Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Jihlava - 3. července 2019   16:30

Teplice
Teplice
10' Žitný  • 39' Paradin
2:2
(2:0)
Jihlava
Jihlava
55' Maksimovič   • 73' Klobása
Teplice
Grigar – Vondrášek, Jeřábek (65. Čmovš), Shejbal (60. Hasil), Paradin – Hora (60. Kostka), Kučera, Trubač (60. Šup), Moulis (46. Ljevaković) – Žitný – Mareš (60. Jindráček)
Ljevakovič, Šup, Čmovš, Jindráček, Kostka, Hasil, Němeček
Jihlava
Vejmola – J.Pavlík (23. Svoboda), Tlustý (46. Vedral), Tijani (73. Křišťál), Novotný (46. Trajković) – Smejkal (61. Beltran), Vaculík (61. Lacko) – Mikuš (71. M.Pavlík), Zoubele (61. Javůrek), Novák (46. Maksimović) – Milošević (46. Klobása)

Máme za sebou přípravné utkání mezi Teplicemi a Jihlavou, které nakonec končí remízou 2:2. Druholigový celek ve druhé půli přidal na obrátkách a dokázal smazat dvoubrankové manko. v 55. minutě se nejprve po centru z pravé strany prosadil Igor Maksimovič, v 73. minutě pak umístil za záda brankáře odražený balón po své vlastní přihrávce Stanislav Klobása. Teplice tak v pátém přípravném zápasu zapisují první remízu, pro Jihlavu platí totéž.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90'
89'
Zřejmě poslední šanci zápasu měli hráči prvoligového celku. Kostka ale halvičku po centru z pravé strany namířil nad branku.
88'
Brankář Teplic vyběhl proti balónu, ale velmi špatně ho odkopl. Toho se snažil využít jeden z Jihlavských, při snaze trefit prázdnou bránu ale pouze orazítkoval tyč!
87'
Výborné přenesení hry Teplických na levou stranu. Ve vápně se následně dostal k balónu Ljevakovič. Místo balónu ovšem zasáhl protihráče.
86'
Jindráček se po své ráně dožadoval rohového kopu, hlavní rozhodčí však nařizuje odkop od branky.
85'
Z dlouhého nákopu jihlavského gólmana nebude nic. Lacka totiž odstavil od balónu Čmovš.
84'
Dlouhý aut prodloužil Klobása na Beltrana, ten ve složité pozici zamířil nad branku.
83'
Unikajícího Maksimoviče po pravé straně zastavil Vondrášek pouze za cenu autového vhazování.
82'
Jindráček se pěně uvolnil přes dva hráče. Když však chtěl vystřelit, tak mu jeden z nich na poslední chvíli stihl do rány vložit nohu.
81'
Klobása to přehnal s útočnou aktivitou. Podrazil protihráče, čehož si všiml i rozhodčí, jenž píská faul.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka zápasu. Jihlava v průběhu druhé půle smazala dvoubrankové manko a dokonce se snaží i o stržení vedení na svou stranu.
79'
Dlouhý nákop Vysočiny úspěchem neskončil. V hlavičkovém souboji byl lepší obránce prvoligového celku.
78'
Tepličtí jsou evidentně furustrováni průběhem druhé půle, což dokazuje další nedovolený zákrok, o který se zasloužil Ljevakovič.
77'
Z velké dálky vyzkoušel štěstí Beltran. Gólman mohl zůstat v naprostém klidu, tato rána jeho svatyni neohrozila.
76'
Z rohu však nic nebylo. Centr na přední tyč totiž odhlavičkoval do bezpečí stoper Shejbal.
75'
Nabuzená Hihlava pokračuje v aktivním pojetí hry. Nyní vybojovala standartku v podobě rohového kopu.
73'
Jihlava právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po průnikové přihrávce se do úniku dostal STANISLAV KLOBÁSA, který ještě svou přihrávkou hledal spoluhráče. Tu ovšem zblokoval obránce zpět k jeho nohám. Klobása se tedy rozhodl vystřelit a udělal dobře, svým druhým gólem srovnává stav utkání na 2:2.
72'
Shejbal nezpanikařil a výborně rozehrál na Jindráčka, ten ovšem zády k bráně neudržel balón.
71'
Po menší prodlevě zápas může pokračovat odkopem Tomáše Grigara z místa Javůrkova faulu.
70'
Je polovina poločasu, a tak hlavní rozhodčí nařídil oběma týmům v tomto horkém dni pauzu na občerstvení.
69'
Javůrek ztratil balón a z frustrace ještě fauloval obránce, který ho o něj obral. Přímý kop pro Teplice.
68'
Z levé strany ve vápně našel Paradin úplně volného Jondráčka, toho ovšem zradil první dotek s míčem.
67'
Hra teď plyne převážně ve středu hřiště, marně čekáme na nějakou další vyloženou šanci.
66'
Nyní došlo pro změnu k faulu i na druhé straně. Vondráška nedovoleně poslal k zemi Pavlík.
65'
Centr těsně nad zemí mířil do míst, kam nabíhal Zoubele. Z voleje ale napálil pouze obránce.
64'
Sprint javůrka Jihlavě přinesl přímý kop těsně za hranicí šestnáctky.
63'
Jeřábek byl pod tlakem, situaci však zvládl na výbornou, před protihráčem poslal malou domů gólmanovi.
62'
Hra se teď hodně kouskuje. Po autovém vhazování bude následovat další, neboť přihrávku vzduchem vrátil do zámezí Vedral.
61'
Naprosto zbytečného útočného faulu se na polovině soupeře dopustil Klobása. Prakticky zadarmo tak věnoval míč soupeři.
60'
Po hodině hry oba týmy posílají do hry čerstvé síly. Do zápasu naskakuje například zkšuený Admir Ljevakovič.
59'
Teplice jakoby inkasovaná branka nakopla, nyní aktivně kombinují na soupeřově polovině a snaží se znovu odskočit na rozdíl dvou branek.
58'
Po levé straně se sám hnal Mareš, který se pokusil gólmana propálit dělovkou pod břevno. Vejmola ale ukázal skvělé reflexy, ránu vyrazil!
57'
Přichází tak dramatizace zápasu, která průběhu jen a jen prospěje. Teplice se totiž nebudou moci spoléhat pouze na defenzivu, neboť vedení o jednu branky je velmi ošemetné.
55'
Vysočina snižuje! Po pravé lajně obdržel jeden z hráčů výbornou přihrávku. Následně se podíval a pěkným přízemním centrem našel IGORA MAKSIMOVIČE, jenž i v pádu dokázal poslat balón za Grigarova záda.
54'
Po levé straně se pokusil do vápna probít Patrik Žitný, proti ale byl Pavlík, který protihráče odzbrojil vobrným obranným zákrokem.
53'
Rohový kop rozehrál prvoligový celek na krátko. Tato varianta se neukázala jako nejlepší řešení, hend duhou přihrávku totiž Jihlavští vystihli.
52'
Vedral nepohlídal soupeře úplně ideálně. Mareš se totiž k míčo dostal a nebezpečnou střelu namířil do boční sítě.
51'
Tijani si nyní výborně povodil útočníka, který čekal přihrávku na pravou stranu, stoper Jihlavy ale udělal výbornou kličku, kterou soupeře úplně zmátl.
50'
Vondrášek ze vzduhu poslal balón pouze do dobře bránícího Vedrala. Od něj se míč odrazil do zámezí, a tak Teplice budou vhazovat.
49'
Tepličtí jakoby duchem ještě zůstali v šatnách, po hrubé chybě mohl skórvat Beltran, v klíčovém momentu však stoupl na balón.
48'
Velmi riskantní rozehrávka se Jeřábkovi téměř vymstila. Klobása jen těsně nedosáhl na míč.
47'
Po přihrávce Javůrka se v šanci ocitl Klobása, místo snížení ale zasáhl pouze dobře bránícího obránce.
46'
Skončil první poločas přípravného utkání mezi Teplicemi a Jihlavou, po němž prvoligový celek vede o dvě branky. Do vedení dostal hráče ve žlutém po přízemním centru Vondráčka Patrik Žitný, jenž z jedničky poslal míč k levé tyči. Fotbalová paráda přišla v 39. minutě, kdy Igor Paradin dalekonosnou ránou z třiceti metrů vymetl pravou šibenici Vejmolovy svatyně. Svěřenci trenéra Hejkala jsou aktivnějším týmem, Vysočina má do druhé půle rozhodně co zlepšovat.
45'
44'
Hráč Jihlavy tak dlouho váhal co s balónem, až o něj přišel. Teplice okamžitě založili rychlý brejk, ten ovšem skončil nepřesnou rozehrávkou Kučery.
43'
Velmi nepřesná přihrávka na Miloševiče. Pro balón si s ledovým klidem doběhl gólman Grigar.
42'
Velmi aktivní je dnes po pravé straně bek Vondrášek. Ten si výborně sklepl nákop spoluhráče, centr ovšem umístil pouze na hlavu soupeře.
41'
Tepličtí gólem těsně před koncem poločasu ještě navýšili své vedení. Vysočina bude muset do druhé půle svou hru výrazně zpřesnit.
39'
Teplice právě vstřelily branku!
Tak to byla fotbalová paráda v podání IGORA PARADINA! Ten využil více volného prostoru k ráně z dobrých třiceti metrů, která skončila v pravém horním rohu! Vejmola letěl vzduchem naprázdno.
38'
Grigarovi se dnes vůbec nedaří ideálně načasovat svoje výběhy. Znovu totiž pouze podběhl centr, naštěstí pro něj v hlavičkovém souboji uspěl hráč Teplic.
37'
Po zblokovaném centru Nováka z pravé strany bude Vysočina rozehrávat rohový kop.
36'
Po centru Vodráška se do balónu hlavou opřel Moulis, jenže zamířil přímo do středu brány, kde byl připravený Vejmola.
35'
Po rozehrávce na krátko rozehrávají Teplice další útočnou akci až od vlastní svatyně.
34'
Opět byl Grigar ne úplně jistý ve vzduchu. Nadvakráte ovšem míč zkrotit dokázal.
33'
Do odraženého balónu se z první vší silou opřel Kučera, trefil ale jen výborně blokujícího obránce soupeře.
32'
Trubač si na levé straně povodil protihráče, ten ho následně poslal k zemi. Teplice mají k dispozici přímý volný kop.
31'
Grigar při snaze vyboxovat balón úplně minul. Měl však štěstí, neboť situaci za ním výborně vyřešil Paradin.
30'
Je za námi půl hodina z dnešního utkání, po níž Teplice vedou nad druholigovým soupeřem 1:0, když se po přihrávce Vondráška prosadil Žitný. Jinak ale na nějajké další větší šance čekáme marně.
29'
Hra je v posledních minutách plná nepřeností. Další takovou nyní předvedl středopolař Vaculík, jenž nedokázal přesně přihrát nabíhajícímu Mikušovi.
28'
Vypadalo to, že mareš ještě stihl zpracovat balón před lajnou, pomzení rozhodčí byla ale jiného názoru. Bude se kopat od branky.
27'
Na polovině hřiště tvrděj zajel do protihráče Kučera, výhodu standartní situace tak bude mít Vysočina.
26'
Novák na pravou stranu obdržel pěknou přihrávku, jenže si vůbec neporadil se zpracováním balónu, který se dokutálel až do zámezí.
25'
Až příliš to s útočným důrazem přehnal Miloševič. Výsledkem je útočný faul jihlavského hráče.
24'
Na levé straně dostal více prostoru než by bylo zdrávo Mikuš, který toho využil k centru do pokutového území. Tam ovšem byl pouze jeden spoluhráč, kterého bez problémů přehlavičkoval Jeřábek.
23'
Snad to nebude nic vážného. Každopádně my pokračujeme ve hře. Odkopem uvede míč do hry gólman Vejmola.
22'
Má slova se jen potvrdila. Hráč Jihlavy opouští hřiště za pomocí lékařů, kteří ho dokonce museli odnést.
21'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet jeden z hráčů Vysočiny. Zatím to nevypadá, že by byl schopen pokračovat ve hře.
20'
Z velké dálky vyzkoušel své štěstí Trubač. Vejmola mohl zůstat v naprostém klidu, tahle rána jeho svatyni minula o pořádný kus.
19'
Přenesení hry na pravou strany nebylo přesné, Mikuš neměl semebenší šanci balón stihnout na hrací ploše.
18'
Ani další standartní situace v podobě přímého kopu Jihlavským nevyšla. Centr na přední tyč odhlavičkoval do bezpečí Jeřábek.
17'
Na přetažený centr si pěkně naskočil Tlustý. Z poměrně velkého úhlu ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.
16'
Nyní ovšem budeme svědky rohového kopu na druhé straně, neboť pokus Mikuše o centr zblokoval do zámezí Paradin.
15'
Teplice jakoby úvodní gól nakopl k ještě větší aktivitě, soupeři pod tlakem nezbývalo nic jiného, než zahrát dalekou malou domů brankáři.
14'
Ze souboje ve středu hřiště vyšli lépe hráči ve žlutém, odraženého míče se chopil Kučera.
13'
Žitný místo střely ještě heldal na pravé straně Trubače, ten s tím ovšem nepočítal, za nahrávkou se vůbec nerozběhl.
12'
Poměrně rychle se prvoligový celek dostal do vedení. Uvidíme, jak si s natálou situací Vysočina poradí.
10'
Prvoligové Teplice jdou do vedení! Výborně přenesení hry na Vondráčka, který okamžitě vracel balón do ohně. Svým přízemním centrem našel přesně prostor, kam nabíhal PATRIK ŽITNÝ, ten z jedničky poslal míč nechytatelně k levé tyči.
9'
Opět výborný Paradin, který tentokráte znovu naznačil, že míč nechá dojít do zámezí, místo toho se ale s míčem otočil, čímž protihráče úplně zaskočil.
8'
Žitný dlouho čekal na pohyb protihráče. Ten však nepřišel, přesto se teplický křídelník pokusil o kličku doprava, neúspěšně.
7'
Vondrášek po pravé straně vyslal Trubače, jehož centr našel Moulise. Jeho hlavička z mírného záklonu ale skončila nad brankou.
6'
Dlouhý nákop Jihlavských Paradin nechal doběhnout do zámezí i přes velmi dotírajícího Miloševiče, jenž se chtěl probojovat k míči.
5'
Průnik Nováka po levé straně úspěšný nebyl, Teplice navíc ještě budou vhazovat.
4'
Z pravé strany nebezpečně vypálil Mikuš. Grigar ale na balón dobře viděl a schoval ho do náručí.
3'
Velmi brzy musela obrana Jihlavy řešit nebezpečnou situaci, s níž si ovšem Tlustý poradil na jedničku, když přihrál gólmanovi Vejmolovi.
2'
Teplice do dnešního zápasu nastoupily ve žlutých dresech, Jihlava zvolila dresy barvy modré.
1'

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Paradin, Hora, Žitný, Trubač, Kučera, Moulis, Mareš
Náhradníci: Ljevakovič, Šup, Čmovš, Jindráček, Kostka, Hasil, Němeček

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, Novotný – Smejkal, Vaculík – Mikuš, Zoubele, Novák – Miloševič
Náhradníci: Jágrik – Svoboda, Křišťál, Vedral, Trajkovič, Lacko, Beltran, M. Pavlík, Maksimovič, Javůrek, Klobása
FC Vysočina Jihlava

I přes velkou snahu zůstává Vysočina v další sezóně druholigová. Druhé místo ve FNL Jihlavu vyneslo do baráže o elitu, avšak po kontroverzním dvojzápase s Karvinou nakonec neuspěla. Jakoby se frustrace z nepostopu přenesla i do výsledků předsezónní přípravy. Svěřenci trenéra Kučery totiž ve čtyřech zápasech dokázali porazit pouze Prostějov.
FK Teplice

Teplice na uplnylý ročník Fortuna ligy nebudou vzpomínat zrovna v dobrém. Díky desátému místu sesice těsně kvalifikovaly do skupiny o Evropu, tam ale totálně vyhořely v domácím zápase proti Mladé Boleslavi, které podlehly ostudně 0:8. V odvetě už tak prakticky o nic nešlo. V přípravě na novou sezónu se zatím svěřencům trenéra Hejkala celkem daří. Boleslavi tentokráte podlehli jen o gól, následně remizovali s Příbramí a zvítězili nad Bischofsweardaerem a Sokolovem.
Krásné středeční odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování přípravného zápasu, v němž se proti sobě postaví Teplice a Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.