Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Sparta B - 19. února 2020   13:00

Jihlava
Jihlava
13' Diouf  • 45' Křišťál  • 59' Zoubele
3:0
(2:0)
Sparta B
Sparta B
Jihlava
Vejmola (46. Veselý) – Křišťál (46. Svoboda), Diouf, Vedral (46. Pojezný), Javůrek (46. Novotný) – Vaculík (46. Kurtalić), Ritter (46. Lacko) – Arroyo, Shudeiwa (46. Havlín), Rezek (46. Zoubele) – Koubek (46. Klobása)
Veselý, Svoboda, Pojezný, Novotný, Kurtalić, Lacko, Havlín, Zoubele, Klobása
Sparta B
Kotek – Burda, Piško, Hušek, Gabriel, Patrák, Flak, Ambler, Horák, Vácha, Dao
Pančev, Sláma, Šnajdr, Sejk, Gelashvili, Konopásek, Jonáš

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Jihlavu ještě v rámci probíhající přípravy na jarní část sezony čeká 22. února Vlašim, o pět dní později se utká s Ústím nad Labem. Oba zápasy odehraje na domácí půdě. Spartu čeká před prvním ostrým duelem s Domažlicemi ještě záložní tým Liberce, se kterým se střetne 29. února.
Jihlava v dnešním přípravném utkání na domácí, umělé trávě neponechala nic náhodě. Celkem 20 hráčů se zasloužilo o přesvědčivý výsledek 3:0, jehož základ se Vysočině podařilo vybudovat už v průběhu prvního poločasu. Hlavou se trefil stoper Diouf, který bojuje o smlouvu, a také dvacetiletý obránce Vojtěch Křišťál. Na jejich trefy ještě v 59. minutě navázal z nařízené penalty Zoubele. Sparťanské béčko se nedokázalo se silnějším soupeřem popasovat, nejblíž gólu bylo po pumelici Flaka z 26. minuty, kdy se rozduněla horní tyč.
90+1'
90'
Na zem se dobrovolně poroučel Iva Gelashvili. Dobrá práce gruzínského beka.
89'
Sparta i přes velké zmatky odehrála míč do bezpečí.
88'
Technický obstřel Václava Sejka za mnohé nestál, přitom šlo možná o nejdynamičtěji vypadající kontr Sparty v tomto poločase.
87'
Standardní situaci se pokoušel zakončovat Burda, který vyhrává většinu vzdušných střetů. Uspěl i tentokrát, ale míč spíše prodloužil za svá záda do země nikoho.
86'
Domácí gólman si ale vůbec nerozuměl se svými stopery a odkopává daleko do autu.
86'
Veselý zachytil míč ještě před brankovou čarou a bude tak mít dostatek času na rozehrávku.
85'
Ani lobovaná přihrávka Matúše Lacka nevedla k dalšímu postupu ve vápnu Sparty.
83'
Na zemi skončil jeden ze Sparťanů, vypadá to na Jakuba Slámu. Péče lékařů mu nakonec dovolila postavit se na nohy.
82'
Ambler je dobře rychlostně vybavený, ale ani jeho snaha se nenašla s pochopením domácí defenzivy.
81'
Útok Sparty přerušen hvizdem rozhodčího, který viděl faul před šestnáctkou Jihlavy.
80'
Sparta se tentokrát osmělila, Patrák pálil ze středu jen do připraveného obranného valu.
79'
Jihlava je paradoxně mnohem aktivnější a Sparta už rezignovala i na čestný gól. Jenže přesnost kombinace zabíjí většinu šancí domácích. Teď letěl centr od středové čáry až za tu brankovou.
78'
Matúš Lacko dokázal při svém driblinku přeskočit nohy skluzujícího Amblera, moc pěkný individuální moment.
77'
Ve vzduchu zaúřadoval Piško. Dnes by stálo za to vést statistiku rohových kopů, která bude zcela jednoznačně nakloněna ve prospěch Jihlavy.
77'
A teď pro změnu na druhé straně perfektně zapracoval Veselý, který včasným výběhem ukradl šanci Jonášovi.
76'
Přihrávka Filipa Novotného na zadní tyč měla oči, i tak bylo ale nesmírně složité po ní zakončit.
75'
Po delší době oživení v podobě zajímavé standardní situace, Pančev staví tříčlennou zeď.
74'
Prakticky totožná situace se opakuje po přetaženém centru ze sparťanské poloviny hřiště.
73'
Jonáš byl zase o trochu pomalejší, než by bylo zapotřebí. Snadnou práci tak má Veselý v brance domácího mužstva.
71'
Míč už na hrací ploše nestihl Lacko, Jihlava tím přerušuje svou postupnou kombinaci, která měla slušný potenciál.
70'
Další přetažený centr z levé strany, který se málem snesl „pod anču“. Nakonec jen odkop od branky hostí.
69'
Tečovaný míč po obranné práci Konopáska ohrozil Viktora Pančeva. Ten ho vyškrábl nad horní tyč.
68'
Veselý s rozehrávkou nespěchá, míč se od Tomáše Svobody posouvá znovu jen na území Sparťanů.
67'
Zbyněk Konopásek ve velkém sprintu postupoval středem, nakonec se ale nerozhodl pro nejšťastnější řešení. Jeho přihrávka zahnala Pražany k brankové čáře, ani po postupné kombinaci se Konopásek neprosadil ranou z hranice vápna.
65'
Rukou zahrál Sláma. Jihlava se stěhuje zpátky před svého brankáře.
65'
Faul Arroya přisuzuje míč hostujícímu celku.
64'
Dobře z obranné řady vystoupil Burda a byl včas u středové linie, aby mohl zamezit rychlému útoku soupeře.
63'
Piško rozehrál standardku opět jen na vlastní polovinu, Pražané se za brankou dvakrát neženou.
61'
Míč na zadní tyči odvrátil jeden z příchozích hráčů.
59'
Jihlava právě vstřelila branku!
LUKÁŠ ZOUBELE namířil z penalty svůj pokus zkušeně k pravé tyči a skóre je už 3:0. Kotek skočil na druhou stranu brány a je to také to poslední, co v utkání předvedl. Ze hřiště se stahuje šestice Sparťanů včetně hostujícího brankáře.
58'
Byla nařízena penalta! Jihlava se zmocní pokutového kopu.
57'
Stanislav Klobása neobešel svého strážce a ani přesně nepřihrál. O chvíli později už domácí hráč sahá k faulu.
56'
Míče létaly do šestnáctky Sparty, kde došlo i k lehkému kontaktu. Domácí se marně dožadovali penalty.
55'
Nováček Vysočiny Luis Arroyo, který strávil zimní část sezony v Třinci, se teď opět objevil sám v pokutovém území. Ze vzduchu trefil míč relativně přesně, i tak to ale na Kotka nestačilo.
53'
Horák si sice na levé straně rozuměl s Váchou, jenže pak se do akce vložil Ambler a svým centrem ukončil jejich útočnou snahu nezdarem.
53'
Dlouhá přihrávka nakonec doputovala až ke Kotkovi.
52'
Faul na středu vstřebává Rajmund Mikuš, který se k týmu Jihlavy přidal vloni z Dubnice nad Váhom.
51'
Arroyo je jeden z dvojice hráčů Jihlavy, kteří v půli nestřídali. Teď se mohl prosadit. Zase šlo o hlavičkový souboj, který sice zvládl, s přesností zakončení už to ale bylo horší.
50'
Lukáše Huška na hřišti nelze přehlédnout. Dvoumetrový dlouhán, který má zkušenosti s juniorskými týmy anglického Leicesteru, teď uklidnil sparťanskou rozehru.
49'
Dao rozcvičil Veselého nepříliš nebezpečnou přízemní střelou.
49'
Nejvýše vyskočil Lukáš Zoubele. Čtyřiatřicetiletý fotbalista ale netrefil nebezpečný prostor.
48'
Dao si nadělal problémy, které ale vyřešil odehráním míče na druhý roh v krátkém sledu.
47'
Rychlý kontr Jihlavy zakončoval ještě před vápnem nabíhající Stanislav Klobása. Střela mu sjela z kopačky a zastavila se o blokujícího hráče.
46'
Veselému první kontakt z balonem nevyšel, Sparta má k dispozici aut na útočné půlce.
46'
Sestava Jihlavy pro 2. poločas: Veselý – Svoboda, Diouf, Pojezný, Novotný – Kurtalić, Lacko – Havlín, Zoubele, Arroyo – Klobása
45+1'
45'
Ještě jedna rána do zad pro Spartu v samotném závěru půle. Do vzduchu znovu zamířil obránce, tentokrát VOJTĚCH KŘIŠŤÁL, a opět zvolil zakončení hlavou. Pokus byl úspěšný, třebaže mířil pro změnu na bližší tyčku.
45'
Gabrielův vzdušný pas tečován, pro míč si došel Vejmola.
45'
Dao unikal za zády stoperů, nestál v ofsajdu, ale po průniku z pravé strany nedokázal namířit míč do šestnáctky.
44'
Sparta si zahrává. Další nepřesvědčivá souhra mohla vést ke gólu, ale Matěj Koubek už nemohl nic nedělat se svým ofsajdovým postavením, do kterého se dostal po předchozí akci.
43'
Dao proti trojici obránců neuspěl.
41'
Obrovská šance, ale míč v brance nekončí. Prosadit se zkoušel Vaculík, který stál sám před brankářem. Jeho zákrok zapříčinil, že míč proskákal těsně vedle tyče.
39'
Vedralův dlouhý balon nadělal velké problémy Amblerovi, od rohového praporku se ale nesnesl dostatečně kvalitní centr.
38'
Dobrý pohyb Daa, ale balon opět jen v rukavicích Vejmoly, který byl včas na trávníku.
37'
Kotek čapnul míč po dalším rohovém kopu.
36'
Jihlava skvěle napadá, ale Sparta si život vůbec neulehčuje. Její kombinace u vlastního vápna selhala a Matěj Koubek z ostrého úhlu zkoušel trefovat poloodkrytou bránu. Střela minula pravou tyč.
36'
Jakub Rezek se vytočil ke střele, míči dal ale špatnou rotaci a ten šel hodně vedle.
35'
Patrák nabídl prostor Daovi, který se nebojí rychlých náběhů. Tentokrát ale míč nezastihl.
34'
Matěj Koubek pokazil přihrávku z dobré pozice.
34'
Rychlý protiútok po rohu Jihlavy zabrzdil Patrák, jeho přihrávka ze středu měla jít dopředu.
33'
Perfektně zapracoval Javůrek, který odtlačil soupeře. O chvíli později už posílal míč do šestnáctky, kde ale zaváhal Jakub Rezek.
32'
Vejmola zvládl rozehrávku pod tlakem soupeře, Vysočině ale znovu kombinace nevychází.
31'
Burda se vyšrouboval do vzduchu, přetažený centr mu sice dopadl na hlavu, ale píská se ofsajd. Míč pak dvakrát poskočil po břevně.
30'
Horák nepřehrál obranu soupeře, to mohla být slušná možnost. Sparťané dostanou šanci po dalším faulu Jihlavy.
29'
Na středu hřiště přišel faul, který je oceněn žlutou kartou, Provinil se Diouf. Už jsme rozhodně v utkání viděli ostřejší zákroky.
27'
Další ztrátu Pražanů zkoušel potrestat Matěj Koubek, kterého do Jihlavy na hostování uvolnili Bohemians. Jeho přízemní střelu zastavil Piško.
27'
Ofsajd teď zastavuje postup Jihlavy, hrát mohou hosté.
26'
Rána Flaka narazila na brankovou konstrukci, to mohl být výstavní gól. Chvíli předtím si v šestnáctce neporadil Vácha, který zbytečně přenechával míč na obsazeného spoluhráče.
25'
Totožný šrumec i na druhé straně, snahu zastavilo až příliš rázné zakončení Arroyoa.
24'
Ambler se octl na chvíli sám s odraženým balónem na penaltovém puntíku, přesto trefil blokujícího hráče. Podobně si počínal i dorážející Patrák.
23'
Slušná rána z větší vzdálenosti. Kotek zaváhal při rozehrávce, nakonec ale nemusel příliš vysoký pokus řešit.
23'
Jihlavská rozehrávka na střed hřiště se nepovedla, vhazovat může Gabriel, přes kterého vede Sparta většinu svých kombinací.
21'
Míč si na pravou nohu chystal Jan Javůrek. Z hranice vápna utaženou ranou našel pouze ochrannou síť, ale určitě nebyl daleko od gólu.
20'
Míč na zadní tyč z následného přimáku centroval Vácha. Nebyla to zlá přihrávka, ale zakončení i tak skončilo vedle brány.
19'
Rychlý odkop Kotka a nabíhající Dao upaloval sám na brankáře. Za dres ho na poslední chvíli stáhl obránce Jihlavy, tady se určitě mohlo žlutit.
19'
A zase nešlo o vůbec špatně sehranou situaci. Hlavička tentokrát zamířila vedle.
19'
Piško zodpovědně sáhl na míč a poslal ho na rohový kop.
18'
Gabriel vybojoval po postupu z levé strany alespoň autové vhazování.
17'
Střela Arroya zamířila z ideální pozice velmi vysoko nad bránu, žádné ohrožení.
16'
Faul a velmi nebezpečná standardka před vápnem Sparty. Míč je možná na 17 metrech.
13'
Perfektně sehraný rohový kop na přední tyč, do vzduchu se zavěsil stoper WALY DIOUF a míč je v síti. Hlavičkové zakončení mířilo na vzdálenější tyč. Rodák ze Senegalu si hlasitě řekl o smlouvu.
12'
Dobrá kombinace Vysočiny před vápnem vyústila v rohový kop.
10'
A zase musí na hřiště lékaři, ve vzduchu se srazili Jan Javůrek a Gabriel.
10'
Filip Vedral důrazný ve vzduchu, souboj neustál Dao a píská se faul.
9'
Teď se k prvnímu zakončení Sparťanů odhodlal aktivní Gabriel, ale před vápnem vyslal hodně podprůměrnou ránu.
8'
Gabriel poslal míč na střed na Burdu, který zkoušel vyslat Váchu. Ten špičkou kopačky nezpracoval.
8'
Další atak na Flaka, tentokrát to nebude tak nebezpečné jako v případě Horáka.
7'
Ani druhý centr do vápna Sparty neproletěl a ta může rozehrávat od vlastního brankáře Kotka.
6'
Míč prodlužoval Gabriel, ale Vedral stál na správném místě.
5'
Tvrdý zákrok Javůrka, na zemi končí Horák a okamžitě k němu spěchají týmoví lékaři. Nevypadá to s ním vůbec dobře, teď odkulhal z hrací plochy.
4'
Flak po autu na útočné polovině raději vrátil míč na stopery, po ztrátě Pražanů se musel předvést Piško.
3'
Dobrý centr Vaculíka pouze prosvištěl pokutovým územím Sparty.
2'
Rezek padá po faulu Flaka, rozehrávka Jihlavy z levé strany.
1'
O chvíli později už přichází zakončení, které ale míří vedle.
1'
Dobrý návrat Gabriela, který u postranní čáry zastavil první akci domácího celku. Tu vedl Jakub Rezek.
1'

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Diouf, Vedral, Javůrek – Vaculík, Ritter – Arroyo, Shudeiwa, Rezek – Koubek
Náhradníci: Veselý, Svoboda, Pojezný, Novotný, Kurtalić, Lacko, Havlín, Zoubele, Klobása

AC Sparta Praha B: Kotek – Burda, Piško, Hušek, Gabriel, Patrák, Flak, Ambler, Horák, Vácha, Dao
Náhradníci: Pančev, Sláma, Šnajdr, Sejk, Gelashvili, Konopásek, Jonáš.

Za Jihlavu naskočí v dnešním utkání čtyři dorostenci, a sice Pojezný, Ritter, Havlín a Shudeiwa. Celý zápas na trávníku stráví nováček Arroyo a testovaný stoper Diouf. Za Spartu nastoupí i Lukáš Vácha, který má na kontě třeba osm reprezentačních mačů. Naopak chybí Martin Hašek mladší, o jehož startu se spekulovalo poté, co byl přeřazen do záložního týmu z áčka.
Dnešní utkání se odehraje ve sportovním areálu Na Stoupách, kde je umělý povrch. Jedná se o rozhodnutí trenéra domácího celku Radima Kučery. „Rozhodli jsme se, že duel odehrajeme na rovném a rychlém povrchu umělé trávy. S ohledem na zdravotní stav znovu zátěž rozložíme na více fotbalistů. Poprvé za nás nastoupí nová akvizice Luis Arroyo a zároveň hodláme otestovat senegalského stopera Walyho Dioufa,“ řekl pro oficiální stránky klubu.
Vzájemné zápasy

Oba celky se naposledy potkaly v roce 2012, kdy béčko pražské Sparty ještě hrálo druhou nejvyšší soutěž. Jihlava tehdy zvítězila 1:0 a pomohla k sestupu Pražanů. Ti tak mají v dnešním utkání historicky co vracet. Naposledy nad Vysočinou zvítězili v roce 2010.
AC SPARTA PRAHA B
2. místo (Česká fotbalová liga – skupina A), 15 zápasů, 36 bodů, skóre: 35:12

Také záložní celek pražské Sparty se dere o jednu ligovou úroveň výše. V boji o postupové play off jsou ve skupině A Pražané momentálně druzí a v polovině programu ztrácí na Táborsko pouhé dva bodové zápisy. Dnes budou v přípravném utkání s Jihlavou následovat své zkušenější kolegy z áčka.

Sparťané se v lednu zapojili i do Tipsport ligy, kde udělali dojem ve třech zápasech remízovými výsledky s Varnsdorfem a Hradcem Králové (oba celky jsou členy Fortuna:Národní ligy), ale zejména s Mladou Boleslaví, hrající nejvyšší českou soutěž. Následovala čtveřice přípravných utkání s méně renomovanými celky, Sparta v nich prohrála pouze s rakouským Lieferingem.

Poslední tři zápasy:
Sparta B– Jablonec B 3:2
Liefering – Sparta B 2:0
Sparta B – Chomutov 5:0
FC VYSOČINA JIHLAVA
2. místo (Fortuna:Národní liga), 16 zápasů, 32 bodů, skóre: 32:20

Jihlava v této sezoně patří k horkým aspirantům na postup do nejvyšší české soutěže, v boji o prvoligový titul ztrácí tři body na Pardubice. Do přípravného utkání s béčkovým týmem pražské Sparty tak vstupuje v roli jasného favorita. Zároveň si ale musí v jarní části ligové soutěže hlídat svá záda, ve hře o privilegované pozice je ještě Brno, Dukla Praha i Hradec Králové.

V rámci přípravných duelů je Vysočina velmi aktivní. Od 15. ledna odehrála v průběhu měsíce hned osm partií, přičemž ve čtyřech z nich vzešla vítězně, jednou remizovala a třikrát okusila porážku. Jihlava padla na hřištích týmů z elitní soutěže. Proti Olomouci prohrála 1:3, s áčkem Sparty pak 0:5. Poslední zápas bez vstřelené branky přišel s Pardubicemi.

Jihlava – Znojmo 4:1
Jihlava – Skalica 2:2
Jihlava – Pardubice 0:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.