Hruška – Řezník, Pernica (80. Gabriel), Brabec (C), Limberský (80. Žilák) – Herc, Kalvach, Čermák – Mihálik (69. Kayamba), Krmenčík (69. – 72. Chorý), Kopic (80. Šulc)
Mařík – Kayamba, Chorý, Šulc, Žilák, Svoboda, Gabriel
Houdek – Hrabovský, Špindlerová
Stadion v Luční ulici, Plzeň
Žižkov
1.poločas Švenger – Březina, Pavlík, Opluštil, Dudl – Cabadaj, Batioja, Vůch – Čapek, Martan, Urbanec
2.poločas Švenger – Žežulka, Szotkowski, Muleme, Diviš, Súkenník, Bezdička (C), Luis Gil, Bazal, Skopec, Halgoš

Je dobojováno. Plzeň ani Žižkov v dnešním zápase branku nevstřelili a tak utkání končí 0:0. To ovšem z dnešního programu není vše, od dvou hodin hostí Viktoria Plzeň v dalším utkání Baník Sokolov. Zatím je to ode mě vše, na shledanou.
90+1'
90'
Plzeň měla k dispozici rohový kop, míč se Čermákovi vrátil zpět k noze, ale ani napodruhé plzeňská 25 nenašla zakončujícího hráče.
89'
Rychlý brejk hostujícího celku zachránil Jakub Brabec.
87'
Herc si naběhl na míč Krmenčíka, slovenský fotbalista se neunáhlil a ještě viděl lépe postaveného Aleše Čermáka, jehož rána skončila na stoperu Žižkova.
86'
Před námi jsou závěrečné minuty dnešního utkání a Plzeň má míč stále daleko od branky Švengera.
84'
Krmenčík z pravé strany našel ve vápně Šulce, ten ovšem těžký balon nedokrázal zpracovat.
82'
Na zem zůstává ležet další plzeňský hráč, tentokrát je to střídající Lukáš Kalvach.
81'
Žlutou kartu dostává Gabriel (FC Viktoria Plzeň).
80'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kopic, přichází Šulc.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pernica, přichází Žilák.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Limerský, přichází Gabriel.
79'
Na druhém straně ostrou ránu vyrazil Hruška, rohový kop i na straně Žižkova.
78'
V pokutovém území nejvýše vyskočil kapitán Jakub Brabec, bohužel pro plzeňského stopera míč letěl pouze doprostřed brány.
77'
A výsledkem toho je rohový kop pro Viktorii.
76'
Krmenčík se nyní do zakončení neprobil, přesto Plzeň zůstane u míče.
75'
Na centrovaný balon skákal Christián Herc, ale míč jen lízl a žádné nebezpečí z toho pro Švengera nebylo.
74'
Žežulka v souboji přistrčil Čermáka, což hlavní rozhodčí dobře viděl.
72'
Miguel Luis Gil se k míči dostal na hranici pokutového území a tvrdou ranou provětral rukavice Aleše Hrušky.
72'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Chorý, přichází Krmenčík.
71'
A Tomáš Chorý si dnes odehrál pouhé dvě minuty, plzeňský hráč bude střídán.
70'
A Kopic z něho našel právě Chorého, který ve vzdušném souboji dostal nějakou ránu a k plzeňskému útočníkovi spěchají lékaři.
70'
Tomáš Chorý i hned vybojoval rohový kop pro své mužstvo.
69'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Krmenčík, přichází Chorý.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Mihálik, přichází Kayamba.
68'
Muleme si dlouhým autem vybral Bezdičku, ten byl ovšem rychle obsazen a Plzeň získal míč zpět na své kopačky.
65'
Krmenčík nachytán v ofsajdu.
64'
Dlouhý pas "Pišta" Mihálik na hrací ploše nestihl, přesto zvednutým palcem děkuje Kalvachovi za skvělý pas.
61'
Mihálik se uvolnil proti Mulememu, avšak následný centr nebyl příliš povedený.
60'
Po hodině hry mohla jít do vedení Viktoria, ale Žižkov. Brabec pas do vápna odrazil jen k volnému Igoru Súkenníkovi, který jedovatou ranou orazítkoval levou tyč.
59'
Radim Řezník zablokoval centr do vána. Hosté budou pouze vhazovat.
58'
Krmenčíka je nyní plné hřiště, tentokrát podstoupili krátce za sebou dva ostré souboje, z obou vyšel jako vítěz.
55'
A další šance Krmenčíka, tentokrát pálil z levé strany po přihrávce Kopice, brankář Švenger předvádí obdivuhodný výkon.
55'
Michael Krmenčík měl na kopačce první branku utkání, s míčem naběhl do vápna, proti němu stál už pouze brankář Švenger, domácí hráč ovšem branku přestřelil.
54'
Krmenčík přihrávkou přes hlavu hledal naběhnutého Kopice, k míči se ovšem nedostal.
53'
Limberský přizemním centrem našel ve vápně Krmenčíka, jeho ostrá rána z první pořádně protáhla Švengera.
52'
Herc spěchal za míčem, u něj byl ovšem jako první brankář Švenger.
50'
Christian Herc byl dobře bráněn na levé straně. Hosté získávají míč zpět na své kopačky.
48'
Hosté mají první minuty více ze hry, odražený mlč na pravé straně poslali rovnou do pokutového území, tam ho ze vzduchu stáhl do svých rukavic Hruška.
48'
Hosté vytáhli míč až na střed hřiště, kde s ním operuje Skopec.
47'
Ten si následně hosté ještě zopakují.
46'
Brabec nepustil do zakončení Žežulku. Rohový kop pro Žižkov.
46'
Sestavy pro druhý poločas:

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Limberský – Herc, Kalvach, Čermák – Mihálik, Krmenčík, Kopic
Náhradníci: Mařík – Kayamba, Chorý, Šulc, Žilák, Svoboda, Gabriel

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Žežulka, Szotkowski, Muleme, Diviš, Súkenník, Bezdička (C), Luis Gil, Bazal, Skopec, Halgoš
Náhradníci: Hrubeš –

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Špindlerová.
Máme za sebou úvodní poločas. Plzeň měla více ze hry, ale územní převaha se nepřetavila v první branku. Zatím tedy 0:0, za nějakých deset minut budeme pokračovat.
45+1'
45+1'
Čermákův centr skončil u Kopice, ten se uvolnil v pokutové území, ale branku netrefil.
45'
Rozehrávka Plzně skončila v zámezí, Merek Opluštil vhodil vzápětí míč zpět do hry.
43'
Limberského šajtle našla ve vápně Krmenčíka, se míč následně předal do kraje Kopicovi, ten byl ovšem v postavení mimo hru.
42'
Krmenčík si v souboji pomohl faulem a následné zakončení ztrácelo smysl.
41'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějakého ohrožení branky?
40'
Čermák se blýskl na středu hřiště efektní kličkou, vzápětí byl ovšem sražen k zemi.
38'
Nejvýše vyskočil hostující hráč a nebude z toho ani rohový kop.
37'
Standardka i na druhé straně. Míč si staví Jan Kopic.
36'
Ten si Viktorka následně už pohlídala.
36'
A rána to nebyla vskutku vůbec špatná. Do míče se opřel David Březina a jeho pumelici vytáhl konečky prstů Hruška na rohový kop.
35'
Kalvach si pomohl nedovoleně a hosté z přibližně z třiceti metrů mají možnost ohrozit bránu.
33'
Míč se odrazil na hranici pokutového území, tam byl nejrychleji u míče Egon Vůch, jehož tečovaná rána skončila v náruči gólmana.
32'
Batioja skončil po souboji s Kopicem na zemi. Hosté mají k dispozici standardní situaci.
31'
Kopic dostal přesný pas do šestnáctky, ale domácí hráč byl vytlačen do ostrého úhlu. Plzeň bude zahrávat alespoň rohový kop.
30'
Po půl hodině hry byl nachytán Čapek v ofsajdu.
29'
Podél levé lajny si naběhl obránce Pavlík, hostující hráč se dostal až k centru, ale Čapek byl v pokutovém území dobře bráněn,
27'
Jakub Brabec byl tvrdě dorážen Čapkem, plzeňský obránce raději zahrál až k brankáři Hruškovi.
26'
Limberský z první sklepl míč na rozběhnutého Čermáka, avšak ani on už kulatý nesmysl na hrací ploše nestihl.
25'
Christian Herc balon už na hrací ploše nezastihl, hosté mohou vhazovat mezi střídačkami.
24'
Hosté odcentrovali z levé strany, míč se nakonec snesl na kopačku Ladislava Martana, který se pokoušel míč trefit z voleje, ale nepovedlo se dle jeho představ.
23'
David LImberský zkušeně poslal Egona Vůcha od ofsajdu, ten v momentě přihrávky jen nevesele kroutil hlavou.
22'
Plzeň měla k dispozici volný přímý kop ze střední vzdálenosti, na Čermákův centr si ovšem nikdo z plzeňských nevyskočil.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut utkání, domácí jsou podle papírových předpokladů lepším celkem, ale zatím svou snahu nedokáží převinout v branku.
18'
Míč letěl na malé vápno, nejvýše vyskočil hostující hráč, který situaci prozatím zachránil.
17'
Domácí budou mít k dispozici další rohový kop.
16'
Na centrovaný balon z pravé strany si naběhl Herc. Ten okamžitě zakončoval pravou nohou, nicméně na jeho ránu placírkou si počkat gólman Švenger.
14'
Brabec dlouhým nákopem hledal na levé straně naběhnutého Kopice, ten míč nedoběhl a odkopávat může brankář Švenger od své branky.
13'
První střela na Švengera, ten balon vyrazil reflexním zákrokem.
13'
Martan stál v momentě přihrávku v ofsajdu, což pomezní rozhodčí dobře viděl.
12'
Opluštil na půlce fauloval Krmenčíka, ten je okamžitě zpět na nohou a hra může pokračovat.
11'
První situace před brankou, kterou stráží Aleš Hruška. Z pravé strany se do míče opřel Ladislav Martan a na jeho centr si naskočil David Čapek, prostor mezi třemi tyčemi ovšem hlavou netrefil.
10'
Jakub Brabec vybojoval na Vůchovi balon, vše na středu hřiště hasil Martan, který domácího kapitána podrazil.
9'
Herc si šikovně pích před protihráčem balon, avšak do míče dal příliš síly a ten skončil až v zámezí.
9'
Domácí hrají zodpovědně do obrany. Žádnou zbytečnou chybou nechtějí pustit soupeře do brejku.
8'
Dlouhý výkop Švengera skončil přesně na kopačce Čapka, ten byl následně pod tlakem čtyř hráčů Plzně, což pro hostujícího hráče nemohlo znamenat nic jiného, než ztrátu míče.
7'
Vůch pod tlakem přišel o balon. Plzeňská Viktorka může hrát.
6'
Velmi aktivní je na levé straně Limberský, ten se pokoušel nasadil jesle Martanovi, ten se překvapit nenechal.
5'
Brabec raději zahrál zpět na Pernicu, který míč vzápětí předal až brankáři Hruškovi. Ten rozehrává dlouhým odkopnutím.
4'
Míč dostal krajní obránce Limberský, ten zkoušel naběhnout do vápna, ale brzo o míč přišel a domácí budou pouze vhazovat.
4'
Špatná rozehrávka Žižkova konči rohovým kopem pro Plzeň.
3'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, ten rozehráli v půle hřiště nakrátko.
1'
Míč letěl na hrota Krmenčíka, ten byl ovšem pohlídaný hostující obranou.
1'
Na začátku utkání domácí kombinují na své polovině hřiště, pro míč si mezi stopery sběhl Lukáš Kalvach, který hledá někoho ze svých spoluhráčů.
1'

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Březina, Pavlík, Opluštil, Dudl – Cabadaj, Batioja, Vůch (C) – Čapek, Martan, Urbanec
Náhradníci: Hrubeš – Žežulka, Szotkowski, Muleme, Diviš, Súkenník, Bezdička, Luis Gil, Bazal, Skopec, Halgoš

Krásné čtvrteční dopoledne z Plzně!

Srdečně vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky u textového přenosu z druhého přátelského zápasu plzeňské Viktorie. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi dvěma Viktorkami. Plzeňská Viktoria přivítá na pažitu v Luční ulici Viktorii Žižkov.

Plzeň už pod novým trenérem Adrianem Guľou jedno utkání odehrála. V sobotu přijelo na západ Čech Ústí nad Labem. Domácí si během prvního poločasu vypracovali tříbrankový náskok. V tom druhém Viktoria přidala ještě jednu a branku a celkově vyhráli 4:1. Góly červenomodrých zaznamenaly Čermák, Kayamba, Mihálik a Alvir.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné dopoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.