Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Osijek : Ostrava - 2. července 2019   15:00

Osijek
Osijek
88' Dugandžić
1:1
(0:0)
Ostrava
Ostrava
52' Baroš
Osijek
Ivušić – Todoroski, Šimunec, Lončar, Šutalo, Marin, Mioč, Kamenar, Pilj (C), Lepa, Špoljarić
Barešić – Durdov, Dugandžić, Almeida, Bliznac, Magdić, Todorov, Stanić, Ćosić, Soldić
Ostrava
Laštůvka (60. Číž) – Pazdera (4. Celba), Procházka (46. Pokorný), Šindelář, Helešic – Holzer (65. de Azevedo), Kaloč, Hrubý (60. Jirásek), Granečný (70. Lalkovič) – O. Šašinka (46. Baroš), Diop (80. Jánoš)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Druhý poločas byl z hlediska atraktivity o něco záživnější, navíc Ostrava dokázala udeřit v samotném úvodu druhého dějství, o kýženou branku se postaral Milan Baroš. Osijek následně mohl srovnat krok, avšak jeho největší šance skončila na horní konstrukci. Baník si koncovku tohoto zápasu nedokázal pohlídat, soupeř v jejím závěru srovnal stav.
90'
88'
Osijek právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme vyrovnávací branku! Také chorvatský celek zahrával standardní situaci, míč proskákal až k zadní tyči, kde na nacházel MARKO DUGANDŽIĆ, jenž si hodil míč na levou nohu a poté prostřelil Číže.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Osijek se snaží proniknout k šestnáctce soupeře, dost možná se bude nastavovat.
86'
Po delší době se připomněl také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení Osijeku. Krátce poté se na zemi ocitl Lalković, který si došel pro faul.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Ostrava i nadále vede o jednu branku, navíc poslední minuty se odehrávají výhradně na polovině Osijeku.
84'
Dalekonosný pas měl směřovat na Baroše, jenomže míč stočil ven z hrací plochy. Na řadu přijde autové vhazování, o které se zanedlouho postará Stanić.
83'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Adam Jánoš.
83'
Baroš dokázal udržet míč na kopačkách, přičemž byl zastaven nedovoleně. Hlavní sudí i tentokráte pískl do píšťalky, Baník rozehrává z vlastní poloviny.
82'
Ani tentokráte si brankář Číž nepřipsal žádný zákrok, naopak se postaral o další dalekonosný odkop od své branky, který Lalković už nezastihl na hřišti.
81'
Vracející se Lalković přeci jenom trefil nohu soupeře, z čehož logicky pramenil nedovolený zákrok. Soupeř přenášel hru, nicméně Kamenar trefil pouze soupeře.
80'
Šutalo velice přesně přihrál k postranní lajně na Todoroskiho, který vybojoval autové vhazování. Osijek má velké problémy s přechodem do útoku.
79'
Na hrací plochu zamířila doslova smečka hráčů Osijeku, která tak dohraje závěrečnou desetiminutovku. Na hřišti tak budou hodně nových tváří.
77'
Žlutou kartu dostává Boško Šutalo (NK Osijek).
74'
Šutalo se vzorně vrátil k postranní lajně, kde za sebe nepusti Lalkoviće. Krátce poté se Baník dostal zpět k míči, nicméně Ivušić předvedl rutinní zákrok.
73'
Už se opět pokračuje ve hře, Číž rozehrával od své branky. Jeho nákop směřoval na levou stranu, nicméně Diop nedokázal najít volného Baroše.
72'
I tentokráte hlavní sudí nařídil krátkou přestávku, během které hráči doplní tekutiny. V Rakousku panuje opravdu hodně teplé počasí.
71'
Na opačné straně se chorvatský celek staral o kombinaci v blízkosti středového kruhu. Poté= si pro míč seběhl Pilj, který se vrátil na vlastní polovinu.
70'
Osijek trochu otevřel obranu, čehož chtěl soupeř pochopitelně využít. Centr z kopačky Helešice nebyl povedený, míč skončil až u Ivušiće.
69'
Číž se tak mohl postavit k rozehrávce od své branky, kterou poslal na levou stranu. Jirásek se dostal do nepříjemného obležení, avšak to nakonec zvládl.
68'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování, které dalekonosně zamířilo na levou stranu, kde si nedovoleným způsobem pomáhal Šutalo.
67'
Baník zahrával rohový kop z levé strany, přičemž si na přední tyč seběhl Šindelář, jenž zakončoval daleko vedle branky. Následovat bude odkop od branky.
66'
Na opačné straně to Baroš zkoušel přes střed hrací plochy, avšak jeho přihrávka byla příliš nepřesná. To samé se stalo také na druhé straně.
65'
Šance také na druhé straně! Diop šikovně přihrál do tandemu na Holzera, který to zkoušel pravou nohou, avšak brankář Ivušić dokázal zakročit.
64'
Osijek nádherně kombinoval, poté se jeden z hráčů dostal do zakončení z levé strany, avšak trefil pouze břevno. Číž by na míč nedosáhl.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Milan Jirásek.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jan Laštůvka, přichází Lumír Číž.
59'
Helešic to zkoušel centrem, který se neujal. Podobně to zkoušel také vedle stojící Holzer, jehož vzdušná nabídka zamířila pouze vedle zadní tyče.
58'
Diop přihrával k hranici pokutového území, kde se sice nacházel Hrubý, avšak tomu nevyšel první kontakt s míčem. Následně skončil na zemi hráč Baníku.
57'
Laštůvka chyboval při rozehrávce, avšak své zaváhání dokázal napravit. Přihrávka směřovala na Lopu, jehož slabou ránu zastavil zkušený brankář.
56'
Ve středu hrací plochy operoval Hrubý, který okamžitě zkoušel přihrát na levou stranu na Granečného, jenž narazil na pozorně stojícího protihráče.
55'
Právě po předchozím souboji skončil na zemi obránce Todoroski, avšak o nic vážnějšího se nejednalo. Tentýž hráč se postaral o provedení autového vhazování.
54'
Diop neúnavně napadal rozehrávku brankáře, který nakonec zvolil roztažení hry na levou stranu, kde napadající Celba vypíchl míč do zámezí.
53'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak čekali něco málo přes padesát minut. Český celek je nyní ve vedení, avšak do konce zbývá hodně času.
52'
Baník právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Baník zahrával standardní situaci z levé strany, přičemž se k míči postavil kapitán Hrubý, jenž na malém vápně našel hlavu MILANA BAROŠE, jenž procedil míč přes brankáře Ivušiće.
52'
Osijek opět rozehrával z vlastní poloviny, přičemž Todoroskimu uskočil balón daleko od kopačky. Hrací předmět navíc zaplul až za postranní lajnu.
51'
Nakonec z toho byl celkem nebezpečný centr, na který si dokázal nejvýše naskočit Procházka, který prodlužoval za sebe. Osijek si vyzkouší rohový kop.
50'
Po nedovoleném zákroku Celby se na zemi ocitl záložník Pilj. Následovat bude standardní situace, avšak z velké vzdálenosti od ostravské branky.
49'
K míč ise tak dostal brankář Ivušić, který rozehrál do strany na volného spoluhráče. Aktivní napadání hráčů soupeře nepřineslo nic vážnějšího.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování v podání Celby, který zkoušel spolupracovat s Diopem, jenž nepřesně přihrával.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Osijeku, jenž budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám žádnou branku nepřinesl. Směrem dopředu byl aktivnější Baník, jenž se celkem dlouhou dobu směrem dopředu trápil, navíc si vypracoval pouze jednu vyloženou šanci. Ani Osijek nepředvedl zrovna přesvědčivý výkon, až ke konci poločasu začal pořádně hrát. Doufejme, že druhý poločas bude o něco atraktivnější.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Druhý rohový kop konečně přinesl hlavičkový pokus, po kterém zasahoval brankář Laštůvka. Zakončení směřovalo doprostřed branky.
42'
Osijek si vyzkoušel vůbec první rohový kop. Míč se stáčel směrem do malého vápna, přičemž na zadní tyči musel skluzem zasahovat Hrubý.
41'
Ve středu hrací plochy byl do obličeje udeřen Hrubý, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře. Šutalovu nabídku musel odklízel vracející se Šindelář.
40'
Smečka hráčů v bílém se snažila napadat rozehrávku, přičemž u postranní čáry zasahoval Helešic, který za sebe nepustil aktivního Todoroskiho.
36'
Lopa celkem dlouho váhal, přičemž kolem sebe neměl podporu spoluhráčů. Proto raději otáčel hru na pravou stranu, kde se nacházel Mioč.
35'
Osijek se po hodně dlouhé době dostal na dostřel branky soupeře, avšak ani tentokráte Laštůvka nemusel zasahovat. Baník je pod menším tlakem.
34'
Obrannou povinnost si splnil Šimunec, který raději poslal míč ven z hrací plochy. Baníku se rozehrávka autu moc nepovedla, vyzkouší si jí také Todoroski.
33'
Po autovém vhazování si hráči Osijeku dávali přednost, toho mohl využít Šašinka, jehož ránu zneškodnil pozorný brankář Ivušić.
32'
Až příliš agresivně šel do hlavičkového souboje Šimunec, který ve vzdušném souboji fauloval Diopa. Následovat bude standardní situace.
31'
Už se opět pokračuje ve hře, nehrálo ze něco málo kolem jedné minuty. Baník je v tuto chvíli u míče, avšak stále daleko od branky soupeře.
30'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin, navíc oba trenéři udělují taktické pokyny.
29'
Trochu volnějšího prostoru měl kolem sebe Barešić, avšak jeho nabídka byla nepochopena. Po kratší době se k míči dostává také český celek.
28'
Také Lončar to zkoušel pasem za obranu, nicméně i tentokráte byla kolmice až příliš nepřesná. Navíc míč doskákal do moci brankáře Laštůvky.
27'
Za volným míčem se řítil Diop, který si ještě počkal na kolegu Celbu, kterému nevyšel první kontakt s balónem. Následně na jistotu jednal Šindelář.
26'
Dalekonosný pas směřoval na Špoljariće, jenž se v době přihrávky nacházel v ofsajdu. Toho si pochopitelně všiml pomezní sudí, jenž signalizoval ofsajd.
25'
Osijek se dokázal dostat z přehuštěného prostoru, což alespoň na malý moment uklidnilo hru. Chorvatský celek má problémy s přechodem kupředu.
24'
Následně to po pravém křídle zkoušel Holzer, který ještě spolupracoval se záložní řadou, přičemž Šindelářův centr zablokoval první protihráč.
23'
Hra se opět přemístila k pokutovému území Baníku, kde český celek rozjížděl další útočnou akci, přičemž Celbovu ránu dokázal zablokovat soupeř.
22'
Ve středu hrací plochy operoval s balónem Mioč, který raději přenášel hru na pravou stranu, kde se přeci jenom nacházel osamocený obránce Todoroski.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. O něco aktivnějším dojmem se jeví ostravský Baník.
20'
Kamenar opět sáhl k nedovolenému zákroku, přičemž tentokráte zatáhl za dres Diopa. Navíc tady máme úvodní žlutou kartu tohoto zápasu.
16'
Granečný se vydal na vlastní polovinu, kde byl tísněn Kamenarem, který nakonec fauloval. Ostrava se vymanila ze sevření, Laštůvka ale nenašel Diopa.
15'
Autové vhazování podél autové čáry moc nevyšlo, vyzkoušel si ho také Baník. Celba zkoušel najít Diopa, jenž byl zastaven čistým způsobem.
14'
Laštůvka to i tentokráte zkoušel rozehrávkou do strany, nicméně tam číhala smečka protihráčů. Po zpětné přihrávce jsme sledovali dalekonosný odkop.
13'
K balónu se dostal také chorvatský brankář Ivušić, který rozehrál výhozem po zemi. Osijek celkem dlouho kombinuje na vlastní polovině hřiště.
12'
Jako poslední se dotkl míče Kaloč, od kterého šel za postranní čáru. Logicky to znamenalo autové vhazování, které si vyzkoušel zadák Lončar.
11'
Hrubý si dal míč daleko od nohy, avšak přitom ho fauloval napadající Kamenar. Baník zahrával standardní situaci, nicméně Holzer našel pouze soupeře.
10'
U míče se sešla hned dvojice hráčů, přičemž to nakonec na sebe vzal Hrubý, jehož centr trefil hned prvního protihráče, načež se Osijek osvobodil.
9'
U postranní čáry se sice podařilo zasáhnout Lončarovi, avšak soupeř se chopil provedení autového vhazování, po kterém vybojoval také rohový kop.
8'
Posléze bylo pískáno proti Baníku, nedovoleným způsobem si totiž pomáhal Šašinka. Osijek tak rozehrával z vlastní poloviny, o což se zapříčinil Šimunec.
7'
O rozehrávku volného kopu se postaral kapitán Hrubý, který raději zpětnou přihrávkou oslovil brankáře Laštůvku, jenž pouze prodlužoval na Procházku.
6'
Vůbec poprvé se k míči dostal velezkušený brankář Laštůvka, který konstruktivně rozehrával na levou stranu, kde si nedovoleně pomáhal Lopa.
5'
Bylo tomu skutečně tak, ostravský Baník tak hned v úvodu utkání postihla nepříjemná skutečnost. Na hrací plochu se dostal Josef Celba.
4'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Lukáš Pazdera, přichází Josef Celba.
4'
Pazdera nakonec musel ven z hrací plochy, je tu totiž problém s ramenem. Dost možná je vykloubené, navíc se zřejmě bude nuceně střídat.
3'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi Pazdera, ke kterému se seběhl lékařský personál. Hned v úvodu se tak pár vteřinek hrát nebude.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal český celek, jenž bude hrát zleva doprava.
1'

NK Osijek: Ivušić – Todoroski, Šimunec, Lončar, Šutalo, Marin, Mioč, Kamenar, Pilj, Lopa, Špoljarić.
Náhradníci: Barešić, Durdov, Dugandžić, Almeida, Bliznac, Magdić, Todorov, Stanić, Ćosić, Soldić

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera,, Procházka, Šindelář, Helešic – Holzer, Kaloč, Hrubý, Granečný – O. Šašinka, Diop
Náhradníci: Číž – Pokorný, Celba, Jirásek, Lalkovič, de Azevedo, Baroš, Smola, Fleišman, Fillo, Kuzmanović.
Fotbalisté Baníku mají za už za sebou tří přátelské zápasy, přičemž dokázali zvítězit pouze v jediném případě, což se povedlo právě v posledním utkání. Ostravští překonali Samaru, přičemž tento duel nakonec rozhodla jediná branka. V předešlém duelu se Ostrava utkala s maďarským MOL Vidi, nicméně tento duel nakonec přinesl nerozhodný výsledek 1:1. Doposud jediná porážka v rámci letní přípravy přišla v souboji proti bratislavskému Slovanu, tamní celek vyhrál poměrem 3:2. Na druhé straně stojí chorvatský Osijek, který zatím odehrál jedno přátelské utkání. Na pořadu dne bylo utkání proti rumunské Kluži, která nakonec vyhrála poměrem 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat přátelské utkání mezi NK Osijek a FC Baník Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.