Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : CD Leganés - 30. ledna 2020   19:00

Barcelona
Barcelona
4' Griezmann  • 28' Lenglet  • 59' Messi  • 78' Arthur  • 89' Messi
5:0
(2:0)
CD Leganés
CD Leganés
Barcelona
Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet – Fati, Busquets, de Jong, Alba (64. Junior) – Vidal (60. Rakitič) – Messi (C), Griezmann (72. Arthur)
Pena – Collado, Junior, Rakitič, Arthur, Roberto, Umtiti
Cuadra G. (ESP)
Camp Nou (Barcelona)
CD Leganés
Cuellar – Tarin, Awaziem, Siovas – Rosales, Mesa (57. Eraso), Perez (C), Silva (57. Rodrigues) – Ruibal García, Oscar – Braithwaite (71. Plomer)
Lombo – Bustinza, Eraso, Navarro, Omeruo, Plomer, Rodrigues

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:19.
Barcelona splnila roli velkého favorita a porazila v osmifinále španělského poháru Leganés vysoko 5:0. Po úvodních trefách Griezmanna a Lengleta se po změnách stran prosadil dvakrát Messi, kterého doplnil i střídající Arthur. Hosté toho dnes na Camp Nou příliš nepředvedli a odjíždí domů s bůrem naprosto zaslouženě.
90+3'
90+3'
Barcelona ji rozehrála přihrávkou nakrátko, po které vrátila balon na střed hřiště. Tady je hotovo.
90+2'
Fati byl u levé krajní čáry faulován, a tak budou mít v závěru střetnutí standardku ještě i domácí.
90+1'
Hosté zahrávali volný přímý kop. Oscar zvolil střelu, ta šla ale opět výrazně nad horní tyč ter Stegenovy branky.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Barcelona právě vstřelila branku!
Rakitič narýsoval kolmici na rozběhnutého LIONELA MESSIHO, který nasadil kličku vybíhajícímu Cuellarovi a dloubl pohodlně balon pod břevno.
86'
Na druhé straně se dostal do zakončení Ruibal, mířil ale jen doprostřed branky, kde se balonu zmocnil ter Stegen.
84'
Fati volil místo přihrávky na nabíhajícího Juniora střelu na zadní tyč, technický pokus vyslaný z hranice šestnáctky ale domácímu mladíkovi vůbec nevyšel.
83'
Tarin poslal u postranní lajny k zemi Fatiho a vidí za své počínání žluté napomenutí.
81'
Je opět pískáno. Eraso zahrál rukou, což domácí úspěšně reklamovali. A tak může Barcelona opět útočit.
79'
Rakitič zahrál rukou. Balonu si chvíli užijí i fotbalisté Leganés.
78'
Fati s Messim se dostali za obranu a ve vzduchu visel čtvrtý gól. Dloubáček prvně jmenovaného Cuellar vyrazil, následnou střelu argentinského útočníka odvrátil u brankové čáry hostující bek. Hradbu těl před sebou propálil až na třetí pokus střídající ARTHUR, který přeci jen navyšuje vedení Barcelony na 4:0.
77'
Barcelona z něj nikterak nezahrozila, vadit jí to ale vůbec nemusí. Navíc už hrají domácí opět s balonem.
76'
Fati vybojoval pro svůj celek rohový kop z levé strany hřiště.
74'
De Jong zahrál po Oscarově nastřelení rukou, což rozhodčímu neuteklo.
73'
Piqué hledal vzdušným pasem rozběhnutého Messiho, barcelonského kapitána ovšem přidržel v rozporu s pravidly Awaziem. Za svůj počin vidí nigerijský bek žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Arthur.
71'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Martín Braithwaite, přichází Daniel Plomer.
70'
Zpoza šestnáctky vystřelil Eraso, svůj technický pokus ale zakroutil výrazně nad břevno.
70'
Leganés zahrávalo rohový kop z levé strany hrací plochy, Barcelona ale dostala centrovaný balon ihned ze svého vápna.
69'
Ironický úsměv na tváří střídajícího Rakitiče. Tomu byl odpískán faul na Pereze. Chorvatský záložník si myslí o verdiktu rozhodčího své.
68'
Favorit kombinuje na polovině Leganés. V rámci druhého poločasu jde o takový kolorit.
67'
Na žádné drama to dnes na Camp Nou nevypadá. Barcelona v poklidu kráčí za vítězstvím.
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Firpo Junior.
63'
Javier Aguirre vidí u střídaček žlutou kartu. Jednašedesátiletému trenérovi Leganés se něco nelíbilo, se svými protesty to ale trochu přehnal.
62'
Po další přihrávce za obranu pálil z pravé strany velkého čtverce de Jong. Jeho skákavé střela prosvištěla vedle levé tyče.
60'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Ivan Rakitič.
59'
Je zřejmě rozhodnuto. Po de Jongově přihrávce se do souboje jeden na jednoho pustil LIONEL MESSI. Ten nejprve obešel Awaziema a následně trochu krkolomně vystřelil. Míč z jeho kopačky ještě nešťastně tečoval Tarin, který úplně změnil směr dráhy jeho letu.
59'
Semedo přihrával z pravé strany vápna z velkého úhlu, míč se dokutálel jen do rukavic připraveného Cuellara.
57'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Javier Eraso.
57'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Jonathan Silva, přichází Kevin Rodrigues.
57'
Leganés ze svého druhého rohového kopu v utkání nic nevytěžilo. Hosté ale chystají hned dvojí střídání.
56'
Až nyní se hosté dostali k prudkému centru z levé strany, který trochu riskantně odvracel hlavou na roh Lenglet.
54'
Druhý poločas je ve znamení hry na jednu bránu. Pokud chce Leganés vykřesat alespoň jiskřičku naděje, bude muset urychleně něco změnit.
53'
Vidal napřáhl z velké dálky, jeho rána ale letěla vysoko nad břevno hostující branky. Tohle se nepovedlo.
51'
De Jong inkasoval v souboji s Awaziemem ránu do hlavy, hrálo se ale dále. O chvíli později byl Messi přistižen v ofsajdu.
50'
Messi pokazil přihrávku na Albu, bleskově ale balon vybojoval zpátky, a tak sledujeme opět ten samý obrázek.
49'
Série domácích přihrávek pokračuje. Typické "házenkářské" obléhání Katalánců.
48'
Barcelona je opět usazena na útočné polovině. Leganés zatím pozorně střeží hranici šestnáctky.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
Barcelona potvrzuje předzápasové prognózy a vede po prvním poločase nad Leganés 2:0. Skóre otevřel už ve 4. minutě Griezmann, jemuž záhy nebyla druhá trefa pro předešlý ofsajd Alby uznána. Přesto vede favorit v polovině klání o dvě trefy. Pojistku přidal ve 28. minutě po Messiho kratším centru Lenglet, jenž rohový kop prodloužil hlavičkou na zadní tyč.
45+3'
45+2'
Tu rozehrál bleskovým centrem na Vidala Messi, prvně jmenovaný útočník ale na balon nedoskočil podle svých představ.
45+2'
Messi opět na zemi, tentokrát po nedovoleném zákroku Oscara. Barcelona má v závěru poločasu k dispozici standardní situaci.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o dvě minuty.
45'
Piquého přihrávka na pravou stranu hřiště byla až příliš prudká, a tak na ni Griezmann nedosáhl.
45'
Silva byl v souboji s Messim až příliš důrazný. Je pískán faul.
44'
Po faulu na Oscara rozehrávali hosté, ti však vrátili balon zpětnou přihrávkou na vlastní polovinu.
43'
Busquets centroval za hostující obranu, Cuellar byl ale u míče o něco dříve než dobíhající duo Fati – Griezmann.
41'
Vidal si na středu vápna zpracoval centr z levé strany na prsou, ke střele už se ale nedostal.
40'
Barcelona drží balon na svých kopačkách, dopředu se ale pochopitelně bezhlavě nežene. Domácí mají nahráno.
38'
Fati poslal k zemi hostujícího kapitána Pereze. Akce Barcelony tak končí.
37'
Braithwaite přihrával z pravého okraje vápna před branku, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, a tak se stal míč snadnou kořistí domácích zadáků.
36'
Hosté zapojili do kombinace na vlastní polovině i brankáře Cuellara, ten následně odkopával do zámezí.
35'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, akce obou celků ale ztroskotávají na nepřesných přihrávkách.
33'
Hosté si vysloužili rohový kop, na který si naběhl Awaziem. Jeho zakončení šlo ale vysoko nad branku.
32'
Akce Barcelony končí zdviženým praporkem pomezního sudího. V ofsajdu byl přistižen domácí mladík Fati.
31'
Do konce úvodního poločasu chybí posledních patnáct minut. Fotbalisté Barcelony zatím v poklidu kráčejí za postupem do čtvrtfinále, když vedou nad Leganés o dvě branky.
30'
Silva upadl v domácí šestnáctce, rozhodčí Cuadra ale do píšťalky nefoukl. Hraje se dále.
28'
Do třetice už přinesla spolupráce Messiho s CLEMENTEM LENGLETEM kýžený gólový efekt! Argentinská hvězda centrovala od pravého rohového praporku na přední tyč, kde Lenglet prodloužil balon přesně k zadní tyči.
26'
Alba vysunul průnikovou přihrávkou Griezmanna, jehož střelu z levé strany tečoval skluzem Awaziem jen těsně vedle pravé tyčky! Barcelona bude kopat roh.
25'
Messi centroval opět jako přes kopírák na Lengleta, jehož hlavičku tentokrát chytá Cuellar.
24'
Busquets adresátem dalšího nedovoleného zákroku. Po inkasovaném skluzu Pereze je udělena první žlutá karta.
23'
Z levé strany centroval na penaltový puntík Silva. Zde byl u míče jako první Braithwaite, jeho zakončení z první ale chytá uprostřed branky ter Stegen.
22'
Messi našel obloučkem hlavu nabíhajícího Lengleta, ten však hlavičkoval vysoko nad břevno hostující svatyně.
21'
Po zákroku Braithwaitea skončil na zemi Busquets. Barcelona má k dispozici přímý volný kop, avšak z poměrně velké vzdálenosti.
20'
Je za námi úvodních dvacet minut utkání. Fotbalisté Barcelony kombinují okolo středového kruhu a vymýšlejí další útočnou akci.
19'
Na druhé straně vysunul Griezmann přihrávkou na levý okraj vápna Vidala, ten ovšem pálil jen do boční sítě.
18'
Busquets ztratil před vlastní šestnáctkou balon, a tak se do něj opřel Ruibal. Jeho přízemní dělovka ale letěla jen na střed branky, takže si ter Stegen připsal relativně snadný zákrok.
17'
Fati pustil míč na Albu, který z levého vrcholku velkého vápna pálil metr vedle vzdálenější tyčky.
15'
Sledujeme klidnější pasáž utkání. Barcelona aktuálně kombinuje na polovině Leganés a čeká na vhodný moment k zakončení.
12'
Nechybělo příliš a mohlo být srovnáno. Na protějším konci hřišti pálil z hranice pokutového území těsně vedle levé tyčky Mesa.
11'
Původní verdikt ale zůstává v platnosti, gól uznán není.
10'
Tak pozor! Rozhodčí Cuadra se radí s kolegy u videa!
9'
Katalánci se chvíli radovali z druhé branky, ta ale není pro těsný ofsajd Alby uznána. Toho našel centrem na zadní tyči Messi. Alba pak přiťukl míč na Vidala, jehož ránu vyrazil Cuellar. Následná dorážka Griezmanna už skončila v síti, gól ale neplatí.
8'
Griezmann tentokrát přišel v závěru domácí kombinace na hranici vápna o balon, Barcelona ale aktivním napadáním bleskově míč vybojovala zpět.
6'
Barcelona je i nadále při chuti a zase je nastěhována na polovině Leganés.
4'
Domácí favorit jde velmi rychle do vedení. Messi vysunul přihrávkou dopředu Semeda, který našel zpětnou přihrávkou z pravého kraje velkého vápna ANTOINA GRIEZMANNA. Francouzský útočník následně vystřelil po zemi mezi nohami obránce přesně ke vzdálenější tyči. Cuellar vůbec nestihl reagovat.
4'
Po nedovoleném zákroku na Vidala bude rozehrávat Barcelona z poloviny hrací plochy.
3'
Vidal přiklepl míč Fatimu, který pálil z hranice velkého vápna. Jeho rána byla ale zblokována.
2'
Po dlouhé kombinaci přihrával z levé strany do šestnáctky Fati, obrana Leganés ale odkopla balon daleko od své klece.
1'
Už po dvaceti sekundách se do míče opřel Braithwaite. Přízemní pokus nejlepšího střelce Leganés vyslaný z nějakých osmnácti metrů proskákal vedle vzdálenější tyče.
1'
Oba týmy nastoupily na hrací plochu. Barcelona bude hrát v tradičních modro-červených dresech, hosté ve fosforově zelených.

FC Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet – Fati, Busquets, de Jong, Alba – Vidal – Messi (C), Griezmann
Náhradníci: Pena – Collado, Junior, Rakitič, Arthur, Roberto, Umtiti

CD Leganés: Cuellar – Tarin, Awaziem, Siovas – Rosales, Mesa, Perez (C), Silva – Ruibal García, Oscar – Braithwaite
Náhradníci: Lombo – Bustinza, Eraso, Navarro, Omeruo, Plomer, Rodrigues

Rozhodčí: Cuadra G. (ESP).
V roce 2018 se Leganés podařilo Barcelonu v ligové soutěži porazit 2:1. Od té doby se radovala dvakrát "Barca". Ta naposledy zvítězila v listopadu venku 2:1.
Leganés je na tom ve španělské LaLize o poznání hůře než jeho čtvrteční soupeř, ve dvacetičlenné tabulce mu patří až předposlední devatenáctá pozice. Za 21 odehraných kol vyhrál Leganés pouhé tři utkání. Stejný počet ovšem zaznamenal i v poháru, v němž se mu zatím daří. Naposledy uspěl klub z madridského předměstí na stadionu Ebra, kde před týdnem zvítězil 1:0. V souboji s Barcelonou mohou svěřenci mexického kouče Aguirra pouze překvapit.
Barceloně patří v nejvyšší španělské soutěži druhá pozice. Na vedoucí Real Madrid ztrácí katalánský velkoklub po víkendové prohře 0:2 s Valencií tři body. Tým se zatím pod novým koučem Setiénem herně hledá. Při jeho premiéře na lavičce se sice 19. ledna zrodila domácí výhra 1:0 nad Granadou, o vítězství však rozhodl favorit až v samém závěru, kdy navíc hrál proti deseti. Barcelona se trápila i před týdnem v poháru, kdy na půdě třetiligové Ibizy dlouho tahala za kratší konec. Favorita spasila až poslední dvacetiminutovka, v níž se dvakrát prosadil Francouz Griezmann, jenž o vítězství FCB rozhodl gólem ve čtvrté minutě nastavení. Nutno ovšem zmínit, že řada opor dostala v tomto duelu volno.
Příjemný podvečer. Španělský pohár, originálním názvem Copa del Rey, dospěl do osmifinále. Jednou z dvojic, která se porve o postup mezi osm nejlepších celků, tvoří týmy FC Barcelona a CD Leganés. Jasným papírovým favoritem tohoto střetnutí budou fotbalisté domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.