Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Č. Budějovice - 24. února 2019   11:00

Žižkov
Žižkov
0:0
(0:0)
Č. Budějovice
Žižkov
Soukup – Šimek (69. Burda), Opluštil, Rothe, Frizoni – Urbanec (65. Bazal), Antl, Batioja (87. Šustr), Kubala (81. Hejný), Stříž (81. Baďura) – Mashike (77. Súkenník).
Hrubeš – Hejný, Šustr, Bazal, Burda, Súkenník, Baďura, Muleme.
Rejžek
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
200 diváků
Staněk – Kladrubský (84. Řezáč), Havel (61. Fišl), Novák, Helešic (73. Wermke) – Čavoš, Mareček (61. Brandner) – Martan (84. Šplíchal), Javorek (73. Grajciar), Provod – Ledecký (61. Táborský).
Křížek – Brandner, Fišl, Táborský, Šplíchal, Wermke, Řezáč, Grajciar.

90+1'
90+1'
Neuvěřitelný závěr! Grajviarův roh skončil na tyči a od ní se odrazil na brankovou čáru, kde zůstal stát. Nikdo z hráčů ho ale nedokázal dotlačit do brány a následně byl odpískaný faul na brankáře Soukupa. Konec.
90+1'
Provodova utěšená rána byla lehce tečovaná. Následuje poslední roh v zápase.
90'
Grajciarův centr do vápna odvrátila domácí defenziva.
89'
Táborského střela byla zblokována na roh.
88'
Domácí Dominik Šustr zbytečně dohrál Čavoše a dostává žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Dominik Šustr.
86'
Grajciarův přímý kop přelétl všechny hráče a dopedl k nohám Táborského. Ten byl blízko k vyrovnání, jenže míč mířící do brány zastavila obrana.
84'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ladislav Martan, přichází Martin Šplíchal.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jiří Kladrubský, přichází Michal Řezáč.
82'
Kladrubský perfektním pasem z vlastní poloviny vysílal do šance Táborského, tomu ale na poslední chvíli zkřížil cestu Burda a z šance nic není.
81'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Karel Hejný.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Michal Stříž, přichází Rostislav Baďura.
80'
Dost možná klíčový zákrok zápasu nyní předvedl hostující gólman Staněk, na kterého se po rychlé kombinaci řítil střídající Súkenník. Gólman Dynama ale výborně vyběhl, zmenšil soupeři úhel a mič vyrazil.
77'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Elvis Mashike, přichází Igor Súkenník.
75'
Marek Opluštil drsně zastavil rozběhnutého Brandnera a dostává žlutou kartu.
74'
Po dalším rohu Dynama se nyní k balonu dostal Táborský a z dobré pozice střílel na bránu. Trefil ale jen obránce před sebou.
73'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Roman Wermke.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Peter Grajciar.
72'
Kladrubského rohový kop nyní doputoval k Novákovi, jehož hlavičku bravurně zneškodnil Soukup!
71'
Mashike nyní napadal rozehrávku Staňka a dokonce se mu podařilo zblokovat odkop budějovického gólmana. Míč se odrazil směrem k bráně, avšak nakonec jí minul.
69'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází David Šimek, přichází Marian Burda.
68'
Teď to budou domácí, kteří budou mít výhodu v podobě rohového kopu.
65'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Josef Bazal.
64'
Druhý poločas již není tolik zajímavý jako ten první. Míč se pohybuje nejčastěji ve středu pole.
61'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Táborský.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Havel, přichází Fišl.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mareček, přichází Brandner.
56'
Jenže po rohu se domácí tým dopustil zbytečného faulu a rozehrávat tak budou hosté.
55'
Domácí teď svého soupeře hodně zatlačili a nakonec je z toho jen rohový kop.
52'
Rothe prošlál Martana a dostává žlutou kartu.
51'
Kladrubský ale poslal příliš nízký balon a hlavičkující Ledecký neměl šanci poslat na přední tyči míč do brány.
51'
Teď tu bude rohový kop pro budějovický celek.
49'
Jihočeši kombinovali na levé straně, k centru nebo zakončení se ale nedostali.
46'
Z úhlu pálil tvrdě Mashike, míč poslal jen do boční sítě.
46'
45'
45'
Blíží se konec poločasu, sledujeme hlavně boj.
40'
Centr Kladrubského mířil na hlavu Ledeckého, ten byl ale dobře pokrytý a i když se dostal k hlavičce, nedokázal zakončit.
39'
Mashike nyní srazil Martana, kterému se toto počínání vůbec nelíbí. Standardka pro Dynamo.
37'
Staněk sice centr do vápna promáchl, avšak byl faulovaný a bude rozhehrávat.
36'
Domácí kopali přímý kop a po centru Frizoniho musel míč odvracet Novák. Následuje roh.
32'
Domácí nakonec kopali rohy dva. Při tom druhém poslal Frizoni centr na hlavu Mashikeho, jehož slabá hlavička ale mířila doprostřed brány, kde byl připravený Staněk.
31'
Zpoza vápna pálil domácí Kubala a gólman Staněk s vypětím sil vyrazil balon na roh.
29'
Druhý roh Dynama ale již nebezpečný nebyl.
29'
Kladrubský měl možnost do vápna centrovat dvakrát a po druhém centru domácí defenziva odvrátila míč na další roh.
28'
Martan povedeným obloučkem přehodil obránce a vyslal do šance Ledeckého, který ve výborné pozici dobře zakončil. Soukup ale jeho ránu vytěsnil na roh.
26'
Rothe nyní zastavil nedovoleně Martana a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Protože kdyby Martan přes soupeře prošel, měl by před sebou volnou polovinu hřiště.
25'
V záklonu hlavičkoval Kubala, jeho slabý pokus pokryl Staněk.
24'
Mashike v souboji o balon trefil do hlavy Havla, je pískáno.
23'
Z levé strany centroval Frizoni, trefil ale jen záda Kladrubského.
20'
Domácí jsou nyní aktivnější, avšak k ohrožení Staňkovy brány se nedostávají.
15'
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Opluštil, bokem k bráně ale neměl šanci nebezpečně zakončit.
13'
Martan nyní ve výskoku trefil loktem Frizoniho a dostává žlutou kartu.
10'
Teď předvedl výbornou defenzivní činnost Martan, který na levé straně hřiště neutralizoval domácího Stříže. Následuje odkop od hostující brány.
8'
Kladrubský nyní svou oblíbenou levačkou posílal do úniku Ledeckého, ten byl ale v ofsajdu a místo gólové šance tady bude odkop gólmana Soukupa.
7'
I když se jedná o přípravu, sledujeme zápas hraný ve slušném tempu. Hosté měli v přípravě dobrou formu a domácí dnes potřebují odčinit ostudnou porážku s Admirou Praha.
5'
Na levé straně byl poprvé u balonu ostře sledovaný Mashike, nic vymyslet ale nedokázal.
4'
Dynamo má v úvodu velký tlak. Zejména velmi vysunutý presink hostů dělá domácím velké problémy.
3'
Po rohu tu byla hned obrovská šance hostů. Ve vápně balon propadl k Marečkovi, který ale tísněný obráncem v gólové pozici zamířil mimo!
2'
Kladrubského centr z pravé strany se snášel do brány a gólman Soukup ho raději odrazil na roh.
1'
Již je vše připravené, zápas může začít!
Hráči zatím nejsou na trávníku, a tak je jisté, že se úvod malinko posune.

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Kubala, Opluštil, Frizoni, Antl, Šimek, Stíž, Batioja, Urbanec, Rothe, Mashike.
Náhradníci: Hrubeš – Hejný, Šustr, Bazal, Burda, Súkenník, Baďura, Muleme.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský, Havel, Novák, Helešic – Čavoš, Mareček – Martan, Javorek, Provod – Ledecký.
Náhradníci: Křížek – Brandner, Fišl, Táborský, Šplíchal, Wermke, Řezáč, Grajciar..
To Českobudějovičtí jsou na tom podstatně lépe. Po několika letech strádání bojují o účast v nejvyšší soutěži Fortuna:Lize. Momentálně patří Dynamu první místo s mírným náskokem na největší konkurenty Jihlavu a Hradec Králové. V zimní pauze se jej ale týkaly spíše odchody. Kádr jihočeského týmu opustil Lazar Sajčič, s nímž se klub dohodl na rozvázání smlouvy, a Vojtěch Gebelt, jenž zamířil na hostování do Táborska. Mezi posily Budějovic lze započítat Daniela Marečka, který na jihu Čech hostuje ze Sparty, Patrika Brandnera, příchozího z pražské Dukly a Ladislava Martana z Hradce Králové. Hostovat v Dynamu měl i Elvis Mashike, který ovšem svůj návrat do Budějovic rychle ukončil, načež ho Liberec poslal na Žižkov.
Žižkovu se letošní sezóna daří velmi pramálo. V současnosti patří tradičnímu pražskému týmu až poslední místo druholigové tabulky se čtyřbodovou ztrátou na první nesestupové místo, které patří Chrudimi. I proto přivedl do jarních bojů o udržení celou řadu posil. Řady Viktorie rozšířil Marián Burda ze Sparty, Filip Kubala ze Slovácka, Isaac Mulebe z egyptského Harras El Hodoud, Bernando Frizoni, Dominik Šustr z Litoměřicka, Elvis Mashike z Liberce, Maximiliano Ezequiel Cabaña ze švédského Kristianstad FC, Luboš Tusjak z Karviné, Ricardo Enrique John ze salvádorského CD Luis Angel Firpo, Igor Súkenník z Vítkovic a David Šimek z pražské Dukly.
Zdravím vás u přípravého utkání druholigových celků FK Viktoria Žižkov a SK Dynamo České Budějovice. Oba týmy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se nacházejí na zrcadlově odlišných pozicích, přeji vám tedy příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.