Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Vltavín : Sparta - 5. září 2018   17:00

Vltavín
Vltavín
10' Rada  • 18' Tichý  • 61' Pejša
3:1
(2:0)
Sparta
Sparta
51' Golgol
Vltavín
Koblenc – Rada, Abena (46. Pejša), Novák, Veselý, Hovorka, Uvíra, Eichler, Maione, Špaček, Tichý.
Roušal – Valíček, Andrei, Pejša, Šípek, Schindler, Lancz, Pozníček, Vieira.
Sparta
Heča – Čejka (46. Pavlík), Štetina, Burda (46. Červak), Vatajelu (66. Flak) – Vukadinović (73. Hájek), Vácha, Mareček (66. Šimáček), Fortelný (46. Mohamed) – Golgol, Zuberu (46. Dao).
Bačkovský – Pavlík, Červak, Flak, Šimáček, Dao, Hájek, Mohamed.

V přípravném utkání domácího třetiligového Vltavínu proti pražské Spartě se zrodilo překvapení. Domácí, zejména díky povedenému prvnímu poločasu, zvučnějšího soka porazili 3:1. Jejich výhru nemůže snižovat ani fakt, že Sparta nenastoupila v nejsilnějším složení, přesto několik hráčů z prvoligového áčka se na trávníku objevilo. Dokázal se prosadit ale pouze jeden z nich Golgol Mebrahtu.
90+1'
89'
Po rohovém kopu se k míči protlačil Červak, bránu domácího týmu ale minul.
85'
Zatím marně čekáme na výraznější tlak sparťanského týmu, ze kterého by mohlo udeřit. Domácí po velmi dobrém výkonu kráčí k překvapivé výhře.
79'
Na Vltavíně se nyní tleskalo brankáři Koblencovi, který se natáhl po pěkné střele Daa a dokázal ji fantastickým zákrokem vyrazit!
79'
Čas se sparťanským hráčů povážlivě krátí, domácí drží dvoubrankový náskok.
76'
Golgola vstřelená branka určitě nabudila. Při dalším jeho zakončení ale nemusel Koblenc zasahovat, míč totiž letěl nad jeho bránu.
73'
Zápas končí též pro hostujícího Vukadina Vukadinoviće, místo kterého vběhl na trávník Pavel Hájek.
70'
Šípek se uvolnil k povedené střele, kterou vystrašil sparťanského brankáře Heču, ten si ale dokázal poradit.
70'
Sparťané mají dvacet minut na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali. Zatím se na hřišti třetiligového soupeře rodí velmi překvapivý výsledek.
66'
Ještě jedna změna u týmu z Letné. Místo Daniela Marečka si zahraje Dominik Šimáček.
66'
Sparťané připravili další střídání. Odchází Bogdan Vatajelu, nastupuje Kristián Flak.
61'
Vltavín právě vstřelil branku!
V době sílícího sparťanského tlaku udeřili domácí. Svůj čich na branky, kterým získal Lokádě v loňské sezóně několik velmi důležitých bodů ve třetí nejvyšší soutěži, prokázal PETR PEJŠA. Ten uplatnil svoji rychlost, pláchl sparťanským obráncům a také si věděl rady s brankářem Hečou.
58'
Střídající hráči ve sparťanských službách jsou zatím hodně vidět! Nyní se o rychlý brejk pokusil Mohamed, v rozhodující chvíli mu ale míč utekl. Sparta určitě ožila a snaží se smazat nepříznivý stav.
53'
Velice brzy mohlo být vyrovnáno! Domácí si nepohlídali Daa, ke kterému se snesl centr od rohového praporku. Vltavín nyní zachránil brankář Koblenc, který kdysi prošel letenským týmem!
51'
Sparta právě vstřelila branku!
Mrzet to však australského útočníka ve sparťanských službách příliš nemusí. Centrovaným míčem jej našel Pavlík a GOLGOL MEBRAHTU tentokrát skládá reparát na výbornou. Jeho střela bez přípravy končí mimo dosah brankáře Lokády.
48'
Sparťané se pustili do svého soupeře od začátku druhého poločasu zhurta! Centrovaný míč usměrňoval Golgol, který ale brankový prostor o kousek minul!
46'
Ještě jedna změna u hostů. Do druhé půle nenastoupí ani Sharani Zuberu, kterého nahrazuje Youssouf Dao.
46'
Do druhého poločasu nevběhne také Sparťan Jan Fortelný, místo kterého bude hrát Ahmed Mohamed.
46'
V kabině zůstal také hostující Felix Čejka, jehož nahradil Jan Pavlík.
46'
Sparta do druhého poločasu vystřídala. Místo Mariana Burdy si zahraje Vadym Červak.
46'
Po prvním poločase přípravného zápasu mezi Vltavínem a Spartou je skóre velmi nečekané. Domácí fotbalisté totiž v úvodní dvacetiminutovce dvakrát skórovali a vedou nad letenským klubem 2:0. Sparta byla ve druhé části prvního poločasu výrazně aktivnější, branku ale vstřelit nedokázala a po pauze tak bude chtít dotahovat dvoubrankové manko.
45'
42'
Pár minut před koncem poločasu se snažil o střelu zpoza vápna Fortelný, jeho pokus také skončil pouze nad Koblencovo bránou.
40'
Z otočky se pokoušel zakončit Golgol Mebrahtu, ani jeho povedená rána se nakonec mezi tři tyče nevešla.
36'
K přímému kopu Sparty se postavil Vatajelu, jehož centr do pokutového území zakončoval Burda. Ani on ale brankový prostor netrefil a zamířil mimo.
33'
Sparta je pochopitelně výrazně aktivnější, avšak do šancí se dostává jen velmi složitě a domácí drží dvoubrankový náskok.
29'
Po přihrávce od Vukadinoviče pálil Fortelný, jenže ani on brankový prostor netrefil.
23'
Nyní to byl Vukadinovič, který se řítil sám na Koblence. Po zákroku domácího gólmana se pokoušel dorážet Zuberu, avšak opět pouze přestřelil bránu.
21'
Snížit mohl nyní hostující útočník Zuberu, jenže ve velké šanci přestřelil bránu Vltavínu.
18'
Další šok pro Spartu! Po dlouhém autu se k balonu dostal DOMINIK TICHÝ, který zvyšuje na 2:0 pro Vltavín.
15'
Do dalšího zakončení se dostal domácí Špaček, gólman Heča ale zasáhl a stav zápasu se nemění.
10'
Domácí kopali roh, po kterém zasáhnul Heča tak, že se balon odrazil od TOMÁŠE RADY do brány – 1:0!
3'
Sparťan Golgol se dostal do zakončení, jenže jeho rána byla zblokovaná.
1'
Sparta využila reprezentační pauzy, aby sehrála přípravné utkání s pražským týmem Loko Vltavín, jenž působí v ČFL. Za Spartu nastoupí především hráči širšího kádru, kteří nereprezentují. Trenér Zdeněk Ščasný zápas využije zejména k tomu, aby měl přehled o hráčích z juniorského týmu či Vlašimi.

V lize je Sparta na třetí příčce a ztrácí bod na vedoucí duo Slavia a Plzeň. Po vypadnutí z evropských soutěží zůstává ale tým z Letné v lize stále neporažen!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.