Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Hr. Králové - 4. září 2020   10:30

Liberec
Liberec
23' Jugas  • 65' Hilál  • 82' Hilál
3:2
(1:2)
Hr. Králové
Hr. Králové
20' Urma   • 32' Dvořák
Liberec
Nguyen (61. Hasalík) – Fukala, Kačaraba (46. Tijani), Jugas, Mikula (30. Šulc) – Pešek (61. Barac), Chaluš, Nešický (61. Csáno), Mara (46. Hromada), Mosquera – Rabušic (61. Hilál)
Hr. Králové
Ottmar – Procházka (59. Mejdr), Čech, Král (46. Leibl), Urma (46. Novotný) – Jukl (59. Doležal), Rada (46. Samko) – Záviška, Soukeník, Prekop – Dvořák (46. Šípek)
Vízek

Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:7.
Liberečtí fotbalisté po přestávce zásluhou dvou gólů Júsufa Hilála otočili nepříznivý průběh zápasu a porážejí druholigový Hradec Králové 3:2. Hosté zanechali pod Ještědem zvláště v prvním poločase výborný dojem a za svůj výkon se určitě nemusejí stydět.
90+2'
90+2'
Tijani odhlavičkoval centr trochu zbytečně na roh a do vápna spěchá přes celé hřiště i hradecký brankář Ottmar!
90+1'
Domácí dál kombinují a tahají čas, rozhodčí zatím ještě nechává hru plynout a vzhledem k ošetřování nějakou tu minutku nastaví.
89'
Hra pokračuje, liberečtí fotbalisté drží míč a ani v přípravě si nechtějí vítězství nechat vzít.
87'
Na trávník míří masér na pomoc domácímu Csánovi.
86'
Skokem plavmo vpřed vyráží Hasalík zpětný centr od koncové čáry.
85'
Ze soubojů u postranní čáry získali vhazování nejprve domácí a pak hosté, kterým se podařilo vymanit a přejít do otevřeného prostoru jen nakrátko.
82'
Liberec právě vstřelil branku!
Dnes podruhé udeřil favorit z rohového kopu. Skóre otáčí svým druhým gólem JÚSUF HILÁL. Umístěnou hlavičku bahrajnského útočníka vykopávali hosté až za brankovou čarou.
81'
Po brankářské rozehrávce nakrátko vybojoval Slovan trpělivou kombinací roh.
78'
Míč odhlavičkoval domácí Fukala a vzápětí je Hradeckým pískán faul.
77'
Dvojnásobná teč dalekonosné střely vynesla Hradci roh a po rychlé rozehrávce a další teči si ho hosté po pár vteřinách zopakují.
76'
Průnikovou přihrávku vyřešil odkopem do zámezí vracející se Jugas.
75'
Novotný u levé lajny nevyzrál na ex-varnsdorfského Barace.
74'
Přetažený centr hostujícího Šípka doputoval do zámezí, odkopávat se chystá brankář Hasalík.
73'
Trestný kop měli k dispozici hosté, ale na malém vápně vyskočil nejvýše domácí Tijani.
72'
Žlutou kartu dostává Júsuf Hilál (FC Slovan Liberec).
70'
Hradec Králové kopal roh, do odraženého míče se po chvíli opřel Prekop a jeho střela z druhé vlny se stočila mimo libereckou branku.
68'
Liberecký trestný kop od pravé postranní čáry na úrovni šestnáctky hosté přestáli bez úhony.
65'
Obrovské hrubky hradeckého Leibla, který pod tlakem napadajícího Csána zazmatkoval v rozehrávce, využívá JÚSUF HILÁL. Sólo z půlky hřiště zakončuje hostující slávista chladnokrevně podél brankáře.
63'
Hradečtí fotbalisté podrželi delší čas míč na útočné polovině, ale zahnali se do autu.
61'
Hromadnou změnu připravil trenér Slovanu Liberec: ze hřiště odcházejí Nguyen, Pešek, Nešický a Rabušic, místo nich nastupují do brány Hasalík a do pole Barac, Csáno a Hilál.
59'
Novými muži na trávníku v dresu Votroků jsou Doležal a Mejdr, kteří vystřídali Jukla s Procházkou.
58'
Trestný kop rozehráli domácí jen do šířky.
56'
Slovan Liberec vyrovnává na rohové kopy. Skákavý míč v šestnáctce domácí nezachytili a opakovaný nákop do vápna vedl k Mosquerově slabé hlavičce z přílišné dálky.
53'
Střídající Leibl s jedním z domácích hráčů skončili po vzájemném střetu v kotrmelcích, rozhodčí nechává hru plynout.
52'
Ze svého třetího rohu Východočeši domácí bránu neohrozili.
51'
Zpoza šestnáctky protáhl Ottmara přízemní střelou Nešický, hradecký gólman byl u pravé tyče včas.
48'
V úvodu druhého poločasu jsou obě obrany pozorné a soupeři se omezují na nakopávané míče bez šance na úspěch.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kačaraba, přichází Tijani.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mara, přichází Hromada.
V dresu Hradce Králové se objevují Leibl, Novotný, Samko a Šípek, naopak dohráli Král, Urma, Rada a Dvořák.
46'
Hradec Králové je v přípravném zápase po zásluze o gól napřed, když prvoligového soupeře zatím mírně přehrává.

Statistiky:
Střely na bránu 1:2, střely mimo 3:3, rohy 2:2.
45'
45'
Zřejmě poslední libereckou možností vyrovnat ještě do přestávky byl rohový kop Mosquery, po kterém hlavičkuje nad břevno Kačaraba.
43'
Míč je na kopačkách Votroků, kteří jsou zatím překvapivě herně i takticky lepším mužstvem.
41'
Pohledná hradecká akce: Prekop vyvezl míč pro Jukla, který jej ještě ťukl doleva Soukeníkovi a jeho projektil zpoza šestnáctky letí těsně nad břevnem.
40'
Další křížný pas se stal snadnou kořistí Filipa Nguyena.
38'
Slibně rozjetou akci Slovanu zhatil ofsajd.
37'
Fukala stihl zdánlivě ztracený míč na hrací ploše, ale jeho skluz byl marný, centru se zmocnili hosté.
35'
Nebezpečně vyhlížející centrovaný míč zleva proletěl hradeckým vápnem, nikdo z libereckých útočníků na něj nedosáhl.
32'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hosté svižně kombinovali v blízkosti šestnáctky. Jejich prostrčení sice vystihl Jugas, ale míč odkopl nedůrazně a ještě než stačil spadnout na trávník, vrátil ho výstavním volejem levačkou z 20 metrů do sítě PAVEL DVOŘÁK.
30'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mikula, přichází Šulc.
29'
Hosté se zlobí na rozhodčího, který jim po nadějném průniku do šestnáctky odpískal útočný faul.
27'
Pro centrovaný míč si došel na penaltovou značku domácí brankář Nguyen.
26'
Po vyrovnávacím gólu se hraje uprostřed hřiště.
23'
Hned z prvního rohu se Slovan prosazuje. Na Mosquerův centr vyskočil nejvýše Rabušic a jeho hlavičku o zem dotlačil zblízka za brankovou čáru nepokrytý JAKUB JUGAS.
23'
Mosquerovi vletěl do cesty Záviška a odkopává míč na první liberecký roh.
22'
Individuální akce Jana Závišky končí nepřesnou křížnou střelou.
21'
Nguyen s potížemi zkrotil na trávníku střílený centr z pravé strany, který mu tečoval spoluhráč Jugas.
20'
Úchvatnou sérií rychlých narážeček pronikli do pokutového území hostující Jukl s Dvořákem. Prekopovu střelu bez přípravy z malého vápna pak odrazil jeden z obránců, ale míč vrátil hlavou do sítě OTTO URMA.
18'
Ani druhý roh však libereckou bránu neohrozil a míč se snáší až před Ottmara, který rozehrává před velkým vápnem.
17'
Vzápětí budou hosté kopat od praporku na protější straně.
16'
Votrokům se otevřel prostor na levém křídle a po rychlé kombinaci vybojovali rohový kop.
14'
Rabušic se zleva šikovně protáhl mezi dvěma protihráči a prudkou střelu otřel o boční síť.
11'
V úvodní desetiminutovce měl míč častěji na kopačkách Hradec Králové, nyní z brejku zahrozil Kolumbijec Mosquera, ale zpoza šestnáctky netrefil zařízení.
10'
Ze střetu na zemi u postranní čáry odkulhali oba hráči, po krátké pauze ale budou v pořádku, ani jeden nevyžaduje ošetření.
8'
Trestný kop Kamsa Mary hradecká obrana odhlavičkovala, zpětný nákop Fukaly odskočil Rabušicovi od nohy a má ho ve své moci brankář Radim Ottmar.
6'
Záviška dostal od Procházky přihrávku patičkou, ale do plných se neodvážil jít a vrací míč k půlící čáře.
5'
Hradec Králové je nadále aktivnější a Juklova hlavička končí těsně vedle tyče.
4'
Fukala vytloukl bloky a odkopávat se bude od brány Slovanu.
3'
Liberecký brankář vyřešil razantním odkopem z malého vápna dotírání hostujících útočníků.
1'

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Jugas, Mikula – Pešek, Chaluš, Nešický, Mara, Mosquera – Rabušic
Náhradníci: Hasalík – Tijani, Barac, Hromada, Šulc, Csáno, Hilál

FC Hradec Králové: Ottmar – Procházka, Čech, Král, Urma – Jukl, Rada – Záviška, Soukeník, Prekop – Dvořák
Náhradníci: Vízek – Samko, Novotný, Mejdr, Leibl, Doležal, Šípek.
FC Hradec Králové

Hradci v loňské sezóně nevyšel cíl probojovat se do nejvyšší české soutěže. Konec sezóny ho sice zastihl v dobré formě, avšak ztráta na druhé postupové místo byla velká, třináctibodová. Východočeši zatím předvádějí dobré výkony i v novém ročníku. Vítězně zvládli všechny tři přípravné zápasy, následně v MOL Cupu rozdrtili 6:0 Náchod. V prvním kole ligy nejprve porazili 1:0 Vlašim, minulý víkend pak ovládli bláznivé utkání v Jihlavě výsledkem 4:3.
FC Slovan Liberec

Slovan Liberec zahájil nový ročník FORTUNA:LIGY na půdě Sigmy Olomouce, kde nepředvedl moc dobrý výkon a z Hané se vracel s porážkou 0:1. Hoftychova družina si spravila náladu uplynulý víkend, kdy deklasovala vicemistra z Plzně 4:1. V rámci předsezónní přípravy Liberečtí sehráli šest zápasů s vyrovnanou bilancí výher, remíz i porážek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.