaci musel hasil letenský kapitán, jenž se výborně vrátil.
4'
Na pravé straně se přes soupeře dostal Plavšić, jenž viděl před branku nabíhajícího Josefa Šurala. Ovšem ještě před ním zasáhl Rudko.
3'
Dynamo zastavilo útok soupeře a ihned se pokusilo o dlouhý pas, za kterým šel Jarmolenko. Ovšem jako první byl u balonu Tomáš Koubek.
2'
Letenští nastoupili k dnešnímu utkání ve žluté sadě dresů, naopak Kyjev oblékl bílou barvu. Vraťme se na zelený pažit, kde je v útoku Sparta.
1'
Hlavní rozhodčí zahájil dnešní utkání! Jako první se míče dotkl Mbokani, a tak Dynamo bude mít právo prvního útoku. Zatím ovšem ukrajinský tým kombinuje na vlastní polovině.
1'

AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mareček, Štetina, M. Kadlec – Vácha, Sáček – Plavšić, Lafata, Frýdek – Šural.
Náhradníci: Dúbravka – Zahustel, Piško, Matoušek, Vatajelu, Vukadinović, Juliš, V. Kadlec

Dynamo Kyjev: Rudko – Morozjuk, Chačeridi, Vida, Antunes – Sidorčuk, Garmas, Jarmolenko (C), Cigankov, Buljavskij – Mbokani.
Náhradníci: Koval – Burda, Gonzalez, Kadar, Korzun, Moraes.
AC Sparta Praha

Po loňské nepovedené sezóně prošla Sparta řadou změn. Na pozici trenéra vystřídal Petra Radu italská kormidelník Andrea Stramaccioni, jenž si přivedl do realizačního týmu spoustu nových kolegů. Do kádru českého celku přišli Marc Janko, Vukadin Vukadinović, Srdjan Plavšić, Tal Ben Chaim, Lukáš Štetina, Eldar Ćivić nebo Martin Dúbravka. V posledních dnech se do plného tréninku také zapojil Tomáš Rosický, ovšem jeho start v dnešním duelu je nejistý.

Pro letenské je to v letošní sezóně už druhé soustředění. To první proběhlo ve Františkových Lázních, kde Sparťané odehráli dvě utkání.

Sparta – Karlovy Vary 6:0
Sparta – Táborsko 3:1
Dynamo Kyjev

V loňské sezóně je Dynamo umístilo v dlouhodobé části na druhém místě a opět hrálo v ukrajinské lize o titul. Ovšem po dvou letech, kdy Pari-Match League vládli kyjevští se z trofeje radoval Šachtar. Dynamo druhou pozici uhájilo, ale právě na Šachtar ztratilo třináct bodů, když získalo sedmašedesát bodů.

Ukrajinský celek v letošní přípravě odehrál již čtyři utkání, v nichž třikrát vyhrál a pouze jednou odešel poražen.

Wattens (AUT) – Kyjev 0:4
Kyjev – Botosani (ROU) 1:1
Crainova (ROU) – Kyjev 0:2
Innsbruck (AUT) – Kyjev 0:3
Vítám vás u dalšího přípravného utkání pražské Sparty, která je už pár dní na soustředění v Rakousku. Letenští zakotvili v Bad Häringu, kde sehrají duel s Dynamem Kyjev.