Držení míče: 26% – 74%
Rohové kopy: 2 – 6
Fauly 18 – 10
Žluté karty: 3 – 2
Semifinále Španělského poháru je u konce a do finále, ve kterém se střetne s Realem Madrid se dle očekávání podívá Barcelona. Čeká nás tedy další El Clasico. Barcelona byla dnes lepší, své šance ovšem nevyužila a utkání tak končí remízou 1:1. Celkové skóre je tedy 3:1 pro Katalánce.
90+4
90+3
Utkání už se jen dohrává.
90+2
Ještě poslední střídání pro hosty, Busquets odchází a nahradí jej mladý Bartra.
90+1
Pinto odkopává míč daleko od své brány.
90
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Cesc Fabregas jako třetí dojel skluzem do souboje a nevybíravě složil protihráče. Je z toho "jen" žlutá karta.
88
Domácí ožili a touží po vedoucí brance.
87
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak domácí vyrovnávají! Zubikarai chytl míč a rychlým výhozem jej dostal na Canalese. Střídající hráč přesunul hru na Castra a ten krásně do druhé vlny přihrál na ANTOINA GRIEZMANNA, který Pintovi nedal absolutně šanci střelou do proti pohybu. Celkové skóre je 1:3 pro Barcelonu.
86
Messiho kop je sražen zdí na rohovoý kop.
85
Mikel fauloval Alvese a hosty čeká zajímavá standartka.
84
Do kombinace se dostávají také domácí, k žádnému ohrožení Pinta to ovšem nevede.
83
Držení míče: 25% – 75%
82
Domácí naposledy střídají, Prieta nahrazuje Canales.
81
Utkání už se spíše jen dohrává, Barcelona v poklidu kombinuje a hlídá si výsledek.
80
Sánchez se dostal do šance, Zubikarai proti němu včas vyběhl a akci zlikvidoval.
78
Dlouhý nákop Gorky sbírá Alves a zahajuje další útok Katalánckého velkoklubu.
77
Barcelona stále u míče a domácím jej vůbec nepůjčuje.
76
Pedro má pro dnešek odpracováno, nahradí jej Sánchez.
74
Barcelona kombinuje a v podstatě si jen hlídá vedení, o postup již nepřijde.
72
Další faul domácích, tribuny sice opět silně pískají, ale to už na dalším kopu pro Barcelonu nic nezmění.
71
San Sebastian má už jenom dvacet minut na srovnání stavu, Barcelona ale zatím kontroluje průběh zápasu.
70
Mascherano fauluje a domácí tak budou kopat.
69
Messi posunul na Pedra, jehož střela končí těsně vedle.
68
Barcelona stále na míči, nyní kombinuje v hloubi své vlastní poloviny.
67
Střídají i domácí, Gorka nahrazuje Gaztanaga.
67
Střídají i hosté, za pískotu tribun odchází Xav, kterého nahrazuje Song.
66
Iniesta se z velkého úhlu dostal k bráně, před něj si ovšem klekl brankář a pokus o centr či střelu blokuje na roh.
65
Rodící se útok Sociedadu zastavuje skluzem Alba. na míči opět hosté, konkrétně Messi.
65
Dnešní utkání sleduje 28 153 diváků.
64
Domácí se hnali do dalšího protiútoku, Griezmann ovšem přihrál velice nepřesně a musí se rychle vracet.
63
Pedro byl opět faulován, následuje tedy další standartka od pravé autové čáry.
62
Seferović končí, nahradí jej Castro.
62
Alba dával míč pod sebe nabíhajícím spoluhráčům, obrana však zasáhla včas.
61
Držení míče: 24% – 76%.
59
Domácí se řítili 2 na 1, Vela ovšem přihrát nedokázal. Pískot jako touha po penaltě domácím fanouškům nepomůže.
58
Messi se protančil z pravé strany do středu pole k další střele, domácí brankář opět na místě.
57
Pedrův centr sražen na roh, Messi jej rozehrál na krátko na Iniestu a Barcelona pokračuje v akci.
56
Žlutou kartu dostává Zurutuza (Real Sociedad San Sebastian).
56
A další šance, tentokráte ji měl Messi, kterému včas pod nohy skočil Zubikarai a šanci zneškodnil. Tenhle fotbal se musí fanouškům líbit.
54
Ouuu. Domácí přitlačili Barcelonu, Gaztanaga krásně patičkou posunul na Velu, který byť možná jen centroval stočil míč tak hezky, že se odrazil od tyče Pintovy brány.
53
Iniesta z hranice velkého vápna vypálil a protáhl Zubikaraie, střela nakonec končí těsně vedle!
52
Gaztanaga fauluje na půli soupeře a vidí žlutou kartu.
51
Iniesta upadl ve vápně a žádal si penaltu, píšťalka sudího zůstává němá.
49
Z přímého kopu nic nebylo, obrana v poklidu odvrací.
48
Messi posunul na Pedra, ten zahnal Alvese do kouta. Alves alespoň vybojoval faul a tedy přímý kop.
47
Úvod druhého poločasu se nese v duchu toho prvního, Barcelona dobývá domácí branku a domácí se poctivě brání.
46
Máme za sebou 1. půli dnešního zápasu nebo také 3. čtvrtinu celého dvojzápasu. Barcelona zaslouženě dnes vede 1:0, celkově tedy 3:0 a kráčí za postupem. Uvidíme co se stane ve 2. poločase, který začne zhruba ve 23:00.
45
45
Ještě jeden výkop Pinta a poločas se chýlí ke konci.
44
Fabregas vybojoval roh pro Katalánce.
43
Velu na druhé straně do šance taktéž nepustilo ofsajdové postavení.
42
Iniesta hezky přenesl na Alvese, sudí ovšem píská ofsajd.
41
Prieto hezky vybojoval míč, protiútok ovšem zazdil zpětnou přihrávkou.
40
Griezmann míč na hrací ploše neudržel a musel jej tak vrátit hostům, kteří mohou vhazovat.
38
Katalánci obléhají vápno domácího celku, ten ovšem napadá a nedává hostům příliš prostoru.
37
Xavi ztrácí míč, domácí si nevedli o nic lépe a Busquets míč získává opět pro modročervené.
35
Carlos Vela se ocitl v šanci po centru z pravé strany, za Pinta musel suplovat Alves a odvrátit míč na roh.
34
Alves hezky umyl Ángela, centr odvrátila obrana pouze k Iniestovi, ten krásně vysunul do šance Fabregase, kterého fantasticky vychytal Zubikarai.
33
Fabregas nepřesně přihrál, protiútok domácích zastavila také nepřesnost.
32
Vela ihned po rozehrání opět tvrdě atakoval protihráče. Může být rád, že už neshání ručník.
31
Carlos Vela tvrdě sestřelil Lionela Messiho a vidí žlutou kartu.
30
Pedro nezpracoval Alvesovu přihrávku a domácí se lehce zmocnili míče.
29
Hosté by rádi vyrovnali, pozorná obrana hostí je ovšem proti.
27
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení. LIONEL MESSI si to po chybě Ángela zamířil vstříc trojici protihráčů, z hranice velkého vápna vypálil střelu, kterou brankář nemohl vidět. Zubikarai si na ni sice sáhl, míč se ovšem dokutálel k jeho levé tyči. Celkové skóre je 0:3 pro Barcelonu.
26
Busquets je dnes prvním hráčem, který vidí žlutou kartu. Na středovém kruhu zbytečně fauloval.
25
Prietův nepovedené centr odvrací Mascherano. U míče domácí ovšem zůstávají.
24
Xavi nakonec odcentroval na Fabregase, ten ovšem stál v ofsajdu.
23
Messi na Iniestu, ten na Xaviho, Xavi mu přihrávku vrátil a tak pořád dokola. Barcelona si zkrátka hraje to své...
22
Dani Alves to zkoušel z dobrých 20 metrů, Zubikaraie vystrašil, ale nepřekonal.
21
Domácí chybují v rozehrávce a zadarmo odevzdávají míč hostům. Z protiútoku nic nebylo, Pedro se dostal do rohu.
19
U míče už Iniesta a kombinuje s Xavim.
18
Domácí stále v obležení vápna Barcelony.
17
K odraženému míči se dostal Zurutuza, bránu ovšem hodně minul.
17
Roh pro Sociedad.
16
Domácí teď přitlačili na pilu a tlačí se k brance, touží po brance, která by tento dvojzápas ještě zdramatizovala.
14
Fabregas přenesl na Iniestu ten centroval a před Pedrem na poslední chvíli nůžkami odvrací González.
13
Další faul na Daniho Alvese a další standartka. Ale pořád z pořádné vzdálenosti.
12
Dani Alves je faulován a hosté tak mohou v klidu rozehrát.
11
Hosté vhazují na pulící čáře.
10
Hosté hezky na jeden dotek kombinují kolem velkého vápna Sociedadu, centr Alvese ale domácí obrana odvrací.
8
Vela se řítil sám na Pinta, praporek sudího byl proti – je to ofsajd.
7
Pedro kouzlil s míčem až upadl. Faul se nepíská a Pedro odmítá pustit míč z náruče.
6
Pinto rozehrál před dobíhajícím Seferovićem.
5
Pigue uhlídal míč před Velou a rozehrávat bude i Pinto.
4
Fabregas už míč na hrací ploše nestihnul a Zubikarai bude rozehrávat.
3
Hosté se posunuli na hranici vápna a pokračují v kombinaci.
2
Barcelona si jede svůj tradiční kolotoč a diváci stále pískají.
1
Za hromového pískotu rozehrála Barcelona.
1
-2
Hráči již nastupují, hosté v tradiční modročervené kombinaci, domácí v bílomodré.

Real Sociedad San Sebastian: Zubikarai – Ángel, González, Ansotegi, Zaldua – Gaztanaga, Zurutuza – Vela, Griezmann, Prieto – Seferović
Náhradníci: Bravo – Elustondo, Agirretxe, Pardo, Canales, Castro, Ros

FC Barcelona: Pinto – Alba, Mascherano, Pique, Alves – Xavi, Busquets, Iniesta – Fabregas, Messi, Pedro
Náhradníci: Valdés – Bartra, Adriano, Song, Roberto, Sánchez, Tello

Hlavní rozhodčí: Teixeira Vitienes
Vzájemné zápasy

V prvním zápase tohoto semifinále Barcelona doma vyhrála 2:0. Trenér katalánského celku nasadil téměř nejsilnější možnou sestavu a to se vyplatilo.

První branku zápasu vstřelil před koncem první půle Busquets a druhou branku si přidal sám soupeř. Vlastní branku si v šedesáté minutě vstřelil Zubikarai.

05.02.14 Barcelona – Real Sociedad 2 : 0
24.09.13 Barcelona – Real Sociedad 4 : 1
19.01.13 Real Sociedad – Barcelona 3 : 2
19.08.12 Barcelona – Real Sociedad 5 : 1
04.02.12 Barcelona – Real Sociedad 2 : 1
Real Sociedad San Sebastian

Domácí v lize drží po 23. zápasech 6. příčku, kterou jim zajišťuje zisk 37 bodů. Forma ovšem není nijak oslnivá, z posledních 5 zápasů vyhráli jediný, celkově z těchto zápasů získali 5 bodů.

San Sebastian v letošním ročníku Copa del Rey dokázal postoupit přes Algeciras, Villarreal a ve čtvrtfinále také přes Santander, ikdyž ve druhém duelu měli ulehčenou práci, soupeř ze Santanderu totiž k odvetnému zápasu nenastoupil.
FC Barcelona

Hosté přišli o vedení v tabulce a budou muset o něj tvrdě bojovat – v současnosti jsou hosté sice ve vedení Primery, ovšem pouze o skóre před dvojicí Madridských celků. Španělská liga je vůbec velice vyrovnaná. Letos to už (konečně) není jen Barcelona a Real Madrid.

Hosté si přivezli solidní, ne však nedostižitelný náskok, uvidíme tedy v jaké sestavě nastoupí. Barcelona domácí zaváhání s Valencií, kdy prohrála 2:3 alespoň částečně napravila v neděli, když vyhrála v Seville 1:4.
Dnes nás společně čeká odvetné utkání semifinále Španělského poháru, domácí Real Sociedad San Sebastian se pokusí dohnat manko dvou branek když 1. utkání prohrál s FC Barcelona 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.