Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Teplice - 8. srpna 2020   10:30

Dukla
Dukla
4' Fábry  • 69' An  • 80' Houha  • 82' Palacios
4:5
(1:3)
Teplice
Teplice
9' Trubač   • 15' Trubač   • 41' Kozák   • 76' Kozák   • 79' Trubač
Dukla
Šťovíček – William, Houha, Bin, An.
Teplice
Němeček – Nazarov (46. Hošek), Heidenreich, Mareček (80. Ljevaković) – Černý, Kučera (60. Vondrášek), Žitný, Trubač, Hyčka (60. Radosta) – Řezníček, Kozák.
Grigar – Ljevaković, Hošek, Vondrášek, Radosta.

Máme za sebou gólově bohaté přátelské utkání mezi Teplicemi a Duklou Praha, v němž se nakonec radoval po výsledku 5:4 z vítězství prvoligový celek. Do vedení šlo mužstvo z druhé ligy, avšak Teplice dokázaly ještě v průběhu první půle výsledek otočit na svou stranu, když vstřelily tři branky. Ve druhé půli byla gólovější Dukla, ta skórovala třikrát. Ani to ovšem nestačilo alespoň k remíze, protože Severočeši kontrovali dvěma góly a udrželi tak těsnou výhru.
90'
89'
Příliš dlouho otálel s balónem Matěj Radosta. Ondřej Ullman soka výborně vystál, navíc zahrál tak dobře, že následuje odkop od brány.
88'
Ránu z velké vzdálenosti vyzkoušel dvougólový Daniel Trubač. Obětavý zákrok předvedl Doumbia, budeme pokračovat rohovým kopem.
87'
Proti vysokému balónu Hadaščoka vystartoval dopředu Tomáš Grigar. Brankář míč vyboxoval přímo ke kopačkám protihráče, ten naštěstí pro Teplice přestřelil.
86'
Centr Patrika Žitného byl nebyl přesný. David Heidenreich ještě chtěl hlavičkou alespoň prodloužit míč, ani on na něj však nedosáhl.
85'
Jevgenij Nazarov vystihl rozehrávku a po levé lajně sprintoval s míčem na kopačkách dobrých čtyřicet metrů. Ve finále ještě vybojoval standardku.
84'
Poslední minuty slibují ještě pořádné drama. Teplice ještě před malou chvílí vedly o tři branky, nyní ale mají náskok pouze jedné.
82'
Dukla právě vstřelila branku!
Třetí gól v rozmezí tří minut, druhý v podání pražského celku! Útočník se neunáhlil a místo střely přihrál vedle sebe v lepší pozici stojícímu WILSONU PALACIOSOVI, ten už neměl žádný problém poslat balón do odkryté brány.
80'
To je odpověď, jak se sluší a patří! Tomáš Grigar očekával centr, jenže střídající KAREL HOUHA ho dokonale překvapil střelou k bližší tyči.
79'
Teplice právě vstřelily branku!
Prvoligový tým završuje populárního "bůra!" Z pravé strany přiletěl do vápna milimetrově přesný centr na úplně volného DANIELA TRUBAČE, jenž z voleje přidal svůj třetí zásah v zápase.
78'
Gólman Teplic pořádně zariskoval, když vyběhl z brány mimo šestnáctku, přičemž u míče byl až jako druhý. Měl velké štěstí, že Hadaščok pod tlakem nedokázal přesně přihrát.
76'
Svěřenci kouče Hejkala nejspíše definitivně stvrzují vítězství. Protiútok táhl po pravé straně Řezníček. Útočník přihrávkou pod sebe našel MATYÁŠE KOZÁKA, proti dělovce k levé tyči byla Rada krátký.
75'
Patrik Žitný nakonec balón pouze přeběhl, pálil až Jakub Řezníček. A to dokonce dvakrát, ani jednou ale nepropálil dobře postavenou zeď.
74'
Teplice mají velkou možnost vzít si ztracené dvoubrankové vedení zpět. Na hranici šestnáctky totiž fauloval protivníka Souček. Míč si staví Žitný.
73'
K hodně riskantní rozehrávce sáhl teplický brankář. Krátkým pasem oslovil Kučeru, na nějž dotíral Koval, středopolař v poslední chvíli poslal balón na volného Žitného.
72'
Dlouhý aut doletěl až do pokutového území Teplic. V tomto prostoru kraloval David Heidenreich, stoper odhlavičkoval míč mimo šestnáctku.
71'
Poslední dvacetiminutovka by ještě mohla být dramatická. Teplice sice jsou v průběhu druhé půle mírně aktivnějším týmem, ale jako první udeřilo mužstvo z druhé ligy.
69'
Celek z hlavního města je zpátky ve hře! JAEJUN AN si řekl o přihrávku, tu posléze obdržel a vyběhnuvšího gólmana prostřelil umístěnou střelou k pravé tyči.
68'
Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém nařídil arbitr zápasu týmům brejk na pití. Trenéři brejku využívají i k udílení taktických pokynů.
67'
Dukla byla blízko kýženému snížení. Nejprve Daniel Souček pálil do dobře postaveného obránce, následná dorážka Hadaščoka už skončila v síti. Avšak útočník stál v postavení mimo hru.
66'
Jevgenij Nazarov měl výborný nápad, jenže Jakub Řezníček jeho úmysl vůbec nepochopil. Proti průnikovému pasu za obranu zůstal stát.
65'
Poprvé jsme měli možnost vidět zakončení po centru od rohového praporku. Patrik Žitný posadil balón na hlavu Heidenreicha, hlavička proletěla o metr vedle pravé části brankové konstrukce.
64'
Levou stranou utekl svému osobnímu strážci Daniel Trubač. V blízkosti praporku zvedl hlavu a odcentroval, Ullman odhlavičkoval do zámezí i za cenu rohového kopu.
63'
V poslední možné chvíli zasáhl Daniel Kozma, který zabránil přečíslení. Obrovskou hrubku vyrobil Piroch, spoluhráč jeho zaváhání napravil parádním skluzem.
62'
Marek Fábry hledal dlouhým nákopem sprintujícího Kovala. Slovenský fotbalista utekl obráncům, ale k míči se nedostal, protože výborně zareagoval gólman, balón ukryl v rukavicích.
61'
Pěknou narážečku středem hřiště předvedli Trubač s Kučerou. Druhý jmenovaný posléze pálil z hranice šestnáctky těsně nad břevno.
60'
Hodina z přátelského zápasu je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Teplice nadále vedou dvoubrankovým rozdílem a směřují za prvním vítězstvím v přípravě.
59'
Proti početní převaze vystartoval Vojtěch Hadaščok. Bojoval statečně, avšak v souboji s třemi protivníky měl opravdu velmi malou šanci na úspěch.
58'
Místo přímého zakončení přišel přetažený centr na zadní tyč. Tam ale nebyl ani jeden z fotbalistů, výsledkem je odkop od brány pražské Dukly.
57'
Bude kopat standardka z ideální vzdálenosti od branky. Byl to Daniel Trubač, kdo si skvěle pokryl míč, prohřešku na jeho osobu se dopustil Jakab.
56'
Velká šance Severočechů nekončí čtvrtým gólem! Mizernou rozehrávku stopera využil Žitný k přihrávce na útočníka, který měl hned dvě příležitosti ke skórování, v obou případech ovšem výborně zasáhl gólman Rada.
55'
Centr mířil na hranici penalty, kam naskakoval Mohamed Doumbia. Ten nedokázal odčinit velké zaváhání vedoucí ke třetímu gólu Teplic, neboť jej přeskočil Mareček.
54'
Odkop od brány nebo rohový kop? Nakonec platí druhá možnost. Po nepřehledném souboji mezi Kovalem a Hyčkou se teplický hráč sportovně přiznal.
53'
Příliš pasivním zůstal při čekání na přihrávku Patrik Žitný. Situace využil Ondřej Ullman, jenž soka přeskočil a získal kulatý nesmysl pro sebe.
52'
Po obstříknutí postiženého místa se naštěstí zdá býti všechno v pořádku. Hříšník pochopitelně musí za postranní čáru, protože byl ošetřován, avšak zřejmě bude schopen pokračovat v utkání bez úhony.
51'
Tomáš Kučera chtěl bleskově rozehrát, jenže musel počkat. Faulující protivník totiž zůstává ležet na trávníku, už k němu přibíhají i kluboví lékaři.
50'
Tvrdý střet těsně za polovinou hřiště posoudil hlavní rozhodčí jako faul hostujícího fotbalisty. Přímý volný kop budou rozehrávat fotbalisté v bílém.
49'
Dukla si balónu dlouho neužila. Po odkopu Doumbii došlo k hlavičkovému souboji, v němž David Heidenreich přetlačil Hadaščoka.
48'
Nešlo to středem, tak to Severočeši zkusili pravou stranou. Daniel Trubač uvolnil Jakuba Řezníčka, ten si však nepohlídal postavení s obránci. Ofsajd.
47'
Rozehrávku druhé půle obstaraly Teplice. Ty chtěly okamžitě založit rychlý útok středem hřiště, avšak úmysl Kučery výborně přečetl Koval.
46'
Teplice potvrzují roli favorita, po prvním poločase vedou v rámci přípravného utkání nad pražskou Duklou 3:1. Do vedení se přitom dostal druholigový celek po chytré hlavičce přes gólmana, avšak Severočeši dokázali odpovědět už za pět minut. Obrat dokonal v 15. minutě Daniel Trubač, jenž se prosadil z dorážky po neúspěšné penaltě Řezníčka. Současnou podobu výsledku dal Matyáš Kozák, jenž využil zaváhání Doumbii a tváří v tvář gólmanovi si věděl rady.
45'
44'
V samotném závěru úvodního dějství ještě vypálil zhruba z dvaceti metrů Daniel Souček. Prudká rána minula o pár čísel horní tyč.
43'
Dukla chtěla rychle odpovědět Hadaščokem. Forward pěknými kličkami prošel přes dva protivníky, jenže na třetího už nevyzrál, Heidenreich vystavil útočníkovi stopku.
41'
Obrovskou chybu vyrobil Mohamed Doumbia. Fotbalista z Pobřeží Slonoviny se nechal jako poslední hráč odstavit od balónu. Toho se následně chopil MATYÁŠ KOZÁK. Mladičký útočník udělal kličku Radovi a bez problémů poslal míč do brány.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou Teplice do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Tomáš Kučera hledal okamžitě po zisku míče dlouhým nákopem Trubače, třiadvacetiletý fotbalista nastartoval motory příliš pozdě.
38'
Útoky pražské Dukly jsou zatím hodně čitelné. Ondřej Ullman neměl jinou možnost než po lajně hledat Hadaščoka. To věděl i Heidenreich, jenž míč zachytil.
37'
Strážce teplické brány Luděk Němeček si zařval proti dlouhému nákopu Pirocha. Vyběhl až mimo šestnáctku, takže musel hrát hlavou. Přesto zahrál na jedničku, přímo k nohám spoluhráče.
36'
Kanonýr Řezníček se teprve zastřeluje. Teď běžel sám proti Radovi, kterého trefil do hrudi. Skluzující Kozák pak nedosáhl na míč, který chtěl poslat do odkryté svatyně.
35'
Premiérový roh Dukly zahrával právě Fábry. Centroval na přední tyč, kde si situaci pohlídal Lukáš Mareček, hlavičku poslal mimo vlastní vápno.
34'
Marek Fábry udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Proti početní převaze nastřelil do pravé nohy Hyčku a vybojoval rohový kop.
33'
Daniel Trubač u lajny obelstil Ullmana a pokračoval směrem vpřed. Ve finále samostatné akci vyslal přízemní centr, proti němuž dobře vystartoval Rada.
32'
Pokus o bleskový protiútok zastavil David Heidenreich. Dvacetiletá posila z italské Atalanty zachytila náběh Hadaščoka, jenž na balón čekal bez úspěchu.
31'
Za obranu si naběhl na precizně provedený lob Jakub Řezníček. Nejlepší střelec Severočechů uplynulé sezóny ale úplně zapomněl vystřelit.
30'
Půl hodina z přátelského utkání je minulostí. Teplice zatím potvrzují roli favorita. Ačkoli prohrávaly, tak dokázaly obrátit skóre ve svůj prospěch.
29'
Rychle na druhou stranu. Zde unikl levou stranou Samuel Dancák, jenže vůbec mu nevyšla finální fáze. Místo centru poslal balón do rukavic brankáře.
28'
Když nevíš, co s míčem, vystřel. Tímto heslem se řídil Patrik Žitný, jenž vypálil tvrdou pumelenici z levé strany, avšak Filip Rada byl na zemi včas.
27'
Matyáš Kozák utekl po pravé straně a do pokutového území poslal přízemní centr, který Jakub Řezníček lízl špičkou kopačky. Míč proletěl vedle pravé tyče.
26'
Hlavní rozhodčí nařizuje oběma celkům pauzu na občerstvení. Dnes panuje opravdu velké teplo, menší brejk fotbalisté zcela jistě ocení.
25'
Akce ještě pokračovala. Od Dancáka putoval kulatý nesmysl na kopačky Tomáše Kučery, jenž z voleje napálil skluzujícího Pirocha, vzápětí Žitný nedovoleně atakoval Součka.
24'
Jevgenij Nazarov je v první půli zatím velmi aktivní. Dopředu tentokráte vyslal střelce druhého gólu Daniela Trubače, který centrem oslovil Řezníčka. Útočník hlavičkou trefil stopera.
23'
Na Dukle je vidět snaha, avšak zatím ji sráží velké množství nepřesností. Jakab hledal po levé straně běžícího Kozmu, balón mu poslal na paty.
22'
Jakub Řezníček zpracoval průnikovou nahrávku Žitného, udělal úspěšnou kličku gólmanovi a už chtěl zakončovat do prázdné brány, když se ozval hvizd rozhodčího. Ofsajd.
21'
Rychlý brejk mužstva z hlavního města přišel vniveč. Vojtěch Hadaščok totiž pochopil úmysl Ullmana příliš pozdě, mezitím míč sebral Němeček.
20'
Lukáš Mareček si říkal o žlutou kartu. Těsně za polovinou hřiště zezadu bolestivě přejel kotníky Fábryho, ten naštěstí vypadá býti v pořádku.
19'
Svěřenci kouče Hejkala pokračují v aktivním pojetí hry. Přenést hru chtěl ze středu Tomáš Kučera, jenže balón podkopl až příliš. Bude se vhazovat.
18'
Výborné přenesení Marka Fábryho na Ondřeje Ullmana. Ten ovšem k balónu doběhl až jako druhý, skvěle totiž zareagoval bránící Lukáš Mareček.
17'
Hodně riskantní aut zahrál Jevgenij Nazarov, ruský bek hodil balón brankáři. Luděk Němeček si následně dovolil velkou paráda, kličkou do protipohybu obelstil Dancáka.
15'
Jakub Řezníček zahrál penaltu mizerně, Filip Rada vystihl směr a míč vyrazil. Ke své smůle však přímo k nohám DANIELA TRUBAČE, jehož dorážka rozvlnila síť.
15'
Řezníček (FK Teplice) neproměňuje pokutový kop.
14'
Bude se kopat penalta! Jeden z obránců Dukly přispěchal do souboje s protihráčem hodně pozdě, navíc jej nemilosrdně srazil k zemi. Nebylo co řešit.
13'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Vojtěch Hadaščok. Útočník pražské Dukly dostal pod tlak Heidenreicha, při snaze o odebrání míče ho ale podrazil.
12'
Fotbalisté v bílém uklidňují situaci po srovnání stavu. David Heidenreich pozdržel akci malou domů gólmanovi téměř z poloviny hřiště.
11'
Jakub Řezníček šikovně přiťukl pod sebe Danielovi Trubačovi. Tomu rána z jedničky vůbec nesedla, výsledkem je autové vhazování pro Duklu.
9'
Je vyrovnáno! Přízemní centr z levé strany propadl až k DANIELI TRUBAČOVI, který dokázal balón uklidit k pravé tyči, Rada se natahoval marně.
8'
Účastník FORTUNA:LIGY chce rychle vyrovnat. Opět to zkusil z pravé strany, avšak přízemní centr Nazarova našel akorát připraveného Pirocha.
7'
Z pravé strany si na střed navedla míč čerstvá akvizice Teplic Matyáš Kozák. Mladík následně vystřelil, ale trefil pouze clonícího beka.
6'
Druhý rohový kop Teplic mířil na přední tyč, kde ovšem stálo pouze klubko tří hráčů v oranžovém. Doumbia odklidil míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
4'
Druholigový celek se velmi rychle ujímá vedení! Dlouhý nákop do šestnáctky našel přesně hlavu MARKA FÁBRYHO, jenž chytře přehodil stojícího Němečka.
3'
První útok patřil Severočechům. Po pěkném přenesení hry na pravou stranu uvolnil Nazarov po lajně Trubače, jehož centr zblokoval obránce na roh.
2'
Fotbalisté pražské Dukly vstoupili do utkání v oranžových dresech. Prvoligové Teplice pro dnešní přípravné střetnutí oblékly dresy barvy bílé.
1'

FK Dukla Praha: Rada – Piroch, Doumbia, Kozma, Fábry, Kovaľ, Souček, Jakab, Ullman, Dancák, Hadaščok.
Náhradníci: Šťovíček – William, Houha, Bin, An.

FK Teplice: Němeček – Nazarov, Heidenreich, Mareček, Černý, Kučera, Žitný, Trubač, Hyčka, Řezníček, Kozák.
Náhradníci: Grigar – Ljevaković, Hošek, Vondrášek, Radosta..
FK Teplice

Teplice byly právě jedním z týmů, které byly účastníkem kontroverzní skupiny o udržení. Severočeši však nebyli ohroženi sestupem, v době zrušení soutěže měli na patnáctou Opavu náskok třinácti bodů. Svěřenci kouče Hejkala zahájili přípravu na novou sezónu už minulou sobotu, druholigovému Hradci podlehli těsně 0:1.
FK Dukla Praha

Těžko v České repulice hledat rozzlobenější celek, než právě pražskou Duklu. Ta totiž byla po zasedání LFA prvoligová, avšak podmínkou bylo, aby se dohrála skupina o udržení. Jenže v Opavě se objevila náaza koronavirem a sezóna dohrána nebyla, proto tým z hlavního města stráví v druhé lize minimálně ještě jednu sezónu. Nutno podotknout, že k druhému postupovému místo měla Dukla daleko, na Zbrojovku ztratila osm bodů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní dopoledne! Vítám vás při sledování přípravného utkání mezi pražskou Duklou a Teplicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.