Silvestrovské derby - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Sparta - 31. prosince 2018   10:00

Slavia
Slavia
12' Kozel  • 16' Řehák  • 22' Kozel  • 34' Kozel  • 37' Kozel
5:5
(2:4)
Sparta
Sparta
1' Trval   • 6' Vrabec   • 15' Zítka   • 17' Budka   • 38' Trval
Slavia
Zvoníček – Petřík, Mencl
Umělá tráva Eden
Sparta

Dnešní program bude pokračovat soubojem internacionálů, který vypukne v 11:00.
Nejlepší hráči utkání:

SK Slavia Praha – Luboš Kozel
AC Sparta Praha – Petr Vrabec
Je konec! Letošní ročník Silvestrovského derby hráčů starších 45 let končí nerozhodným výsledkem 5:5. Sparta se celkem hodně rychle dostala do dvoubrankového vedení, tento náskok jí vydržel také do druhého poločasu. Posléze si ale hlavní slovo vzal slávistický kanonýr Luboše Kozel, který hattrickem ve druhém dějství poslal svůj celek do vedení. Odpověď soupeře ale na sebe nenechala dlouho čekat, na konečných 5:5 srovnal Marek Trval.
40'
40'
Sparta mohla rozhodnout! Odraženého míče se totiž chopil Marek Kincl, který ale ve vyložené šanci úplně přestřelil branku.
39'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Vratislav Lokvenc, který v souboji fauloval Luboše Zákostelského. Slavia bude zahrávat volný kop.
38'
Sparta právě vstřelila branku!
Jenomže tu máme rychlou odpověď! Petr Bureš ještě stačil zakončit proti ráně Michala Horňáka, poté ale na dorážku čekal MAREK TRVAL, který si vedl o poznání lépe. Pár desítek vteřin před koncem máme opět vyrovnáno!
37'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní se vůbec poprvé v utkání dostávají do vedení! Pavel Kuka zavezl míč na útočnou polovinu, poté přihrál vedle stojícímu LUBOŠI KOZLOVI, jehož nesmírně přesná rána placírkou zapadla přesně k pravé tyči.
37'
Na opačné straně se k zakončení volejem dostal František Veselý, který ale zamířil kousek nad břevno. Poslední minuty přináší ofenzivní fotbalovou podívanou.
36'
Marek Kincl našel fantastickou přihrávkou volného Daniela Zítku, kterého ale včas zastavil Luboš Zákostelský. Nakonec z toho zřejmě byl faul na brankáře.
35'
Z druhé vlny se do míče opřel Michal Horňák, jehož pohotová rána skončila metr vedle branky. Petr Bureš se za tímto pokusem pouze ohlédl.
34'
Sešívaní si vybojovali další pokutový kop! Tentokráte se k exekuci postavil LUBOŠ KOZEL, který nekompromisně zamířil pod břevno, kam se Jaromír Blažek pochopitelně nedokázal natáhnout.
34'
Jaromír Blažek zachránil svůj celek! Skluzem se po míči vydal jeden z hráčů Slavie, avšak brankář opačného celku reflexivně skočil po hracím předmětu.
33'
Posléze jsme sledovali centrovanou nabídku od Františka Veselého, která ale skončila na boční síti. Jaromír Blažek nezasahoval, nyní bude vykopávat.
32'
Z velké vzdálenosti zkusil překvapit brankáře Petr Řehák, jenomže míč skončil kousek vedle branky. Sparta stále drží hubený náskok, do konce zbývá něco málo přes osm minut.
31'
Ve vyložené šanci se nyní zjevil Marek Kincl, který nadvakrát nepřekonal Petra Bureše. Posléze přišel nedovolený zákrok na Jaromíra Jindráčka.
30'
Vratislav Lokvenc dlouho váhal s přihrávkou, nakonec si na pravé straně vybral Marka Kincla, jehož dalekonosná přihrávka zahnala daleko k čáře Aleše Bažanta.
29'
František Veselý nevyprodukoval zrovna přesný centr, míč skončil daleko za postranní čárou. Soupeř tak bude vhazovat, ujme se toho Aleš Bažant.
28'
Pavel Kuka opět nevyzrál na Jaromíra Blažka! Slávistický kanonýr vystihl špatnou rozehrávku, tváří v tvář brankáři ale zamířil do jeho rukavic.
27'
Luboš Zákostelský se odhodlal ke střele, kterou ale zablokoval Pavel Kuka. Druhý jmenovaný se zjevil sám před brankářem, kterého ale pouze trefil.
26'
Jaromír Blažek musel ven z branky, hlavičkou pak přihrál volnému spoluhráči. Následné přenesení hry málem přineslo zakončení od Vratislava Lokvence.
25'
Žlutou kartu dostává Pavel Řehák (SK Slavia Praha).
25'
Přihrávka z kopačky Josefa Jarolíma byla příliš nízká, což ale vadit nemuselo. K centru z levé strany se dostal Daniel Zítka, který ale poslal míč do rukavic brankáře.
24'
Akce na jeden dotek v podání Slavie přinesla špatnou finální přihrávku, kterou zachytil brankář Jaromír Blažek. Sparta se ihned dostala na druhou stranu.
23'
Sám na bránu se z pravé strany hnal Daniel Zítka, kterému zakončení moc nesedlo. Výsledkem byla střela hrudníku Petra Bureše, který tak v poklidu zasáhl.
22'
Máme opět sníženo! Střílená přihrávka směřovala přesně před branku, kde jí lehce tečoval LUBOŠ KOZEL. Máme zaděláno na pořádnou zápletku!
22'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost Sparta. Ta bude pro změnu hrát zprava doleva.
21'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli hned šest branek. Sparťané jsou směrem dopředu nebezpečnější, do druhého poločasu si odnáší náskok o dvě branky.
20'
19'
Petr Vrabec se ujal rozehrávky volného kopu, centr ale poslal přímo do náruče brankáře. Sešívaní se ale kulatého nesmyslu hodně rychle zbavili.
18'
Posléze se vpřed hnal Michal Horňák, který ale nedokázal přihrát do tandemu na Vratislava Lokvence. Sešívaní tak okamžitě podnikají rychlou protiakci.
17'
I na opačné straně jsme sledovali pokutový kop! K němu se postavil VÁCLAV BUDKA, který zvolil hodně prudké zakončení, na které Petr Bureš nedosáhl. V posledních minutách sledujeme velký brankový příděl!
16'
Jenomže tu máme hodně rychlou odpověď! Roman Janoušek si všiml naprosto volného PAVLA ŘEHÁKA, kterému stačilo nastavit kopačku. Jaromír Blažek byl tentokráte zcela bez šance!
15'
Máme tu další branku tohoto zápasu! Míč propadl k Marku Kinclovi, který se pravačkou rozhodl vypálit na Petra Bureše. Do rány ještě vložil kopačku DANIEL ZÍTKA, který se tak stává čtvrtým střelcem tohoto derby.
14'
Pavel Řehák si počkal na náběh Jaromíra Jindráčka, který ale narazil pouze na jednoho z protihráčů. Sparťané se okamžitě ženou na druhou stranu.
13'
Sám na bránu uháněl Pavel Řehák, kterému se ale zapletl míč mezi nohy. Proto jsme nesledovali žádnou kloudnější střelu, Jaromír Blažek ale i přesto zasahoval.
12'
Třetí rohový kop Slavie znamenal pokutový kop! K oné rozehrávce se postavil LUBOŠE KOZEL, jenž zamířil k levé konstrukci, zatímco se Jaromír Blažek vydal k opačné tyči.
12'
To mohl být ukázkový vlastenec! Daniel Zítka zřejmě úmyslně zahrál hlavou na Jaromíra Blažka, který to měl hodně složité, míč ale vyrazil nad branku.
11'
Největší šance Slavie! Přihrávka směřovala na naprosto volného Luboše Zákostelského, který ale z levé strany napálil pouze brankáře Jaromíra Blažka.
10'
Hezký slávistický ťukec nakonec nepřinesl střelecký plus. Na opačné straně se ke střele dostal Vratislav Lokvenc, jehož ránu tečoval vedle Marek Kincl.
9'
Daniel Zítka se rozhodl přenést hru křížem, což bylo úspěšné. Posléze se Sparta stáhla zpět na vlastní polovinu, kde Miroslav Denk chyboval v rozehrávce.
8'
Z pravé strany přiletěl přízemní centr, po kterém zakončoval Luboš Kozel. Jeho rána nebyla moc prudká, proti jí Marek Kincl dokázal zablokovat do zámezí.
7'
Sešívaní se usadili na polovině soupeře, zatím to ale k ničemu nebezpečnému nevede. V tuto chvíli má míč na své noze František Veselý.
6'
Až nyní je to o dvě branky! Václav Budka předvedl náramně přesné přenesení hry na Richarda Margoliuse, který se rozhodl odcentrovat. Bureš míč vyrazil pouze před sebe, kde hlavičkou zakončoval do odkryté branky PETR VRABEC.
6'
U levé autové čáry operoval s míčem Luboš Zákostelský, který do kombinace zapojil také Milana Šimůnka. Následný pas od Jaroslava Šilhavého nebyl přesný.
5'
Málem to bylo o dvě branky! Dostatek prostoru měl kolem sebe Marek Kincl, který ale vypálil pouze do boční sítě. Petr Bureš se jen tak prolétl vzduchem.
4'
Lokvenc se vydal napříč přesile protihráčů, proti které ale pochopitelně neuspěl. I tak se míč odrazil na nohu Bažanta, který operuje na levé straně.
3'
Luboš Kozel si narazil s Františkem Veselým, avšak poté byl vytlačen až ke středovému kruhu. Aby toho nebylo málo, tak Pavel Řehák nedokázal vrátit na nohu prvně jmenovaného.
2'
První ostrý zákrok si připsal také Blažek, z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Jeslínek, jenž ale mířil přímo do rukavic. Brankář Sparty rozehrál po zemi.
1'
Tak to bylo hodně rychlé! Lokvenc rozjel první akci svého celku, jeho kolmice našla na levém křídle MARKA TRVALA, který přízemní střelou propálil brankáře Bureše, jenž si na balón vůbec nesáhl.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Slavia, které bude hrát zprava doleva.
1'

SK Slavia Praha: Bureš – Šimůnek, Šilhavý, Medynský, Jeslínek, Kozel, Veselý, Jindráček, Kuka, Řehák, Janoušek, Zákostelský, Mareš

AC Sparta Praha: Blažek – Bažant, Margolius, Horňák, Denk, Vrabec, Jarolím, Budka, Lokvenc, Trval, Zítka

Rozhodčí: Zvoníček – Petřík, Mencl.
Co se týče historie těchto zápasů, tak je na tom Slavia lépe. Sešívání zvítězili hned v šesti případech, dalších sedm zápasů skončilo nerozhodně a dvakrát si výhru odnesla pražská Sparta. Nejlepším střelcem Slavie je s třinácti brankami Miroslav Příložný, na opačné straně se o pomyslnou první pozici dělí hned sedmice hráčů (Zdeněk Caudr, Ivo Lubas, Petr Slaný, Petr Herda, Josef Pešice, Miloslav Denk, Milan Šimůnek).
Předchozí ročník:

SK Slavia Praha 2:1 AC Sparta Praha

Branky: 14. Kozel, 28. Řehák – 2. M. Hašek
Karty: 16. Medynský (SLA) – 30. M. Hašek (SPA)

SK Slavia Praha: Šimurka – Klusáček, Ondrejčík, M. Šimůnek, Jan Mareš (C), Medynský, Jeslínek, Jindráček, Janoušek, Řehák, Šilhavý, Zákostelský, L. Kozel, Beránek, F. Veselý jun.

AC Sparta Praha: Blažek – Mlejnek, Vrabec (C), Bažant, Horňák, Obajdin, J. Jarolím, Margolius, Trval, Denk, M. Hašek, Zítka
Pravidla
- hrací doba 2 x 20 minut
- 16 hráčů v každém týmu, na trávníku poté 6 + brankář.
- Rohové kopy se nekopou, za každý třetí roh následuje pokutový kop.
- Gólman může vyhazovat míč pouze na vlastní polovinu.
Předběžné nominace

AC Sparta Praha

Miroslav Baranek, Jaromír Blažek (brankář), Aleš Bažant, Miloslav Denk, Michal Horňák, Josef Jarolím, Marek Kincl, Vratislav Lokvenc, Jiří Němec, Marek Trval, Petr Vrabec, Daniel Zítka.

SK Slavia Praha

Roman Janoušek, Jiří Jeslínek, Jaromír Jindráček, Jan Klíma (brankář), Luboš Kozel, Pavel Kuka, Jan Mareš, Pavel Medynský, Pavel Řehák, Jaroslav Šilhavý, Juraj Šimurka, Milan Šimůnek, Luboš Zákostelský, František Veselý.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Jak už bývá zvykem, tak poslední den kalendářního roku nabídne Silvestrovské derby Slavie a Sparty. V tomto utkání budeme sledovat souboj veteránů starších 45 let, přičemž doba výkopu je stanovena na desátou hodinu dopolední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.