Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Trnava - 6. července 2019   18:00

Slavia
Slavia
40' Souček  • 61' Souček  • 71' Hušbauer
3:0
(1:0)
Trnava
Trnava
Slavia
Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Král (68. Hušbauer), Souček (C) (80. Hromada) – Masopust (77. Baluta), Ševčík (80. Traoré), Zmrhal (73. Hilál) – van Buren (61. Olayinka)
Kovář – Deli, Zelený, Traoré, Hromada, Hušbauer, Baluta, Olayinka, Júsuf
Kružliak – Somoláni, Hancko
Štadión Antona Malatinského
Trnava
Rusov – Turňa, Menich (87. Mesik), Mitrea (C), Lovat – Oršula (57. Halilović), Jakúbek (65. Mihálek), Tešija, Dangubić – Tavares (90+1. Horvat), Sobczyk (76. Kelemen)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Slavie, která svého soupeře porazila poměrem 3:0, díky čemuž si zajistila další získanou trofej. Pakliže byl první poločas vyrovnaný, tak ten druhý nám nabídl naprosto jednoznačnou záležitost, ve které se pražský celek radoval ještě dvakrát. Naopak hráčům Spartaku zřejmě došel dech, neboť téměř celý druhý poločas se pouze bránili, což pochopitelně nemohlo vést ke kýženému úspěchu. Brankář Kolář se většinu zápasu ve své brance nudil, až ke konci utkání ho několikrát prověřili hráči soupeře.
90+3'
90+3'
Ještě jedna šance pro celek z Prahy! V pokutovém území se do zakončení dostal Baluta, jehož ránu pravou nohou dostal brankář soupeře zneškodnit.
90+2'
Sešívaní se na malý moment dostali k vlastnímu pokutovému území, kde se do kombinace zapojil také brankář Kolář, který pouze přeposlal na Kúdelu.
90+1'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Rafael Tavares Dos Santos, přichází Alexander Horvat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Sešívaní stále vedou o tři branky, nicméně ještě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Před malým momentem jsme sledovali další autové vhazování, po kterém se do volného prostoru dostal Baluta. Jeho centr našel Hilála, jenž hlavičkoval vedle.
87'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Jozef Menich, přichází Ivan Mesik.
85'
Až v tuto chvíli se Kolář konečně trochu zapotil. K zadní tyči si totiž nabíhal Kelemen, který trefil přesouvajícího se brankáře. Sešívaní stále drží čistý štít.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. O vítězi se zdá být rozhodnuto, nicméně Spartak by chtěl alespoň zkorigovat tento výsledek.
83'
První zákrok pro brankáře Koláře. Odpovědnost na sebe vzal Lovat, jehož nepříliš důrazná střela nakonec skončila v rukavicích brankáře soupeře.
82'
Mitrea musela jednat urychleným způsobem, přičemž nakonec velice přesně našel Lovata, jenž byl faulován. Standardní situace pro slovenský celek.
81'
Po krátkém přerušení hry se opět pokračuje. Trnava to zkoušela po pravém křídle, jenomže tam číhal maximálně důrazný Bořil, jenž navíc vybojoval aut.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Ibrahim Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Souček, přichází Jakub Hromada.
80'
Poprvé se do kombinace svého celku zapojil Baluta, který si příliš dlouho pohrával s míčem. Toho se pokusil využít napadající Tešija, jenž nakonec nezasáhl nejlépe. Hodně nebezpečným pokusem to zkoušel Hušbauer, jehož rána pravou nohou skončila na tyči.
79'
Sešívaní si nyní pohrávali s míčem u vlastního pokutového území, což jim maximálně vyhovuje. Soupeř se už delší dobu nedostal k ničemu vážnějšímu.
78'
Spartaku byla ponechána výhoda, nicméně Tešija si kopl míč daleko od nohy. Coufalovi se podařilo zasáhnout čistě, nicméně kolmice pro Olayinku byla nepřesná.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Alexandru Baluta.
76'
Nakonec to na sebe vzal sám faulovaný, tedy Olayinka. Jeho podstřel zdi nebyl vůbec dobrý, zeď zasáhla svědomitě, brankář Rusov tak nezasahoval.
75'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Alex Sobczyk, přichází Marko Kelemen.
75'
Kousek před pokutovým územím musel faulovat Turňa, který si pořádně vyšlápl. Nejenom, že se bude žlutit, navíc bude následovat zajímavá standardka.
74'
Vypadá to, že tohle bude pro Spartak neřešitelný úkol. Trnava totiž prohrává už o tři branky, navíc do konce zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
71'
Slavia právě vstřelila branku!
Je tu další přesný zásah pražského celku! Dalekonosné přenesení hry našlo velice aktivního Masopusta, který to nevzal na sebe, ba naopak pod sebou našel lépe postaveného JOSEFA HUŠBAUERA, jehož fantastické technické zakončení putovalo mimo dosah Rusova.
69'
Hlavní sudí nařídil další krátkou přestávku. Hráči na hrací ploše se okamžitě seběhli k postranní lajně, kde doplnili chybějící tekutiny.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alex Král, přichází Josef Hušbauer.
66'
Sešívaní to po kratší době opět zkoušeli přes pravou stranu. Coufal se k centru nakonec nedostal, na opačné straně pálil do Hovorky jeden z protihráčů.
65'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matěj Jakúbek, přichází Kristián Mihálek.
64'
Osm, tolik rohových kopů už pražský celek zahrával. Ten poslední rozehrával křídelník Masopust, který na přední tyči našel Kúdelu, jenž přeposlal k lépe postavenému Královi, jehož rána vystoupala nad branku.
63'
Rusov to zkoušel dalekonosným nákopem na levou stranu, kde se Sobczyk nedokázal výrazněji prosadit. Naopak si obrannou povinnost splnil Coufal.
62'
Najednou tu bude mít Trnava hodně složité, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. Do konce zápasu zbývá hodně času, stav se klidně může srovnat.
61'
Rohový kop přináší druhou branku tohoto zápasu! O rozehrávku rohového kopu se totiž postaral Ševčík, který velice nebezpečným centrem našel v malém vápně TOMÁŠE SOUČKA, kterému stačilo nastavit kopačku. Obrana Spartaku bránila naprosto katastrofálně!
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick van Buren, přichází Peter Olayinka.
61'
Ta přinesla kolmici na Tavarese, který se dostal do volného prostoru, avšak následná nabídka pouze proletěla šestnáctkou. Vhazovat bude moci Coufal.
60'
V tuto chvíli je pískáno. Tešija neměl kolem zrovna moc prostoru, avšak udělal to tím nejlepším způsobem, neboť proti přesile protihráčů vybojoval standardku.
59'
Van Buren se přeci jenom dostal k míči, se kterým kombinoval na levé straně. Král to vzal sám na sebe, avšak čistým způsobem zasahoval obránce Turňa.
58'
Na pravém křídle se zjevil Sobczyk, po jehož přihrávce jsme sledovali centr v podání Dangubiće, avšak jeho nabídku odklízel jeden z pozorných protihráčů.
57'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Filip Oršula, přichází Emir Halilović.
56'
Rusov se za předchozím projektilem pouze ohlédl, načež si vyzkoušel rozehrávku od své svatyně. Na útočné polovině se daleko nedostal Oršula.
55'
Bořil si prostřednictvím autového vhazování vybral Krále, který se rovněž ocitl na zemi. Faul to nepřineslo, naopak jsme sledovali Součkovo zakončení, který mířil vedle.
54'
V krátkém časovém sledu přišel další nedovolený zákrok. Tentokráte byl pozdě u míče Jakúbek, který místo balónu trefil pouze dolní končetinu Zmrhala.
53'
Lovat nevybíravým způsobem sestřelil Součka, což si vyžádalo další strkanici. V ní se hodně angažoval Masopust, který rovněž vyfasoval kartónek.
53'
Nakonec se do zakončení dostal Tavares, který to zkoušel levou nohou. Pohotová rána směřovala pouze do Hovorky, nicméně nyní se obrana Slavie trochu otevřela.
53'
Snad poprvé ve druhém dějství se k míči dostal brankář Kolář. Jeho odkop měl na vlastní polovině najít Ševčíka, který špatně odhadl dráhu dopadu balónu.
52'
Masopustovi se konečně podařilo načasovat náběh za přihrávkou, jeho finální řešení akce přineslo nabídku k zadní tyči, kde Zmrhalovi přeci jenom něco scházelo.
51'
Souček přeposlal do pokutového území na van Burena, kolem kterého byla smečka protihráčů. Proto přišla přihrávka na Ševčíka, po jehož pasu se v ofsajdu zjevil Coufal.
50'
Na scénu tak přispěchal lékařský personál slovenského celku, který ošetřil zraněného hráče. Lovat je lehce otřesen, nicméně by měl pokračovat ve hře.
49'
Roztažení hry našlo na pravém křídle Masopusta, který byl dle výroku sudího zastaven v rámci pravidel. Navíc na zemi zůstal ležet také Lovat, jenž byl Masopustem trefen kolenem do hlavy.
48'
Dalekonosný pas se snášel podél autové čáry, nicméně Oršula ho už nedokázal zastavit na hrací ploše. To vše znamená, že Bořil bude moci vhazovat.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali hodně tvrdý zákrok, který přinesl také druhou žlutou kartu. Tavares šel do souboje s Kúdelou hodně nesmyslně.
46'
Žlutou kartu dostává Rafael Tavares (FC Spartak Trnava).
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Trnavy, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přeci jenom nabídl alespoň jednu přesnou trefu, o kterou se těsně před koncem prvního poločasu postaral Souček, jenž využil pokutový kop. Před touto brankou jsme ale sledovali celkem vyrovnanou podívanou, do hry se dostávala celá řada nepřesností, což pochopitelně škodilo atraktivitě fotbalu. Sešívaní jsou aktuálně blíže k trofeji, nicméně na řadu přijde druhý poločas.
45+2'
45+2'
Ani tentokráte se van Buren neprosadil! Coufal dalším přesným centrem našel prvně jmenovaného, kterého opětovně vychytal brankář Rusov.
45+1'
O přihrávku si na levé straně řekl Oršula, avšak Coufal to zvládl velice svědomitě. Protihráče nepustil k balónu, Kolář tak bude rozehrávat od své branky.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Rusov rozehrával výhozem na pravou stranu, kde se nacházel obránce Turňa. Jeho zbrklý odkop nebyl nejpřesnější, navíc ve vzduchu zasahoval Kúdela.
42'
Bořilova rozehrávka autového vhazování nakonec směřovala na Zmrhala, kterému uskočil míč od kopačky. Také Trnava chybovala, nicméně Coufal se daleko nedostal.
40'
Tak přeci jenom jsme se dočkali úvodní branky tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil sám kapitán TOMÁŠ SOUČEK, který zakončil ve stylu alá Antonín Panenka, přičemž se Rusov vydal k levé konstrukci.
39'
Po faulu na Krále bude následovat pokutový kop pro Slavii!
39'
Oršula chyboval ve středu hrací plochy, načež jeho celek raději takticky přerušil hru. K vidění byla první strkanice, která se hodně rychle uklidnila.
38'
V krátkém časovém sledu přišel další faul, opět se provinil aktivní Masopust, který chtěl proniknout do protiakce. Místo toho na zemi skončil Lovat.
37'
K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil středopolař Tešija, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho technické zakončení trefilo pouze zeď.
36'
Spartaku byla ponechána výhoda, avšak soupeř sáhl k dalšímu nedovolenému zákroku. Kúdela vyfasoval žlutou kartu, navíc následovat bude zajímavá standardka.
36'
Kolář opět kombinoval s obrannou linií, přičemž si nedovoleným zákrokem pomohl Masopust, kterého chytrým způsobem předskočil Lovat, jenž vybojoval standardku.
35'
Masopustova aktivita na pravém křídle je příkladná, avšak pražskému celku chybí útočné choutky také levé straně hrací plochy. Rusov bude opět odkopávat.
34'
Přenesení hry opět směřovalo na Masopusta, jehož prudká nabídka pouze proletěla pokutovým územím. Špatné řešení útočné akce, Rusov tak bude vykopávat.
33'
Pochopitelně na řadu přišel rohový kop. Masopust velice nebezpečnou nabídkou poslal balón do malého vápna, kde moc nescházelo Zmrhalovi, který nakonec nezakončil.
32'
Po delší době přišlo zakončení ze strany Slavie. Souček to zkoušel pravou nohou, přičemž mířil pod břevno, kam se dokázal natáhnout brankář Rusov.
32'
Masopust si udělal prostor na centr, přičemž na zadní tyči dokázal najít naprosto neviditelného Zmrhala, který pod sebou našel pouze jednoho z protihráčů.
31'
Jednalo se o dost spornou situaci, každopádně pokutový kop se konat nebude. Místo toho Slavia kombinovala u své šestnáctky, Kolář roztáhl hru na Součka.
30'
Král to zřejmě měl na střelu, avšak ta z jeho kopačky nakonec nepřišla. Místo toho byl k vidění centr v podání Coufala, na zadní tyči ale zasahoval protihráč. Trnava se hnala do protiútoku dva na jednoho, přihrávka pod sebe zřejmě zasáhla ruku Hovorky, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře.
29'
Mitrea dokázal zachytit míč na hrací ploše, načež ho prostřednictvím dalekonosného odkopu chtěl poslat na kolegu Sobczyka, jenž na přihrávku nedosáhl.
24'
Celkem dost prostoru měl kolem sebe Masopust, který i přesto raději přihrával dozadu na Coufala, jenž si navíc vyzkouší autové vhazování zprava.
23'
Navíc byl k vidění snad čtvrtý ofsajd, i tentokráte ze strany českého mužstva. Trnavští přenesli hru na levou stranu, nicméně Tavaresova přihrávka trefila hlavního sudího. Viděli jsme nové pravidlo v praxi, které zní "pakliže do hry zasáhne hlavní sudí, hra je přerušena a míč bude vrácen tomu týmu, který s ním hrál naposledy". To znamená, že Spartak bude pokračovat v kombinaci.
22'
Souček pořádně zahnal Masopusta, kterému se ještě podařilo udržet míč před postranní čárou, nicméně zákrok ve skluzu hrál do karet napadajícímu Lovat, jenž se postaral o rozehrávku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Ve hře je plno nepřesností, navíc sledujeme spíše boj ve středu hrací plochy.
20'
Tavares se jako první dostal k volnému míči, avšak přihrávka na vedle stojícího Tešiju byla hodně nepřesná. Rychlý protiútok Slavie nepřinesl ani centrovanou nabídku.
19'
Souček roztáhl hru na pravou stranu, kde Coufal ještě přeposílal na naběhnuvšího Masopusta, nicméně s tímto záměrem počítal také pozorný Lovat.
18'
Třetí rohový kop pražského celku rozehrál Masopust, který navíc dokázal najít nohu Kúdely, jenž pálil vysoko nad branku. Tentokráte Rusov nezasahoval.
17'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Oršula, jehož nepovedená rána dokonce trefila vlastního spoluhráče. Kolář to zkusil rychlým odkopem, který se stal kořistí Rusova. Spartak trochu zaspal při bránění, van Buren ale svůj úprk nevyřešil nejlépe – roh.
16'
Sobczyk se rval o padající míč, nicméně Kúdela ho dokázal odehrát k záložní řadě. Trnava se i přesto dostala do útoku, Turňa ale trefil pouze nohu Bořila.
15'
Pražský celek si navíc vybojoval druhý rohový kop. Zatím nenápadný Ševčík stáčel míč k hranici malého vápna, kde musel zasahovat brankář Rusov. Aby toho nebylo málo, tak Masopust byl v souboji o míč příliš pozdě – faul.
14'
Jakúbek si proti Součkovi nakonec pomohl čistým zákrokem, nicméně jeho celek nevyhrál v souboji o balón. Masopust tak mohl kombinovat s kapitánem Součkem.
13'
Rusov si připsal snad čtvrtý odkop od své branky, což je hned v úvodu utkání hodně vysoké číslo. Po jeho pasu přišla kolmice na Masopusta, který se nacházel v ofsajdu.
12'
Ve středu hrací plochy se dokázal prosadit Jakúbek, který hlavičkou našel pouze kopačku soupeře. Sešívaní se rozhodli pro atak podél levé postranní lajny.
11'
Hrací předmět se opět snesl ven z hrací plochy, což Trnavě přineslo zisk autového vhazování. Po něm se Masopustovi nepodařilo udržet míč před čárou.
10'
Rusov opět vykopával ke středovému kruhu, přičemž se v době přihrávky nacházel v ofsajdu Tavares, což jasným gestem signalizoval také pomezní sudí.
9'
Na pořadu dne bylo autové vhazování pro Spartak. Lovat se postaral o dalekonosný hod, který dopadl na hlavu Kúdely. Trnava je i nadále u míče.
8'
Na opačné straně se do míče opřel Dangubić, jehož rána putovala do pozorného protihráče. Součkova kolmice doplachtila daleko do zámezí.
7'
Úvodní šance tohoto zápasu! Coufal centroval z pravé strany, přičemž v pokutovém území našel naprosto volného van Burena, s jehož hlavičkou si Rusov dokázal poradit.
7'
Coufal si hodil míč daleko od nohy, čehož okamžitě využil pozorný Lovat, jenž skluzem poslal balón do zámezí. Sešívaní tak budou vhazovat z pravé strany.
6'
Avšak ten nepřinesl nic nebezpečného, stále tak čekáme na úvodní střelecký projektil. Rusov znovu vykopával, Sobczyk dokázal uspět proti Hovorkovi.
5'
Také trnavský brankář Rusov si vyzkoušel úvodní kontakt s balónem. Jeho pas směřoval ke středovému kruhu, načež van Buren vybojoval první rohový kop.
4'
Vůbec poprvé se k míči dostal hostující brankář Kolář, který konstruktivní rozehrávkou rozehrál na pravou stranu, odkud Kúdela přenášel hru na druhý pól.
3'
Hned v úvodu se na zemi ocitl Tavares, proti kterému si celkem důrazným způsobem počínal stoper Kúdela, nicméně hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hráči Slavie, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Stadionem zní česká hymna, následovat bude ta slovenská.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Král, Souček (C) – Masopust, Ševčík, Zmrhal – van Buren
Náhradníci: Kovář – Deli, Zelený, Traoré, Hromada, Hušbauer, Baluta, Olayinka, Júsuf

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Menich, Mitrea (C), Lovat – Jakúbek, Tešija, Oršula – Dangubić, Tavares, Sobczyk
Náhradníci: Bolek, Urminský – Horvát, Marinković, Mesík, Záhumenský, Halilović, Mihálek, Kelemen

Rozhodčí: Kružliak – Somoláni, Hancko.
FC Spartak Trnava

Na opačné straně stojí slovenský Spartak Trnava, který neprožil zrovna úspěšnou sezónu. Trnava se totiž po základní části své domácí soutěže usadila na osmé pozici, což jí automaticky poslalo do skupiny o udržení, ve které tuto sezónu uzavřela na konečné sedmé pozici. Spartak se ale dostal do skupinové fáze Evropské ligy, ve které si nepočínal vůbec špatně. Slovenský celek v konkurenci Dinama Záhřeb, Fenerbahce a Anderlechtu, dokázal vybojovat sedm bodů, což nakonec na postup do vyřazovacích bojů nestačilo, manko na druhé Fenerbahce bylo pouze jednobodové. Spartak k dnešnímu dni odehrál už pět přípravných zápasů, ve kterých se mu celkem dařilo. Jediná porážka přišla hned v úvodu duelu, to Spartak nestačil na Zlín, kterému podlehl poměrem 1:2. Trnava si posléze dokázala poradit s Komárnem, Petržalkou, Sigmou Olomouc, navíc jediná remíza přišla proti Skalici.
SK Slavia Praha

Na druhé straně stojí pražská Slavia, která zažila velice povedenou sezónu. Sešívaní v ní dokázali dosáhnout na double, což znamená zisk mistrovského titulu a také trofej z domácího poháru. Slavia zaujala nejenom výsledky, ale také povedenou hrou, která ji přinesla postup do čtvrtfinále Evropské ligy, ve kterém se utkala proti londýnské Chelsea. Sešívaní nepředvedli vůbec špatné výkony, nicméně z postupu se nakonec radoval právě londýnský celek, který se dokonce stal vítězem celé Evropské ligy. Slavia si i tak připsala skalp španělské Sevilly, která se z této soutěže loučila v osmifinále. Sešívaní mají za sebou tři přátelské zápasy, ve kterých vyhráli pouze jedinkrát. Hned v tom prvním celkem překvapivě nestačili na České Budějovice, jenž zvítězily poměrem 2:0. Další porážka tentokráte přišla v souboji proti bratislavskému Slovanu, jenž na svém stadionu vyhrál 3:2. Doposud jediný výhra přišla v duelu proti rakouské Austrii, pražský celek v něm dokázal vybojovat výhru poměrem 3:2.
Dějiště utkání

Ačkoliv se původně mělo hrát na české půdě, tak se poté vybral stadion Dunajské Stredy, nicméně nakonec došlo ještě k jedné změně. Z bezpečnostních důvodů bude tento duel hostit stadion Spartaku Trnava, který tak bude mít výhodu domácího prostředí.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Česko-slovenský Superpohár má na programu teprve druhý ročník, ve kterém se proti sobě postaví vítězové svých domácích pohárů. V roli domácího celku se představí FC Spartak Trnava, který vyzve SK Slavii Praha.