Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Vídeň : Jablonec - 6. července 2019   15:30

Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
17' Müldür  • 80' Murg
2:1
(1:1)
Jablonec
Jablonec
13' Doležal
Rapid Vídeň
Strebinger – Greiml, Hofmann, Barac – Müldür, Knasmüllner, Grahovac, Schwab (C), Schick – Schobesberger, Badji
Gartler, Konflach, Dibon, Auer, Potzmann, Martic, Wunsch, Fountas, Arase, Murg
Jablonec
Hrubý – Holík, Hübschman (C), Břečka, Sýkora – Kratochvíl, Matoušek, Považanec – Pleštil, Doležal (79. Chrampsta), Jovović (70. Acosta)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rapidu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Druhý poločas nám nabídl celkem nezáživnou podívanou, která nabízela celou řadu nedovolených zákroků. Moc vyložených šancí jsme neviděli, avšak jednu z nich měl Doležal, jenž nedokázal zamířit do opuštěné branky. Rapid tak trestal, druhou brankou v utkání otočil výsledek, díky čemuž se mohl radovat z vítězství.
90'
90'
Málem bylo srovnáno! Acosta velice přesným centrem našel zcela volného Chramostu, jehož hlavičkový pokus zamířil pouze do rukavic brankáře.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Jablonec i nadále prohrává o jednu branku, dost možná se bude nastavovat.
88'
Rakouský brankář zkoušel na levém křídle oslovit Potzmanna, avšak před ním se podařilo zasáhnout Holíkovi. Následné zakončení od Acosty nebylo přesné.
85'
I přesto se Holíkovi podařilo vybojovat autové vhazování, o které se následně sám postaral. Jenomže před Chramostou odklízel míč Potzmann.
84'
Jablonec se konečně na delší dobu usadil na polovině soupeře, avšak ten český celek vyhnal na jeho vlastní polovinu, kde se do rozehrávky zapojil také Hanuš.
83'
O přízemní rozehrávku se postaral Martic, po jehož nahrávce to přenesením hry zkoušel Potzmann, avšak jeho nabídku zachytil pozorný protihráč.
82'
Dalekonosný odkop se snesl ke středovému kruhu, kde Auer nedokázal prodloužit za sebe. Tentýž hráč byl faulován u levé postranní lajny.
81'
V tuto chvíli to budou mít hráči Jablonce hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Navíc do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut.
80'
Rapid právě vstřelil branku!
Máme tady vedoucí branku rakouského celku! Nejprve se do šance mohl dostat Fountas, avšak brankář Hanuš se včas dostal z branky, nicméně jeho odpravení míče si našel THOMAS MURG, jenž zamířil do opuštěné branky.
80'
Před malým momentem jsme sledovali celkem dlouhé ošetření jednoho z hráčů rakouského celku, nyní se už může opět pokračovat ve hře.
79'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
74'
Sýkora dokázal najít hlavu Doležala, který ještě prodlužoval za sebe na Acostu, před kterým odklízel za postranní lajnu pozorný Martic.
73'
Až nyní se opět pokračuje ve hře. O rozehrávku se postarali hráči českého celku, konkrétněji to byl střídající Krob, kterému na spolupráci přiběhl Doležal.
72'
Hlavní sudí nařídil další krátkou přestávku, během které hráči doplňují tekutiny. Stále panuje velké vedro, což panuje už nějakou tu dobu.
71'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází , přichází Jan Krob.
71'
Na hrací plochu se dostali další střídající hráči rakouského celku. Navíc se o provedení autu postaral Auer, který následně nevybojoval standardku.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Rafael Acosta.
70'
Rapid se bleskovým způsobem postaral o autové vhazování, po kterém zamířil na vlastní polovinu, kde Greiml přihrával na kolegu Potzmanna.
69'
Český celek dokonce zahrával standardní situaci z dobré pozice. K míči se postavil zkušený Pilík, jehož centrovanou nabídku odklízel Auer.
68'
Jablonec mohl udeřit! Matouškovi se na malém vápně podařilo najít osamoceného Doležala, jehož prapodivné zakončení stehnem nebylo přesné.
67'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas zatím branku nepřinesl. Nutno podotknout, že sledujeme hodně nezáživnou podívanou.
66'
Jenomže ten přinesl nepovedený nákop, který se snesl až k brankáři Strebingerovi. Ten rozehrál na naběhnuvšího Murga, který raději uklidnil hru.
65'
Matoušek se díky dobrému pohybu dostal do palebné pozice, jenomže zakončení levačkou nebylo vůbec přesné. Brankář nemusel zasahovat.
64'
Přihrávka v podání Holíka narazila pouze do nohy Potzmanna, který dopravil míč k reklamním bannerům. Bude z toho autové vhazování pro Jablonec.
59'
Doležal uspěl v hlavičkovém souboji proti Baracovi, avšak poté u postranní čáry zasáhl Grahovac, kterého důrazným způsobem atakoval Pilík.
58'
Žlutou kartu dostává Tomáš Pilík (FK Jablonec).
58'
Sýkora to zkoušel přihrávkou na Pilíka, avšak tento záměr se podařilo přečíst Schickovi, který poté přihrával pouze do ofsajdového postavení.
57'
Břečku napadala smečka protihráčů, i proto tak následovala přihrávka na brankáře Hanuše, který pro změnu roztáhl hru k postranní lajně.
56'
Nejprve to vypadalo, že Matoušek fauloval, nicméně sudí byl opačného názoru. Holík tak vhazoval z pravé strany, nic nebezpečného to ale nepřineslo.
55'
Zpětná nahrávka směřovala až na brankáře Rapidu, který se pokoušel o odkop na levou stranu, jenomže míč zaplul ven z hrací plochy.
54'
Holík si to namířil po pravém křídle, kde ho fauloval jeden z dotírajících protihráčů. Jablonec rozehrál nakrátko, nyní kombinuje u středového kruhu.
53'
Sýkora našel ve středu hrací plochy Matouška, po jehož přihrávce se na zemi ocitl Kratochvíl, avšak sudí nechal pokračovat ve hře.
52'
Greiml nakonec odešel za postranní čáru, kde se i nadále podrobuje lékařskému ošetření. V současné době se nehraje, k míči se dostane Rapid.
51'
Sám na sebe to chtěl vzít Jovović, avšak o míč ho připravil pozorný Greiml, jenž byl poté hodně ostře atakován. Na scénu zamířil lékařský personál.
50'
Poprvé se k míči dostal brankář Hanuš, který konstruktivně rozehrál do strany, kde se jeho kolegové dostali do nepříjemného obležení protihráčů.
49'
Jablonec chvíli kombinoval na vlastní polovině, načež to Považanec neudělal zrovna nejlépe. Míč totiž otřel o nohu soupeře, avšak vhazovat bude Rapid.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný nákop na Matouška, který si snažil vymodlit nedovolený zákrok, což mu ale nevyšlo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hráči Rapidu, kteří budou hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem zajímavou podívanou. Do vedení se dostal Jablonec, avšak soupeř dokázal stejně tak rychle reagovat, načež byl směrem dopředu mnohem nebezpečnější, avšak Hrubý se podruhé v utkání překonat nenechal. Jablonec měl postupem času velké starosti s přechodem k pokutovému území.
45'
44'
To mohla být fantazie! Pleštil si tak dlouho naváděl míč na střelu, až to nakonec zkusil z pětadvaceti metrů, přičemž jeho ránu zastavilo až břevno.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Na řadu tak přišel rohový kop, který dokonce přinesl zakončení. Do vzduchu se vyškrábal kapitán Schwab, jehož pokus rovněž nebyl přesný.
41'
Na hranici pokutového území operoval s míčem Badji, kterému se uvnitř šestnáctky podařilo najít Grahovace, jehož střelu zablokoval Břečka.
40'
Obrana Jablonce se trochu otevřela, čehož se pokusil využít Schobesberger, jenž si navedl míč na pravou nohu, jenomže poté pálil vysoko and.
36'
Po nepřesné přihrávce od Barace, směřoval míč za brankovou čáru. To vše znamená, že brankář Hrubý provede odkop od své svatyně.
35'
Na opačné straně se po delší době dostal k míči Matoušek, jenž místo Doležala našel pouze nohu soupeře. Jablonec má problémy s přechodem k vápnu.
34'
Nakonec se jednalo o přízemní rozehrávku, přičemž to Schwab zkoušel centrem do pokutového území, který přinesl hodně nepřesné zakončení.
33'
Badji to vzal sám na sebe, přičemž ve středu hrací plochy fauloval jeden z protihráčů. Následovat bude standardní situace zhruba ze třiceti metrů.
32'
Považanec nedokázal zastavit Schwaba, to se posléze provedlo až vracejícímu se Pleštilovi, jenž navíc vybojoval nedovolený zákrok – volný kop.
31'
Hrubý si připsal hodně snadnou práci, z pravé strany to nepovedeným centrem zkoušel Müldür, který zamířil pouze do náruče českého brankáře.
30'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází , přichází Tomáš Pilík.
30'
Roztažení na levou stranu našlo Greimla, který se místo centru pokusil o průnik kolem Holíka, jenž s tím počítal. Rapid je i nadále u balónu.
29'
Matoušek nakonec bude pokračovat ve hře, poprvé v utkání se tak střídat nebude. V posledních minutách se nám hra obou celků hodně uklidnila.
28'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi Matoušek, kterého nešťastně dohrál jeden z protihráčů. Poprvé se do akce dostává lékařský personál Jablonce.
27'
Už se opět pokračuje ve hře, rakouský brankář rozehrával od své svatyně. Jeho celek se daleko nedostal, neboť ve středu hrací plochy zasáhl Kratochvíl.
26'
Hlavní sudí nařídil zhruba minutovou přestávku, během které hráči doplní tekutiny. Nutno dat, že v místě dění panuje hodně teplé počasí.
25'
Jovović chtěl za pokutovým územím narazit do běhu Považancovi, avšak přihrávka byla až příliš prudká. Strebinger tak bude odkopávat od branky.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme viděli hned dva přesné zásahy. Směrem dopředu je mírně aktivnější rakouský celek.
19'
Hrubý tak obstaral odkop od své branky, který poslal daleko na druhou stranu. Tam se Kratochvíl pokusil zastavit míč před čárou, což se nepovedlo.
18'
Rapid Vídeň mohl jít do vedení! Za obranu se totiž dostal Badji, který se dostal do palebné pozice, avšak pravačkou o metr přestřelil břevno branky.
17'
Jenomže tu máme celkem rychlou odpověď! Badji šikovným způsobem roztáhl hru na pravou stranu, kam si seběhl obránce MERT MÜLDÜR, jenž si hodil míč na levou nohu a poté Hrubého překonal zakončením o horní konstrukci.
16'
Na levou stranu si seběhl Matoušek, kterému nedal sebemenší šanci obránce Hofmann. Následné přenesení hry na levou stranu bylo nepřesné.
15'
Avšak ani ten nepřinesl nic nebezpečného. Hra se hodně rychle přemístila na polovinu českého celku, kde se o rozehrávku staral kapitán Hübschman.
14'
Už to vypadalo, že jeden z hráčů Rapid poběží sám na bránu, avšak sudí nakonec odpískal faul na Badjiho. I tak by se jednalo o ofsajdové postavení.
13'
Jablonec právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Středem hrací plochy si to namířil Pleštil, kterému se ve správný moment podařilo vysunout MARTINA DOLEŽALA, který brankáře soupeře překonal zakončení mezi nohy.
12'
Ani tady moc nescházelo! Hofmann nedosáhl na míč, k němu se tak dokázal dostat forvard Doležal, jehož lob pravou nohou nakonec skončil kousek vedle.
11'
Na opačné straně to zpoza pokutového území zkoušel jeden z hráčů Jablonce, který trefil protihráče před sebou. Na řadu přijde další roh.
10'
První šance tohoto zápasu! Badji se důrazným způsobem dostal mezi obránce, jeho přízemní ránu dokázal brankář Hrubý zneškodnit.
9'
Rapid si to opět namířil po pravém křídle, kde se o centr do pokutového území pokoušel Knasmüllner, který trefil hned prvního protihráče do nohy.
8'
Hofmann úspěšně vyvezl míč na druhou stranu, kde se ho snažil prohodit do křídla, kde se nacházel Schick. Přihrávka nakonec skončila v zámezí.
7'
Přihrávku do běhu obdržel Pleštil, který byl v souboji příliš pozdě. Tentýž hráč ještě zabojoval u autové čáry, avšak soupeř přeci jenom vybojoval aut.
6'
Podél autové čáry to zkoušel Grahovac, který narazil hned na prvního protihráče. Rapid tak mohl vhazovat, načež raději otočil hru na pravou stranu.
5'
Rapid nyní rozjel kombinaci na útočné polovině, přičemž se do rozehrávky zapojil také Barac, jehož přenesení hry dokázal zastavit pozorný Břečka.
4'
Dalekonosný nákop nakonec směřoval na Matouška, který byl čistým způsobem odstaven od míče. Poprvé se k němu dostal také Strebinger.
3'
Hned v úvodu utkání se hráči Jablonce dostali k rozehrávce rohového kopu. Jovović rozehrával nakrátko, na přední tyči ale zasahoval protihráč.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Jablonce, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Badji, Barac, Grahovac, Greiml, Hofmann, Knasmüller, Muldur, Schick, Schobesberger, Schwab

FK Jablonec: Hrubý – Holík, Hübschman, Břečka, Sýkora – Kratochvíl, Matoušek, Považanec – Pleštil, Doležal, Jovović.
Outsiderem tohoto zápasu by měl být rakouský celek, který se po základní části uplynulé sezóny umístil na osmé pozici, což logicky znamenalo boj o udržení v nejvyšší soutěži. Rapid se nakonec vyškrábal na sedmou pozici, což následně ještě znamenalo boje o Evropskou ligu, nicméně finálový dvojzápas ovládl Sturm Graz, který těžil z vítězství z prvního zápasu. Favoritem tohoto zápasu bude Jablonec, který se po základní části uplynulé sezóny umístil na čtvrté pozici, přičemž ve skupině o titul přeci jenom vydoloval čtvrtou příčku, což mu zajistilo kvalifikaci o Evropskou ligu. Jablonec dohromady nasbíral sedmapadesát bodů, přičemž na mistrovskou Slavii ztrácel už propastných šestadvacet bodů, což není zrovna malé manko.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat přátelské utkání mezi SK Rapid Vídeň a FK Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.