Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Mouscron : Olomouc - 7. července 2019   12:00

Mouscron
Mouscron
18' Olinga  • 77' Mohamed
2:0
(1:0)
Olomouc
Olomouc
Mouscron
Vašič – Allagui, Babacar, Boya, Campins, De Medina, Godeau, Luzolo, Olinga, Palmieri, Van Durmen
Butez – Sadiku, Dussenne, Luzolo, Kuzmanovic, Hočko, Mohamed, Spahiu, Antonov, Ippolito, Osabutey
Olomouc
Mandous (46. Reichl) – Sladký (72. Látal), Štěrba (41. Polom), Jemelka, Vepřek (58. Kerbr) – Texl (82. Chytil), Greššák, Houska (58. Nešpor), Falta (58. Buchvaldek) – Plšek (73. Zmrzlý) – Yunis (72. Pilař)
Reichl, Zima, Buchvaldek, Pilař, Zmrzlý, Nešpor, Látal, Kerbr, Polom

Máme za sebou přípravné utkání, v němý Sigma nezvádla poslední zápas před zahájením tuzemské ligy, belgickému Mouscronu podlehla 0:2. O první branku se zasloužil Fabrice Olinga, jenž vystihl zpětnou nahrávku soupeře, udělal kličku Jemelkovi a tváří v tvář Mandousovi nezaváhal.

V úvodu druhé půle Mouscron zvýšil na rozdíl dvou branek, avšak gól kvůli postavení zakončujícího hráče neplatil. Po hodině hry dostal beglický celek výhodu pokutového kopu, Reichl však exekutora vychytal. jenže o čtvrt hodiny později přišel další faul Sigmy ve vlastním vápně, penalty se tentokráte chopil Dimitrij Mohamed, který poslal Reichla na opačnou stranu.

Ve zbývajícím průběhu utkání už se nic zásadního nestalo, Sigma tak letní přípravu zakončuje třetí prohrou, Mouscron si ve čtvrtém zápase připisuje druhé vítězství.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90'
89'
Pas mířil na přední tyč, kde však míč ve vzduchu jeden z Olomouckých minul. Pro Ippolita následně nebyl problém odhlavičkovat balón do bezpečné vzdálenosti od brány.
88'
Po faulu na Látala ještě budou mít hráči Olomouci šanci na vstřelení alespoň čestného úspěchu po standartní situaci.
87'
Dlouhý nákop Jemelky zamířil do země nikoho. Pro míč mi doběhnul gólman Butez, jenž poštřil pár cenných vteřinek navíc.
86'
Hráči belgického celku se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, přihrávka ale naštěstí pro Sigmu byla příliš dlouhá. Spahiu se tím pádem dostal z deální střelecké pozice.
85'
Po levé straně přepnul na vyšší rychlostní stupeň Zima. Nebylo mu to však nic platné, neboť chybějícího beka zastoupil na jeho pozici stoper Dussenne.
84'
Mouscron už se nikam nežene. S míčem na kopačkách kombinuje převážně v obranné řadě, dvoubrankové vedení je zřejmě dostačující.
83'
Martin Nešpor se vůbec neúčastnil hlavičkového souboje. Místo toho dal hostujícímu stoperovi stoličku. Jasný faul.
82'
Stoper Jemelka zachoval chladnou hlavu, když se nenechal zmást všemožným naznačováním od protihráče, jehož nakonec čistým způsobem od balónu odzbrojil.
81'
Pod tlakem hned dvou protihráčů se pouze k obrannému odkopu uchýlil pravý bek Martin Sladký.
80'
Útok belgického týmu nyní zastavil pomezní rozhodčí, signalizující postavení mimo hru. Nachytat se nechal Kuzmanovič.
79'
Poslední přípravný zápas Sigma rozhodně nehraje podle svých představ, což se projevuje i ve skóre. I přesto, že byl český celek před zápasem mírným favoritem, tak ze zápasu s největší pravděpodobností odejde jako poražený.
77'
Mouscron právě vstřelil branku! Belgický celek si s největší pravděpodobností pojišťuje vítězství. Po dalším nedovoleném zákroku v pokutovém území nařídil hlavní rozhodčí ve prospěch Mouscronu už druhou penaltu. Exekuce se tentokráte chopil DIMITRIJ MOHAMED, který poslal Reichla na opačnou stranu.
76'
Michal Reichl se znovu vydal daleko ze své brány, aby odvrátil hrozící nebezpečí a vedl si výborně, ve skluzu poslal míč do zámezí.
75'
Z této standartní situace ale nebude vůbec nic. Nepovedený centr skončil jen v boční síti.
74'
Neúplně ideálně si na pravé straně počínal v souboji s protihráčem kapitán Michal Vepřek. Ten i přesto, že soupeř nemohl od rohového praporku zatáhl hráče za dres a dopustil se tím zbytečného nedovoleného zákroku.
73'
Hráči Sigmy znovu začali vysoko napadat a hend je to znát. Po chybné přihrávce se míč přestěhuje zpátky na kopačky českého celku.
72'
Do vápna centroval David Houska a do zakončení se dral Václav Jemelka. Olomouckého stopera ovšem přehlavičkoval Noe Dussenne.
71'
Přímý kop odpískaný z podobného místa jako před malou chvílí, akorát víc na pravé straně. Tohle už na středu nebude, dá se očekávat centr.
70'
Martin Nešpor už mě před sebou posledního protihráče, jenže při kličce uklouzl, a tak ze slibně vypadající akce nakonec nebylo vůbec nic.
69'
A skutečné tomu tak bylo. Exekutor přímého kopu napálil balón vší silou, trefil ale jen dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
68'
Nějakých třicet metrů od branku se dopustil faulu zezadu Ippolito. Bude sekopat ze středu, je tu tak šance i na přímé ohrožení svatyně.
67'
Hráči v modrém dobře vystihli rozehrávku soupeře a nyní se oni snaží o kombinační hru, jež by mohla teoreticky vést k vyrovnání.
66'
Mouscron nikam nespěchá. Kombinuje s klidem a čeká na okénko v defenzivě soupeře, kterých je v dnešním zápase poměrně dost.
65'
Frustrace hráčů Olomouce z toho, že se nedaří je zjevná. Dokazuje to i další zbytečný útočný faul, provinil se Jiří Texl.
64'
Odpískání desítky se dožadoval na opačně straně i český celek. Marin Nešpor ovšem pádu evidentně něco přidal.
63'
Skvěle Michal Reichl! Gólman Olomouce zvolil levou stranu, kam také exekutor penalty mířil. Reichl s velkým přehledem chytil tuhle penaltu, dokonce ji ukryl v rukou.
62'
V pokutovém území Sigmy došlo ve skrumáži k faulu, Mouscron bude kopat pokutový kop!
61'
Nepřesná přihrávka Ippolita byla zapříčiněna tím, že šla přes nohu Texla. To neuniklo ani pozornosti pomezního, jenž nařizuje aut pro belgický celek.
60'
Máme za sebou hodinu utkání, po které Sigma stále prohrává o jednu branku. Mohlo být ještě hůř, druhý gól Mouscronu ovšem rozhodčí neuznal pro ofsajd.
59'
Rohový kop olomoucké Sigmy ohrožení soupeřovy svatyně nepřinesl, pro centrovaný balón si totiž bez větších potíží vyskočil Butez.
58'
Na pěkný přízemní centr z pravé strany si do pokutového území nabíhal Milan Kerbr. Těsně před ním ale ve skluzu odvrátil balón do zámezí Dussenne.
57'
Za dlouhým nákopem za obranu vyběhl daleko z branky Mandous, jenž odkopl míč daleko na útočnou polovinu.
56'
Při halvičkovém souboji si Jakub Yunis pomohl loktem, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. Bude se kopat proti brance Sigmy.
55'
Dlouhý nákop po pravé straně kapitán Sigmy Vepřek nechal dojít až do zámezí. Protihráč se ani nijak zvlášť nesnažil o udržení míče ve hře.
54'
Na druhé straně sedo rychlého brejku hnal po lajně Osabutey, narazil však na vborně pozičně bránícího Vepřeka.
54'
David Houska přecenil rychlostní schopnosti spoluhráče Texla, neboť mu dal přihrávku až příliš dopředu. Druhý jmenovaný hráč již míč na hrací ploše nezastihl.
53'
Rohový kop mířil přesně do míst, kde se pohybovalo největší množství hráčů. Ze souboje nakonec vzešel vítězně Boya, který se vyšplhal úplně nejvýše ze všech.
52'
David Houska ránou ze střední vzdálenosti pěkně protáhl brankáře Vlašiče, který s problémy vytěsnil balón vytěsnil nad břevno.
51'
Dlouhý odkop gólmana přeletěl všechny hráče v červeném. Balónu se tak chopil Jemelka, jenž nikým neatakovaný rozjíždí od poloviny hřiště další útočnou akci Olomouce.
50'
Jakub Yunis se snažil co to šlo, míč po přihrávce od Texla už ale na hrací ploše nezastihl.
49'
Sigma se tak nadále může hnát za vyrovnáním, neboť ztraáta zůstává jednobranková. V úvodu druhé půe to ale zatím vypadá, jakoby hráči Sigmy byli duchem ještě v šatně.
48'
Po krásném průniku po levé straně a ještě lepší přihrávce na skórujícího útočníka se Mouscron už radoval ze druhé branky. Gólovou radost ale hráčům belgického celku pokazil pomezní rozhodčí signalizující ofsajdové postavení zakončujícího forvarda!
47'
Sladký chtěl zrychlit hru dlouhým nákopem na Texla. Odkopu ale dal příliš velkou razanci, míče se chopil gólman Vašič.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:00.
Skončil první poločas přípravného zápasu, po němž Mouscron vede nad Sigmou nejtěsnějším možným rozdílem. O jedinou branku se postaral Fabrice Olinga, jenž využil velmi špatné zpětné přihrávky soupeře, následně udělal kličku Jemelkovi a nájezd na Mandouse proměnil ranou k pravé tyči. Další nepříjemností pro Olomouc je zranění Štěrby, jehož musel nahradit Roman Polom. Snad nepůjde o vážnější zranění, jež by stopera Sigmy nějak limitovalo na začátku podzimní části FORTUNA:LIGY.
45'
44'
Za dlouhým autem se hnal Joan Campins, Václav Jemelka ovšem dobrou obrannou hlavičkou nebezpečí nepřipustil.
43'
Velmi aktivní Olinka se snažil probít do vápna po pravé straně. Neměl ale podporu spoluhráčů, ještě ke všem byl ztrojen, o balón tak přišel.
42'
Štěrba už se zvedá z trávníku, je ale viditelně dost otřesený. Snad to nebude zranění vážnějšího charakteru, jež by hráče Sigmy vyřadilo z úvodu sezóny. Do hry za Štěrbu naskakuje Polom.
41'
Po zblokovaném centru rozehrávala Sigma svůj premiérový rohový kop v utkání. K hlavičce se snažil propracovat Štěrba, toho ale nevybíravým, avšak čistým zákrokem poslal k zemi Boya. Olomoucký křídelník je aktuálně v péči lékařů.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou hráči Mouscronu do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Po krásné průnikové přirhávce unikal sám na Mandouse útočník Allagui. Naštěstí pro Sigmu si pomezní všiml těsného ofsajdu, v němž se Tunisan už v době přihrávky nacházel.
38'
Yunis to teď s aktivním napadáním poměrně přehnal, když zajel do Luzola, jenž v tu chvíli dávno odehrál balón. Po odpískaném faulu tak můžou hráči Mouscronu alespoň na malý moment vydechnout.
37'
Přenesení hry v podání Davida Housky nebylo vůbec přesné. Na pravé straně se v tu chvíli totiž nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
36'
Přímý kop točil do šestnáctky Babacar, nejvýše se však do vzdhucu vyšplhal bránící hráč Václav Jemelka.
35'
Šimon Falta si při faulu na Olingu sám ublížil. Na hřiště dokonce museli být povoláni kluboví lékaři. Olomoucký středopolař už ale je na nohou a v poklusu se vrací do hry.
34'
Je velmi znát, že Sigma v posledních minutách zvýšila aktivitu při hře bez balónu. Vysoký presink dělá soupeři velké potíže, nyní to ovšem stoperská dvojice zvládla.
33'
Jakub Yunis výborným presinkem donutil soupeře k chybě. Po levé lajně sprintoval Greššák, svému osobnímu strážci ale neunikl, navíc o balón přišel.
32'
Avšak exekutorovi se pokus vůbec nepovedl. S velmi slabým pokusem doprostřed brány neměl Aleš Mandous žádný problém.
31'
Těsně za hranicí šestnáctky zasáhl Greššák nejprve soupeře a až pak balón. Mousron bude rozehrávat přímý kop z ideální palebné pozice.
30'
Máme za sebou půl hodinu zápasu, po níž Sigma prohrává se svým belgickým soupeřem o jedinou branku. Osud zápasu zatím určuje individuální chyba, které dokonale využil Olinga.
29'
David Houska přiběhl do souboje příliš pozdě. Boyu zasáhl dávno poté, co kamerunský středopolař odehrál balón. Je z toho tak jen další nedovolený zákrok.
28'
Delio Palmieri dosáhl přesně toho, čeho chtěl. U pravé lajny se dobře zapřel, čímž dokonale odstavil Sladkého. Ten ale naštěstí pro Olomouc v pádu ještě špičkou kopačku dokázal posunout míč do zámezí.
27'
Po pěkném centru z pravé strany se do zakončení probíjel Yunis. Nevšiml si však vybíhajícího gólmana, kterého zasáhl místo balónu. Píská se faul, útočník Sigmy se sportovně omluvil.
26'
Naprosto zbytečného zákroku se na polovině hřiště dopustil Fran Boya, jenž si nejprve neporadil sez pracováním a následně zřejmě z frustrace poslal k zemi Housku.
25'
Dlouhý nákop obránce si na prsa výborně zpracoval Sami Allagui, proti trojici protihráčů ovšem poté příliš šancí na úspěch neměl.
24'
Michal Vepřek ve spolupráci s Greššákem dokázali zastavit rychlíka Olingu. Mouscron ale pokračuje na míči.
23'
Olinga z pravé strany nabil na střed volnému De Medinovi. Ten však svou ránou trefil hned prvního bránícího hráče.
22'
Až příliš razance vložil do svého pasu David Houska. Yunis se ještě snažil na míč doskočit, avšak nepovedlo se mu to.
21'
Vepřek v osobním souboji přehlavičkoval soupeře. Míče se chopil Plšek, jenž toho ale mnoho zády k brance udělat nemohl. A tak jen zpětnou přihrávkou vrátil míč Vepřekovi.
20'
To je velká škoda. Olomouc je zatím jasně lepším týmem, avšak po individuální chybě nyní musí dotahovat jednobrankové manko.
18'
Mouscron právě vstřelil branku! Belgický celek jde do vedení! Zpětnou přihrávku olomouckého středopolaře skvěle přečetl FABRICE OLINGA, jenž udělal kličku skluzujícímu Jemelkovi a tváří v tvář Mandousovi se nemýlil!
17'
David Houska se středem pěkně uvolnil přes dva hráče, poté ale ztratil rovnováhu a už nedokázal přesně přihrát na pravou stranu nabíhajícímu Sladkému.
16'
Postupná rozehrávka Mouscronu vzala velmi brzy za své, nepřesnou přihrávku po lajně vyslal spoluhráči Godeau.
15'
Centr mířil do dobrého prostoru na penaltu, tam si ale své království pohlídal Mandous, který ve výskoku schoval míč do náručí.
14'
Velkou rychlost ukázal jeden z hráčů belgického Mouscronu, jenž se výborně protáhl po pravé lajně. Po zblokovaném centru Sladkým bude k vidění první rohový kop zápasu.
13'
Rychlý brejk táhl středem Lukáš Greššák, který předal po lajně v úvodu utkání velmi aktivnímu Vepřekovi. Ten skvělým centrem našel hlavu Yunise, útočník Sigmy ale hlavičkou o zem přestřelil soupeřovu svatyni.
12'
Druhý odmávaná ofsajd Olomouckých v krátkém časovém sledu. Pro změnu se nechal nachytat Jakub Yunis, jenž středem nabíha na pěkný pas Housky.
11'
Kapitán Vepřek se zapomněl vepředu, nakonec z toho však mohla být o to nebezpečnější šance. Přihrávku soupeře totiž vystihl Plšek a vyslal dopředu právě kapitána, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
10'
Dlouhý nákop obránce belgického celku svedl k hlavičkovému souboji křídelníka s bekem Olomouce Sladkým. A právě hráč Sigmy vyšel ze souboje vítězně.
9'
Michal Vepřek zkušeně zastavil brejk soupeře ještě v jeho zárodku. Po ataku na Palmieriho bude Mouscron rozehrávat přímý volný kop.
8'
Jiří Texl se efektivní zasekávačkou snažil zbavit svého strážce, jímž byl v danou chvíli Luzolo. Ten však soupeře výborně vystál a o míč ho obral.
7'
Olomoučtí nyní můžou bát velmi rádi, že průniková příhrávka Babacarovi vůbec nepovedla. Allagui by jinak z pravé strany unikal na Reichla úplně sám.
6'
Jakub Yunis si skvěle pokryl tělem balón. Godeau situaci nevyřešil ideálně, útpčnika Sigmy poslal nedovoleným zákrokem k zemi.
5'
Aleš Mandous se rozhodl pro rozehrávku na krátko, a tento riskantní tah mu se štěstím vyšel. Přihrávka Jemelky na Sladkého vyšla tak tak.
4'
Greššák krásně přenesl na Vepřeka, jenž z jedničky přihrával do vápna nabíhajícímu Yunisovi. Tomu těsně před nosem sebral míč včasným vyběhnutím Vašič.
3'
Sigma začala velmi aktivně, průnik Jakuba Plška středem k první větší šanci zápasu ale nevedl.
2'
Sigma do dnešního zápasu nastoupila v modrých dresech, Mouscron oblékl dresy barvy červené.
1'
SK Sigma Olomouc

Za týden začíná FORTUNA:LIGA, což znamená, že letní příprava českých fotbalových celků vrcholí. Nejinak je tomu i u olomoucké Sigmy, která se bude snažit dosáhnout lepšího umístění než loni, kdy v play-off o Evropskou ligu nestačila hned v úvodním dvojzápase na Zlín. Přípravných zápasů odehrála Olomouc hned sedm s bilancí tří výherm jedné remízy a dvou proher.
Royal Excel Mouscron

Mouscron je belgický klub, který se standardně pohybuje kolem středu tabulky. Loni se dostal do skupiny o Evropskou ligu, avšak tam nebyl příliš zdatným konkurentem, horší byly pouze Cercle Bruggy. Svěřenci trenéra Storcka v přípravě na novou sezónu sehráli tři přátelské zápasy s bilancí výhra, remíza, prohra.
Krásné nedělní poledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování přípravného zápasu mezi Mouscronem a Sigmou Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.