Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Levski : Bohemians - 21. ledna 2022   14:00

Levski
Levski
13' Bari
1:1
(1:0)
Bohemians
Bohemians
46' Květ
Levski
Bohemians

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Je konec. Levski Sofia remizovala s Bohemians Praha 1905 v poměru 1:1. Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a ve 13. minutě otevřel brankový účet Bari. Následně to byl převážně bulharský celek, který byl na míči a vytvářil si náznaky příležitostí. Ve 40. minutě mohli hosté srovnat, ale hlavička trefila břevno. O tři minuty později mohl přidat druhou branku Bari, ale rovněž trefil hlavou tyč. Do druhé půle vlétli hosté skvěle, neboť už po třiceti minutách se prosadil Roman Květ a srovnal. V 78. minutě se musel natáhnout Bačkovský na hlavičku Córdoby. O dvě minuty později se ocitl Necid v dobré šanci, ale Andrejev jej rovněž vychytal.
90'
89'
Necid hledal ve vápně Chramostu, ale nakonec se k míči dostal brankář Andrejev.
87'
Nákop hostů skončil jen u brankáře Andrejeva.
86'
Hosté se sice dostali ke střele z dálky, ale ta neměla gólové parametry ani náhodou.
84'
Domácí se snaží rozhodnout zápas, ale Bohemka se zatím dobře brání.
82'
Rohový kop Bulharů tentokrát nepřinesl nic vážnějšího.
80'
Tomáš Necid se dostal do zakončení v malém vápně, ale brankář Andrejev jeho pokus dokázal vytáhnout na břevno!
79'
Znovu přišla hlavička domácího hráče, ale ta letěla z dálky a hostující brankář tak byl připraven.
78'
Jose Córdoba se po centru z rohu dostal ke hlavičce, ale Bačkovský předvedl velmi dobrý zákrok, když se natáhl ke své tyči!
77'
Levski Sofia pokračuje v útočném nátlaku a nyní získala rohový kop z levé strany.
76'
Patrik-Gabriel Galčev se snažil prodrat dopředu středem hrací plochy, ale nakonec neměl proti přesile šanci.
74'
Sofia měla k dispozici další volný kop, ale následný centr dokázal odvrátit Dostál.
73'
Antojan Stojanov se dostal do zakončení hlavou po centru Mihajloviče, ale Bačkovský si poradil bez větších problémů.
72'
Tomáš Necid se po nákopu brankáře dopustil faulu ve středu hrací plochy. Levski tak pokračuje v dominanci držení míče, ale zatím si nemůže vypracovat nějakou větší šanci.
71'
Útočná akce klokanů nepřinesla nic vážnějšího a balón skončil jen za svatyní Andrejeva.
70'
Bohemka si ale dvacet minut před koncem opět poradila a dostala balón do bezpečí.
70'
Standardní situace sice nepřinesla nic vážnějšího, ale posléze přišel opět faul českého týmu a následuje další volný kop Levski.
69'
Ivan Goranov byl zfaulován a domácí celek získal volný kop z levé strany.
68'
Vstup hostů do druhé půle byl velice aktivní, ale nyní spíše vidíme opět obraz první poloviny zápasu, kdy byla Levski Sofia o něco lepším týmem.
67'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Koubek, přichází Necid.
65'
Patrik-Gabriel Galčev se uvnitř vápna opřel do míče z voleje, ale jeho pokus opět zblokovala obrana Bohemky.
64'
Bilal Bari se sice dostal do vápna soupeře, ale ke střele už nikoliv.
63'
Mihajlovič sice odcentroval z pravé strany, ale balón bez problémů odvrátila obrana Bohemky.
62'
Po rychlém brejku Bohemky se Martin Dostál odhodlal ke střele, ale ta neměla moc razance a Andrejev si poradil.
61'
Petr Hronek podkopl soupeře ve středu hřiště a Levski bude nadále u míče.
60'
Hodina utkání je za námi a Levski Sofia hraje v přípravném utkání s Bohemians Praha 1905 smírně 1:1.
59'
Jan Chramosta se nyní dopustil ruky ve středu hrací plochy a Levski bude opět u míče.
58'
Standardní situace ale nakonec nepřinesla nic vážnějšího. Posléze se ještě Levski snažilo něco vymyslet, ale bude z toho jen aut pro hosty.
57'
Nyní bude následovat rohový kop bulharského celku a to z levé strany.
56'
Sofia dostala míč do šestnáctky hostů z pravé strany a poslední minuty je Levski více na balónu a zpět v zápase.
55'
Zdravko Dimitrov sice nedostihl míč, ale nakonec to bude alespoň autové vhazování pro Levski.
54'
Radoslav Koněv se snažil svým pasem na levou stranu najít spoluhráče, ale míč se svezl do zámezí.
53'
Bulharský celek nyní drží balón a snaží se vymyslet něco smysluplnějšího na polovině českého týmu.
52'
Domácí se sice snažili nákopem za obranu dostat ke střele, ale Bačkovský byl připraven.
51'
Levski mělo opět problémy se dostat přes polovinu hrací plochy a nakonec muselo zvolit přihrávku zpět brankáři.
50'
Nakonec se Petr Hronek dostal do zakončení zpoza vápna, ale jeho pokus letěl jen vedle brány Andrejeva.
49'
Znovu je český celek na míči a následně rozjíždí akci po pravé straně.
48'
Bohemka po vystřídání předvádí naprosto jiný výkon už po pár minutách a Levski je omráčené.
46'
Bohemians právě vstřelili branku!
Fantastický vstup českého celku do druhé půle, neboť už po třiceti vteřinách je srovnáno na 1:1! ROMAN KVĚT se dostal k balónu uvnitř vápna a tvrdou ránou k tyči prostřelil Andrejeva.
46'
Sestava Bohemians do 2. poločasu: Bačkovský – Köstl, Bederka, Vondra – Dostál, Květ, Jindřišek, Hronek, Kovařík – Koubek, Chramosta
46'
První polovina utkání je za námi a Levski Sofia vede nad Bohemians Praha 1905 v poměru 1:0. Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a ve 13. minutě otevřel brankový účet Bari. Následně to byl převážně bulharský celek, který byl na míči a vytvářil si náznaky příležitostí. Ve 40. minutě mohli hosté srovnat, ale hlavička trefila břevno. O tři minuty později mohl přidat druhou branku Bari, ale rovněž trefil hlavou tyč.
45'
44'
Následně musel být jeden z hráčů Bohemky ošetřen a může se opět pokračovat na konci první půle.
43'
Wenderson Tsunami poslal skvělý centr do vápna, kde se dostal ke hlavičce Bilal Bari, ale ten rovněž trefil pouze brankovou konstrukci!
42'
Dimitar Kostadinov se chtěl po levé straně dostat přes obránce soupeře, ale ten jej nepustil za svá záda.
41'
Nyní se Levski dostalo k centru z pravého křídla, ale ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího.
40'
Největší šance Bohemky v zápase, ovšem hlavička uvnitř vápna pouze orazítkovala horní tyč!
39'
Pražská Bohemians ale v první půli nepředvádí dobrý výkon a další volný kop nepřinesl zkrátka vůbec nic k popsání.
38'
Andrian Krajev šel do skluzu ve středu hřiště velmi tvrdě a uviděl za svůj počin žlutou kartu.
37'
Nyní se hosté ocitli v problémech a brankář Hugo Jan Bačkovský se dostal skoro až ke středu hrací plochy.
36'
Ovšem ani tentokrát nebyl k vidění nějaký speciální centr a balón zavítal do zámezí za bránu Andrejeva.
35'
Po nedovoleném zákroku ovšem bude následovat volný kop Bohemky z levé strany.
34'
Volný kop Bulharů ovšem nebyl zahrán podle jejich představ a skončil mimo hrací plochu.
33'
Daniel Krch se dopustil faulu na své polovině a Bohemka bude čelit další standardní situaci.
32'
Wenderson Tsunami pořádně prohání obranu hostů na levé straně a znovu dokázal odcentrovat do vápna, ovšem tam se žádný z domácích nedostal k zakončení.
31'
Levski získalo volný kop a po jeho centru přišlo zakončení, které ale zblokovala obrana Bohemky.
30'
Standardní situace českého celku ovšem nepřinesla nic nebezpečného a domácí Tsunami se postará o autové vhazování.
29'
Po chvíli se ale Bohemka znovu dostala do vápna a tentokrát také ke střele, která byla zblokována do zámezí a následuje rohový kop.
28'
Jakub Fulnek posílal míč z pravé strany do šestnáctky soupeře, ale domácí mužstvo se ubránilo.
27'
Dimitar Kostadinov rozběhl akci po levé straně a následně posunul míč Barimu, ovšem jeho zakončení nemělo razanci a letělo vedle.
26'
Sofia má opět míč bezpečně ve své moci na kopačkách a rozjíždí tak další útočnou akci.
24'
Vysvobození pro hosty, neboť se Bilal Bari dopustil útočného faulu.
22'
Luděk Klusáček sice vybízel svůj celek k větší aktivitě a dostupování, ovšem Levski se opět snadno dostalo na pár metrů k vápnu českého celku.
21'
Michal Beran dokázal zblokovat přihrávku Tsunamiho a následuje autové vhazování Levski.
20'
Další zakončení ze strany Bulharů, kteří jsou momentálně jednoznačně lepším týmem, ale Bačkovský nemusel zasahovat.
18'
Tentokrát se Vojtěch Novák opřel do Bilala Bariho a zezadu jej poslal k zemi.
17'
Centr z rohového kopu ovšem skončil jen bezpečně v rukou brankáře Bačkovského.
16'
Nynější centr Sofie z pravé strany byl přetažen, ale po špatné přihrávce hostů následuje rohový kop Levski.
15'
Znovu se Levski dostalo dopředu, ale tentokrát skončil centr jen v moci brankáře Bačkovského.
13'
Levski Sofia právě vstřelila branku!
Domácí celek jde do vedení! Wenderson Tsunami poslal z levé strany přihrávku blíž k hranici vápna, kde si ale obrana Bohemky poradila katastrofálně a dostala tak BILALA BARIHO do obrovské šance, se kterou si marocký útočník poradil zkušeně.
12'
Radoslav Koněv se rozmýšlel mezi centrem do vápna a přihrávkou zpět, ale nakonec z toho byla přihrávka zpět.
10'
Prvních deset minut přípravného utkání nám nepřineslo nic moc aktivnějšího. Častěji u míče je bulharský celek.
9'
Po souboji ve středu hrací plochy bude následovat autové vhazování pro Levski.
7'
Radoslav Koněv šel po souboji s brankářem Bačkovským k zemi, ale místo penalty se odpískal ofsajd!
6'
Domácí mužstvo zatím je o něco aktivnějším celkem směrem dopředu, ale zatím toho k vidění moc atraktivního není.
5'
Levski se sice dostalo do zakončení zpoza vápna, ale to zblokovala obrana pražského celku.
4'
Hosté se poprvé dostali k balónu na delší dobu, ale nakonec pas obránce letěl jen do zámezí.
3'
Posléze se Sofia snažila něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec se míč dostal za bránu Bačkovského.
2'
Bulharský celek je od úvodu utkání u míče, ale zatím jej drží pouze ve středu hrací plochy.
1'

PFC Levski Sofia: Andrejev – Mihajlovič, van der Kaap, Córdoba, Tsunami, Koněv, Krajev, Mitkov, Petkov, Kostadinov, Bari

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Bartek, Beran, Keita, Koubek, Novák, Krch, Mareček, Hašek, Fulnek, Nový
Náhradníci: Valeš – Jindřišek, Hronek, Kovařík, Dostál, Květ, Vondra, Köstl, Bederka, Necid, Chramosta.
Desetidenní herní soustředění začalo ve čtvrtek Klokanům také přímo na hřišti. Do cíle dorazili Zelenobílí v pozdním středečním odpoledni a o den později už absolvovali první dva tréninky na přírodní trávě. Ještě před víkendem je navíc čeká přípravné utkání, a to proti týmu z bulharské nejvyšší soutěže. Konkrétně se jedná o klub z hlavního města tamní republiky, a to Levski Sofia. Krom něj působí v nejvyšší bulharské soutěži další týmy z města Sofia. Jmenovitě PFK CSKA Sofia, FC CSKA 1948 Sofia, Lokomotiv Sofia a Slavia Sofia. V posledních letech je v Bulharsku, díky deseti titulům v řadě, dominantním fotbalovým vládcem Ludogorets Razgrad, ovšem zdaleka ne nejúspěšnějším. Ti pochází právě z města Sofia. Vůbec nejvíce titulů má na svém kontě PFK CSKA Sofia (celkem 31) a právě druhé místo v tomto žebříčku patří soupeři Klokanů, který zvítězil v Parve lize šestadvacetkrát.

Tým Levski Sofia tvoří převážně domácí hráči. Útočnou zbraní je ovšem marocký Bilal Bari. V lize dal už pět gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu. Další tři přidal během dvou pohárových zápasů. Neodmyslitelnou součástí defenzivy je poté Ivan Goranov, který momentálně hostuje z belgického RSC Charleroi. Své místo v týmu si získal klubový odchovanec Marin Petkov, jenž v osmnácti letech chyběl pouze v jediném utkání. K jeho přednostem patří zejména driblink a připsal si i starty za národní tým Bulharska do 21 let.

Podzimní část zakončil soupeř Klokanů na šestém místě s vyrovnaným skóre 22:22. Prozatím tak svěřencům kouče Stoilova patří šesté místo. Jejich náskok na nejbližší konkurenty je ovšem pouze jednobodový. Většina zápasů v základní části již byly odehrány. Na jaře je na programu "pouze" sedm ligových kol. Systém bulharské soutěže je shodný s tím, který je praktikován i ve FORTUNA:LIZE.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.