Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Opava - 8. srpna 2020   10:30

Opava
Opava
17' Mondek
Třinec

Od 57. minuty: Ciupa – Bolf, Gáč, Janoščín, Hýbl – Vaněk, Weber – Omasta, Zlatohlávek, Puchel – Akulinin.
Šiška – Vaněk, Janoščín, Akulinin, Omasta, Gáč, Puchel, Weber, Hýbl, Bolf.
Dorušák.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
74 diváků
Opava
Lasák – Helebrand, Rychlý, Večerka – Wybraniec, Gorčica – Mondek, Machuča, Ščudla – Dordič, Dedič.

2. poločas: Šrom – Harazim, Hrabina, Koschatzký, Helešic – Řezníček, Darmovzal – Pikul, Texl, Holík – Juřena.
Šrom – Harazim, Žídek, Řezníček, Holík, Hrabina, Koschatzký, Juřena, Helešic, Darmovzal, Texl, Pikul.

Z Třince je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Opavu nyní čeká odjezd na soustředění do Rakouska, Třinečtí sehrají generálku proti Karviné v závěru příštího týdne na karvinském stadionu.
Přípravný zápas mezi Třincem a Opavou je minulostí. Všechny góly padly v první půli, kde Opavu dostal do vedení Mondek. Před přestávkou pak vyrovnal Attah. Ve druhé půli se ukázali další nováčci, jenže kvalita zápasu opadla, ubylo šancí a také gólů.
90'
90'
V závěru utkání ještě Helešic seběhl z pravé strany do středu, odkud vypálil do středu brány, kde byl gólman Ciupa.
90'
Omasta převzal přihrávku na pravou stranu v ofsajdu.
88'
Texl zkoušel vymodlit penaltu v souboji s Hýblem, třinecký obránce mu čistě sebral míč.
87'
Blíží se nám závěr zápasu. Rohový kop Darmovzala odkopl Hýbl.
85'
Puchel byl volný na levé straně, ale Zlatohlávek v těžké pozici mu nedokázal přihrát. Míč skončil u obránce Koschatzkého.
83'
Puchel z přímého kopu přestřelil opavskou zeď i branku.
82'
Omasta zakličkoval vedle šestnáctky, to nenechalo chladným Helešice, který ho nohama sestřelil k zemi.
80'
Rohový kop Darmovzala prolétl šestnáctkou, míč se však vrátil k opavskému hráči, který i druhým pokusem přestřelil vápno.
79'
Harazim zkoušel odcentrovat z pravé strany, ale Hýbl jeho pokus nohejbalovým způsobem zablokoval.
79'
Rohový kop Opavy postrádal přesnost, domácí získali míč.
77'
Přímý kop Dordiče z pravého kraje prolétl přes celou šestnáctku až za třineckou branku.
76'
Pikul na levé straně uvolnil Helešice, který zkusil vystřelit, ale trefil pouze nohy třineckých bránících hráčů.
73'
Oba týmy doplňují tekutiny. S blížícím se polednem teplota stoupá.
69'
Rohový kop Puchela z pravé strany našel hlavu Gáče, ten nebyl vůbec překvapený a míč odrazil vysoko nad bránu.
68'
Zajímavý přímý kop pro Opavu skončil tragicky. Zhruba z 18 metrů vystřelil Holík, ale poslal jen takový padáček, pro který si došel gólman Ciupa.
67'
Darmovzal zachytil třineckou přihrávku na útočné polovině, přihrál Texlovi, který se na hranici vápna zabrzdil a nebezpečnou akci ukončil.
65'
Do zakončení se dostali také Třinečtí, ale po střele Akulinina míč orazítkoval pouze reklamní panel vedle opavské branky.
62'
Po centru Darmovzala z levé strany se na zadní tyči ocitl volný Harazim a hlavou vystřelil do míst, kde byl překvapený brankář Ciupa, který byl doslova trefen.
60'
Ou, tak to byla rána. Z kroku se opřel do míče Holík a orazítkoval břevno třinecké branky! Následuje rohový kop, míč pravděpodobně lízl brankář Ciupa!
57'
Čerstvý Gáč zajel ostře do soupeře u postranní čáry. Hosté mají výhodu přímého kopu, třinecký obránce může být rád, že neinkasoval osobní trest.
56'
Hromadné střídání v třineckém týmu.
56'
Ani Harazimův balón nedoručil vzdušný prostor na hlavy opavských hráčů. Pro míč si došel brankář Ciupa.
52'
Nepovedený centr Javůrka z levé strany skončil místo u Attaha v rukou brankáře Šroma.
49'
Do souboje s brankářem Ciupou se dostal kapitán Holík, karvinský mladíček proti opavskému nováčkovi vyběhl a následně vyrazil jeho střelu po zemi.
49'
Třinečtí do druhého poločasu vstoupili téměř beze změn. To Opava vyměnila pravděpodobně celou jedenáctku.
46'
První poločas nabídl vyrovnaný souboj, Třinečtí hrozili především u brejků, ale ze svých šancí využili pouze jedinou Attahem. Opavští také využili jednu kolmici, kterou zakončil Mondek.
45'
45'
Další šance Třince! Třinečtí šli tři na dva, Stáňa přihrál z pravé strany Zlatohlávkovi, ten z hranice šestnáctky vypálil k levé tyči, ale netrefil opavskou branku!
43'
Dlouhý balón Javůrka vyústil v souboj mezi Stáňou a brankářem Lasákem, třinecký hráč píchnul balón před opavským gólmanem, přehodil jej, ale míč doskákal jen vedle brány hostujícího celku.
41'
Třinec právě vstřelil branku!
Obrana Opavy trochu zaspala, Třinečtí se dostali do úniku dva na jednoho, který zakončil po přihrávce Stáni do prázdné brány střílející CHRISTIAN JUNIOR ATTAH – 1:1!
40'
Po rohovém kopu Ščudly se zpoza šestnáctky opřel do míče Rychlý, ale místo střely na bránu z toho byl rugbyový kop.
39'
Mondek hledal polovysokým pasem rozběhnutého Dediče, ten míč zasáhl, ale rozběhl se o chlup rychleji než měl, proto následovalo odpískání ofsajdu.
37'
Opavská obrana si poradila i s rohovým pokusem třineckého záložníka.
36'
Přímý kop Steinhübla z pravé strany odvrátil Rychlý na roh.
32'
Rohový kop Třince. Steinhübel zahrál míč do malého vápna, kde si vyskočil brankář Lasák a vyboxoval míč mimo pokutové území.
29'
Třinecký trávník osvětluje teplé slunce, teplota se pohybuje kolem třiceti stupňů. Hráči proto potřebují přestávku na osvěžení.
25'
Steinhübel rozehrál rohový kop na hranici šestnáctky, odkud se snažil střílet Rudzan, ale jeho pokus letěl vedle levé tyče, kde byli další třinečtí hráči, kteří nedokázali balón dostrkat do brány.
22'
Zlatohlávek rozehrál míč od rohového praporku na přední tyč, kde byl první u míče obránce Opavy a odkopem rozjel protiútok, po kterém na půlce fauloval Mondeka třinecký Steinhübel. Třinecký záložník uviděl žlutou kartu.
22'
Třinečtí mají šanci na vyrovnání v podobě rohového kopu.
17'
Opava právě vstřelila branku!
Opavský KAROL MONDEK přijal přihrávku do volného prostoru a střelou z pravé části šestnáctky prostřelil brankáře Ciupu – 0:1!
15'
Tvrdá střela Mondeka zpoza šestnáctky vyprášila rukavice brankáři Ciupovi. Ten si s nepříjemným pokusem opavského záložníka poradil.
13'
Třinečtí se dočkali gólu, střelu Javůrka se snažil před gólmanem tečovat Attah, ale byl v ofsajdu. Gól tak nemohl platit.
10'
Machuča si z pravé strany vběhl do šestnáctky, odkud prudkou střelou trefil obránce Rudzana, dorážka Dordiče letěla vedle branky.
8'
Gorčica se snažil přistrčit míč Ščudlovi na hranici šestnáctky, ale nepříliš prudký pas skončil v rukavicích gólmana Ciupy.
6'
Ciupa tentokrát zasahovat nemusel, střela jednoho z hráčů ve žllutomodrém dresu skončila vedle branky.
3'
Na druhé straně zasahoval také brankář Ciupa, který si poradil s prudkým centrem Ščudly z levé strany šestnáctky.
2'
Po následném autu se z hranice šestnáctky opřel do míče Cienciala, ale tvrdou střelou nad bránu netrefil branku.
1'
Aktivní napadání vystrašilo opavskou defenzívu, situaci hasil odkopem do autu opavský brankář.
1'

FK Fotbal Třinec: Ciupa – Celba, Šuľa, Rudzan, Javůrek (C) – Steinhübel, Foltyn – Stáňa, Zlatohlávek, Cienciala – Attah.
Náhradníci: Šiška – Vaněk, Janoščín, Akulinin, Omasta, Gáč, Puchel, Weber, Hýbl, Bolf.

SFC Opava: Šrom – Helebrand, Rychlý, Večerka – Wybraniec, Gorčica – Mondek, Machuča, Ščudla – Dordič, Dedič.
Náhradníci: Šrom – Harazim, Řezníček, Holík, Hrabina, Koschatzký, Juřena, Helešic, Darmovzal, Texl, Pikul.

Rozhodčí: Dorušák.
Nejen Opava, ale i domácí celek měl v minulé sezóně problém s virusem pod značkou Covid-19. Dvoutýdenní karanténa se projevila na následných výsledcích a Oceláři zakončili sezónu na 13. místě druholigové tabulky.

V letní přestávce tým opustili brankář František Chmiel (návrat z hostování do Ostravy), obránce Ondřej Kušnír (ukončil kariéru), záložníci David Machalík (konec hostování ze Slovácka), Jiří Valenta (konec smlouvy) a útočník Tomáš Wojnar (návrat do Havířova).

Trenér Svatopluk Habanec v letní přípravě hodně zkouší. V třinecké sestavě se vystřídalo sedmnáct nových hráčů – brankáři Lapeš, Weiss, Ciupa, Cipra a Šiška, obránci Fareb, Neuer, Bolf, Celba, Cverna, Šimko, Košút a Rudzan, záložníci Šípek se Zlatohlávkem a útočníci Barkov s Attahem.

Výsledek posledního duelu na půdě ostravského Baníku nemohl nikoho uspokojit. Slezané inkasovali osm gólů, což je nejvíce za posledních deset let. O gól méně inkasovali naposledy v MOL Cupu 26. září 2018, kdy v Olomouci prohráli 0:7.

S čím domácí vyběhnou na Opavu? To je zatím záhadou. Uvidíme, co trenérské duo Habanec – Jakus vymyslí na svého soupeře.
Opavští zahájili letní přípravu jako poslední tým nejvyšší soutěže. Svou roli sehrál i případ nakaženého hráče koronavirem, který zapříčinil předčasné ukončení soutěže.

Nyní už dvojice trenérů Kováč – Skácel připravuje žlutomodrý celek na start nového ročníku. Do nové sezóny už trenéři nepočítají s Petrem Zapalačem, Janem Hoškem. Do béčka byl přeřazen Lukáš Železník a na soustředění odcestoval se Spartou Filip Souček.

Nováčky v opavské sestavě jsou mladíci Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Tomáš Koschatzký, Tomáš Rataj, Adam Ščudla a Dalibor Večerka. Z hostování ve Vítkovicích se vrátil Matěj Helebrand. Na zkoušce jsou polští fotbalisté Bartosz Pikul a Nataniel Wybraniec, a také bývalý hráč Sokolova Ondřej Machuča.

Opava měla dnes sehrát dva přípravné zápasy, ale Gliwice na poslední chvíli zápas zrušily, proto pravděpodobně většina hráčů dostane prostor v Třinci.
Sportovní areál na Lesní nabídne v sobotu dopoledne souboj dvou týmů, které ještě v nedávné době sváděly boje ve druhé nejvyšší soutěži. Třináctý celek loňského ročníku Fortuna národní ligy hostí předposlední tým uplynulého ročníku nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.