Silvestrovské derby -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Sparta - 31. prosince 2019   10:00

Slavia
Slavia
35' Janoušek
1:5
(0:2)
Sparta
Sparta
9' Lokvenc   • 14' Novotný   • 30' Budka   • 33' Kincl   • 39' Horňák
Slavia
Zvonič – Vodička, Mencl
UMT Eden (vedle Sinobo Stadium)
Sparta
Blažek – Kotal, Vrabec, Horňák, Bažant, Lokvenc, Kincl, Jarolím, Denk, Margolius, Budka, Novotný

Je konec! Letošní ročník Silvestrovského derby veteránů nad 45 let končí vítězstvím Sparty, která vyhrála výsledkem 5:1. Dnešní utkání rozhodně nepřineslo atraktivní podívanou, nicméně směrem dopředu byla výrazně nebezpečnější Sparta, která se prosadila hned v pěti případech. Sešívání sice měli častěji míč na svých kopačkách, dnes je ale zlobila špatná přechodová fáze.
40'
39'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom tu máme pověstného bůra! Kincl číhal uvnitř pokutového území, odkud předal zpět na kopačku MICHALA HORŇÁKA, kterému stačilo trefit odkrytou branku. Sešívání se ihned pokusili o rychlou odpověď, což se nepovedlo.
39'
Kincl mohl být sám před Burešem, avšak nakonec sám fauloval vyběhnuvšího Bureše. Blíží se konec tohoto zápasu, o výsledku se zdá být rozhodnuto.
37'
Lokvenc se v tomto případě daleko nedostal, aktivitu tak převzala Slavie. Ta si ale neporozuměla v přechodové fázi, Jeslínkova nahrávka skončil až v zámezí.
36'
Do útočného výpadu se dostával také Zákostelský, kterému ale chyběla podpora spoluhráčů. Až poté mu na pomoc přispěchala dvojice, míč ale skončil nad.
35'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom kontaktní branka! Na brankové čáře se Řehákovi povedlo udržet míč, poté jsme sledovali předávku na Kozla, jehož hezká patička navíc našla zcela volného ROMANA JANOUŠKA, kterému se povedlo zacílit přesně.
34'
Daleko od nohy si hodil míč Řehák, který poté postupoval středem hrací plochy. Nakonec jsme sledovali centr od Kozla, avšak ten zablokovala pozorná obrana.
33'
Je tu čtvrtý přesný zásah Sparty! Ta rozjela naprosto výstavní kombinaci, při které měl před sebou prázdnou branku MAREK KINCL, který se pochopitelně nemýlil. S ambicemi Slavie to v tuto chvíli nevypadá nejlépe.
30'
Také Sparta si vybojovala tři rohové kopy, logicky tak na řadu přišla penalta. Tentokráte se k míči postavil VÁCLAV BUDKA, jehož technické zakončení směřovalo k pravé tyči, kam se sice Bureš vydal, avšak na míč nedosáhl.
30'
Lokvenc se dokázal otočit k zakončení, se kterým měl Bureš velké problémy. Míč totiž směřoval za jeho záda, avšak brankář Slavie zakročil konečky prstů.
29'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Hunal, který povalil k zemi Jarolíma. Druhý jmenovaný se sám postaral o rozehrávku, jenž přinesla zisk autového vhazování.
28'
Do rychlého brejku se pouštěl Kincl, který si potáhl míč na pravou nohu a poté zkusil své štěstí přízemní střelu. Bureš nemusel zasahovat, střela nebyla přesná.
27'
Veselého rána byla hodně slabá, navíc trefila prvního bránícího protihráče. Sparta tak raději trochu uklidnila hru, s rozehrávkou přiběhl vypomoct také Novotný.
26'
Novotný ustál souboj s Veselým, načež raději trochu přibrzdil hru. Mohla z toho být kuriózní branka, zpětná nahrávka na Blažka málem skončila až v síti.
25'
Sešívání měli na svém kontě tři rohové kopy, logicky tak na řadu přišla penalta. K té se postavil Kuka, jehož ránu dokázal zneškodnit Blažek.
24'
Vracející se Lokvenc udělal práci navíc, tentokráte předvedl velmi dobrý obranný zákrok. Sešívání se i nadále trápí, na opačné straně zasahoval Jeslínek – roh.
23'
Lokvencovi se povedla narážečka na Novotného, který se dostal do značného úhlu. Nakonec jsme sledovali centr, jenž vyústil ve slabý hlavičkový pokus.
22'
Úvodní rozehrávku druhého poločasu si tentokráte vzala na starost Slavia, která bude mít hodně složitou práci. Bude muset dotahovat dvoubrankové manko.
21'
20'
19'
Kincl se natahoval po nahrávce před brankou, avšak na míč nakonec sotva dosáhl. Hlavičkový pokus směřoval vedle branky.
18'
O rozehrávku se postaral Vrabec, který možná trochu překvapivě nezkoušel pálit na branku. Místo toho přišla na řadu nahrávka, jenž nepřinesla nic vážnějšího.
17'
Na opačném pólu hrací plochy se Lokvenc snažil přiťuknout do tandemu na Novotného, který byl faulovaný Medynským. Na řadu přijde standardní situace Sparty.
16'
Hezký střelecký pokus v podání Řeháka nebyla vůbec špatný, Blažek vytasil velmi dobrý zákrok. Hodně mu napomohl fakt, že míč směřoval doprostřed branky.
15'
Sám na sebe to zkoušel vzít Janoušek, který si ukopl míč daleko od nohy. Obrana soupeře byla i tentokráte pevná, následná kolmice od Vrabce nebyla přesná.
14'
Pražská Sparta je dnes maximálně efektivní! Velký kus práce odvedl JIŘÍ NOVOTNÝ, který si dokázal obhodit jednoho z protihráčů, díky čemuž se mu utvořil prostor ke střele. Ta navíc putovala do protipohybu Bureše, který tak nemohl zakročit.
13'
Blažek tak na první zákrok stále čeká, veškeré střelecké pokusy totiž směřovaly vysoko nad branku. Slavii nevyšla ani další akce, nahrávka na Řeháka byla prudká.
12'
Napadající Jindráček nakonec vydoloval balón, přičemž se dle sudího nejednalo o faul. Krátce poté zakončoval Řehák, pravačka však zamířila vysoko nad břevno.
11'
K volnému míči se dostal Jarolím, který ihned přihrával na útočnou polovinu. Tam to moc nevyšlo Horňákovi, jenž ve střelecké pozici vůbec netrefil hrací předmět.
9'
Do vedení se dostává pražská Sparta! Nejprve Slavii nevyšel protiútok, následoval kontr soupeře. Ten přinesl nahrávku na VRATISLAVA LOKVENCE, který sám před Burešem zamířil přesně do pravé šibenice branky.
8'
Budka se dostal k technickému zakončení levou nohou, avšak ta doputovala přímo do rukavic připraveného Bureše. Na opačné straně nepřesně nahrával Řehák.
7'
Zatím sledujeme maximálně opatrnou podívanou, za celou dobu jsme viděli pouze dvě zakončení. Před malým momentem se Lokvenc prodral ke střele.
6'
Bureš rozehrával od své branky, přičemž již tradičně hledal spoluhráče nahrávkou po zemi. Slavia opět zvolila dlouhou kombinaci, při které včas zakročil Bažant.
5'
Hezký přechod kupředu v podání Slavie. Kuka našel na levém křídle Janouška, který ještě pod sebou hledal Medynského, jehož zakončení vystoupalo vysoko nad.
4'
O nahrávku si řekl Kozel, avšak tomu utekl míč daleko od nohy. Sparta tak vhazovala z levé strany, do kombinace se zapojil také Blažek, který hledal urostlého Lokvence.
3'
Řehák dokráčel s míčem na opačnou polovinu, odkud ještě vyprodukoval zpětnou nahrávku na Macháčka. Sešívání to zkoušejí hodně pomalou rozehrávkou.
2'
Hlavní sudí Zvonič poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala na starost Sparta Praha, která bude hrát zleva doprava.
1'

SK Slavia Praha: Bureš – Medynský, Šilhavý, Hunal, Jeslínek, Jindráček, Veselý, Kozel, Kuka, Řehák, Janoušek, Macháček, Zákostelský

AC Sparta Praha: Blažek – Kotal, Vrabec, Horňák, Bažant, Lokvenc, Kincl, Jarolím, Denk, Margolius, Budka

Rozhodčí: Zvonič – Vodička, Mencl.
2018: Slavia – Sparta 5:5 (2:4)

Branky:
12. Kozel (pen.), 16. Řehák, 22. Kozel, 34. Kozel (pen.), 37. Kozel – 1. Trval, 6. Vrabec, 15. Zítka, 17. Budka (pen.), 38. Trval

SK Slavia Praha: Bureš – Šimůnek, Šilhavý, Medynský, Jeslínek, Kozel, Veselý, Jindráček, Kuka, Řehák, Janoušek, Zákostelský, Mareš
AC Sparta Praha: Blažek – Bažant, Margolius, Horňák, Denk, Vrabec, Jarolím, Budka, Lokvenc, Trval, Zítka
Pravidla
- hrací doba 2 x 20 minut
- 16 hráčů v každém týmu, na trávníku poté 6 + brankář.
- Rohové kopy se nekopou, za každý třetí roh následuje pokutový kop.
- Gólman může vyhazovat míč pouze na vlastní polovinu.
Co se týče historie těchto zápasů, tak je na tom Slavia lépe. Sešívání zvítězili hned v šesti případech, dalších osm zápasů skončilo nerozhodně a dvakrát si výhru odnesla pražská Sparta. Nejlepším střelcem Slavie je s třinácti brankami Miroslav Příložný, který navíc vévodí statistikám obou celků.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Jak už bývá zvykem, tak poslední den kalendářního roku nabídne Silvestrovské derby Slavie a Sparty. V tomto utkání budeme sledovat souboj veteránů starších 45 let, přičemž doba výkopu je stanovena na desátou hodinu dopolední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.