Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Pogoň : War. Poznaň - 15. ledna 2021   15:00

Pogoň
Pogoň
0:2
(0:0)
War. Poznaň
War. Poznaň
63' Jaroch   • 90+8' Handzlik
Pogoň
Stipica (46. Busztyn) – Stolarski (60. Stec), Zech (46. Łasicki), Malec (60. Triantafyllopoulos), Bartkowski (46. Mata), Dąbrowski (46. Podstawski) Kozłowski (46. Łęgowski), Smoliński (60. Mruk), Gorgon (46. Fornalczyk, 80. Lis), Kowalczyk (46. Cibicki), Zahović (60. Benedyczak).
Bursztyn – Balcewicz, Triantafyllopoulos, Łasicki, Mruk, Mata, Stec, Lis, Podstawski, Łęgowski, Fornalczyk, Cibicki, Benedyczak.
Artur Aluszyk (Szczecin)
Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin
War. Poznaň
Lis – Grzesik, Ivanov, Kieliba, Kuzdra (40. Kiełb), Baku (45. Rybicki), Trałka, Kupczak, Żurawski, Jakóbowski, Kuzimski.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje.
Warta Poznań okazała się lepsza 2:0 w sparingu z Pogonią Szczecin. Konfrontacja trwała 105 minut, a Zieloni znaleźli sposób na skierowanie piłki do bramki przeciwnika w drugiej oraz w trzeciej tercji. Z dużych błędów w obronie Portowców skorzystali Gracjan Jaroch oraz Konrad Handzlik. Pogoń nie była w stanie niczym odpowiedzieć na trafienia rywali.
90+15'
Koniec meczu.
90+14'
Adrian Benedyczak oddał strzał z bliska. To była dogodna szansa na zdobycie gola kontaktowego, jednak Adrian Lis umiejętnie skrócił kąt i nie pozwolił na poprawienie wyniku młodemu napastnikowi.
90+12'
Gra na utrzymanie podopiecznych Piotra Tworka. Pogoń Szczecin nie kwapi się do podejścia wysokim pressingiem, więc prawdopodobnie pogodziła się z porażką.
90+10'
Przewinienie Davida Steca blisko koła środkowego. Po nim Warta Poznań wznowiła grę od rzutu wolnego. Przyjezdnym nie spieszyło się z wykonaniem stałego fragmentu gry.
90+8'
Gol dla Warty!
Strzelcem bramki KONRAD HANDZLIK.

Warta Poznań podwoiła prowadzenie i wszystko wskazuje na jej zwycięstwo w sparingu. Konrad Handzlik wparował w pole karne Pogoni Szczecin i choć w pierwszym tempie podawał, to miał po chwili możliwość oddania strzału. Ponownie nie popisali się obrońcy gospodarzy, za co karą było płaskie uderzenie w kierunku dalszego narożnika w bramce Jakuba Bursztyna.
90+6'
Mateusz Łęgowski nie potrafił utrzymać się w posiadaniu futbolówki blisko pola karnego Warty Poznań. Napór na młodego pomocnika Pogoni Szczecin wywierał Kajetan Szmyt.
90+5'
Warta Poznań poradziła sobie z zagraniem Davida Steca w kierunku Adriana Benedyczaka. Futbolówka została wybita na korner przez poznaniaków.
90+4'
Kolejne rozegranie Pogoni Szczecin w pobliżu koła środkowego. Piłka sunie między gospodarzami, co jest kontrolowane przez podopiecznych Piotra Tworka.
90+1'
Mateusz Łęgowski oddał strzał z rzutu wolnego. Techniczna próba, po której piłka nie poleciała w bramkę Adriana Lisa. Golkiper przyjezdnych odprowadził ją wzrokiem poza boisko.
90'
Przewinienie na Davidzie Stecu blisko linii pola karnego Warty Poznań. Kolejna szansa na sprawienie problemu przyjezdnym uderzeniem ze stałego fragmentu gry.
89'
Mariusz Fornalczyk powrócił w pobliże własnego pola karnego i uniemożliwił zbudowanie tam ataku przeciwnikom z Poznania.
87'
Warta Poznań pozwala na rozgrywanie futbolówki podopiecznym Kosty Runjaicia. Ci mają możliwość zaprezentowania się w ataku pozycyjnym.
85'
Tomas Podstawski uruchomił podaniem Luisa Matę. Dośrodkowanie Portugalczyka z lewego skrzydła zostało zablokowane przez defensora.
83'
Blisko powiększenia prowadzenia przez Wartę Poznań. Po wrzutce ze stałego fragmentu gry żadnemu z zawodników Pogoni Szczecin nie udało się sprawnie wyekspediować futbolówki. Na koniec zamieszania płaskie uderzenie nieznacznie obok słupka w bramce Jakuba Bursztyna.
80'
Piłka znalazła się w bramce Warty Poznań, ale nie ma mowy o uznaniu gola z powodu spalonego. Wznowienie zostało przyznane Adrianowi Lisowi.
80'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Fornalczyk, na boisku pojawia się Lis.
79'
Piłka na połowie beniaminka PKO Ekstraklasy, a tam przewinienie na Mariuszu Fornalczyku. Od rzutu wolnego Pogoń Szczecin.
77'
Podanie Mariusza Fornalczyka w kierunku Pawła Cibickiego. Zostało ono przechwycone przez skoncentrowanego na swojej pozycji defensora z Poznania.
75'
Przerwa przed trzecią tercją.
74'
Podanie z głębi pola do Adriana Benedyczaka, któremu nie udało się opanować piłki blisko linii szesnastki. Wrócili przyjezdni i nie pozwolili na oddanie strzału.
70'
Pogoń musi organizować się do odrabiania strat do przeciwnika. Podopieczni Kosty Runjaicia pozostają w bezpiecznej dla poznaniaków odległości od bramki.
63'

Poznaniacy objęli prowadzenie w drugim kwadransie po przerwie. Pogoń Szczecin starała się wyprowadzić piłkę krótkimi podaniami, ale popełniła karygodny błąd blisko własnego pola karnego. Warta potrafiła to wykorzystać i jej szybki atak zakończył się strzałem z bliska do siatki GRACJANA JAROCHA.
60'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Zahović, na boisku pojawia się Benedyczak.
60'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Smoliński, na boisku pojawia się Mruk.
60'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Malec, na boisku pojawia się Triantafyllopoulos.
60'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Stolarski, na boisku pojawia się Stec.
48'
Przewinienie blisko narożnika pola karnego Warty Poznań. Pogon Szczecin nie udało się spożytkować rzutu wolnego.
46'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Cibicki.
46'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Gorgon, na boisku pojawia się Fornalczyk.
46'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Łęgowski.
46'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Dąbrowski, na boisku pojawia się Podstawski.
46'
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Bartkowski, na boisku pojawia się Mata.
46'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Zech, na boisku pojawia się Łasicki.
46'
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Stipica, na boisku pojawia się Bursztyn.
46'
Druga połowa rozpoczęta.
Dłużyła się ta pierwsza połowa jak lekcja najbardziej nielubianego przedmiotu w liceum. Jedno uderzenie celne, oddane przez Damiana Dąbrowskiego, ale jego jakość pozostawiała bardzo dużo do życzenia. Generalnie na razie przeprowadzenie ciekawego ataku przekracza możliwości obu jedenastek. Ciekawe sytuacje podbramkowe są skutkiem wyłącznie stałych fragmentów gry.
45'
Pierwsza połowa skończona.
45'
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Baku, na boisku pojawia się Rybicki.
43'
Beznadziejna akcja w wykonaniu Damiana Dąbrowskiego oraz Luki Zahovicia. W odpowiedzi szarża Łukasza Trałki podsumowana niecelnym dośrodkowaniem.
40'
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Kuzdra, na boisku pojawia się Kiełb.
39'
Warta Poznań ma inicjatywę w ostatnich minutach rywalizacji. Jej rozegranie zostało przerwane gwizdkiem przez sędziego z powodu spalonego Mateusza Kuzimskiego.
38'
Mateusz Kuzimski organizował się do kontrataku. Miał sporo miejsca na połowie Pogoni Szczecin, ale nie potrafił w porozumieniu z Makaną Baku wypracować pozycji do oddania strzału na bramkę gospodarzy.
36'
Jakub Kuzdra nie będzie kontynuować rywalizacji z Pogonią Szczecin. Zszedł jednak z boiska o własnych siłach.
35'
Przewinienie Mateusza Kuzimskiego na zastawiającym dostęp do piłki Pawle Stolarskim. Na dodatek przerwa w grze jest spowodowana urazem Jakuba Kuzdry.
33'
Bartosz Kieliba próbował wykorzystać powracające dośrodkowanie w pole karne Pogoni Szczecin. Dante Stipica nie pozwolił doświadczonemu defensorowi na oddanie strzału.
32'
Przewinienie atakującego zawodnika Warty Poznań na Damianie Dąbrowskim. Sędzia przyznał futbolówkę zawodnikom ze Szczecina.
30'
W ten sposób minął drugi kwadrans rywalizacji w Szczecinie. Dzieje się bardzo mało. Pojawiło się uderzenie celne Damiana Dąbrowskiego, ale nie ominęłoby ono żadnego profesjonalnego bramkarza.
29'
Akcja Pogoni Szczecin na lewym skrzydle została przerwana przez podopiecznych Piotra Tworka.
28'
Szansa na zagrożenie Pogoni Szczecin z rzutu rożnego. Odchodzące dośrodkowanie nie sprawiło problemu gospodarzom.
25'
Alexander Gorgon strzelił na zakończenie indywidualnego ataku. Piłka kopnięta anemicznie przez ofensywnego pomocnika Pogoni Szczecin nie doturlała się do bramki Zielonych.
23'
Premierowe uderzenie celne! Damian Dąbrowski ominął mur, ale jednocześnie strzelił z rzutu wolnego zbyt lekko, żeby zaskoczyć Adriana Lisa. Pewna interwencja bramkarza Warty Poznań.
22'
Benedikt Zech poradził sobie z dośrodkowaniem Michała Jakóbowskiego. Zainicjowany przez Austriaka kontratak został przerwany faulem Roberta Ivanova na Luce Zahoviciu blisko linii pola karnego.
20'
Dośrodkowanie Roberta Ivanova poleciało prosto do Dantego Stipicy. Chorwat nie miał prawa do popełnienia błędu przy wykonywaniu interwencji na przedpolu.
18'
Alexander Gorgon oddał strzał z rzutu wolnego przyznanego Pogoni Szczecin po faulu na Sebastianie Kowalczyku blisko narożnika pola karnego. Austriak nie przymierzył w bramkę Adriana Lisa.
17'
Bałagan w polu karnym Warty Poznań po dośrodkowaniu. Sebastian Kowalczyk oddał strzał w nogi dobrze ustawionego defensora Warty Poznań. Adrian Lis nie musiał tym razem interweniować.
16'
Kwadrans rywalizacji za ekstraklasowiczami i generalnie jest ona bezbarwna. Jedyne godne odnotowania uderzenie oddał Maciej Żurawski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Trałki.
14'
Wymiana podań w wykonaniu Alexandra Gorgona, Sebastiana Kowalczyka oraz Luki Zahovicia. Piłka strącona przez napastnika Pogoni Szczecin poleciała w objęcia Adriana Lisa.
13'
Akcje Pogoni Szczecin budowane z wykorzystaniem szeroko ustawionego na prawym skrzydle Pawła Stolarskiego. Warta Poznań konsekwentnie przesuwa się w obronie.
10'
Prostopadłe podanie do Luki Zahovicia, ale futbolówka uciekła szczecinianom do skoncentrowanego na przedpolu Adriana Lisa. Skuteczna interwencja bramkarza z Poznania.
9'
Alexander Gorgon uruchomił podaniem w pole karne Sebastiana Kowalczyka. Drużyna ze Szczecina ponownie nie zorganizowała się do oddania uderzenia.
7'
Faul Pawła Stolarskiego kilka metrów od pola karnego Pogoni Szczecin. Po dośrodkowaniu Łukasza Trałki z rzutu wolnego oddał strzał głową Maciej Żurawski. Nie przymierzył pod poprzeczkę.
6'
Kolejne przewinienie na połowie Warty Poznań na umiejętnie zastawiającym dostęp do futbolówki Michale Jakóbowskim.
4'
Sebastian Kowalczyk dryblował na wysokości pola karnego przeciwnika. Dośrodkowanie, a po nim gwizdek sędziego. Alexander Gorgon faulował Michała Jakóbowskiego przy próbie dojścia do piłki.
3'
W rozegraniu początkowo Warta Poznań, ale wymiana podań podopiecznych Piotra Tworka nie okazała się tak dobra, żeby przedrzeć się w pole karne strzeżone przez Dantego Stipicę.
2'
Pogoń gra w granatowo-bordowych pasiakach, a jej przeciwnik z Poznania w zielonych koszulkach i spodenkach z białymi elementami.